:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

W Kowarach masowo kradną wodę

Absurdy, Kowarach masowo kradną wodę - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 29/03/2019 08:28

Wysokie ceny wody sprawiają, że wielu mieszkańców Kowar ucieka się do nielegalnego jej pobierania. Wyniki ostatniej kontroli są szokujące.

Kontrolę przeprowadzili w ostatnim czasie pracownicy wodociągów. Sprawdzono ponad tysiąc liczników wody. W niemal połowie przypadków stwierdzono nieprawidłowości. Co więcej kontrolerzy nie zostali wpuszczeni do co piątego lokalu. 

"Zaradni" mieszkańcy w prosty sposób oszukują wodomierze. Najczęściej przed miernikiem montują tzw. trójniki, dzięki czemu mogą pobierać dowolną ilość wody bez naliczania jakikolwiek opłat. Istnieje podejrzenie, że instalacje wykonują pracownicy wodociągów w ramach pracy "po godzinach" ponieważ te wykonane są bardzo profesjonalnie. 

Cześć mieszkańców swoje postępowanie usprawiedliwia bardzo wysokimi cenami wody. W Kowarach za metr sześcienny wody i ścieków płaci się 25 złotych. Z dopłatą miasta cena spada do 18 złotych. Wodociągi mają rozwiązać problem do końca bieżącego roku. Niektórzy mieszkańcy już teraz otrzymali karne rachunki na kilkanaście tysięcy złotych. Ci, którzy nie wpuszczą do swojego lokalu kontrolera, będą odcinani od wody.

# W Kowarach masowo kradną wodę

Reklama

w kowarach masowo kradną wodę - komentarze opinie

  • Ja - niezalogowany 2019-03-29 08:53:51

    Ciekawe kto te rachunki zapłaci... ludzie nie mają kilkaset zł by to zapłacić a co dopiero kilkanaście tys...

  • Gość z klasą - niezalogowany 2019-03-29 09:01:57

    To oni okradają ludzi ale z pieniędzy z kąd oni biorą te ceny z kosmosu za wodę rozbój w biały dzień

  • gość 2019-03-29 09:03:35

    6kwietnia drajw klub organizuje kolejną impreze, wtedy znów na ich zlocie będzie policja, tym razem policja sprawdzi dokładnie stan techniczny pojazdów i legalność przeglądów technicznych tych trumienek na kołach, jak również obowiązkowe wyposażenie pojazdów. Odkąd nagłaśniamy ich nielegalną działalność i zawiadamiamy służby, na spoty zaczyna jeździć coraz mniej ludzi, ludzie zaczynają widzieć złą sławe tego pseudo tuning klubu. Nie pozwólmy aby na dwa tygodnie przed Wielkanocą znów wyrządzili komuś krzywdę. W pasterkę jeden z nich śpiesząc się swoim leciwym bmw na spotkanie z tymi bandytami potrącił rodzinę z dziećmi.

  • Swojak. - niezalogowany 2019-03-29 09:20:26

    Na szczęście nowa ustawa Prawo Wodne mówi wprost, że można wiercić własną wodę pomimo zakazów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. A to oznacza, że należy wykonać inwestycję, która szybko się zwraca. Koszt 1m3 wody to 12 groszy płatne do skarbu państwa. Pozostaje zrzut ścieków, który gmina ma obowiązek odebrać. Zatem woda za 12 groszy jest możliwa.

  • Wodnik - niezalogowany 2019-03-29 09:20:47

    Pan prezes zbiera co miesiąc kasę i to niemałą.

  • Pytanie - niezalogowany 2019-03-29 09:23:57

    Tym powinien się zająć jakiś trybunał unijny, skoro Państwo daje przyzwolenie na okradanie obywateli za pośrednictwem cen wody! No tak...przecież pensje dyrektorów, prezesów, kierowników i wszystkich pochodnych nie mogą być skromne, bo to zbawcy narodu, że człowiek się umyć może... Koszty samej wody i jej dystrybucji to pikuś.. Wszystkie koszty powinny być jawne!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-29 09:28:53

    Mieszkańcy Gminy Mysłakowic też mają bardzo wysokie stawki za wode i ścieki to jest okradanie Mieszkańców .

  • gość01 - niezalogowany 2019-03-29 09:39:33

    do Wodnik : po pierwsze to Kowary nie są zaopatrywane w wodę przez Wodnik tylko KSWiK .

  • gość 2019-03-29 10:09:20

    W Podgórzynie to samo. Pracownicy zarabiają więćej niż przeciętnie nie mówiąc o kierownictwie. Woda leci z gór, a my płacimy za podpisanie umowy przeciwko ludności. Mam wrażenie , że KSWiK powstało tylko dlatego , żeby niektórzy mogli się nachapać.

  • wodny gość - niezalogowany 2019-03-29 10:59:33

    Do gość01, gdzie masz informację, że chodzi o Wodnik? A co w KSWiK nie ma prezesa? Tam jest dopiero prezes, że ho ho ho.

  • gość1 - niezalogowany 2019-03-29 11:23:30

    do Wodny gość : Skoro pisze o Kowarach to nie chodzi o WODNIK a KSWiK . KSWiK ma Panią Prezesową .

  • Gość - niezalogowany 2019-03-29 12:41:35

    Artykuł przepisany praktycznie słowo w słowo, łącznie z nagłówkiem z radiowroclaw.pl.

  • mieszkaniec Kowar - niezalogowany 2019-03-29 13:10:56

    odcinać od wody ? a w jakich godzinach panowie pracują? w tych co my tez w pracy jesteśmy! wiec jak odetną wodę bo ich nie wpuszczono to sprawy trafia do sądów.

  • Kwsik - niezalogowany 2019-03-29 15:16:13

    Następny zlodzieje nakradli teraz szukają kasy od ludzi niewinnych Komorowski zajebal Czajnik ten futryny z drzwi makabra

  • gość 2019-03-29 15:22:53

    kiedyś za wodę się nie płaciło, dziś nie płacą tylko islamiści we francji

  • gość 2019-03-29 17:07:24

    w kowarach wszystko kradna !

  • Rodek - niezalogowany 2019-03-29 18:11:37

    W Irlandii np. woda jest za darmo. Chcieli wprowadzić odpłatność, to ludzie wyszli na ulice i wycofano się z pomysłu, ale Polacy godzą się na wszystko. W Polsce jest chyba najwięcej róznego rodzaju opłat, najwyższe i najwięcej podatków, przy jednocześnie najniższych zarobkach w UE. Wcale nie dziwię się, że ludzie kradną.

  • Gośćwrrr - niezalogowany 2019-03-29 19:48:40

    Kradną? wstyd? woda wogole powinna być za darmo bez wody nie ma życia może wszyscy zrezygnujemy z opłat za wodę, może za wodę która płynie że strumieni też mamy płacić tego nie mogę zrozumieć że trzeba płacić za coś co jest podstawą do życia ludzi roślin i zwierząt.

  • gość 2019-03-29 20:27:19

    Woda, prąd, ścieki, gaz... wszystko drożeje i tak będzie! Trzeba sfinansować "5" prezesa

  • Gość - niezalogowany 2019-03-29 20:29:01

    Z tego co mi wiadomo to dużo ludzi w Kowarach ma wodomierze radiowe wiec pracownik nie musi wchodzić do domu, jak były normalne wodomierze to były ogłoszenia, że będą spisywane, teraz nawet nie wiadomo kiedy spisują. Druga rzecz to może ktoś w końcu zainteresuje się tym, że woda z całej rury leje się przy pierwszym wodociągu jak idzie się do lasu od Leśnej w górę, nikogo to nie obchodzi, a przychodzi maj czy upały i wodę się zakreca. Może tym ktoś by się zajął.

  • barabara - niezalogowany 2019-03-29 22:44:02

    Gdybyście nie kradli wody jak dziady to by tyle nie kosztowała. Ale co tam. Buractwo roszczeniowe i tak wie lepiej. Wstyd złodzieje robicie na całą Polskę.

  • Rafko Kowarowo - niezalogowany 2019-03-29 22:57:47

    Woda że strumyka a ceny jakby co najmniej z kosmosu. Szaleństwo z cenami jest od dłuższego czasu ale 25 zł to szok....

  • Gość - niezalogowany 2019-03-30 01:11:31

    Dokładnie bo Polacy mądrzy w gębie a na ulice nie wyjdą jak inne kraje to płacić będą niedulgo za to że żyją chory kraj chorzy ludzie

  • Umiejący - niezalogowany 2019-03-30 05:44:06

    Bo kraść to trzeba umić. Nikogo nie wpuszczajta na chałupę.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-30 05:54:57

    Do Rodek: Czy za ścieki Irlandczycy też nie płacą? Woda jest droga, bo Polak wlewa do niej ścieki. W Kowarach to normalka. Jest kanalizacja na ulicy a tylko kilka domów się podłączyło do sieci kanalizacyjnej. Reszta spuszcza gówno do rzeczki i strumyka. Oczyszczenie jej z tego gówna KOSZTUJE. Czy Irlandczyk tak robi? Wrzuca śmieci do rzeki, lasu albo na pobocze? Do KSWiK : przyjrzyjcie się tym, którzy nie są podłączeni do sieci kanalizacyjnej.

  • gość 2019-03-30 23:16:44

    Generator dymu do rur nad rzeką i pozamiatane. Kiedyś telewizja tak zrobiła w kurorcie nad Kwisą , ale był wstyd!!! Lecz nie była to państwowa telewizoria. Oj nie. Pewien hotelik przy E65 też tak wypuszczał do rzeki smrody.

Dodajesz jako: |