Reklama

MPGK gotowe na zimę

Firma zgromadziła potężny zapas soli i piasku. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej jest gotowe do akcji zima.

Jeleniogórskie MPGK dba o 252 kilometry dróg w mieście. Te drogi są podzielone na cztery kategorie odśnieżania i osobną piątą, którą stanowią chodniki.

Jako pierwsze do odśnieżania są drogi krajowe:

  • al. Solidarności
  • al. Jana Pawła II
  • ul. Wolności

Następnie odśnieżane są drogi wojewódzkie, powiatowe i na końcu miejskie. Do zimowej akcji gotowych jest 50. pracowników spółki MPGK. Na co dzień pracują oni w trzech innych działach, jednak prognoza intensywnej zimy przyczyniła się do mobilizacji rezerw pracowniczych.

Pracownicy mają do dyspozycji:

  • 7 ciągników opłużonych
  • 2 samobieżne pojazdy typu Rider
  • 1 pług wirnikowy
  • 2 ładowarki JCB

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, firma jest gotowa do świadczenia usługi przez 24h na dobę.

Reklama

Ręczne i mechaniczne oczyszczanie chodników z nadmiaru śniegu planowane jest w godzinach 6:00 do 14:00. Tu jednak należy podkreślić, że to oczyszczanie odbywać się będzie na chodnikach zlokalizowanych wzdłuż nieruchomości będących w zasobie Miasta Jelenia Góra. Każdy właściciel posesji jest zobowiązany do odpowiedniego przygotowania chodnika przylegającego do jego prywatnego terenu. Z kolei w przypadku budynków wielorodzinnych, odpowiedzialność za przygotowanie chodników ponosi zarządca nieruchomości.

Zimowe utrzymanie jezdni, placów i chodników prowadzone będzie na wszystkich ulicach i placach Jeleniej Góry o uzgodnionej lokalizacji i długości łącznej 253,178 km oraz powierzchni 1.696,757 tys. m2 oraz na chodnikach i ciągach pieszo-rowerowych o całkowitej powierzchni 244.370,00 tys.  m2. Ogólna powierzchnia oczyszczania jezdni, chodników i ciągów pieszo-rowerowych wynosi 1.941,127 tys. m2. - czytamy w komunikacie MPGK Jelenia Góra.

Reklama

# MPGK gotowe na zimę

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 11/12/2024 11:04
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kierowca niedzielny - niezalogowany 2024-12-09 13:46:32

    Już chyba ich zaskoczyła, a jeszcze na dobre się nie zaczęła..... Co roku ta sama bajka

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Stefek - niezalogowany 2024-12-09 14:48:32

    Jutro łużniakowa dziura będzie oblodzona i nieprzejezdna.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Abc - niezalogowany 2024-12-09 22:38:41

    Nie ma się czemu dziwić, przyszedł mały Mróz i już na drogach robi się wielkie g....o

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości