Pan Mirosław często publikuje posty na naszej Facebookowej grupie Jelenia Góra Podaj Dalej. Często są dość kontrowersyjne. Ukazują szare realia życia codziennego. Są osoby, które żądają zwolnienia go z pracy za to co robi.
Grupa Jelenia Góra Podaj Dalej na Facebooku bije rekordy popularności. Zgromadziła już ponad 62000 użytkowników. Jest tak popularna, ponieważ nad porządkiem na niej panuje moderacja, która pilnuje, by pojawiały się tam tylko posty spełniające zasady zapisane w regulaminie grupy. Nie ma tam reklam, postów typu „kupię Opla” czy informacji o sprzedaży nieruchomości. Tylko ciekawostki, absurdy, interwencje i wypadki. Gdy tylko pojawią się wpisy niezgodne z regulaminem, są usuwane tak szybko, jak tylko jest to możliwe.
Jeden z członków grupy wyróżnia się tym, że często publikuje posty, do których dołącza zdjęcia ukazujące szare realia życia codziennego. Bezdomnych śpiących na przystankach, fekalia na ławkach pod wiatami przystankowymi, pomazane mury i elewacje budynków. Ogólnie mówiąc - Pan Mirosław, gdy tylko widzi, że gdzieś dochodzi do aktu wandalizmu lub zachowań odbiegających od ogólnych norm społecznych, robi zdjęcie i publikuje je na grupie, by poruszyć temat wandalizmu i innych negatywnych zjawisk społecznych. Zawsze pod postem autorstwa Pana Mirosława pojawia się mnóstwo komentarzy, co jasno wskazuje na fakt, że jego interwencja budzi emocje u mieszkańców korzystających z grupy Jelenia Góra Podaj Dalej. Jak wiadomo, im większe zainteresowanie, tym więcej przemyśleń na temat danego problemu.
Wczoraj Pan Mirosław opublikował zdjęcie osoby (prawdopodobnie) zmagającej się z kryzysem bezdomności, która spała w śpiworze pod wiatą przystanku autobusowego. W żaden sposób nie pochwalamy żadnego wyśmiewania się z osób przeżywających kryzys. Jednak bezapelacyjnie należy przyznać, że byłoby lepiej i dla osoby, która spała na przystanku i dla porządku publicznego, gdyby noc spędziła w noclegowni. Nie dość, że spałaby na materacu, w ciepłym pomieszczeniu, to jeszcze mogłaby skorzystać z ciepłego posiłku.
Ten post wywołał jednak naprawdę wiele kontrowersji. Chwilę po jego publikacji ktoś napisał, że żąda zwolnienia Pana Mirosława z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze. Nie jest tajemnicą, że jest on kierowcą autobusu. Jednak - jak sam twierdzi - zdjęcia robi zawsze po zatrzymaniu autobusu w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.
Pan Mirosław jest naszym kierowcą od wielu lat. Ze swego zawodowego obowiązku wywiązuje się bardzo dobrze. Choć często nie zgadzamy się z tym, co pisze prywatnie i po godzinach pracy, respektujemy jego do tego prawo. Jest takim samym obywatelem, jak każdy z nas. - Zbigniew Rzońca, rzecznik MZK

# Chcą zwolnienia kierowcy autobusu za publikowanie postów na Facebooku
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Nikt nie poniesie konsekwencji za sranie do rzeki, ponieważ to działanie mieści się w normach zielonego bałaganu.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ostatnio coraz częściej widać mafijne zastraszanie ludzi, którzy mają własne poglądy. Często niezgodne z interesem władzy, ale prawdziwe.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
To że pan Mirosław popiera złodziei to jego sprawa. W autobusach jest monitoring i widać czy kierowca korzysta z telefonu czy nie.
Kto z tych twoich złodziei został skazany wyrokiem prawomocnym?
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Grzegorz Braun. STOP ukrainizacji Polski.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Zostawcie Mirasa w spokoju. Dobrze że widzi problemy w mieście
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Tak ma być w Państwie Obywatelskim . Tymi problemami powinien się zająć niejaki Łuzniak bo jest gospodarzem tego obszaru . Ale On olewa i ta cała Rada mniasta..Siedzisz w domy ,patrzysz przez okno Ok .Wyjdziesz to cię krew zalewa z balaganu i niechlujstwa . 30 lat po wstąpieniu do UE . 90% ludzi było lub ktoś z rodziny był raz i wiele razy za granicą i widzą czystość i poszanowanie a u siebie sr,,,ją za węgłem . Czy nie czas na Referendum za odwolaniem prezydenta i radnych !!??
Kierownik Youreczek będzie miał o czym z Mirkiem rozmawiać dla odmiany zajmując się czymś innym niż przeglądanie z czym je kanapki w czasie przerwy.
Brawa dla Pana Mirka, bo poprzez zdjęcia pokazuje jak to miasto stoczyło się na dno.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Czy pan Mirek widząc czyjeś nieszczęście zgłosił to do Straży Miejskiej lub Policji czy tylko wrzucił do internetu "czyniąc dobro" ?
Brawo pan Mirosław
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Trzeba zaznaczyć, że sposób w jaki Pan M.relacjonuje sprawy jest haniebny, wyśmiewczy. W pracy jadąc autobusem robi zdjęcia podczas prowadzenia pojazdu co wynika z fotografii zamieszczanych. Nikt nie powie, że zatrzymuje autobus i robi zdjęcia, bo opóźniał by przejazd autobusu i robił niedozwolone rzeczy - chyba, że jego zakresie obowiązków jest samowolne robienie przerw i pstrykanie zdjęć a później ośmieszanie ludzi w internecie. Sam byłem świadkiem jak podczas jazdy robił zdjęcia przechodniom. Dramat! Może dojść do wypadku!! Do tego wulgaryzmy, kłótnie, które prowadzi w internecie. Ustawa o transporcie jasno mówi, że kierowca jest funkcjonariuszem publicznym. Czyli tak ma się zachowywać funkcjonariusz publiczny? Dramat zachowanie Pana M. niech ktoś się w tym w końcu zajmie!!!
nie posraj sie
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Pan Mirek postuje na fb po godzinach pracy ale zza kierownicy autobusu XD
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Nikt nie poniesie konsekwencji za sranie do rzeki, ponieważ to działanie mieści się w normach zielonego bałaganu.