Reklama

Podróżuj bezpiecznie i z poszanowaniem innych

24/10/2025 13:56

W Jeleniej Górze ruszyła kolejna odsłona działań informacyjnych promujących bezpieczne i kulturalne korzystanie z komunikacji miejskiej.

Na wiatach przystankowych, słupach ogłoszeniowych oraz na ekranach LCD w autobusach MZK pojawiły się materiały przypominające o dwóch ważnych zasadach: podróżowaniu z ważnym biletem oraz zakazie palenia na przystankach.

W ramach tej inicjatywy przypominamy pasażerom o obowiązku posiadania ważnego biletu podczas podróży. Dla wygody mieszkańców bilety można kupić w 21 biletomatach stacjonarnych, w biletomatach mobilnych (dostępnych w każdym autobusie) oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Aktualne informacje o cenach biletów znajdują się na stronie internetowej MZK Jelenia Góra, a także na wiatach przystankowych i w każdym autobusie.

Reklama

Cena biletu jednorazowego normalnego wynosi 4,00 zł, natomiast opłata za jazdę bez ważnego biletu to 200,00 zł – warto więc pamiętać o jego skasowaniu i podróżować spokojnie oraz zgodnie z przepisami.

Przypominamy również, że na przystankach komunikacji publicznej obowiązuje całkowity zakaz palenia zarówno papierosów tradycyjnych, jak i elektronicznych oraz nowatorskich wyrobów tytoniowych. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości pasażerów i budowanie kultury poszanowania wspólnej przestrzeni miejskiej. Zakaz palenia na przystankach wynika z przepisów ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która jasno określa miejsca objęte zakazem, w tym przystanki komunikacji publicznej.

Reklama

Apelujemy do wszystkich pasażerów o przestrzeganie zakazu oraz o szacunek wobec współużytkowników przystanków, aby były one miejscem przyjaznym i komfortowym dla każdego pasażera.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 24/10/2025 13:59
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stefek - niezalogowany 2025-10-24 17:50:39

    Tanio mandat lepiej 500 zł.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Karkonosz - niezalogowany 2025-10-24 18:58:18

    Przyjaznych atrakcji od WŁODARZY MIASTA to remonty dróg i komunikacja MZK.brak koordynatora kursów linia 15.jakiś BARAN przeniósł przystanek koło Lidla w Cieplicach.i Autobus się nie zatrzymał. Róbcie tak dalej kochani WŁODARZE PATOJELENIEJGÓRY

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Polak - niezalogowany 2025-10-24 18:59:41

    Płacąc za bilet miesięczny 130zł x12 miesięcy w roku wychodzi 1560zł na rok. Kontroli prawie nie ma. Ja dostałem w zeszłym roku dwa mandaty więc zapłaciłem tylko 400 na rok. Nie kupując biletu można zaoszczędzić.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości