Firma zgromadziła potężny zapas soli i piasku. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej jest gotowe do akcji zima.
Jeleniogórskie MPGK dba o 252 kilometry dróg w mieście. Te drogi są podzielone na cztery kategorie odśnieżania i osobną piątą, którą stanowią chodniki.
Jako pierwsze do odśnieżania są drogi krajowe:
Następnie odśnieżane są drogi wojewódzkie, powiatowe i na końcu miejskie. Do zimowej akcji gotowych jest 50. pracowników spółki MPGK. Na co dzień pracują oni w trzech innych działach, jednak prognoza intensywnej zimy przyczyniła się do mobilizacji rezerw pracowniczych.
Pracownicy mają do dyspozycji:
Jeżeli zajdzie taka potrzeba, firma jest gotowa do świadczenia usługi przez 24h na dobę.
Ręczne i mechaniczne oczyszczanie chodników z nadmiaru śniegu planowane jest w godzinach 6:00 do 14:00. Tu jednak należy podkreślić, że to oczyszczanie odbywać się będzie na chodnikach zlokalizowanych wzdłuż nieruchomości będących w zasobie Miasta Jelenia Góra. Każdy właściciel posesji jest zobowiązany do odpowiedniego przygotowania chodnika przylegającego do jego prywatnego terenu. Z kolei w przypadku budynków wielorodzinnych, odpowiedzialność za przygotowanie chodników ponosi zarządca nieruchomości.
Zimowe utrzymanie jezdni, placów i chodników prowadzone będzie na wszystkich ulicach i placach Jeleniej Góry o uzgodnionej lokalizacji i długości łącznej 253,178 km oraz powierzchni 1.696,757 tys. m2 oraz na chodnikach i ciągach pieszo-rowerowych o całkowitej powierzchni 244.370,00 tys. m2. Ogólna powierzchnia oczyszczania jezdni, chodników i ciągów pieszo-rowerowych wynosi 1.941,127 tys. m2. - czytamy w komunikacie MPGK Jelenia Góra.
Reklama
# MPGK gotowe na zimę
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Już chyba ich zaskoczyła, a jeszcze na dobre się nie zaczęła..... Co roku ta sama bajka
Jutro łużniakowa dziura będzie oblodzona i nieprzejezdna.
Nie ma się czemu dziwić, przyszedł mały Mróz i już na drogach robi się wielkie g....o
Cóż za wyszukana jakże elokwentna wypowiedź, czapki z głów. Szacun.
Wolności i Solidarności to nie drogi krajowe jak już coś
Jak miejskie przedsiębiorstwo ma oczyszczać miejskie drogi jako ostatnie?! Komuś się chyba coś pomyliło w Ratuszu.
Fajnie się pracuje na ponad 40-letnim sprzęcie? Jelcze 325 i Liazy 110 pamiętają lata 80-te. Trochę nowsze Jelcze serii 400 to już lata 90-te, czyli najmłodszy sprzęt ma i tak ponad 30 lat. Pogratulować. Łużniak dba o was jak widać.
A ten wirnikowy ma z 50lat i silnik od czołgu ciekawe czy on wogóle by gdzieś dojechal
Jak co roku pośmiewisko i kłamstwo.
A osiedlowe drogi tez beda odsnierzane w Cieplicach
Witać dawno pan redaktorek z redakcji na dwór nie wychodził , co by zaktualizować chociażby flotę zimową MPGK . Tfu !
Jak gotowe jak gotowe jak szyby nie oskrobane.
Już chyba ich zaskoczyła, a jeszcze na dobre się nie zaczęła..... Co roku ta sama bajka
Jutro łużniakowa dziura będzie oblodzona i nieprzejezdna.
Nie ma się czemu dziwić, przyszedł mały Mróz i już na drogach robi się wielkie g....o