Policjanci jeżdżący na quadach w lesie będą ścigać motocyklistów jeżdżących na motocyklach w lesie. Ruszyły wspólne patrole policjantów i strażników leśnych.
Policjanci z Jeleniej Góry we współpracy ze Strażą Leśną i Karkonoskim Parkiem Narodowym prowadzą regularne patrole na terenach leśnych. Ich celem jest nie tylko ochrona przyrody, ale również zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom. Jednym z głównych problemów, z którymi się mierzą, są nielegalne wjazdy pojazdami silnikowymi – zwłaszcza quadami i motocyklami typu enduro – na tereny objęte ochroną.
18 kwietnia 2025 roku funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Karpaczu wraz ze strażnikiem leśnym przeprowadzili patrol na quadach, kontrolując rejony leśne oraz obszary Karkonoskiego Parku Narodowego. Działania te mają na celu przeciwdziałanie łamaniu przepisów, które zakazują wjazdu pojazdami mechanicznymi na szlaki i do lasów.
Takie kontrole to odpowiedź na liczne sygnały od mieszkańców i leśników, którzy zauważają rosnący problem nielegalnych rajdów po lasach i górskich ścieżkach. Wspólne patrole to nie tylko interwencje wobec sprawców wykroczeń, ale także działania profilaktyczne – funkcjonariusze rozmawiają z napotkanymi turystami i rowerzystami, przypominając o obowiązujących przepisach oraz zagrożeniach wynikających z ich łamania.
Niestety, mimo wyraźnych oznaczeń i powszechnej wiedzy o zakazie wjazdu, wciąż zdarzają się osoby lekceważące przepisy. Wjazd quadami czy motocyklami na szlaki nie tylko niszczy delikatną strukturę leśnej ściółki, ale także płoszy zwierzęta i zagraża innym użytkownikom – pieszym i rowerzystom. Szybko jadące pojazdy na wąskich, krętych trasach mogą doprowadzić do groźnych wypadków.
Policja, Straż Leśna i pracownicy KPN zapowiadają kontynuację tego typu działań – wszystko po to, by wyeliminować nieodpowiedzialne zachowania i chronić to, co najcenniejsze: naturę i bezpieczeństwo ludzi.
# Policjanci na quadach po lesie. Ruszyły wspólne patrole
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Żeby sobie dziewczyny krzywdy nie zrobiły :D
Quady oczywiście elektryczne na piankowych kółkach.
... taaa , moim zdaniem motocyklem się szybciej pojedzie po lesie ale polak potrafi...
Nie będą " ścigać po lasach " , tylko będą " wyrywać chwasty" . Powodzenia.
Podobno jeden nacpany już były policjant z sąsiedztwa też rozbił nowego quada . Sprawa zamieciona pod dywan . Dobrze, że lombardy nie uszły na sucho
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Demokracja kontrolowana w każdym aspekcie życia obywateli.
Zapraszam na Czarnoleską 55 w JG, sześć quadów w szopie, rozj... ne wszystko w okolicy, hałas, smród, strach iść na spacer a w weekendy to szkoda gadać co się tu dzieje - wylot z osiedla Czarne przy pętli autobusu w stronę Staniszowa.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
czas najwyższy na wyrywanie chwastów na motorach i quadach, moje ręce wszystkiego nie ogarną, pomoc Policji bardzo się przyda,dziękuję
Żeby sobie dziewczyny krzywdy nie zrobiły :D
Quady oczywiście elektryczne na piankowych kółkach.
... taaa , moim zdaniem motocyklem się szybciej pojedzie po lesie ale polak potrafi...