Reklama

41 zatrzymanych za prędkość i 59 skontrolowanych pojazdów

20/09/2025 12:06

Jeleniogórska policja w akcji „Prędkość” skontrolowała 59 aut. 41 kierowców zatrzymano za przekroczenie limitu. Apel o rozwagę na drogach.

59 skontrolowanych pojazdów i 41 kierowców ukaranych za przekroczenie dozwolonej prędkości - to efekt akcji „Prędkość”, którą jeleniogórska drogówka przeprowadziła 18 września 2025 roku. Policja przypomina: przestrzeganie przepisów i zdjęcie nogi z gazu to podstawa bezpieczeństwa.

Działania były wymierzone głównie w tych kierujących, którzy lekceważą ograniczenia prędkości i ignorują warunki panujące na drodze. Funkcjonariusze podkreślali, że stosowanie się do przepisów chroni nie tylko kierowców, ale też pasażerów i pieszych.

Reklama

Kontrole prowadzone były na głównych ulicach Jeleniej Góry. Policjanci korzystali z radarowych mierników prędkości i alkotestów, sprawdzali stan techniczny aut, używanie pasów bezpieczeństwa, a także weryfikowali, czy pojazdy i osoby nie figurują w bazach jako poszukiwane.

Dzięki tym działniom, zatrzymanych za nadmierną prędkość zostało 41 samochodów, a 59 skontrolowanych. Celem akcji „Prędkość” jest przede wszystkim ograniczenie liczby wypadków i podniesienie świadomości kierujących, że każdy manewr na drodze ma wpływ na życie i zdrowie innych.

Reklama


# 41 zatrzymanych za prędkość i 59 skontrolowanych pojazdów

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/09/2025 12:32
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości