Reklama

Chcą zwolnienia kierowcy autobusu za publikowanie postów na Facebooku

Pan Mirosław często publikuje posty na naszej Facebookowej grupie Jelenia Góra Podaj Dalej. Często są dość kontrowersyjne. Ukazują szare realia życia codziennego. Są osoby, które żądają zwolnienia go z pracy za to co robi.

Grupa Jelenia Góra Podaj Dalej na Facebooku bije rekordy popularności. Zgromadziła już ponad 62000 użytkowników. Jest tak popularna, ponieważ nad porządkiem na niej panuje moderacja, która pilnuje, by pojawiały się tam tylko posty spełniające zasady zapisane w regulaminie grupy. Nie ma tam reklam, postów typu „kupię Opla” czy informacji o sprzedaży nieruchomości. Tylko ciekawostki, absurdy, interwencje i wypadki. Gdy tylko pojawią się wpisy niezgodne z regulaminem, są usuwane tak szybko, jak tylko jest to możliwe.

Jeden z członków grupy wyróżnia się tym, że często publikuje posty, do których dołącza zdjęcia ukazujące szare realia życia codziennego. Bezdomnych śpiących na przystankach, fekalia na ławkach pod wiatami przystankowymi, pomazane mury i elewacje budynków. Ogólnie mówiąc - Pan Mirosław, gdy tylko widzi, że gdzieś dochodzi do aktu wandalizmu lub zachowań odbiegających od ogólnych norm społecznych, robi zdjęcie i publikuje je na grupie, by poruszyć temat wandalizmu i innych negatywnych zjawisk społecznych. Zawsze pod postem autorstwa Pana Mirosława pojawia się mnóstwo komentarzy, co jasno wskazuje na fakt, że jego interwencja budzi emocje u mieszkańców korzystających z grupy Jelenia Góra Podaj Dalej. Jak wiadomo, im większe zainteresowanie, tym więcej przemyśleń na temat danego problemu.

Reklama

Wczoraj Pan Mirosław opublikował zdjęcie osoby (prawdopodobnie) zmagającej się z kryzysem bezdomności, która spała w śpiworze pod wiatą przystanku autobusowego. W żaden sposób nie pochwalamy żadnego wyśmiewania się z osób przeżywających kryzys. Jednak bezapelacyjnie należy przyznać, że byłoby lepiej i dla osoby, która spała na przystanku i dla porządku publicznego, gdyby noc spędziła w noclegowni. Nie dość, że spałaby na materacu, w ciepłym pomieszczeniu, to jeszcze mogłaby skorzystać z ciepłego posiłku.

Ten post wywołał jednak naprawdę wiele kontrowersji. Chwilę po jego publikacji ktoś napisał, że żąda zwolnienia Pana Mirosława z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze. Nie jest tajemnicą, że jest on kierowcą autobusu. Jednak - jak sam twierdzi - zdjęcia robi zawsze po zatrzymaniu autobusu w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Reklama

Pan Mirosław jest naszym kierowcą od wielu lat. Ze swego zawodowego obowiązku wywiązuje się bardzo dobrze. Choć często nie zgadzamy się z tym, co pisze prywatnie i po godzinach pracy, respektujemy jego do tego prawo. Jest takim samym obywatelem, jak każdy z nas. - Zbigniew Rzońca, rzecznik MZK

# Chcą zwolnienia kierowcy autobusu za publikowanie postów na Facebooku

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/03/2025 15:40
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tyle w temacie - niezalogowany 2025-03-10 09:11:03


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    slawa kontenerom - niezalogowany 2025-03-10 09:22:04


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Sanya - niezalogowany 2025-03-10 11:11:56

    Nikt nie poniesie konsekwencji za sranie do rzeki, ponieważ to działanie mieści się w normach zielonego bałaganu.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości