:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Inwestycje, Konieczna modernizacja stadionu Piechowicach - zdjęcie, fotografia
Adrian Klimas 16/08/2019 10:48

W ubiegłym sezonie piłkarze Lechii Piechowice wywalczyli awans do klasy okręgowej. W nowym sezonie klub będzie musiał sprostać nie tylko wyższemu poziomowi sportowemu rozgrywek ale i bardziej restrykcyjnym wymaganiom w kwestii organizacyjnej.

Sprawa przyznania licencji uprawniającej do występów w klasie okręgowej ważyła się niemal do ostatniej chwili. Przed rozpoczęciem sezonu Dolnośląski Związek Piłki Nożnej poinformował, że klub nie otrzyma licencji ze względu na stadion, który nie spełnia podstawowych wymagań.

Przepisy wymagają aby na trybunie utworzyć ok. 200 siedzisk plastikowych dla kibiców. Ponadto konieczne jest zorganizowanie oddzielnego sektora dla kibiców gości, na około 30 miejsc. Płyta główna musi zostać ogrodzona, z wejściami na boisko. Kabiny zmian, muszą posiadać minimum 8 miejsc siedzących. Przepisy wymagają także utworzenia oddzielnych toalet – męskiej i damskiej, dla kibiców – tłumaczy Jarosław Bumażnik, prezes Lechii Piechowice.

Modernizacji wymagają także szatnie. Powinny posiadać powierzchnię minimum 25 m2, własny natrysk i toaletę. Także pomieszczenie dla sędziów musi zostać wyposażone w urządzenia sanitarne.

Na dzień dzisiejszy stadion miejski na którym swoje spotkania rozgrywa piechowicka Lechia nie spełnia powyższych wymagań, na co zwracał uwagę Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informując, że w obecnej kondycji nie zostanie dopuszczony do rozgrywek. Niestety, obecny stan kasy klubowej nie pozwalał na przeprowadzenie choćby częściowej modernizacji. Występy w klasie okręgowej w przyszłym sezonie stanęły więc pod znakiem zapytania.

Na szczęście pomocną dłoń wyciągnęła grupa piechowickich radnych i burmistrz miasta Jacek Kubielski.

W trybie awaryjnym dokonaliśmy zmiany w budżecie. Przesunęliśmy środki na wykonanie pewnych elementów, które są niezbędne dla możliwości dalszego funkcjonowania stadionu. Chodzi o trybuny, szatnie dla zawodników i sanitariaty. Miejmy nadzieję, że to co w tym roku zrobimy będzie wystarczające, żeby nasz klub mógł rozgrywać na stadionie swoje mecze – mówił Jacek Kubielski.

Podczas ostatniej lipcowej sesji rada miasta zabezpieczyła 300 tysięcy złotych w budżecie na modernizację stadionu. Pozwoli nam to na wykonanie pewnych prac tak, aby obiekt spełniał wymogi licencyjne. Chcielibyśmy podziękować Panu burmistrzowi, który okazał nam wsparcie – mówił Radosław Bieniek, wiceprzewodniczący rady miasta Piechowice.

O planach modernizacji stadionu powiadomiony został Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Radni postanowili pójść krok dalej i zaprosić do Piechowic prezesa związku Andrzeja Padewskiego. Podczas spotkania w urzędzie miejskim poinformowano nie tylko o planach modernizacyjnych na najbliższy czas ale i o kilkuletniej perspektywie rewitalizacji obiektu.

Będę lobbował by pieniądze przeznaczone w budżecie na utrzymanie stadionu przekazywać na wykonywanie konkretnych zadań. Do tej pory pieniądze te wykorzystywano na sprawy bieżące klubu i efektów nie było widać – tłumaczy Radosław Bieniek.

Postawa zarówno burmistrza jak i radnych rady miejskiej zyskała uznanie w oczach prezesa DZPN Andrzeja Padewskiego, który postanowił przyznać Lechii Piechowice licencję uprawniającą do startu w rozgrywkach. Klub musi spełnić jednak pewne warunki :

Dajemy klubowi szansę na rok gry pod nadzorem infrastrukturalnym. Lechii nie stanie się krzywda bo widać, że inwestycje będą realizowane, że jest plan wykonania pewnych prac i mam nadzieję, że do końca sezonu 2019/2020 piłkarze będą grać na dobrej płycie, przebierać się w dobrych warunkach, a kibice będą mogli siedzieć na plastikowych krzesełkach – mówił Andrzej Padewski, który tuż po spotkaniu zamieścił na swoim koncie na twitterze komunikat : „Bardzo dobre spotkanie z burmistrzem i radnymi Piechowic. Stadion zostanie zmodernizowany. Na ten cel przeznaczono 300 tys zł. Brawo samorząd i dzięki za wsparcie klubu Lechia Piechowice”.

W najbliższym czasie na piechowickim stadionie planuje się wykonanie ogrodzenia płyty boiska i wykonanie trybun. Za około dwa miesiące ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tzw. szatni kontenerowych. Prace mają ruszyć niebawem i istnieje spora szansa, że zostaną zakończone jeszcze w tym roku.

# Konieczna modernizacja stadionu w Piechowicach

Reklama

konieczna modernizacja stadionu w piechowicach - komentarze opinie

 • gość 2019-08-16 12:40:21

  Stadion to w chwili obecnej antyreklama tego miasteczka

 • Gość - niezalogowany 2019-08-16 17:02:08

  Wierzyc sie nie chce, ze poprzedni burmistrzowie nie dolozyli staran zeby cos z tym zrobić. Wstyd poprzednicy,! Brawo dla obecnego burmistrza i radnych ktorzy zainteresowali się tematem.

 • Grzesiek - niezalogowany 2019-08-16 18:00:51

  Brawo wreszcie cos ruszyło każdy tylko gadał wcześniej ze trzeba coś zrobić, no trzeba tak dalej burmistrz i rada Lechia to historia Piechowic

 • Gość - niezalogowany 2019-08-16 19:08:43

  Brawo to tylko dla Lechii i tylko wyłącznie. Nie przypisujmy sukcesu komuś, kto na to nie zasługuje. Brawo Lechia.

 • gość 2019-08-16 20:15:47

  wstyd to wydawać taką kasę na na kilkadziesiąt osób, które będą czasami pojawiać się na stadionie a w Piechowicach jak był bród, smród i ubóstwo tak też zostanie

 • gość 2019-08-16 21:57:41

  Lepiej później niż wcale. Inicjatywa radnych i burmistrza godna pochwały.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-16 22:40:43

  Jesu.koho my chwalimy dno i wodorosty czy ludzi którzy to wywalczyli? Kopnij się .w mózg

 • Gość - niezalogowany 2019-08-16 23:06:18

  Z tego co mi wiadomo, to burmistrz stawiał spory opór w kwestii rewitalizacji stadionu! To faktycznie dzięki inicjatywie kilku radnych ugiął się i pozwolił na przesunięcia w budżecie i realizację prac. Choć zapału w tym nie widać.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-16 23:10:14

  No dokładnie, więc nie chwalcie skrzata... Brawo Lechia

 • Gość - niezalogowany 2019-08-16 23:32:32

  Zostawcie, mam sentyment do tej wiaty.
  Ładny wpierdol wasze chłopaki nam spuścili. :D

 • Gość - niezalogowany 2019-08-17 08:13:15

  totalny brak myślenia. Ale cóż gospodarz, pani wieczne zwolnienie cudownie ozdrowiała po wyborach, sklepikarz, pies, bezrobotny. Jaka maja wiedzę skąd kasę na to wyrwać. Najlepiej z budżetu własnego. Ludzie oni już mówią o podwyżce smieci, zmniejszeniu dopłaty do wody. A jak zabiorą kasę z zerowego pitu dla młodych i dostaną pierwsze rachunki za prąd, to dopiero dostaniemy po d...

 • gość 2019-08-17 08:37:58

  Gdyby nie awans Lechii,prawdopodobnie na stadionie długo by się nic nie działo.
  Dobrze,że włodarze Piechowic(z oporami czy bez) podjęli jednak konkretną decyzję o sfinansowaniu modernizacji stadionu co zostało też wymuszone przez wymogi licencyjne.

 • gość 2019-08-17 10:40:34

  zapominacie wszyscy,że to nie są pieniądze radnych i burmistrza a nasze - a cudze wydaje się lekko.
  Piechowice to " bogate miasto"
  Klub pod wezwaniem "smakoszy" piwka (i nie tylko)

 • Gość - niezalogowany 2019-08-17 11:06:28

  Sukces ma wielu ojców. To zasługa drużyny a jak władze się do tego przyczyniły? Nie mają wyjścia i muszą wyłożyć kasę. Żadna łaska. niech w końcu wezmą się za robotę, bo miasto bardzo marnieje. Jest jeszcze gorzej.

 • gość 2019-08-17 19:09:24

  Przecież wykonany został super projekt przebudowy stadionu - nie można tego ruszyć w jakiejś części tylko stawiać śmieszne kontenery? Psu na budę takie działanie.

 • Do powyżej - niezalogowany 2019-08-17 19:12:09

  Jak jest gorzej? Diety radnych podniesione, stara nowa dyrektorka gimnazjum, w przedszkolu konkursu nie wygrała a dyrektorem została, z poprzedniczka w sądzie wylądowali , dwie szkoły powietrze uczą , wszystko cudownie okoszoszone pozamiatane, myślą o bulwarze nad kamienna i geotermii. A jeszcze nie zapomnijmy ze obiecał zamknąć kryształowa na deptak. Wspólnoty zadowolone bo uwolniły się z zarządu zuk. Brawo. A ze troszkę na oś młodych śmierdzi nie ważne ważna reklama ceramiki na koszulce krasnala i radnych.

 • Do powyżej - niezalogowany 2019-08-17 21:12:49

  Masz rację....i jeszcze będzie wiadukt na nowy stadion odremontowany za kilkadziesiąt tysięcy. Tak krasnal obiecał... Czyżby był z bajki?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-18 09:54:39

  A jest taka jedna, "Pinokio" Carlo Collodi.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-18 10:54:33

  W ubiegłorocznym budżecie miasta na modernizację stadionu zabezpieczona była kwota 1 mln zł. I cóż z tego jak żadnemu urzędnikowi nie chciało się ruszyć czterech liter, żeby rozpocząć inwestycję. Dzisiaj obwieszczają wielki sukces - przesunęli 300tys. stadion. Żałosne.

 • Dron - niezalogowany 2019-08-18 11:36:23

  Niech lepiej skrzat dołoży monetę na program czyste powietrze A nie marnuje Kasiore na tych marnych popisów Lechia

 • Dron - niezalogowany 2019-08-18 11:36:57

  Niech lepiej skrzat dołoży monetę na program czyste powietrze A nie marnuje Kasiore na tych marnych popisów Lechia

 • gość 2019-08-18 20:42:30

  Dla mnie jest to tak dramatyczne że aż mnie to śmieszy.Ja się pytam co radny Ramski zrobił przez tyle kadencji dla osiedla które reprezentuje? Co Kluk zrobił dla osiedla Młodych kiedy był tam radnym ? Co obecny przewodniczący RM a po raz kolejny radny Piechowic zrobił np. dla czystego środowiska w naszym mieście -sprawa priorytetowa - zdrowie mieszkańców? W jakim miejscu znajdują się Piechowice jeśli chodzi o rozwój na tle innych gmin w Polsce.?..To tylko przykłady.O obecnym ........ nie chce mi się nawet pisać .Głosujecie ciągle na te same osoby nie oceniając ich pracy no to macie taki stan rzeczy.....

 • Gość - niezalogowany 2019-08-19 07:18:10

  Dramatyczne. Masz rację. Kluk z Kaminskim tandem zaangażowanych ale nabić własna kieszeń.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-19 08:46:47

  Stadion powinien być zaorany.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-19 08:49:36

  Piechowiczanie

  Skrzat i jego grupa radnych knuje poteżną podwyżkę za wywóz śmieci.
  Zapłaczecie gołodupcy ktorzyście wybrali tych nieudaczników.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 20:15:13

  Panie burmistrz weź pan się z Policajami za handlarzy narkotyków w Piechowicach.
  Są bezkarni.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

usługi remontowe

Remonty Wykończenia pod klucz Solidnie, konkurencyjne ceny


Dwa domy na przepięknej

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje wspaniałą nieruchomość z ogromnym potencjałem inwestycyjnym. Dwa niezależne domy wolnostojące położone na..


Duże mieszkanie do remontu

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu ciekawą ofertę inwestycyjną - duże mieszkanie w stanie do remontu kapitalnego w zielonej, zacisznej..


M2 w centrum Szklarskiej

Biuro Nieruchomości Aplauz przedstawia Państwu do sprzedaży świetnie mieszkanie w samym centrum Szklarskiej Poręby! Mieszkanie jest po remoncie,..


Bardzo duże mieszkanie do

Biuro Nieruchomości Aplauz przedstawia Państwu do sprzedaży piękny, klimatyczny lokal mieszkalny do remontu generalnego. Położone w cichej,..


Praca dla kierowcy, handlowca,

Dynamicznie rozwijająca się firma Kraina Ciast z Piechowic zatrudni na stałe kierowcę - handlowca oraz pracownika produkcji. Bardzo atrakcyjne..


Sprzedam Skodę Felicje

Sprzedam żywana Skodę Felicje 2 z 1999 roku o pojemności 1,3 MPI i mocy 68 koni na łańcuchu rozrządu, auto od drugiego właściciela samochód stoi na..


Sprzedam Motocykl PIAGGIO XEVO

Sprzedam Motocykl PIAGGIO XEVO . Poj. siln. 244cm³ , Moc 16kW 22kM , Waga 174 Kg , Rok.prod. 2007r , Zarejestrowany i ubezpieczony Do 27.08.2020r...


Śliczne, jasne mieszkanie w

Biuro Nieruchomości Aplauz przedstawia do sprzedaży nieruchomość w super standardzie, na pierwszym piętrze kamienicy w Sobieszowie. Mieszkanie..


Dwa mieszkania w Szklarskiej

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży dwa mieszkania zajmujące całe pierwsze piętro kamienicy blisko centrum Szklarskiej..


Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


Praca dla lekarza stomatologa

Praca dla dentysty w nowoczesnej Klinice Kamil Turek Stomatologia w Jeleniej Górze. Poszukujemy endodonty, lekarza zachowawczego, pedodonty...


Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..


Pracownicy fizyczni - praca w

Polska firma budowlana zatrudni pracowników fizycznych do pracy w Belgii. Praca od zaraz. Umowa o pracę, atrakcyjne zarobki. Więcej informacji po..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"