Reklama

Kierowcy zapłacą czterokrotnie więcej

11/04/2024 16:03

Senatorowie zwrócili się do Ministerstwa Infrastruktury o pilną zmianę taryfy opłat za badania techniczne pojazdów.

Senatorowie Komisji Infrastruktury zapoznali się z informacją Ministra Infrastruktury na temat funkcjonowania stacji kontroli pojazdów i oświadczyli, że zwrócą się do Ministra Infrastruktury o jak najszybszą zmianę taryfikatora opłat za przeglądy techniczne pojazdów". Operatorzy stacji kontroli pojazdów zażądali wzrostu cen o 400%.

Przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów od wielu miesięcy domagali się podwyżki opłat za obowiązkowe badania techniczne. Obecnie opłata za badanie techniczne w stacji kontroli pojazdów wynosi 98 zł. Branża podkreśla, że opłata ta pozostaje niezmienna od blisko 20 lat.

Reklama

W rozmowie z Faktem Marcin Barankiewicz, prezes Polskiej Izby Kontroli Pojazdów, przekonywał, że system podwyższonych opłat za badania techniczne powinien zostać przywrócony w formie sprzed 20 lat. Wówczas opłata wynosiła 8% płacy minimalnej. Przy dzisiejszej płacy minimalnej podstawowa opłata za przegląd wynosiłaby co najmniej 340 zł.

- Z jednej strony obywatele, a z drugiej właściciele stacji kontroli pojazdów muszą dokładnie wiedzieć, ile powinni pobierać za konkretne badanie techniczne. Opłata ta może być określona kwotowo lub procentowo, może być minimalna lub średnia" - powiedziała Renata Richter, Dyrektor Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury, w wystąpieniu przed senacką Komisją Infrastruktury.

Reklama

Dyrektor generalna przyznała, że w Ministerstwie Infrastruktury prowadzona jest analiza zasadności zmian w opłacie za badanie techniczne pojazdu. Rozważane są różne mechanizmy, w tym możliwość corocznych podwyżek opłat.

# Kierowcy zapłacą czterokrotnie więcej?

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    śmiechy ?? - niezalogowany 2024-04-11 19:16:14

    i tankowanie od 1 lpg do max 3 pln za Pb98 o D już nie będę się wypowiadał …

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • mama Wiesia - niezalogowany 2024-04-12 08:54:59

    Myślę, że w ogóle nie powinieneś się wypowiadać. Z pożytkiem dla wszystkich.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tdi - niezalogowany 2024-04-11 22:12:02

    popieram, won z tymi szrotami z drog

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości