Reklama

Zatrzymani za nadmierną prędkość. Dwóch młodych kierowców straciło prawa jazdy

Funkcjonariusze jeleniogórskiej drogówki, realizując 21 marca 2025 roku działania w ramach akcji „Prędkość”, zatrzymali dwóch kierowców, którzy rażąco naruszyli przepisy. W terenie zabudowanym pędzili z prędkością 104 km/h, narażając siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Konsekwencje ich brawury były surowe – obaj stracili prawa jazdy na trzy miesiące, a jeden z nich, ze względu na przekroczenie dopuszczalnej liczby punktów karnych, będzie musiał ponownie przystąpić do egzaminu.

23-latek został zatrzymany około godziny 9:30 na Alei Solidarności. Prowadzony przez niego Opel poruszał się z prędkością 104 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Wynik pomiaru był jednoznaczny – kierowca przekroczył dozwoloną prędkość aż o 54 km/h. W konsekwencji mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał 13 punktów karnych oraz mandat w wysokości 1500 zł.

Reklama

Tego samego dnia, około południa, funkcjonariusze patrolujący ulicę Wolności zauważyli kierowcę BMW, który również jechał 104 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna, oprócz czasowej utraty prawa jazdy i 13 punktów karnych, został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł – dodatkowa kara wynikała z faktu, że pojazd miał przyciemnione przednie boczne szyby, co jest niezgodne z przepisami. Ponadto, przekroczył on dozwoloną liczbę punktów karnych, co oznacza, że przed odzyskaniem uprawnień będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

Funkcjonariusze podkreślają, że kary nakładane na kierowców mają nie tylko wymiar represyjny, ale przede wszystkim edukacyjny. Mają uświadamiać, że bezpieczna jazda to nie tylko przestrzeganie przepisów, ale także dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych – natężenia ruchu, stanu nawierzchni czy własnych umiejętności.

Reklama

# Zatrzymani za nadmierną prędkość. Dwóch młodych kierowców straciło prawa jazdy

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ***** *** - niezalogowany 2025-03-24 13:05:47

    Dzięki takim bohaterskim czynom MO. Naprawde czujemy się bezpieczni ,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    vjoohil - niezalogowany 2025-03-24 13:07:22

    Dobrze by bylo jakby zatrzymywali auta na ukraińskich numerach z przyciemniony bocznymi szybami bo jest ich mnóstwo..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    autor - niezalogowany 2025-03-24 19:09:57

    wiecej takich akcji, ludzie jezdza jak "pojechani" - zwlaszcza na wolnosci.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości