Jednym z najlepszych sposobów, by zweryfikować rzeczywisty pogląd na przyszłość kandydatów na burmistrzów jest debata. Radosław Jęcek zaprasza na debatę kontrkandydata - Tobiasza Frytza.
W pierwszej turze wyborów mieszkańcy Karpacza oddali 861 głosów na Radosława Jęcka i 788 głosów na jego kontrkandydata - Tobiasza Frytza. Pomimo przewagi głosów obecnemu burmistrzowi nie udało się utrzymać na stanowisku w pierwszej turze, a o tym kto zostanie burmistrzem Karpacza zadecydują głosy mieszkańców w drugiej turze. Często słyszymy, że mieszkańcy nie idą na wybory, bowiem nie wiedzą na kogo głosować i nie znają się na polityce. Doskonałym sposobem na zapoznanie się z programami wyborczymi i poglądem na przyszłość miasta jest udział w debacie kandydatów. Do tej zaprasza Radosław Jęcek. Informacja o oficjalnym zaproszeniu Tobiasza Frytza na debatę pojawiła się na facebookowym profilu Radosława Jęcka.
Zaproszenie zostało wystosowane za pośrednictwem Social Mediów Radosława Jęcka. Teraz piłeczka leży po stronie kandydata Tobiasza Frytza. Czy przyjmie zaproszenie na debatę?
Panowie kandydaci łącznie zdobyli 86,7% wszystkich głosów, co oznacza, że zdeklasowali trzeciego kandydata. Obaj otrzymali prawo do udziału w drugiej turze wyborów. Debata może wykazać wiele elementów planów na rozwój Karpacza i wpłynąć na ostateczną decyzję głosujących mieszkańców. Czy Państwo już wiecie na kogo oddacie swój głos? Poniżej publikujemy anonimową sondę, w której można zaznaczyć kandydata, na którego zagłosujecie Państwo w drugiej turze wyborów. Przypominamy, że odbędzie się ona w niedzielę 21 kwietnia 2024 roku.
# Karpacz : Radosław Jęcek chce debaty z Tobiaszem Frytzem
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Odpowiedź jest prosta, jeśli pan Tobiasz nie podejmie rzuconej rękawicy, to skończy się to tak, jak z panem wójtem z gminy Podgórzyna. Tamten tez był pewien siebie i mieszkańców unikał jak ognia.
Debatę ma Pan Tobiasz każdego dnia chodząc do mieszkańców. To jest debata. I wręcz przeciwnie nie był niczego pewien to stary burmistrz był - dlatego tak ujadają pieski po fb :) A jeśli chodzi o pewność siebie - to mieliśmy ją na spotkaniach z burmistrzem- wybieranie osób, które mogą zadawać pytania, zamknięcie spotkania w Artusie - nie dając zadać pytania pozostałym- którym się to obiecywało np. Panu Futherhendlerowi - projektantowi, działającemu w Karpaczu. Plus odpowiedzi do mieszkańców na pytania o tańszą siłownie dlaczego nie może być tańsza, dlaczego płacimy za parking przy siłowni i tym podobne. Odpowiedz Pana Radka: bo nie ! KARAPACZ DLA MIESZKAŃCÓW !!!!
KARPACZ DLA MIESZKAŃCÓW A NIE DLA TRUTNIA KUBIKA i jego anonimów pisanych na mieszkańców chcących zarobić na rodzinę, debata to PODSTAWA, nie mam nic do Frytza, niech ZAGWARANTUJE nam mieszkańcom, że Kubik nie dostanie ŻADNEJ posady publicznej w mieście skoro ludzie go pogonili w wyborach i że nie będzie GOŚCIEM SPECJALNYM na zebraniach rady miasta
Ja nie widzę ,aby ten Pan unikał mieszkańców ,w czyim imieniu Pan pisze? Mamy kontakt z Panem Frytz cały czas i to dobry kontakt Takie pisanie tylko nie ma sensu
Teraz okaże się kto ma j..a
Ty masz duże to wystarczy
Dla jednego ważne są jaja, a dla innego mózg :) jedni myślą głową, a inni główką :) przez ostatnie lata ktoś chyba główką :) tą główką :)
Liczę na debatę, to o wiele lepsze niż przekamażanki na Facebooku, Panowie do dzieła!!!
Tobiasz często mija się z prawdą i roznosi wieści ze chce zlikwidować Ubera i Bolta oraz Komunikację miejską. Tobiasz jest Taksówkarzem i mówi mam że mam dostać mieszkanie zaraz po wgranych wyborach jeżeli na niego zaglosuje
Przepraszam Karpacz Górny mógłbyś takich głupot nie pisać ,a w ogóle to piszesz od rzeczy ,pomyśl trochę zanim coś znowu nawymyślasz
Taksówkarz Frytz Burmistrzem? Serio?
Alkoholik/Cudzołożnik burmistrzem serio?
Może być taksówkarzem, nawet woźnym albo sprzątaczką, wszystko jedno, proszę mu nie umniejszać. Problemem jest to, że szarą eminencją Karpacza będzie Kubik...
Taksówkarzem jest ale brat, Tobiasz prowadzi firmę ochroniarską
Tobiasz był trzy kadencję radnym i co zrobił nic więc co zrobi jako burmistrz jeszcze więcej nic, weźmie Kubika na zastępce i co będziemy piekło w Karpaczu Fryc+Kubik =Piekło dla mieszkańców
Piekło mieszkańcy już mają zepchnięci do narożnika bez przyszłości ledwo wiążą koniec z końcem w swoich pensjonatach co otrzymali od Jęcka #$%
Mieszkańcy zepchnięci do narożnika to jeszcze im dowalmy likwidując tanią komunikację żeby brat taksówkarz z kumplami mogli jeszcze bardziej ich łupić...
Niestety Pan Frytz jest sztucznym PR-owym produktem, odpowiadającym w swoich filmikach w wyuczony sposób na pytania zadane przez fikcyjnych mieszkańców Karpacza. Konfrontacji z aktualnie urzędującym Burmistrzem Karpacza boi się jak ognia gdyż wymagałoby to umiejętności udzielania odpowiedzi na pytania, których się nie spodziewa i do których nie miał okazji się przygotować. Pan Frytz boi się również konfrontacji ze zwykłymi mieszkańcami Karpacza blokując na swoim profilu możliwość komentowania jego wypowiedzi. Pan Frytz ogólnie jakiś bojaźliwy jest, tak samo jak bał się swojego odwołania z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej Karpacza i przez parę miesięcy z tego strachu na wszelki wypadek nie zwoływał sesji Rady. Bał się również tego, że burmistrzem nie zostanie i na wszelki wypadek (bezskutecznie) kandydował do Rady Miejskiej Karpacza (jako jedyny z kandydatów na burmistrza). Szanowni Mieszkańcy, odpowiedzcie sobie sami na pytanie czy chcecie, aby Waszym miastem rządził człowiek, który w ten sposób podchodzi do otaczającej go rzeczywistości
Niestety to dyrdymały, miałam przyjemność rozmawiać z Panem Frytzem - taki właśnie jest kulturalny i elokwentny, oaza spokoju. Byłam ciekawa - kto kręci mu te filmiki?, to domowa robota iphonem i gimbalem- więc proszę sobie darować. A pytania - takie są jakie oczekiwania mieszkańców, bo tego pragną mieszkający tutaj. Wypowiedzi na spotkaniach z Panem burmistrzem - w stylu dawaj, no, teraz ty ty nie, bo nie!, szkoda, brakowało jeszcze siadaj, szczekaj :) Czułam sie, jak w składzie pociągu - gdzie przyszedł zmęczony pracą, życiem, ukużony Pan kierownik z wygniecionom buziąąąąą i coś tam siłowo próbuje jeszcze..... A jeśli chodzi o komentarze - to są tylko dla znajomych na prywatnym profilu u Pana Burmistrza, a na oficjalnym Burmistrz Karpacza niewygodne osoby został już dawno zbanowane. Pan Tobiasz nie głosował ze strachu na radnego w obawie, że nie zostanie burmistrzem, po prostu to oczywiste skoro jest już po 2 kadencjach i działa dla mieszkańców. Wolę spokojne odpowiedzi Pana Tobiasza - mogą być nawet bojaźliwe, niż umęczone, nerwowe przyruchy na spotkaniach zapijane redbulem. Pozdrawiam. p.s. dwie kadencje wystarczą - miasto nie rośnie dla mieszkańców, kolejne apartamentowce nas zabijają - to miasto powinno być perełką, niedostępne dla takiej betonozy.
Niestety to dyrdymały, miałam przyjemność rozmawiać z Panem Frytzem - taki właśnie jest kulturalny i elokwentny, oaza spokoju. Byłam ciekawa - kto kręci mu te filmiki?, to domowa robota iphonem i gimbalem- więc proszę sobie darować. A pytania - takie są jakie oczekiwania mieszkańców, bo tego pragną mieszkający tutaj. Wypowiedzi na spotkaniach z Panem burmistrzem - w stylu dawaj, no, teraz ty ty nie, bo nie!, szkoda, brakowało jeszcze siadaj, szczekaj :) Czułam sie, jak w składzie pociągu - gdzie przyszedł zmęczony pracą, życiem, ukużony Pan kierownik z wygniecionom buziąąąąą i coś tam siłowo próbuje jeszcze..... A jeśli chodzi o komentarze - to są tylko dla znajomych na prywatnym profilu u Pana Burmistrza, a na oficjalnym Burmistrz Karpacza niewygodne osoby został już dawno zbanowane. Pan Tobiasz nie głosował ze strachu na radnego w obawie, że nie zostanie burmistrzem, po prostu to oczywiste skoro jest już po 2 kadencjach i działa dla mieszkańców. Wolę spokojne odpowiedzi Pana Tobiasza - mogą być nawet bojaźliwe, niż umęczone, nerwowe przyruchy na spotkaniach zapijane redbulem. Pozdrawiam. p.s. dwie kadencje wystarczą - miasto nie rośnie dla mieszkańców, kolejne apartamentowce nas zabijają - to miasto powinno być perełką, niedostępne dla takiej betonozy.
To oczywiste, że kandydował do rady "nie ze strachu" tylko dlatego, że był od 2 kadencji, więc to oczywiste jak ludzie ocenili jego pracę w radzie miasta skoro przegrał...:)
Osobiście pytałem przez formularz na stronie, i odpowiedział. A uwierz mi, że nie jestem jakimś fanatykiem polityki
Ostatni komentujący twierdzi, że Panu Frytzowy zadawał pytanie poprzez formularz i dostał odpowiedź. Cieszę się z Pana/Pani szczęścia, natomiast osobiście uważam, że zdanie Pana Frytza na poruszany przez Pana/Panią temat powinno być publiczne, a nie ukrywane w prywatnej wiadomości. Stąd też pomysł na debatę uważam za bardzo trafiony, a dalszy brak stanowiska Pana Frytza w tym temacie tylko potwierdza przypuszczenia o jego obawie przed tym jak wypadnie w sytuacji, której sam nie wyreżyserował
Już odpowiedzieliśmy sobie na pytanie ,bez Twoich wypocin
Jak chcesz komentować ,rozmawiać miałeś okazję na spotkaniach ,nie byłeś odważny ,aby przyjść a teraz wypisujesz insynuacje jakieś Opanuj się chłopie
Frytz plus Kubik zrobią powrót do czasów PRL. Skoro wyborcy wywalili ich z Rady to znaczy, że ich w mieście nie chcą!
Frytz i Kubik nie są alkoholikami i nie zajmują się cudzymi żonami stawiam na Frytza Jęcek to alkoholik!
Pan Frytz oraz Pan Kubik to dwa osobne byty :) Gdyby używając tego toku myślenia ( nie chcieli ich w radzie) również nasuwa się myśl- mieszkańcy nie chcą już burmistrza, skoro jest druga tura. Pan Tobiasz na filmikach odciął się od Pana Kubika - ponieważ ludzie myślą i powtarzaj błędnie plotkę o tym, że Pan Kubik zostanie zastępcą, gdyby Pan Frytz wygrał - niestety nie może, zostało to już zaznaczone. Jeśli obrona przed betonowaniem miasta pod apartamenty i zubożanie rodzinnych interesów to PRL, to chyba koś nie doczytał na czym polega ten system. Pozdrawiam.p.s. miasto powinno być dla mieszkańców nie dla własnych interesów.
Właśnie miasto powinno być dla mieszkańców, nie dla Kubika, który myśli, że jest strażnikiem Teksasu, uprzykrza życie zwykłym obywatelom, mikroprzedsiębiorcom chcącym związać koniec z końcem pisząc na nich SETKI donosów!!! Podobno Fric już ma gotową posadę w ratuszu dla tego szkodnika, któremu mieszkańcy w wyborach pokazali środkowy palec
Janina jesteś taka mądra i wypoczęta a nie pozwalasz siebie skomentować Powiem Ci krótko nie bój się red ula Jacka bo jak cię Czarnobyl nie zabił to przy red bullu jesteś bardzo bexpieczna
Ale poparli w kandyturze na burmistrza i wygrał z Jęckiem na jego terenie to jak dostać z plaskacza …. Widać w swoich rewirach mają go dość …????????????
No właśnie przegrać na swoich rewirach to jak dostać w twarz a p. Tobiasz przegrał na swoich rewirach z p. Kalupą a w 1 turze z tego co wiem też na burmistrza przegrał wszędzie porażki:)
788 głosów na burmistrza to jednak chcą!
Jak to czytam to widzę że same pieski pana Jęcka komentują. Pan Tobiasz przez całą swoją kadencję bycia radnym był w opozycji pana Jęcka dlatego usunięto go z przewodniczącego bo nie ponosie było Jęckowi że ktoś może się sprzeciwiać jego królewskiemu zdaniu. Pisanie Frytz przez C to chyba najnowszy pupilek Jęcka czyli Kalupa pisał.... Ten sam Kalupa, który otworzył komunikację Miejską i wszystkim wciska jaki to on jest wspaniały ale zapomniał wspomnieć że komunikacja jest Prywatną i cała z niej kasa trafia do jego kieszeni ... Nie no fajnie otworzyć coś miejskiego co jest prywatne ale nikomu o tym nie mówić i trzepać kasę na głupocie ludzi i turystów którzy myślą że wspierają miasto jeżdżąc tą komunikacją.
Pierwsze słyszę, że ludzie jeżdżą komunikacją miejską dlatego by wesprzeć miasto. Jeżdżą nią dlatego, bo jest taniej niż u odklejeńców taksiarzy, nie ma problemu z drogimi parkingami, a i ze szklaku możesz zejść w dowolnym miejscu, a nie tam gdzie samochód. Wnioskuję, że jesteś złotówą, stąd ten komentarz do komunikacji miejskiej.
Pan Kalupa otwarcie mówił wielokrotnie i publicznie, że to jego prywatny biznes i przed nikim tego nie ukrywa. Przypominam, że Pan Frytz kandydował do rady miasta z tego samego okręgu i przegrał z Panem Kalupą, więc mieszkańcy wyrazili jasno co sądzą o tej sytuacji :)
Nazywając psami ludzi krytykujących Twojego kandydata lub chcą debaty nie pomagasz osobie, którą popierasz tylko jej szkodzisz pokazując jaki poziom mają jego wyborcy, zastanów się...
Wyborców zJęcka nazywasz pieskami No to powiem ci,że pieski nie wyłączają komentowania a kundelki Fryca nie pozwalają komentować
Sami święci cnotliwi pobożni nie pijący nie sypiający z cudzymi żonami w Karpaczu zostali!!!!!!!.Tylko,że mnie nie obchodzi kto z kim pije i kto z kim sypia.Interesuje mnie jak jest zarządzany Karpacz.a ten prowadzony jest wzorów.Piszę to do alkoholik/cudzołożnk bo jest taki chojrak aż wyłączył komentarze podobnie jak Pan Fryc .Wystarczy tej hipokryzji w tych komentarzach.
My już nie chcemy kłótni ,chcemy odbudować wspólnotę obywatelską ,ale bez wzywającego do debaty . Niech pan zrozumie ,nie chcemy już Pana i pana zwyczajów w naszym miejscu . Chcemy spokoju i normalności ,a to jest tylko możliwe bez pana
My już nie chcemy kłótni ,chcemy odbudować wspólnotę obywatelską ,ale bez wzywającego do debaty . Niech pan zrozumie ,nie chcemy już Pana i pana zwyczajów w naszym miejscu . Chcemy spokoju i normalności ,a to jest tylko możliwe bez pana
To, że coś nazywa się komunikacja miejska nie oznacza że miasto to utrzymuje, chodzi o to że kursuje głównie w granicach miasta. Pan Tobiasz proponuje darmowe parkingi, które darmowe nie będą chyba, że opłacisz abonament ok.300zł rocznie bez gwarancji miejsca parkingowego. No i nawet nie wywiązuje się z pierwszej swojej obietnicy wyborczej czyli "słuchanie mieszkańców". Mieszkańcy chcą debaty, wszyscy, zarówno ci którzy popierają Pana Tobiasza i ci którzy są przeciwko. A pan Tobiasz ich nie słucha.
Pan Tobiasz proponuje Darmowe 90minut parkowania i abonament dla tych którzy chcą a nie miesięczne bilety wykupione u Pana Tadeusza w komunikacji miejskiej prywatnej dodam jeszcze raz która nie jeździ przez morskie oko bo jej się to nie opłaca i nie ma możliwości zmiany na PKS bo pan burmistrz tak zadecydował i dzieci muszą z przystanku Pegaz spacerować w dół
Pewnie, zlikwidujmy tanią komunikację bo nie dojeżdża na morskie Oko, zostawmy taksówki niech mieszkańcy dowożą dzieci za 5 dych w jedną stronę :)))
My nie zagłosujemy na Tobiasza ze względu na TW Kubika. Ptaszki ćwierkają, że juz ma posade w jednym z referatów obiecaną.
Żeby coś komuś obiecać to trzeba najpierw. Wygrać … teorie wyssane z palca … ja tam w to nie wierzę … ptaszki źle ćwierkają ….
Czy debata będzie wyglądała tak jak ostatnie spotkanie wyborcze burmistrza Radosława Jęcka w Artusie, na którym do pilnowania niepokornych mieszkańców, żeby nie zadawali niewygodnych pytań pojawili się tzw. karki z siłowni i kryminaliści z Kowar!? Nasze miasto jest chore na wielu poziomach i trzeba je uleczyć.
Potwierdzam te chore standardy w Karpaczu
Potwierdzam tą sytuację. Na spotkaniu była grupa 15 karków która uciszała ludzi. Wyglądali przerażająco, strach się odezwać. Miałem głosować na obecnego burmistrza ale zmieniłem zdanie nie chcę żeby moim miastem rządzili bandyci.
Nie jestem zwolennikiem obecnego burmistrza, ale debata przy tak równych wynikach w pierwszej turze to demokratyczny obowiązek. Dziwi mnie, że "zwolennicy" Pana Frytza odżegnują się od debaty na wszystkie możliwe sposoby łapiąc się różnych argumentów, bo robiąc to nie pomagają mu tylko szkodzą pokazując, że boi się on konfrontacji. Chyba, że tego wcale nie piszą zwolennicy tylko farbowane lisy chcące zaszkodzić Panu Frytzowi...
A my nie zagłosujemy na Jęcka wstyd miastu przynosi nie wylewa za i jakiś dziwny trójkąt bermudzki go łączy z Kamilą ponoć ją chce zatrzymać a wiadomo jak bliskie relacje zawodowe mają. Ja nie chcę takiej osoby na wice cenie sobie uczciwość i ważna jest przysięga małżeńska.
Słyszałam, że podobne relacje jak burmistrza z Kamilą łączą Frytza z Kubikiem... :)
Pracownicy urzedu sie boja obecnej wladzy i zwalniaja sie, w ciagu ost roku 10 osób odeszło- w tym o czym sie nie mowi vice jest na wypowiedzeniu i nie pokazuje sie publicznie. przedsiebiuorcy boja sie msciwosci obecnego. burmistrz jest msciwy a msciwa osoba u wladzu to nic dobrego. nie jestesmy statkiem wojennym pod dyktarura jsakiegos generala. zanim ktokolwiek bedzie pisal bzdury warto poszukac i poczytac o faktach i zobaczyc jak wyglada kampania obu panow i kadencja. to nie jest uczciwe przyominam przedsiebiorcy z karpacza ktore opowiedzialy sie za niewygodna bur strona straca swoje dziwrzawy i poleca z byle powodu na bruk w akcie zemsty. tego sie boimy i tak zacznie sie dziac . Mieszkancy karpacza nie pozwolmy na to.
Straszne jest to co tutaj czytam.
Bzdury piszesz, mieszkańcy boją się nie burmistrza tylko Kubika, który jest już dogadamy na posadę z Frytzem i napisał tysiace donosów na przedsiębiorców podczas ostatniej kadencji uprzykrzając każdemu życie s jak wygra Tobiasz to rozpocznie się polowanie na czarownice
Już wszyscy zapomnieli Ile aut spłonęło lub zostało zniszczonych ludziom którzy krytykowali Radosława?
Ja nie zapomniałam ile pojazdów spłonęło kalupie dlatego że odważył się zrobić konkurencję frytzowi i jego koleżkom
Te wszystkie komentarze pokazują to co obecny burmistrz zrobił w naszym mieście przez czas swojej kadencji mianowicie skłócił mieszkańców Karpacza ze sobą.... Każdy który ma jakiś interes z obecny burmistrzem próbuje pluć na nowego kandydata aby stary pozostał żeby ich interesy nie upadły.... Jest na to prosty sposób prowadzimy interesy uczciwie i legalnie a burmistrzów wybierajmy tak aby żyło nam się lepiej w naszym mieście ale wszystkim a nie tylko garstce która włazi w dupę tak głęboko władzy że się wysrać nie można
Wszyscy mamy interes z burmistrzem jako mieszkańcy żeby miasto się rozwijało a teraz będzie morze funduszy z kpo kto bardziej łebski i obeznany ten więcej dla miasta zdobędzie już widzę jak nowemu człowiekowi uda się zdobyć dla miasta tyle co burmistrzowi z 10letnim doświadczeniem który już wiele dofinansowań załatwił
Bardzo trafna wypowiedź nic dodać ,nic ująć Chcemy już spokoju i obecny niech uda się na emeryturę
Nie ma sensu zastanawiać się, które wypowiedzi w filmach np. na FB są szczere i prawdziwe, a które wyćwiczone i czytane z karki umieszczonej za kamerą. Jedynym słusznym sposobem na wysłuchanie poglądów i planów kandydatów jest właśnie DEBATA! Burmistrz Jęcek nigdy nie unika publicznych wypowiedzi, natomiast skąd obawa przed konfrontacją widoczna u Pana Frytza? Jeżeli przed II turą nie stanie do dyskusji z konkurentem, na żywo, przez mieszkańcami Karpacza, będzie to oznaczało, że może nie poradzić sobie z ich godną reprezentacją po ewentualnej wygranej. Warto również wziąć pod uwagę doświadczenie obecnego Burmistrza, który wie jak funkcjonuje Gmina "od zaplecza". Wiele pomysłów drugiego kandydata jest wręcz niemożliwych do zrealizowania, o czym z pewnością przekonałby Państwa Pan Radosław.
Publiczne wystąpienia (nie zawsze miłe i wygodne) to jedno z istotniejszych i najczęstszych zadań wykonywanych przez Burmistrza. Jeden z kandydatów usilnie się przed tym wzbrania. Nie daje Wam to nic do myślenia?
Dobrzebyłoby, aby odbyła się debata... ale - patrząc, uczestnicząc w spotkaniu z Panem Jeckiem w Artusie, obawiam się o sensowność tego typu konfrontacji. 1- dziwni ludzie z Karpacza i Kowar, uciszanie ewentualnych pytań. 2- w ogóle traktowanie zadających pytania, jako zło koniecznie. 3- lekceważenie podniesioych rąk, tylko dlatego że pytania owe mogłyby być niewygodne, lub szczegółowe i konkretne. 4- patrząc ogólnie na " fanów " Pana Jacka, zwyczajnie obawiam się o praworządności i myślenie o mieszkańcach.
No to tym bardziej powinna się odbyć debata bo gdyby stało się coś takiego jak Pan pisze to burmistrz by się skompromitował i przegrał w oczach wszystkich, jeżeli mimo to on chce debaty a Pan Frytz nie do coś mi tu nie gra ktoś ma coś do ukrycia lub po prostu się boi rozmowy twarzą w twarz
Tak tu wszyscy heitujecie Kubika a prawda jest taka że chyba jedyny randy , który coś w tej radzie robił. Chyba nikt nie tu ma złudzeń , że wybrani radni będą działali w imieniu interesów swoich a nie miasta. A tu parking dla radnego, tu ta cholerna buda z tymi pseudo serami itp. Większości radnych nawet nie potrafi powiedzieć za czym głosowali. Fakty są takie że gdyby nie Pan Kubik ( też się nie zgadzam z jego całą działalnością ) to w Karpaczu zielonego terenu byśmy już wcale nie mieli. Poza tym to w mediach społecznościowych Pan Kubik często publikuje dokumenty z pracy radnych, z których widać czarno na białym , który radny jest zaangażowany. I niestety może dwóch , trzech robi cokolwiek poza siedzeniem i pilnowaniem swoich czy burmistrza interesów. Polecam wszystkim tym , którzy tak chcieli pogonić pana Kubika żeby sobie obejrzeli transmisję rady i posłuchali co tam się wyprawiało.
Kubik zrobił kilka dobrych rzeczy dla miasta ale tylu prostym ludziom nazatruwał życia że przekreślił swoje dokonania
Tak taki dobry kubik dlatego mieszkańcy go pogonili a kogo miał za rywala gościa który się nie potrafi nawet wypowiedzieć a mimo to wybrali jego a nie Kubika bo wszyscy go mieli dość
Frytz to marionetka Kubika. Wyłączone komentarze to zapożyczony sposób od bylego radnego dla niewygodnych pytań!
Budowanie kolejnych apartamentów i kolejnych sklepów wielkopowierzchniowych tylko zabija takie biznesy jakie my mieszkańcy Karpacza prowadzimy. To nie jest tak, że budowanie kolejnych mieszkań daje miastu profity, tak grupa docelowa to niestety zakupowicze w naszych dużych sklepach, w większości nie chodzący po restauracjach, tylko zostawiając pieniądze , które inkasują głównie właściciele mieszkań z poza Karpacza. My po nich głównie sprzątamy. A podatki? ???????????? wszytko praktycznie na lewych umowach , bez paragonów , faktur więc miasto też nic z tego niema. Nie wydaje mi się żeby projektowanie studium w taki sposób żeby powstawały kolejne apartamenty było dobrym kierunkiem rozwoju miasta.
Pełna zgoda nie powinno mieć coś takiego miejsca widziałem jak jecek się wypierał ze nie będzie tamtych budów a podobno kłamie DLATEGO DEBATA MUSI BYĆ NIECH SIE WYTLUMACZY
Kto zagwarantuje bezpieczeństwo uczestników i widzów debaty oraz jaki procent widowni będą stanowiły zwołane lokalne proburmistrzowe osiłki??
Będą klakiery z obu stron, pewnie przyjdzie znowu banda od kubika zakrzyczy zwykłych mieszkańców nie dając dojść do słowa mimo to debata powinna się odbyć to podstawa przy 2 turze
Prowadzę pensjonat w Karpaczu i Szklarskiej Porębie i nie wiem co chodzi ale za metr sześcienny ścieków z wodą w Szklarskiej Porębie płacę ponad dwa razy więcej niż w Karpaczu śmieci mam tańsze w Szklarskiej do 1maja bo firma kom-d nagle podnosi stawki do góry i okazuje się że jest znowu taniej w Karpaczu więc nie wiem i nie znam się na polityce ale głosuje tam Gdzie mam lepiej. Problem apartamentów jest wszędzie więc ok ale z nie zgadzam się że jeżeli ktoś źle zarządza jest dobrze przyjedźcie do Szklarskiej i zobaczcie co tu się dzieje bo na dzień dzisiejszy Szklarska odpuszczam i przenoszę się do Karpacza z całym interesem
Frtyz nie zatrzymał z Kubikiem apartamentów przez tyle lat będąc w Radzie Miasta a teraz im się to uda? Jak tylko Frytz się dorwie do stołka? Naprawdę w to wierzycie? Nagle wpadł na genialny pomysł na który nie wpadł nikt jeszcze inny na świecie?
Cudotwórca Frytz zamieni wodę w wino haha
Dzisiaj usłyszałem wypowiedź Pana Fryca, że w Karpaczu Jęcek sprzedaje działki... jakie? Przecież gmina nic nie sprzedała.To prywatne osoby sprzedają. I tu się pojawia nieznajomość ważnych zagadnień... a jak powstrzymać osoby, które sprzedają swoją własność? Temat rozbudowy Karpacza nie jest taki łatwy i prosty jakby się mogło Panu Tobiaszowi wydawać. Prosimy o konkrety i prawdę Panowie, może debata i rzeczowa rozmowa? Chcę mieszkać w dobrze zarządzanym mieście z kompetentnym burmistrzem.
na ulicy kolejowej koleżanka Pana Tobiasza Frytza sprzedała swój hotel. A teraz tam burzą ten budynek i beda budować wielkie apartamentowce
Obaj zarzucają sobie nawzajem nie wiadomo co jest prawdą a co nie dlatego czekam na debatę jak frytz się nie podejmie to w moich oczach straci dużo
zobaczcie kto popiera obecnego burmistrza proszę popatrzeć poczytać, ludzie wielokrotnie skonfliktowani z prawem, proszę zwrócić uwagę na język ,na zarzuty. Wg mnie żadna debata - kandydat nie powinien wogole rozmawiać z kimś takim i nie odpowiadać na jego zaczepki. Debata przed jego "publicznością"? już nie raz pokazał jak wyglądają jego debaty. jeśli debata to tylko w tv bez "mieszkańców" to jest jedyna uczciwa opcja. gdzie kandydaci odpowiadają na pytania i nie są zaszczekani przez "mieszkancow" uważam ze kampania obecnego i jej poziom to ............... popatrzcie i wyciągnijcie wnioski sami.
Koledzy frytza już pokazali jaki mają poziom jak krzyczeli na spotkaniach i nie dali nikomu dojść do słowa...
Pan Tobiasz nie był przeciwny kumunikacji miejskiej tylko przystankom które miały być w niebezpiecznym miejscu a to różnica … Pan Tobiasz nie odbija cudzych żon w przeciwieństwie do Jęcka który z urzędu zrobił sobie schadzki Na spotkaniu W Artusie buziaki z żoną ???????????????? Na pokaz i by utrzymać fotel burmistrza zrobi wszystko …. Byłam na spotkaniach 3 kandydatów i nie widzę innej opcji jak pan Tobiasz Mieszkańcy pokazali że chcą zmian co widać po nowej radzie więc skoro nowa rada to i nowy burmistrz Ktoś w komentarzu napisał że góry kochają Radka to niech się dalej spełnia jako ratownik w górach … Nie potrzebujemy człowieka który ratuje życie w górach a niszczy w Karpaczu Jak to mówi Karkonoski Tygrys zwany burmistrzem Czuwaj ☝️
W nowej radzie zdecydowana większość jest z komitetu burmistrza lub popierająca go, co pokazali mieszkańcy w głosowaniu??
Tak się podpierasz wynikami wyborów nie wiem czy jest Ci wiadomo że Pan Tobiasz został pogoniony przez ludzi z rady miejskiej tak jak jego koleżka
Obecny burmistrz styrany życiem, 10 lat odbiło swoje piętno, a był taki śliczny. Pora odpocząć, żona młoda, trzeba mieć siłę żeby zadowolona była. Obawa jest jeszcze jedna, że trzecia kadencja - jak to zwykle bywa będzie jednym wielkim targowiskiem z machlojkami, umowami pod stołem i sprzyjaniu ludziom, którzy za wiele nie znaczą intelektualnie w tym mieście. Za to mają szeeerokie plecy....
No cóż każdy mierzy swoją miarką
Mam nadzieję, że dojdzie do debaty, mam mieszane uczucia co do kandydatów i chciałbym, żeby się skonfrontowali a nie porozumiewali jak przez głuchy telefon
Dziwią pozytywne komentarze, takich ludzi jak pan z Karkonoszy czy pan z księgarni. Czy przypadkiem Panowie nie mają czegoś obiecanego przez obecnego burmistrza? Podłączenie wody? Parkingi w nowym Studium? Jakieś nowe apartamenciki powstaną?
Pewnie, że mają. Wystarczę spojrzeć w dokumenty. Boją się zmiany. Boją się uczciwości. Boją się, że już nie będzie po układzie tylko wszyscy będą traktowni równo. Dlatego tak atakują. Boją się.
Drugi komentarz zamieszczam. Czytam o zarzutach na 1 i 2 kandydata, w ogóle mnie nie interesuje- że Jęcek pije, to jego temat. Niech pije, ale niech nie terroryzuje swoich pracowników na kacu. Ze ma kochanke, no trudno, to problem jego, kochanki i żony ;) i teraz pewnie połowy internetu ;) ważne aby nie łączyły go stosunki;) - w pracy? Straszne to co się dzieje- dzielenie miasta, dzielenie ludzi. Widzę to tak: - mieszkańcy- kontra straganiarze. Co do Kubika, zalazł za skórę, wcale się niedziwie - ale to właśnie On zatrzymał różne dziwaczne inwestycje w mieście. Dylemat ogromny, a miasto tylko jedno.
Też mam zmienne odczucia, tak jak wielu moich sąsiadów i znajomych dlatego chciałbym debaty, nie domysłów i poczty pantoflowej
Pan Kubik to chyba jakiś znany celebryta Karpacki? Tak go ludzie nienawidzą ? Ale cały czas piszą! Współczuję tym, których żółć niszczy od środka! Takie rzeczy to trzeba przerobić, nierzadko u psychologa, bo żyć się nie da.... Ciekawe na kogo będziecie pluć i pomyje wylewać w obecnej Radzie? To się okaże za chwilę... jest takie powiedzenie, pieski które najgłośniej szczekają, boją się najbardziej!
Niemartw sie. Na ciebie też donos napisze
Mam nadzieję, że dojdzie do debaty, mam mieszane uczucia co do kandydatów i chciałbym, żeby się skonfrontowali a nie porozumiewali jak przez głuchy telefon
Pań Kubik bardzo dobry człowiek pomógł mieszkańcom to do niego możemy się zgłosić kiedy mamy problem. Ma bardzo dużą wiedzę o samorządzie .Burmistrz Jacek krzyczy na mieszkańców na spotkaniach nie dopuszczał ludzi do głosu i żąda debaty robi sobie zdjęcia z pieskiem a twarz zdradza wszystko jej wygląd.Panie burmistrzu my już Panu dziękujemy chcemy zmian pań się nie sprawdził. To co piszą tu o Kubiku Tobiaszu to wszystko nieprawda.Komunikacja zostanie nie straszcie ludzi .Szanujmy się.
Stefan to szanuj wszystkich i nie wylewaj pomyj na tych których nie lubisz bądź obiektywny jeśli cię na to w ogóle stać.Moim zdaniem jesteś zwykłym trolem
Tak do kubika zawsze się można zgłosić a jak się zgłaszaliśmy żeby pomógł z tanią komunikacją to wziął stronę taksówkarzy przez znajomości
Czytam. Czytam. To jakiś scenariusz filmu? Naprawdę włodaż zawołał na spotkanie bandytów do zastraszana mieszkańców?
Tak to prawda taka patologia w Karpaczu .Chcemy zmian pomóżcie nam posłowie, senatorowie Karpacz potrzebuje zmian nie chcemy już Radosława Jęcka.BŁAGAMY.
Debata. Na gangsterskich zasadach?
Pajdzik przestań ludzi nagabywać w domach żeby głosowali na Jęcka jak pojawisz się jeszcze raz to wezwiemy policję.
Pajdzik przestań ludzi nagabywać w domach żeby głosowali na Jęcka jak pojawisz się jeszcze raz to wezwiemy policję.
Z miłą chęcią miał bym kilka pytań do Pana Tobiasza gdy obecni będą koledzy z pracy ....
Ile razy ci mówiłem co masz napisać nie tak się umawialiśmy. To ja Radek twój pracodawca.
W dxxie mam jednego i drugiego i wszystkich ich przydxpasów stańcie do debaty jak ludzie i wyjaśnijcie jeden z drugim a nie kozaczycie w internecie
A co u naszego Oligarchy z Karpacza ? Maybach jeździ gora dół jak jeździł ale zamiast dlugiego bruneta jakaś taka mała czarna. Jakoś ten zabetonowany układ chyba się ukruszył …
Właśnie co się stało, już był dogadany z frytzem na poparcie i finansowanie kampanii i coś nie pyklo
Dogadany to był Kostek z Domańskim a nie Fryc a że nie przeszła jego Nela Skowron i Kostek to nie ma sponsora
W komentarzach pojawiają się co i rusz opinie, że Tobiasz Frytz i Grzegorz Kubik są jak papużki nierozłączki, że jak pierwszy z nich zostanie burmistrzem, to drugi będzie jego zastępcą. Przede wszystkim gdyby nawet T. Frytz chciał tak zrobić, to złamałby prawo. Zapytacie, a dlaczego? Spieszę z wyjaśnieniem. Grzegorz Kubik ma ŚREDNIE WYKSZTAŁCENIE, jeszcze raz powtarzam: Ś R E D N I E W Y K S Z T A Ł C E N I E!!!!!! Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem osoba ze średnim wykształceniem nie może pełnić funkcji zastępcy burmistrza/prezydenta/wójta. Więc już ludzie dajcie sobie spokój z kreowaniem takich domysłów, które nie mają oparcia w rzeczywistości prawnej. Ten gość nie jeździ również na taksówce - ma brata, który prowadzi taksówkę. Tobiasz Frytz jest właścicielem firmy ochroniarskiej!!! Co do Kubika - to wielu ludzi go krytykuje, że pisze donosy na bogu ducha winnych mieszkańców, którzy tylko chcą zarobić na chleb. Super tylko, że co poniektórym nie wystarcza postawienie jednej budki, stawiają ich po kilkanaście, nie znają umiaru i chcą zagarnąć dla siebie jak najwięcej. Wyjdźcie na ulice i dobrze się przyjrzyjcie. Wszędzie jakieś stragany z dziadostwem i pseudooscypkami. Słowem, Sodoma i Gomora. W urzędzie nikt nad tym nie panuje, a Burmistrz wykonuje tylko jakieś pozorowane ruchy, tylko, żeby przypadkiem nie zaszkodzić któremuś ze swoich znajomych. Niestety, ale w tej chwili w tym mieście występuje podział na tych, których się lubi i przymyka się oko na ich działalność i tych, którym delikatnie mówiąc, nie ułatwia się życia. Czy naprawdę chcemy, żeby w tym mieście istniała taka hierarchia społeczna? Może czas to zmienić. Na tym tle Kubik wypada naprawdę ok, bo był jednym z nielicznych radnych, którzy w ogóle próbowali coś zrobić, żeby przeciwdziałać patologii toczącej to miasto jak rak. Reszta siedziała i gapiła się w komórki. A o składzie nowej rady w ogóle nie chce mi się mówić. Wątpię czy z tych 15 radnych ktokolwiek przez następne 5 lat zabierze głos. Aż szkoda takim ludziom płacić prawie 2 tysiące zł miesięcznie.
Wszyscy w mieście wiedzą że tobiasz I kubik to jedno ciało, jeżeli twierdzisz inaczej to albo nie jesteś z Karpacza albo po prostu kłamiesz. Wcale nie musi go brać na zastępcę, może go wziąć na wiele różnych innych etatów i uczynić z niego szarą eminencje a ludzie pokazali w głosowaniu że nie chcą tego człowieka
A ja tylko powiem że miałem nie głosować ale patrząc na to co się dzieje tutaj w komentarzach i na całego Facebooka to z miłą chęcią zagłosuję na pana Tobiasza i mam nadzieję że wygra !!! Ciekawi mnie jak wtedy radni, którzy tak go oczerniaj na Facebooku będą patrzeć mu w oczy i jak głęboko będą wchodzić mu w tyłek ????
Brak chęci debaty jest zastanawiający
Widocznie nie ma z kim debatować.Na spotkaniach ludzi uciszał albo ignorował a teraz chce debaty?????
Jak ktoś mówi półprawdy i boi się weryfikacji to nie chce debaty proste nic w tym zastanawiającego kobieto
To nie o chęci chodzi Czy nie widać tego ? Już od pierwszego wpisu tego wzywającego do debaty widać było ,jak lekceważy tego Pana , a kolejne tylko utwierdziły w przekonaniu - jak najdalej od tej osoby .Największą porażką tego wzywającego jest jego dotychczasowy wizerunek w kontakcie z mieszkańcami Trzeba to zakończyć
Panie PAJDZIK , głosuj na Tobiasza i nic się nie bój że Ci asfalt z pod domu zwinie :)
Oświetlenie też zostawi ????????
Oświetlenie też zostawi ????????
A jak to z tym podnieceniem było , temat wraca i wciąż aktualny jak widać z informacji aktualnych tutaj
Zastanawiający to jest FAKT, że obecny burmistrz wszędzie wychwala Komunikację Miejska a przecież jest ona prywatna, mało tego nic nie mówi o darmowych przejazdach dla mieszkańców ale wyraźnie zaznacza że turyści którzy zaparkują na parkingu, który powstanie na wjeździe do miasta będą jeździć za darmo i tak samo Ci turyści, którzy przyjadą pociągiem.... A gdzie tu są mieszkańcy ???? Może niech turysta płaci a mieszkaniec NIE... Ale po co mieszkaniec ma jeździć za darmo ba zapłacimy jeszcze za to darmowe wożenie turystów no bo przecież prywatna komunikacja tego tak naprawdę za darmo nie zrobi....
Nie korzystam akurat z tej komunikacji ,ale zastanawia mnie cały czas ten zachwyt obecnego A może z czegoś to wynika, czego nie wiemy zatem?
Obecny burmistrz mieszanka wielu pozytywnych cech! Zapewne tak jest dla karpackich handlowców typu "Tante Emma laden". Jest zawistny, chciwy, mściwy, nie radzi sobie z emocjami, chyba ma problem z procentami - (obchodzi mnie to, ponieważ nie zamierzam głosować na człowieka, który ośmiesza siebie, mnie i miasto w którym żyję) Nie chce takiego reprezentanta miasta! Jego formuła już się wyczerpała. Postępuje wg zasady tonący brzytwy się chwyta! Jego karki zastraszają ludzi, odcina się od nich, ale coś mu nie wychodzi! Czy on w ogóle radzi sobie jeszcze z czymkolwiek? Ja nie potrzebuję niczego więcej wiedzieć, dla mnie wybór jest jasny i czytelny!
Debata w II turze to obowiązek
Nie przesadzaj ,gdzie tak napisane ,jaki obowiązek to tylko wola stron ,ale z kim tu debatować miałby p.Frytz? Zachowanie i sposób wypowiadania nie dają podstaw,że ta debata miałaby sens
Obrzydliwe jak tutaj ludzie obrzucają obu kandydatów błotem i jakie czynią insynuacje, niech odbędzie się debata i wszyscy rozwieją swoje wątpliwości
Czytam, że Jecek cenzuruje pytania i otacza się karkami, ale to nie on unika i debaty i wyłącza komentarze pod postami hmmm
Jest cenzura mogą komentować tylko znajomi a oni zawsze dobrze piszą
Dobrze, że powstał ten artykuł, patrząc po komentarzach debata jest niezbędna i będzie to chyba najciekawsze wydarzenie w życiu społecznym Karpacza od dawna
Gdybym miała uczestniczyć w takiej debacie to tylko i wyłącznie na neutralnym terenie ,bez publiczności bo to daje możliwość swobody wypowiedzi . A jakie miejsce wybrał pan wzywający do debaty? Tego nie określił a może na Sarniej na tarasie przy piesku i żonie?
Pan wzywający chce, żeby debatę zorganizowała osoba której zależy na przekształceniu stoku narciarskiego w parking(całkowicie bezstronna hahaha). To co jest zaproponowane nie na nic wspólnego z normalną debatą.
Identyczny artykuł o Kubielskim skasowaliście, bo niby nielegalny, a tutaj już legalny? Nie ma informacji, że to materiał komitetu wyborczego. Skandal
Dzwoń do naczelnego redaktora i od razu odblokuje artykuł zobaczysz
Oddam głos na Frytza!!!!
Dobry wybór ,chociaż będzie normalnie ,gdzie każdy kto zna Pana Frytz wie doskonale ,że kulturą osobistą znacznie odbiega od wypowiadającego się w tym artykule.Głosujmy mądrze mieszkańcy ,abyśmy potem nie żałowali ,bo to następne 5 lat PAMIĘTAJCIE
Mieszkańcy Karpacza boją się burmistrza i ze strachu się nie udzielają. W kampanii burmistrz oczernia kłamie a nawet papuguje pomysły frytza . Zero pomysłu na kadencję i kampanię taki jest obecny !!! Karpaczanie - mobilizacja !!!!!21 ratujmy miasto i dobro mieszkańców. Mściwa osoba nie może mieć więcej władzy!!!!
Jaka debata? Frytz nie ma pytań do burmistrza, nie interesuje go rozmowa z kimś takiego poziomu. Miał szanse rozmawiać przez 10 lat. Karpaczanie - bobudka!!!!
dosc tego jecek kury pasc
dosc tego jecek kury pasc
Przestańmy się opluwać burmistrzu z całym szacunkiem ale chcemy zmian.
Jęcek ty już pokazałeś co potrafisz …. Czas na zmiany
Jęcek swoimi filmikami tylko się kompromitujesz chłopie może to i twoim pieskom pasuje lecz my mieszkańcy mówię o normalnych mówimy precz !!!
Burmistrz wie że ponad połowa mieszkańców go wręcz nie lubi, nie chce a ten dalej się pcha na siłę. Dostanie takie baty, taki łomot. Wstyd głosować na takiego alkoholika, pani vice jesteś zamknięta w domu. Dała wypowiedzenie.
O grubo poszłeś
Jecek jak zrobisz sobie jeden film z Kamila i swoją żoną ( cokolwiek jak mówicie uśmiechnięci i jak sobie podają baby rękę ze jest ok) głosuje na Ciebie i wszystkich nakłaniam hahah
Taki z niego gospodarz że Karpacz ma Historyczne zadłużenia a zamiast budować oczyszczalnie to on urząd za 20baniek stawia i 2 siłownie za 6mln - za chwilę udławimy się ściekami bo Kswik się wkurzy. Zero rozmów z nimi a tam już idzie grubo. Jecek nie poradził sobie w prowadzeniu firmy, życia, samochodu więc nie powinien prowadzić miasta.
Obecny burmistrz po lajkowal komentarz pod filmikiem “ bardzo dobry pomysł z tymi filmikami” zapomniał że od kilku dni kopiuje pomysły challengera. Ale to nie pierwszy raz kiedy przywłaszcza czyjeś zasługi itp.. jako mieszkańcy Karpacza jednocześnie pracodawca burmistrza chcielibyśmy mieć wgląd do świadectwa poprzedniej pracy i dowiedzieć się jaki był jeden z powodów rozwiązania umowy o pracę ?;) czy była to dyscyplinarka? Jeśli tak to dlaczego.
Odpowiedź jest prosta, jeśli pan Tobiasz nie podejmie rzuconej rękawicy, to skończy się to tak, jak z panem wójtem z gminy Podgórzyna. Tamten tez był pewien siebie i mieszkańców unikał jak ognia.
Debatę ma Pan Tobiasz każdego dnia chodząc do mieszkańców. To jest debata. I wręcz przeciwnie nie był niczego pewien to stary burmistrz był - dlatego tak ujadają pieski po fb :) A jeśli chodzi o pewność siebie - to mieliśmy ją na spotkaniach z burmistrzem- wybieranie osób, które mogą zadawać pytania, zamknięcie spotkania w Artusie - nie dając zadać pytania pozostałym- którym się to obiecywało np. Panu Futherhendlerowi - projektantowi, działającemu w Karpaczu. Plus odpowiedzi do mieszkańców na pytania o tańszą siłownie dlaczego nie może być tańsza, dlaczego płacimy za parking przy siłowni i tym podobne. Odpowiedz Pana Radka: bo nie ! KARAPACZ DLA MIESZKAŃCÓW !!!!
KARPACZ DLA MIESZKAŃCÓW A NIE DLA TRUTNIA KUBIKA i jego anonimów pisanych na mieszkańców chcących zarobić na rodzinę, debata to PODSTAWA, nie mam nic do Frytza, niech ZAGWARANTUJE nam mieszkańcom, że Kubik nie dostanie ŻADNEJ posady publicznej w mieście skoro ludzie go pogonili w wyborach i że nie będzie GOŚCIEM SPECJALNYM na zebraniach rady miasta