Jedna z firm kurierskich mających siedzibę w Jeleniej Górze ma ogromne opóźnienia w dostarczaniu paczek do klientów. Niektórzy czekają już tydzień!
Komunikaty od kuriera o tym, że próbował dostarczyć paczkę, pomimo iż żadnej próby nie było, to już codzienność. Klienci są oburzeni i opisują firmę w internecie.
Post na temat działalności firmy kurierskiej, która swoją siedzibę ma na terenie naszego miasta pojawił się na Facebookowej grupie Jelenia Góra Podaj Dalej. Autor stwierdził, że kurier nie odbiera telefonu, linia jest wciąż zajęta, a paczki jak nie było, tak nie ma. Nie jest zaskoczeniem, że pod postem pojawiły się komentarze dotyczące funkcjonowania firmy. Próżno szukać wśród nich treści pozytywnych.
Paczka miała dotrzeć do klienta 17.08 (w sobotę). Klient otrzymał wiadomość mailową, z której treści wynikało, że kurier z paczką przyjedzie tego dnia w godzinach 10:45 - 12:45. Niestety pracownik firmy nie dotarł, a klient oczekujący na paczkę po sprawdzeniu statusu przesyłki otrzymał informację, że kurier podjął próbę dostarczenia przesyłki. Próba rzekomo nie udała się. Niestety żadnej próby dostarczenia paczki tego dnia nie było. Co więcej - żadnej nie było do dziś (21.08). Zbulwersowany klient zadzwonił na infolinię, na której dowiedział się, że paczka z niewiadomych przyczyn została zwrócona przez kuriera na sortownię i tam sobie leży. Nie ma zlecenia ponownej próby dostarczenia paczki. Po prostu utknęła w sortowni. Post na grupie Jelenia Góra Podaj Dalej wzbudził lawinę komentarzy. Użytkownicy opisują swoje historie związane z tą firmą kurierską. Ci, którzy mieli z nią do czynienia w niedalekiej przeszłości zalecali wizytę w jeleniogórskim punkcie. Niestety w rozmowie z pracownicą na infolinii dowiadujemy się, że punkt przy sortowni został zlikwidowany.
W opisywanej powyżej firmie prawdopodobnie brakuje pracowników. Faktem jest, że obecnie jest sezon urlopowy, jednak w innych firmach specjalizujących się w transporcie paczek podobne problemy nie występują. Link do posta na grupie - FACEBOOK - KLIKNIJ.
Mieliście Państwo kiedyś podobną sytuację? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach.
# Kurier nie dostarcza paczek. Klienci są zbulwersowani
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
"jednak w innych firmach specjalizujących się w transporcie paczek podobne problemy nie występują" Może pisząc to zasięgnięcie informacje czemu tak jest. Może to jakiś cud a może ktoś musi robić mnóstwo nadgodzin?
Podanie nazwy tej firmy bardzo by ułatwiło ludziom życie, aby wiedzieli z której usług firmy nie korzystać, żeby nie mieć problemów jak wyżej opisane. Ukrywanie tego faktu (nazwy firmy) niesie za sobą kolejne problemy kolejnych ludzi, a artykuł jest chyba ku przestrodze, po to aby nikt więcej nie ucierpiał przez NIEUCZCIWĄ FIRMĘ kurierską.
Na ostatnim zdjęciu, gdzie jest zamazana nazwa firmy, wystarczy, że dobrze się przyjrzysz to zobaczysz nazwę firmy :)
Chodzi o DHL ale taki Pocztex jest nie lepszy. Moja paczka przyszła dwa tygodnie po czasie.
DHL
Kto ma pracować w tym DHL-u??? Atmosfera w biurze okropna, dokładanie pracy i obowiązków przez Panią =. Co chwilę się kurierzy zmieniają jest rotacja, jak w przypadku ludzi na sortowni, też co chwilę ktoś nowy. Taki ładny INPOST wybudowali na tej samej ulicy co DHL ma siedzibę, żeby nie było że kurierzyz DHLu zaraz tam pójdą do pracy.
W InPost jest to samo a może i gorzej
Kto ma pracować w tym DHL-u??? Atmosfera w biurze okropna, dokładanie pracy i obowiązków przez Panią =. Co chwilę się kurierzy zmieniają jest rotacja, jak w przypadku ludzi na sortowni, też co chwilę ktoś nowy. Taki ładny INPOST wybudowali na tej samej ulicy co DHL ma siedzibę, żeby nie było że kurierzyz DHLu zaraz tam pójdą do pracy.
Tak jak Bibisi opisuje,wina kierownictwa i ich podejściu do kurierów,duża rotacja,jeszcze większe wymagania a stawki za "stop" zamrożone od lat.Kierownictwo skutecznością się nie pochwali,ale oszczędnością na przewoźnikach na pewno.
Przemiał kurierów i ludzi na magazynie. Co chwilę ktoś nowy, kurierzy potrafią zmienić się tam w przeciągu kilku dni na jednej trasie. Brak szacunku do pracowników i brak organizacji ze strony kierownictwa, a wymagania bywają czasem jak kosmosu. Cięcia kosztów i redukcja etatów oraz usunięcie punktów obsługi właśnie takie mają teraz skutki.
Pan i Pani z kierownictwa do zmiany i to szybko,kurierzy z doświadczeniem są eliminowani bo walczą o godne warunki,nowym się obiecuje gruszki na wierzbie i każe cicho siedzieć,a szkoda bo kiedyś firma prezentowała wysoki poziom a teraz widać że przez brak zainteresowania sytuacją przez główny zarząd,terminal Jelenia Góra idzie na dno.
To się zdecyduj czy nie odbiera czy linia zajęta. A tak na marginesie... Kurier to jest kurier, a nie pracownik call center żeby odbierać telefony. Zamówiłeś g*wno z Chin to siedź na dupie w domu, i czekaj aż Pan kurier zadzwoni domofonem i rusz tłuste 4 litery na dół
DHL ma problemy w całej polsce nie tylko w JG. Ogólnie rzecz ujmując ta firma mocno spadła na psy.
Sytuacja która miała miejsce u mnie. W skrócie kurier przywiózł paczkę ale nie dzwonił że dostarczy paczkę za chwilę. Zamawiana rzecz nie była tania. Dobrze że sąsiedzi są porządni ludzie to paczki nikt nie zwinął.
Mój sąsiad pracuje w DHL i jest bardzo zadowolony z kierownictwa a tym bardziej z zarobków. Po odjęciu wszelkich kosztów zostaje mu netto około 13 tysięcy złotych . I co wy na to Szanowni Państwo ? .
???????????????? Chyba 1300 zł netto ????
W naszym w Jeleniej Górze? Znam temat od podszewki i nie ma tam takiej trasy która by generowała tyle dochodu netto. Chyba, że ma 10 kierowców i raz na pół roku uda mu się wyjść tyle na czysto. Kierownictwo kłamcy i krętacze, Koordynatorzy Transportu ledwo organizują sobie własny transport ( kto ma nosa nie raz poczuł ), układy kto się lepiej dogada ten ma, trasy rysowane przez osobę z zerową wiedzą z zakresu logistyki tylko na zasadach kolesiostwa, dochodowe rejony rozbierane lub oddawane dla dużych przewoźników, groźby w stosunku do przewoźników, kasowanie dobrych kurierów bo domagają się swojego, okradanie wszystkich dookoła dziwnymi paczkami które się znajdują po 6 miesiącach i trzeba dopłacać w tysiącach. Dział rozliczeń jest najlepszą częścią tej firmy. Tak nierozgarniętych kobiet dawno nie widziałam. Podwójne a czasem potrójne rozliczanie kurierów za zagubione paczki, groźby i straszenie karami pieniężnymi i wieczną próbą zwalenia winy na kurierów. Posadźcie tam dobrego człowieka który tym będzie zarządzał, przywróćcie i walczcie o dobrych kurierów ( zwolnienie za potrzebę skończenia o 14 bo wizyta u lekarza), i zatrudnijcie koordynatora który chociaż wie co to jest skala na mapie albo chociaż kontrole trzeźwości bo może w tym jest problem.
Jeśli chodzi o magazyn z dniem wolnym nie ma problemu, ale kurierzy nie raz i nie dwa prosili się o wolny jeden dzień na załatwienie swoich spraw i kończyło się na tym, że musiał i tak przyjść do pracy.
Do Łukasz niezalogowany , co do firmy InPost to kłamiesz ta firma to jedna z najlepszych , zamawiam już tyle lat i nigdy InPost się nie opóźnił a kurierzy tej firmy są super zwłaszcza Pani blondynka miła przesympatyczna, przesyłki dochodzą na czas z miłą dostawa więc nie opowiadaj bzdur na temat tej firmy , może jesteś z konkurencji to zakończ te bzdety bo ci się nie uda.
"jednak w innych firmach specjalizujących się w transporcie paczek podobne problemy nie występują" Może pisząc to zasięgnięcie informacje czemu tak jest. Może to jakiś cud a może ktoś musi robić mnóstwo nadgodzin?
Podanie nazwy tej firmy bardzo by ułatwiło ludziom życie, aby wiedzieli z której usług firmy nie korzystać, żeby nie mieć problemów jak wyżej opisane. Ukrywanie tego faktu (nazwy firmy) niesie za sobą kolejne problemy kolejnych ludzi, a artykuł jest chyba ku przestrodze, po to aby nikt więcej nie ucierpiał przez NIEUCZCIWĄ FIRMĘ kurierską.
Na ostatnim zdjęciu, gdzie jest zamazana nazwa firmy, wystarczy, że dobrze się przyjrzysz to zobaczysz nazwę firmy :)