To chyba nowy rekord. Mężczyzna z powiatu karkonoskiego myślał, że trafił na idealną inwestycję w kryptowaluty. Łącznie przelał na konto oszustów 270 000 zł.
30 lipca 2025 roku do jeleniogórskiej policji zgłosił się pewien mężczyzna, który przyznał, że prawdopodobnie padł ofiarą oszustwa. Z jego relacji wynikało, że od maja br. inwestował swoje środki przez platformę, która miała handlować na giełdzie. Wszystko miało wyglądać bardzo profesjonalnie. Wciąż miał kontakt z przedstawicielami tej platformy, więc nie miał żadnych podejrzeń co do rzetelności przedsięwzięcia.
Na oszukanym koncie inwestycyjnym zaczęły pojawiać się spore sumy. Mężczyzna zachęcony rzekomym szybkim zwrotem, dokładnie 24 lipca zaczął przelewać na konto większe sumy. Łącznie przesłał aż 270 000 zł. Na koncie inwestycyjnym była już naprawdę spora suma pieniędzy ukazana w dolarach. W pewnym momencie mężczyzna chciał wypłacić środki finansowe ze strony, na której myślał, że naprawdę wiele zarobił. Podczas transakcji mężczyzna otrzymał informację, że musi jeszcze wpłacić pewną sumę pieniędzy, by (jak było w komunikacie) zweryfikować swój portfel inwestycyjny. Transakcja została zablokowana. Wówczas pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą oszustwa i stracił swoje oszczędności w kwocie przekraczającej 270 000 zł.
Policja prowadzi śledztwo i apeluje do wszystkich internautów o rozwagę. Fałszywe platformy inwestycyjne są coraz lepiej przygotowane i potrafią skutecznie wprowadzić w błąd nawet ostrożnych użytkowników. - informuje podinspektor Edyta Bagrowska.
# Stracił 270 000 zł. Myślał, że to dobra inwestycja i oczekiwał szybkiego zwrotu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Dzban roku xD
Wynik śledztwa prowadzonego przez policję jest już wiadomy. Z powodu niewykrycia sprawców sprawa do umorzenia. Z drugiej strony zawsze mnie dziwi skąd taki dzban miał 270 tysięcy? Bo raczej nie z pracy.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Brawo dla inwestora.
Teraz pieniądze pracują dla Zlatana a nie Zlatan dla pieniędzy :)) Z drugiej strony kwota straty podana przez głąba też jest sporo zawyżona i podał kwotę jaka wyświetlała mu się na jego kącie po rzekomych zwrotach :)))
Nie znam TEJ KONKRETNEJ sytuacji, ale kiedyś dowiedziałem się że jeden dłużnik tak zadziałał i w związku z czym utracił płynność finansową, długu nie oddał (w wyniku takiego przestępstwa), ogłosił "upadłość". Sprawa się toczy a wierzyciel nadal czeka...
Dzban roku xD
Wynik śledztwa prowadzonego przez policję jest już wiadomy. Z powodu niewykrycia sprawców sprawa do umorzenia. Z drugiej strony zawsze mnie dziwi skąd taki dzban miał 270 tysięcy? Bo raczej nie z pracy.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.