Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży z jeleniogórskich szkół w ramach akcji „bezpieczna droga do szkoły”.
Dziś kończy się akcja jeleniogórskich policjantów, którzy szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły. Patrole były widoczne w okolicach placówek oświatowych w regionie. Edukowali kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego w obrębie szkół oraz pomagali uczniom bezpiecznie przejść przez jezdnię. Patrole te pojawiły się przy szkołach w poniedziałek jeszcze przed pierwszym dzwonkiem rozpoczynającym nowy rok szkolny.
Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzają też stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi. - informuje podisnp. Edyta Bagrowska
Reklama

# Policja przy jeleniogórskich szkołach
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Może tak Panowie na tych niebieskich motorkach od czasu do czasu zajechali do Piechowic.Tu na odcinku ulicy Tysiąclecia między szkołami jakiś przyszły dawca organów na swym ścigaczu przypomina o sobie, wzbudzając strach wśród mieszkańców.
Może tak Panowie na tych niebieskich motorkach od czasu do czasu zajechali do Piechowic.Tu na odcinku ulicy Tysiąclecia między szkołami jakiś przyszły dawca organów na swym ścigaczu przypomina o sobie, wzbudzając strach wśród mieszkańców.