Do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się kobieta, która padła ofiarą oszustwa. Kobieta straciła blisko 91 tysięcy złotych
28 lipca 2025 roku do Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się mieszkanka, która padła ofiarą oszustwa inwestycyjnego. Z relacji kobiety wynika, że w połowie czerwca natknęła się w Internecie na reklamę atrakcyjnej oferty inwestycyjnej. Zainteresowana ofertą, kobieta podała swoje dane kontaktowe. Wkrótce skontaktował się z nią mężczyzna podający się za doradcę finansowego. Poinformował on kobietę, że aby rozpocząć inwestowanie, musi wpłacić kapitał początkowy w wysokości 1000 złotych.
Po dokonaniu wpłaty, kobiecie został przekazany link do aplikacji mającej ułatwić śledzenie inwestycji. Była ona również nakłaniania do kolejnych, coraz większych wpłat. Kobieta, zmanipulowana pozorną rzetelnością oszustwa, pojechała do Wałbrzycha, gdzie w jednym z tamtejszych bitomatów (bankomatów kryptowalutowych) wpłaciła 57 tysięcy złotych.
W międzyczasie poszkodowana za poleceniem oszusta pobrała kolejną aplikację, która umożliwiła złodziejom zdalne sterowanie jej telefonem. Pokrzywdzona zorientowała się, że została oszukana dopiero, gdy kontakt z "doradcą" się urwał. Natychmiast powiadomiła Policję. Funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie postępowanie.
Oszustwa tego typu są niezwykle powszechne. Aby nie paść ich ofiarą, pamiętaj:
# Jeleniogórzanka straciła ponad 90 tysięcy złotych. Oszuści podszyli się pod firmę inwestycyjną
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Pieniążki kto ma, ten jedzie do Dubaju, bo właśnie tam "celebrytki" je wciąż pomnażają. W każdym z Emiratów "groszem" sypią szejkowie, gdy im coś w Europie "załatwią" posłanki i posłowie.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Pazerność i chęć zdobycia łatwym sposobem gubi ludzi i dobrze.Miales tyle chciałeś więcej,nie masz nic.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
@ takie fakty- sprawa każdego kto płaci podatki dopóki istnieje coś takiego jak fundusz kościelny i dopóki politycy będą nasze pieniądze ładować w tą sektę.
Brak słów do rangi nie samowitej to już w głowie się nie mieści.
Kobieta, zmanipulowana pozorną rzetelnością oszustwa.... co to za farmazon?
Trudna jenzyka polska
Polecam kanał na YT: Nie dla scamu. Nie tylko pięknie oszukują oszustów ale też tłumaczą ich metodologię.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Pieniążki kto ma, ten jedzie do Dubaju, bo właśnie tam "celebrytki" je wciąż pomnażają. W każdym z Emiratów "groszem" sypią szejkowie, gdy im coś w Europie "załatwią" posłanki i posłowie.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.