Reklama

Jeleniogórzanka straciła ponad 90 tysięcy złotych. Oszuści podszyli się pod firmę inwestycyjną

29/07/2025 11:04

Do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa. Kobieta straciła blisko 91 tysięcy złotych

28 lipca 2025 roku do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się mieszkanka, która padła ofiarą oszustwa inwestycyjnego. Z relacji kobiety wynika, że w połowie czerwca natknęła się w Internecie na reklamę atrakcyjnej oferty inwestycyjnej. Zainteresowana ofertą, kobieta podała swoje dane kontaktowe. Wkrótce skontaktował się z nią mężczyzna podający się za doradcę finansowego. Poinformował on kobietę, że aby rozpocząć inwestowanie, musi wpłacić kapitał początkowy w wysokości 1000 złotych.

Po dokonaniu wpłaty, kobiecie został przekazany link do aplikacji mającej ułatwić śledzenie inwestycji. Była ona również nakłaniania do kolejnych, coraz większych wpłat. Kobieta, zmanipulowana pozorną rzetelnością oszustwa, pojechała do Wałbrzycha, gdzie w jednym z tamtejszych bitomatów (bankomatów kryptowalutowych) wpłaciła 57 tysięcy złotych.

Reklama

W międzyczasie poszkodowana za poleceniem oszusta pobrała kolejną aplikację, która umożliwiła złodziejom zdalne sterowanie jej telefonem. Pokrzywdzona zorientowała się, że została oszukana dopiero, gdy kontakt z "doradcą" się urwał. Natychmiast powiadomiła Policję. Funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie postępowanie.

Oszustwa tego typu są niezwykle powszechne. Aby nie paść ich ofiarą, pamiętaj:

  • Nie instaluj żadnych aplikacji na prośbę osoby, której nie znasz osobiście.
  • Nie klikaj w podejrzane linki przesyłane przez e-mail, SMS lub komunikatory.
  • Nie udostępniaj danych osobowych ani skanów dokumentów tożsamości osobom poznanym przez Internet.
  • Nie przekazuj pieniędzy za pośrednictwem bitomatów, jeśli nie masz 100% pewności, że transakcja jest legalna.
  • Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli ktoś oferuje „pewny i szybki zysk” - to najczęściej próba oszustwa.
  • W przypadku jakichkolwiek podejrzeń lub sytuacji budzących wątpliwość niezwłocznie skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji.

 

# Jeleniogórzanka straciła ponad 90 tysięcy złotych. Oszuści podszyli się pod firmę inwestycyjną

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2025-07-29 12:16:13


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Rita - niezalogowany 2025-07-30 09:11:21

    Pieniążki kto ma, ten jedzie do Dubaju, bo właśnie tam "celebrytki" je wciąż pomnażają. W każdym z Emiratów "groszem" sypią szejkowie, gdy im coś w Europie "załatwią" posłanki i posłowie.

    • Zgłoś wpis
  • Tomek M. - niezalogowany 2025-07-30 12:13:47


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości