:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Adrian Klimas 22/06/2019 15:33

Na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze dokonano oficjalnego otwarcia kompleksu rowerowych Single Tracków. Na kompleks o nazwie „Olbrzymy” składa się 14 ścieżek rozmieszczonych na terenie Jeleniej Góry, Piechowic i gminy Podgórzyn.

Na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze dokonano oficjalnego otwarcia kompleksu rowerowych Single Tracków. Na kompleks o nazwie „Olbrzymy” składa się 14 ścieżek rozmieszczonych na terenie Jeleniej Góry, Piechowic i gminy Podgórzyn. Łącznie to około 70 kilometrów tras. Jelenia Góra stała się tym samym centrum rowerowym z prawdziwego zdarzenia. Kompleks ma być rozszerzeniem dotychczasowej oferty turystyki aktywnej naszego regionu i ściągnąć do Karkonoszy miłośników rowerów.

Na pasmo rowerowe Olbrzymy składają się zarówno trasy trudne technicznie, przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, jak i łatwiejsze, w pełni bezpieczne dla amatorów jazdy na rowerze.

Po uroczystości otwarcia każdy z obecnych mógł przejechać nowymi trasami u boku Mai Włoszczowskiej.

Budowa kompleksu Single Tracków kosztowała ponad 4 miliony złotych. 85% tej kwoty stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

# Kompleks Single Tracków otwarty!

Reklama

kompleks single tracków otwarty - komentarze opinie

 • WMM - niezalogowany 2019-06-22 17:54:30

  No i dawać nawijac,jakie to złe,i że ktoś by lepiej zrobił..... i ze nie macie co robić i sie w kompy i tel patrzycie,a wsiadanie na rower już was męczy . :) Pozdro

 • Gość - niezalogowany 2019-06-22 18:42:36

  Za rządów pisu buduje się single trucki dla bogaczy a dzieci nie mają pieniędzy na rozruszniki serca wstyd ! ... Maja jak możesz wspierać ten precedens!!

 • Rowerowiec - niezalogowany 2019-06-22 19:05:55

  Nie tyle złe, co bardzo trudne i nieprzemyślane. Żeby pojeździć rodzinnie, jak i amatorsko w tempo, dalej trzeba jeździć do Czech. Olbrzymy zostawić harpaganom. Co ma duże plusy. Nie będzie nadmiaru rowerzystów w naszych górach :-)

 • gość 2019-06-22 19:11:37

  Jestem ciekaw ile z tych dzieciaków i starszych pań ze zdjęć przejedzie chociaż 20% tych tras. To nie są zrównoważone trasy rowerowe, tak jak było reklamowane. To w dużej większości trasy na rower enduro, kask full face, ochraniacze i worek umiejętności w pokonywaniu dropów, rock gardenów i ciasnych nawrotów. Gdyby te dzieci faktycznie pojechały na te single, a nie tylko na objazdówkę najłatwiejszej trasy dojazdowej, to czarno to widzę. Przegięto z poziomem trudności. Trasy trudne też powinny być, ale powinno być to jasno oznaczone - ta jest łatwa, ta jest trudna. Tymczasem takich oznaczeń brak i na każdej z tras jest taki odcinek, że jak nie jesteś zawodowcem, to się zabijesz, jeśli w porę nie zsiądziesz z roweru. Nie ma podziału tras wg trudności, tylko w każdą, nawet najłatwiejszą, wpakowano hardcorowy fragment. Bez sensu.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-22 19:31:09

  Czy naprawdę w państwie PiS nie ma ważniejszych potrzeb niż budowa torów rowerowych dla garstki zapaleńców? Takie inwestycje byłyby w porządku gdyby kolej i sieć dróg działała na przyzwoitym poziomie, teraz jest to taka sama sytuacja jak kupowanie nowego samochodu z salonu za gruba kasę i trzymanie go na dworze bo nie stać nas na garaż. Ależ czego można się było spodziewać po pisowskiej sitwie, która przekupi ludzi ich własnymi pieniędzmi, byle tylko zdobyć na jesień konstytucyjną większość. Pozdrawiam uczestników tras, to z pewnością dobrzy, młodzi ludzie, ktorzy nienawidzą PiSu.

 • gość 2019-06-22 19:54:10

  Czemu tej objazdówki nie zrobiliście po faktycznych singlach, np. po Dopplerze, tylko po najprostszej drodze dojazdowej do Peruna? Dopiero by wyszło, jakiej jakości są trasy, gdyby połowa połamała sprzęt o głazy i wystające pniaki albo spadła z urwiska. A Łużniak szpaner na rowerze elektrycznym myśli, że skoro on przejechał z napędem wspomaganym elektrycznie, to trasy są łatwe. Zapraszam na pętle wokół Grzybowca, to zobaczy jaki bubel odebrał. Zbudujcie od razu stację GOPRu w Jagniątkowie, bo poziom trudności jest taki, że wypadków tam będzie kilkanaście w miesiącu. Ubezpieczenie obowiązkowe, bo jak połamiecie na tym sprzęt i stracicie zdrowie, to nikt wam grosza nie odda.

 • Marek - niezalogowany 2019-06-22 23:09:26

  Coś w tym jest. Ja na tych trasach musiałem nieraz prowadzić rower tak pod górkę jak i z góry. W mediach tego nie widać. Tak jak w pytaniu " bardziej wierzysz swoim oczom, czy moim słowom ? ".

 • Gość - niezalogowany 2019-06-22 23:35:51

  Na 23 zdjęciu ZAJEBISTA TRÓJKA.

 • gość007 - niezalogowany 2019-06-23 00:37:21

  Nie wiem czemu wciskacie ludziom ten kit. Czy też będziecie te trasy po otwarciu reklamować by po nich jeździli rodziny z dziećmi?. Prawda jest taka że te trasy są dla bardzo wąskiego grona ludzi, można by stwierdzić że dla zawodowców pokroju Mai Włoszczowskiej. Niech ci wszyscy co tak to reklamują niech na rowerze skoczą z jednego metra i przelecą kilka metrów, tak niestety wyglądają te trasy. Myślałem że najgorzej jest w Piechowicach ale w Zachełmiu to Masakra piłą mechaniczną. Ktoś niezły zrobił przekręt akceptując te trasy nie dając szans by powstały trasy średnie i te łatwiejsze. Póki co dalej trzeba jeździć do Świeradowa.

 • gość007 - niezalogowany 2019-06-23 00:51:36

  Dodać zapomniałem że powinniście ZABRONIĆ! wchodzenia na te trasy rodziny z dziećmi, no chyba że chcecie by im się stała jakaś krzywda. Proponuje redaktorowi się przejechać tymi wszystkimi trasami a dopiero później reklamować to coś co niestety nie jest dla wszystkich tylko dla zawodowców. Każdy kto jechał z amatorów wie o czym mówię. To jak gdzieś w Karpaczu wybudują od nowa skocznię narciarską typu K 50 to też będziecie reklamować by na tej skoczni skakali wszyscy nawet rodziny z dziećmi? Tak to teraz niestety wygląda gdy wszędzie prasa się rozpisuje pomimo że nikt z nich nie zobaczył co w lesie się znajduje, najlepiej pojechać na otwarcie tych tras pobyć trochę na placu w Sobieszowie na Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej a po imprezie napisać artykuł jak to jest fajnie na tych trasach. Niestety rzeczywistość wygląda całkiem inaczej. Aż dziw bierze że ktoś zaakceptował to w takiej formie a nie inaczej. Te trudne trasy które powstały powinny powstać i jest ok. jest fajnie że powstały ale przy nich powinny tez powstać trasy łatwe podobne do tych w Świeradowie Zdroju, niestety tak nie zrobiono i z tych tras skorzysta bardzo małe grono osób, szkoda że w ten sposób zmarnowano taki potencjał.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-23 06:28:55

  Zdjęcie 23, ja pie.... toz to swirlta czwórca. A jaśnie wielmozny to reklama płytek na piersi czyli tak wspiera mieszkańców w walce o czyste powietrze. I jak wam ekolodzy gospodarz wam da jak PiS

 • Jagniusiaa - niezalogowany 2019-06-23 11:12:27

  Lipa lipa i jeszcze raz lipa. Pan prezydent Jeleniej Góry tych tras w Michalowicach nie widział a wysyła w te hardkorowe trasy ludzi z dziećmi i zachęca kolejnych turystów. Pytanie czy weźmie na siebie odpowiedzialność, jak komuś nieumiejącemu jeździć po głazach i skakać wysoko rowerem stanie się jakaś krzywda. Trasa dla zaawansowanych niemniej powinny się tam znajdować przed przeszkodami jakieś oznakowanie. Ja sama parę razy wylądowałam w rowie i więcej z tego nie skorzystam, ciągłe wysiadanie z roweru męczy jeszcze bardziej.

 • gość 2019-06-23 12:44:10

  Po prostu projektant swoje a budowniczy swoje. Brak odwodnien, czesto złe profile, brak widoczności terenu za przeszkodami, brak możliwości ominięcia przeszkód,... Wiele wymieniać braków i błędów jeszcze można. Ale wszystko szło do kosza, ważne ktoś to odebrał a kasa odebrana, prawda? A jak pojawią się pierwsze ofiary, a będą niestety na pewno, to zawsze winny będzie użytkownik, nawet nie wiadomo kogo ciągnąć do odpowiedzialności - może jasnie panującego prezydenta miasta, który na elektryku nawet w trudniejszy teren nie wjechał? wg mnie zmarnowany potencjał terenu, Swieradów i Smrk nadal górą. Lubiący techniczne podjazdy (bo o jakich zjazdach tu mamy mówić) znajdą tu coś dla siebie, strona piechowicka to dla nich. Łatwiejsze są od strony Przesieki, ale na pewno nie dla rodzin z dziecmi. Fajnie, że coś drgnęło, ale nie chodzi o to, by godzić się na byle co za grubą kasę.

 • Grzesiek - niezalogowany 2019-06-23 13:29:40

  A czy rowerowy ambasador Jeleniej Góry pan Osipik już upalał na tych trasach?

 • slick - niezalogowany 2019-06-23 14:16:07

  Ale o co wam chodzi malkontenci. Trasy są dla zaawansowanych technicznie i tyle. I tacy właśnie będą na nich jeździć i nie tylko z Jeleniej Góry ale z wielu innych miast będą tu właśnie po to przyjeżdżać. Tak dzieje się np. w Srebrnej Górze czy wielu innych czeskich kompleksach - ludzie przyjeżdżają tam z odległych miejscowości bo jest trudniej...
  Turystykę nakręca się również poprzez przyjezdnych a nie tylko miejscowych przypominam.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-23 15:18:32

  Taki sam bubel jak z obwodnicą maciejowej ledwo otworzyli a się studzienki zapadają i już przy rondzie były pierwsze wykopki i asfalt już nie będzie jednolity co po najbliższej zimie da dziurę ale co tam polaki zapłać z podatków a nieudolnej władzy to zwisa niebawem będzie prezio ma al emeryturę w wysokości 8000 tysi na miesiąc od dali jeleniogorzanie gościowi robotę a mieszkań komunalnych od 30 lat już nie budują bo po co w Jeleniej już coraz mniej ludzi

 • Do slick - niezalogowany 2019-06-23 15:21:11

  Masz rację. Tylko w mediach wszyscy twierdzą inaczej niż Ty. Majka i Łużniak polecają je każdemu rowerzyście. Bez umiejętności zwykły rowerzysta po tych trasach wyląduje na SORze.

 • Rydzyk - niezalogowany 2019-06-23 16:58:05

  Pieknie centrum rowerowe a moze warto zaczac od odpowiednich stojakow na rowery przed szkolami i odpowiednich dojazdow do szkol i zachecac mlodziez od mlodych lat a nie robic jakies kszaczory itp Faktycznie ,, centrum .. zamiast ,,CENTRUM´´ aktywnosci od mlodych lat noi jeszcze zeby ludzie nie spacerowali zeby oszolmy jechaly parodia

 • Gość - niezalogowany 2019-06-23 18:53:52

  Witam. Przejechałem z moją 12 letnią córką Poświst i Błotnik. Trasa ciekawa i bardziej urozmaicona niż po czeskiej stronie!Uważam że to pętle rodzinne , nie mieliśmy żadnych problemów oprócz zamkniętego mostka pomiędzy tymi odcinkami, gdzie przeniosłem rowery przez strumień. Jeżeli chodzi o pętle Doppler , Zmora , Skarbek , Rokitnik Są typowo ENDURO i świetnie się tam bawię! Wreszcie po naszej stronie (blisko)są trasy dla każdego i proszę nie mylić ich z wyasfaltowanymi spacerówkami , gdzie można zabrać dziecko do przyczepki i nie daj Boże się spocić!!!

 • gość 2019-06-24 16:33:17

  Do tych nienawidzących PISU. Kto z tych oficjeli jeleniogórskich jest z tej znienawidzonej partii? Jak dobrze widzę, to są wasi czerwoni przedstawiciele którzy tyle"dobrego", od czasów zwycięstwa nad Hitlerem dokonali, m.i. zbudowali dobre drogi, połączenia kolejowe i zapewnili rozruszniki serduszek dla potrzebujących dzieci. Nauczcie się żyć z obecnymi emeryturami i cieszyć się waszą jeleniogórską posłanką i pozostałą spuścizną PRLU.

 • gość 2019-06-30 22:38:28

  BURMISTRZ PIECHOWIC ORAZ PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA ORAZ JEGO ZASTĘPCA W KOSZULKACH promujących Ceramikę MARCONI !!!??? A wszystko w czasie kiedy trwa konflikt mieszkańców Piechowic z tą firmą .Wybudowana w centrum miasta olbrzymia fabryka ceramiki smrodzi i hałasuje zakłócając mieszkańcom normalne funkcjonowanie ,a od Burmistrza oczekuje się cofnięcia decyzji środowiskowej dla ceramiki.( w Urzędzie toczy się proces w tej sprawie ) Widząc to zdjęcie moje zaufanie do Burmistrza J. Kubielskiego spadło do minimum.....

 • gość 2019-07-01 10:43:56

  Podziwiać należy mądrość tego kto podziwiał Burmistrza,ale to nie mój problem.Słuszna jest jednak powyższa uwaga, gdzie można przeczytać o zasadach tego sponsoringu??????
  Proszę podać namiary ...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Motor Honda NT 650 Deauville

Witam serdecznie, Mam do zaoferowania wspaniały motor Honda NT 650 Deauville z 2000 roku o przebiegu 86 790 km. Ubezpieczeń oraz przegląd do..


Zobacz ogłoszenie

Stylowe M3 w zielonej części

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży przestronne mieszkanie położone w cichej i zielonej części Cieplic. Nieruchomość..


Zobacz ogłoszenie

Wynajem bus 9 os. Opel Vivaro

Oferujemy wynajem busów 9 osobowych, doba już od 200 zł. Roczniki 2016, zadzwoń i zarezerwuj już dziś!


Zobacz ogłoszenie

Jasne mieszkanie do remontu

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu mieszkanie dwupokojowe do remontu w Jeleniej Górze. Zlokalizowane na Zabobrzu I, bardzo blisko rynku,..


Zobacz ogłoszenie

Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


Zobacz ogłoszenie

Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..


Zobacz ogłoszenie

Nowoczesne mieszkanie w

Biuro nieruchomości Aplauz oferuje do sprzedaży komfortowe mieszkanie 3 pokojowe w centrum miasta. Na powierzchnię 61,9 m2 mieszkania składa się:..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię sprzedawcę / doradcę

Zatrudnię sprzedawcę / doradcę klienta - E-papierosy MANSO – Galeria Sudecka Zatrudnię doradcę klienta na stoisko z e-papierosami MANSO które..


Zobacz ogłoszenie

Spawacz Bautzen

Runtime Services GmbH w Bischofswerda jest częścią jednej z największych Agencji Pracy w Niemczech. Do stałej współpracy poszukujemy spawaczy MAG..


Zobacz ogłoszenie

Duży lokal w centrum pod

Biuro nieruchomości Aplauz przedstawia Państwu do sprzedaży lokal użytkowy położony w sercu Jeleniej Góry - przy głównym deptaku prowadzącym na Plac..


Zobacz ogłoszenie

M2 z balkonem - Zabobrze !!!

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje na sprzedaż mieszkanie o powierzchni 55,43 m2 na Zabobrzu w Jeleniej Górze. Mieszkanie z balkonem na ostatnim..


Zobacz ogłoszenie

Kominki, Kotły, Piecyki

Poszukujesz kominka, piecyka lub ogrzewania? Świetnie trafiłeś. Zapraszamy do naszego salonu:


Zobacz ogłoszenie

Pracownik magazynowy

PHU SIM Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko: Pracownik magazynowy Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji e-mail: [email protected] lub o..


Zobacz ogłoszenie

M3 do remontu w centrum

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży mieszkanie z ogromnym potencjałem w centrum Jeleniej Góry. Nieruchomość o powierzchni..


Zobacz ogłoszenie

Fakturzysta/-ka – Pracownik

PHU SIM Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko: Fakturzysta/-ka – Pracownik magazynowy Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji e-mail:..


Zobacz ogłoszenie

MZK sp. z o.o. zatrudni

Miejski Zakład Komunikacyjny sp. z o.o. w Jeleniej Górze zatrudni do pracy Kierowców. Wymagania niezbędne: - wykształcenie min. zawodowe, - prawo..


Zobacz ogłoszenie

Rozkładowe M3 gotowe do

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży nieruchomość położoną na wysokim parterze na Jeleniogórskim Zabobrzu III. Mieszkanie o..


Zobacz ogłoszenie

Studio Treningu Personalnego

Studio treningu personalnego to miejsce, w którym w sposób efektywny i bezpieczny uczę prawidłowego wykonywania ćwiczenia, dobieram najbardziej..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie do remontu w

Prezentujemy Państwu nieruchomość znajdującą się w Piechowicach - malowniczej miejscowości niedaleko Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby...


Zobacz ogłoszenie

Lokal handlowy do wynajęcia -

Do wynajęcia lokal handlowy w centrum Szklarskiej Poręby. Duże witryny, lokal na parterze. W sąsiedztwie - Lidl, bank, poczta i wiele innych..


Zobacz ogłoszenie

M2 po remoncie Cieplice

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży mieszkanie w centrum Cieplic - bardzo blisko Placu Piastowskiego, Parku Zdrojowego, Szkół..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"