Niechlubnym elementem konsekwencji wynikających z nieprawidłowego parkowania jest publikacja zdjęcia w cyklu artykułów „Mistrzowie Parkowania”. Kierowcy ze zdjęć zostali ukarani przez strażników miejskich.
Strażnicy miejscy z Jeleniej Góry stoją na straży porządku i bezpieczeństwa. Wyjątkowo często interweniują wobec nieprawidłowo parkujących kierowców, korzystających z jeleniogórskich dróg. Niekiedy przypadki złego parkowania zgłaszane są przez innych użytkowników ruchu lub przez operatora miejskiego monitoringu, a czasem są napotykane podczas codziennego patrolu strażników. Zarówno w jednym i drugim przypadku kierowca, który nieprawidłowo zaparkował samochód naraża się na konsekwencje finansowe. Mandat za parkowanie na zakazie lub w miejscu do tego nieprzeznaczonym to kwota od 100 zł wzwyż.
Przedstawione w galerii zdjęć przypadki nieprawidłowego parkowania zostały sfotografowane przez interweniujących strażników miejskich.





# Mistrzowie Parkowania - ukarani i sfotografowani
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Nie rozumiem dlaczego tablice rejestracyjne sa zamazane skoro sa WIDOCZNE publicznie na ulicach do tego obowiazkowe ? Czy jest to jakas katolicka czy pisowska tajemnica bo normalni ludzie tak nie pozostawiaja pojazdow ?
Nie,to pełowskie uśmiechnięte tablice.
Dla mnie to jest śmieszne jak mało miejsca do zaparkowania jest pod urzędem pracy. Dzisiaj musiałem ta kombinować, że masakra
Ojej...to straszne
No jak trzeba niepełnosprawną osobę przetransportować, to jest straszne
Drogi redaktorku od siedmiu boleści. Zdjęcie główne, masz dostawę do sklepu. Jak ma inaczej dostarczyć towar na paletach, przenieść kilkaset metrów na plecach???? Rusz mózgownicą zanim następnym razem coś wyprodukujesz...
Czego ty wymagasz of polaku pisowca
Z tego co widzę, to większość z tych pojazdów to dostawcy, którzy w ścisłym centrum naprawdę nie mają gdzie zaparkować, bo wszystkie legalne miejsca parkingowe są zajęte lub po prostu za małe (za wąskie, za krótkie..., nawet jak zaparkujesz, to nie wysiądziesz lub nie otworzysz drzwi od paki). Tak naprawdę dostawca nie parkuje tylko wykonuje swoją pracę, tak samo jak nie parkuje strażnik miejski, który karze tego kierowcę mandatem, tylko wykonuje czynności służbowe. Czym to się różni? Dlaczego strażnik, czy policjant skoro są tacy "mądrzy", jak zauważą nieprawidłowo zaparkowany pojazd, czyli "jest robota", nie poszukają sobie legalnego miejsca do zaparkowania i wtedy nie przyjdą ukarać tego "złego"? Włączają koguty i stają w jeszcze gorszym miejscu utrudniając wielokrotnie bardziej życie wszystkim użytkownikom i przedłużając całą akcję o kilkanaście minut. Dostawca w dwie minuty, czy 10 minut zrzuciłby towar i odjechał, a tak podjeżdża Chuck Norris i stoimy na tym samym zakazie na 2 auta pół godziny. Czyż to nie patologia? Wiadomo, przesadzać nie można, koleś ze zdjęcia, który stanął na samym środku przejścia dla pieszych to ewidentna przesada, ale jak ktoś na chwilkę stanie gdzieś pomimo zakazu i nie przeszkadza nikomu w poruszaniu?....Zastanówcie się ludzie na tym. I dajcie normalnie żyć i normalnie pracować.
Dzban redaktor zapraszamy żeby tydzień popracować na dostarczaniu zaopatrzenia do sklepów w których chętnie strażnicy miejscy mogą podjechać po bułeczkę pod sam sklep a dostawcy którzy dostarczają towar nie mogą stanąć na czas rozładunku zapraszamy ponosić towary po 100 metrów zastanowić się buraki jedne jak nikt nie dowiezie to skąd będzie towar w sklepie itp wszędzie pedalstwo zdjęcia robi może warto pomyśleć ale czym jak mózgu nie mają
Nie rozumiem dlaczego tablice rejestracyjne sa zamazane skoro sa WIDOCZNE publicznie na ulicach do tego obowiazkowe ? Czy jest to jakas katolicka czy pisowska tajemnica bo normalni ludzie tak nie pozostawiaja pojazdow ?
Nie,to pełowskie uśmiechnięte tablice.
Dla mnie to jest śmieszne jak mało miejsca do zaparkowania jest pod urzędem pracy. Dzisiaj musiałem ta kombinować, że masakra