W lasach w Piechowicach i Jakuszycach znaleziono pociski z zapalnikami, które pochodzą z okresu II wojny światowej. Znaleziska do czasu przybycia patrolu minerskiego zabezpieczali jeleniogórscy policjanci.
W środę (4.09) policjanci otrzymali informację, że na terenie kompleksu leśnego w Piechowicach przy ul. Turystycznej znaleziono pocisk artyleryjski pochodzący z okresu II wojny światowej. Z kolei w czwartek (5.09) w Jakuszycach znaleziono pocisk przeciwpancerny z zapalnikiem dennym.
Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich odkopywać, przenosić czy rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub poważnym uszkodzeniem ciała. W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę. - przypomina podinspektor Edyta Bagrowska
Reklama

# Niewybuchy w Piechowicach i Jakuszycach
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze