Senatorowie zwrócili się do Ministerstwa Infrastruktury o pilną zmianę taryfy opłat za badania techniczne pojazdów.
Senatorowie Komisji Infrastruktury zapoznali się z informacją Ministra Infrastruktury na temat funkcjonowania stacji kontroli pojazdów i oświadczyli, że zwrócą się do Ministra Infrastruktury o jak najszybszą zmianę taryfikatora opłat za przeglądy techniczne pojazdów". Operatorzy stacji kontroli pojazdów zażądali wzrostu cen o 400%.
Przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów od wielu miesięcy domagali się podwyżki opłat za obowiązkowe badania techniczne. Obecnie opłata za badanie techniczne w stacji kontroli pojazdów wynosi 98 zł. Branża podkreśla, że opłata ta pozostaje niezmienna od blisko 20 lat.
W rozmowie z Faktem Marcin Barankiewicz, prezes Polskiej Izby Kontroli Pojazdów, przekonywał, że system podwyższonych opłat za badania techniczne powinien zostać przywrócony w formie sprzed 20 lat. Wówczas opłata wynosiła 8% płacy minimalnej. Przy dzisiejszej płacy minimalnej podstawowa opłata za przegląd wynosiłaby co najmniej 340 zł.
- Z jednej strony obywatele, a z drugiej właściciele stacji kontroli pojazdów muszą dokładnie wiedzieć, ile powinni pobierać za konkretne badanie techniczne. Opłata ta może być określona kwotowo lub procentowo, może być minimalna lub średnia" - powiedziała Renata Richter, Dyrektor Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury, w wystąpieniu przed senacką Komisją Infrastruktury.
Dyrektor generalna przyznała, że w Ministerstwie Infrastruktury prowadzona jest analiza zasadności zmian w opłacie za badanie techniczne pojazdu. Rozważane są różne mechanizmy, w tym możliwość corocznych podwyżek opłat.
# Kierowcy zapłacą czterokrotnie więcej?
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
i tankowanie od 1 lpg do max 3 pln za Pb98 o D już nie będę się wypowiadał …
Myślę, że w ogóle nie powinieneś się wypowiadać. Z pożytkiem dla wszystkich.
popieram, won z tymi szrotami z drog
Przedlądzik powinien kosztować 1600 zł. Jak auto nie sprawne to później po naprawie ponownie 1600 zł.
Imię zobowiązuje... Poczekaj aż kiedyś na ciebie trafi, wtedy zobaczymy. To spowoduje, że będzie tak jak za komuny tylko cwaniaki i złodzieje będą jeździć samochodami, uczciwi -biedni- ludzie transportem zbiorowym.
????????
Max 200 zł.
Tylko podwyżki i kary. A uśmiechnięte ryje *****pisów dalej uśmiechnięte?
Miruś, to ty? Jakoś tak po zapachu cię można wyczuć...
Przeciez chcieliście po,a to dopiero początek.Jak to było?"Paliwo po 5.18"
Wkrótce będą mieć nadmiar inżynierów i lekarzy same ciorne będą. Uśmiechnięte *****pisy czy już szykujecie żony I córki dla doktorów z Afryki?
20 lat temu przesadzili ze stawką.
i tankowanie od 1 lpg do max 3 pln za Pb98 o D już nie będę się wypowiadał …
Myślę, że w ogóle nie powinieneś się wypowiadać. Z pożytkiem dla wszystkich.
popieram, won z tymi szrotami z drog