Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Audi Q7. Do zatrzymania pojazdu doszło po krótkim, ale dynamicznym pościgu, który zakończył się na terenie Polski.
Do zdarzenia doszło 4 marca podczas pełnienia służby w ramach tymczasowej kontroli granicznej. Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu otrzymali informację od niemieckiej policji o pościgu za pojazdem na niemieckich numerach rejestracyjnych.
Jak ustalono, kierowca uciekającego auta rozpoczął ucieczkę jeszcze na terytorium Niemiec i z bardzo dużą prędkością sięgającą około 240 km/h, kierował się w stronę polskiej granicy. Funkcjonariusze pełniący służbę przy autostradzie A4 w Jędrzychowicach dawali kierowcy wyraźne sygnały do zatrzymania pojazdu, jednak mężczyzna je zignorował.
Strażnicy graniczni podjęli pościg, który po krótkim czasie zakończył się zatrzymaniem samochodu oraz jego kierowcy. Okazał się nim 23-letni obywatel Polski.
W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że sportowy SUV został wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany, a odzyskany pojazd zabezpieczono i odholowano na parking strzeżony. Wartość auta oszacowano na około 130 tysięcy złotych.
Pościg za skradzionym Audi zakończony zatrzymaniem. Interweniowała Straż Graniczna
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
grozi mu do 30 lat więzienia
Jednak dalej polacy okradają Europe, sława Ukrainie.
grozi mu do 30 lat więzienia
Jednak dalej polacy okradają Europe, sława Ukrainie.