W Małej Japonii czyli Ogrodzie Siruwia w Przesiece stanął Słup Pokoju. W ceremonii jego odsłonięcia wziął udział Pan Miyajima Akio - Ambasador Japonii w Polsce.
Pan Ambasador przyjechał na zaproszenie właścicieli Ogrodu Japońskiego Sylwii i Jakuba Kurowskich oraz Fundacji Heiwa, aby wziąć udział w uroczystości odsłonięcia Słupa Pokoju.
Ideą przyświecającą słupom pokoju jest zbliżanie ludzi do siebie, a apel Niech Ludzkość Świata Żyje w Pokoju oprócz wymiaru globalnego odnosi się do zwykłej, codziennej ludzkiej życzliwości. Słupy Pokoju mają przypominać czym dla nas jest pokój i jak ważne jest jego osiągnięcie. Mają przypominać o jego niewymiernej wartości.
Uroczystości osłonięcia Słupa Pokoju w Małej Japonii towarzyszyła prezentacja japońskiej ceremonii herbacianej wykonana przez Stowarzyszenie Drogi Herbaty Urasenke Sunshinkai oraz pokazy sztuki harmonii aikido Karkonoskiego Stowarzyszenia Aikido.
W ceremonii odsłonięcia Słupa Pokoju wzięli udział obok dostojnego gościa z Kraju Kwitnącej Wiśni, m.in posłanka Zofia Czernow, Starosta Karkonoski Krzysztof Wiśniewski oraz Jacek Kozłowski Prezes Zarządu Fundacji Heiwa.
W Przesiece stanął Słup Pokoju
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Słup pokoju u nas dobrze się kojarzy na Ukrainie dużo buntowników nadziano na naszą wersję takich pali.
Na krzyżu wieszano złoczyńców a każdy ma po kilka w domu... To jest Symbol, Znak w dobro czynione na dziś i na przyszłość. Nie patrz wstecz lecz patrz na teraz by jutro było piękne ????
Krzyż to symbol żydowskiej dominacji. Dla nas symbol ciemnoty i zacofania. Także dajcie sobie spokój z tym wyliczaniem, bo akurat na Polską wiszą czarne chmury.
Zapraszam na ul. Bujwda w Podgórzynie tam Państwo Kurowscy urządzili mieszkańcą plac pokoju, wszystki syf z Przesieki zwożą pod okna, oczywiście gmina rozkłada ręce wolność Tomku w swoim domku. Tu na Bujwida żeby zwiedzić plac Państwa Kurowskich nie trzeba płacić wstępu, zapraszamy zainteresowanych do zwiedzania. Mieszkańcy
Niestety inwestycja w Przesiece ma też ciemną stronę. Działka Pana Kurowskiego w dolnym Podgórzynie traktowana jak "zaplecze gospodarcze ogrodu". Utrudnia życie bezpośrednim mieszkańcą, gdyż działka jest w bezpośrednim sąsiedztwie budynków. Posesja jest zaniedbywana, zwożony jest różny"syf". A same pracę na niej czasem odbywają się w nocy. Zapraszamy żeby Delegatura zobaczyła również Ogród Japoński 2. Jest się czym chwalić.
Drożyzna tam w tym ogrodzie jak cholera!!! Pogięło ich, niech sami tam łażą!!
Zośka na słup za Anilux
Zapewne podnosą ceny wstępu. Będą teraz chcieli się odkuc. Zaproszenie takich gości kosztuje. A pazerni są państwo Kurowscy
Słup pokoju u nas dobrze się kojarzy na Ukrainie dużo buntowników nadziano na naszą wersję takich pali.
Na krzyżu wieszano złoczyńców a każdy ma po kilka w domu... To jest Symbol, Znak w dobro czynione na dziś i na przyszłość. Nie patrz wstecz lecz patrz na teraz by jutro było piękne ????
Krzyż to symbol żydowskiej dominacji. Dla nas symbol ciemnoty i zacofania. Także dajcie sobie spokój z tym wyliczaniem, bo akurat na Polską wiszą czarne chmury.