Jeleniogórscy strażnicy miejscy w trosce o porządek na drogach w mieście egzekwowali przestrzeganie przepisów dotyczących parkowania.
Nieodpowiedzialne parkowanie, które zagraża bezpieczeństwu pieszych oraz innych uczestników ruchu, jest poważnym problemem w naszym mieście. Strażnicy miejscy oraz sami kierowcy coraz częściej zgłaszają przypadki, które łamią przepisy ruchu drogowego i są przykładem braku szacunku dla innych osób poruszających się po ulicach.
Wśród najczęstszych wykroczeń znajdują się takie sytuacje jak parkowanie na przejściu dla pieszych, blokowanie całej szerokości chodnika czy stawianie pojazdów na powierzchniach wyłączonych z ruchu. Tego typu incydenty można spotkać m.in. na ulicach Okrzei, Piłsudskiego, Krakowskiej, Kochanowskiego i Spółdzielczej.
Złe parkowanie to nie tylko utrudnienie dla innych uczestników ruchu, ale także realne konsekwencje prawne. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowego parkowania, sprawa często kończy się na nałożeniu mandatu lub skierowaniu sprawy do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze.
Warto przypomnieć, że za parkowanie w miejscach zabronionych grozi mandat w wysokości co najmniej 100 zł, a w przypadku powtarzających się wykroczeń kwota ta może sięgnąć nawet 6.000 zł. Dodatkowo, w przypadku konieczności odholowania pojazdu, trzeba liczyć się z kosztem w wysokości 550 zł.
Pamiętajmy, że szacunek dla innych użytkowników dróg oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego to nasza odpowiedzialność! Dbajmy o porządek i bezpieczeństwo na naszych ulicach.






# Mistrzowie Parkowania : Kierowcy zapłacą za łamanie przepisów
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.