Kierowcy, którzy decydują się na prowadzenie pojazdu w stanie takim jak opisani w artykule mężczyźni, są potężnym zagrożeniem dla innych użytkowników ruchu drogowego.
Pierwszy pijany kierowca został zatrzymany 21. listopada. Kierowca Mazdy miał w wydychanym powietrzu 1,4 promila alkoholu i w takim stanie postanowił poprowadzić swój samochód.
Z kolei w nocy z 22. na 23. listopada zatrzymano kolejnego pijanego kierowcę. Policjanci zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Peugeot. Zatrzymali go do kontroli na ulicy Wróblewskiego. Za kierownicą siedział 56-letni mężczyzna, który w wydychanym powietrzu miał 1,8 promila alkoholu.
Oprócz tego tylko w miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 3 osoby kierujące pod wpływem środków psychoaktywnych. Te kontrole, a dokładniej ich wyniki jasno wskazują na fakt, że tego typu interwencje są potrzebne.
Osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków nie tylko łamią prawo, ale przede wszystkim stwarzają poważne zagrożenie na drodze. Za takie czyny grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów na kilka lat, utrata prawa jazdy, a w niektórych przypadkach także konfiskata pojazdu. - informuje podinspektor Edyta Bagrowska.
# Pijani za kierownicą samochodów. Jeden miał 1,8 promila, drugi 1,4
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A narodowości pijaków już towarzyszka milicjantka nie podaje?
A chooy cię to interesuje towarzyszu głąbie...
Towaszysze banderowcy
Domyślam się
Jak to jest : za spowodowanie kolizji lub wypadku drogowego, nawet z osobami poszkodowanymi jest 6 pkt. karnych , a za trzymanie telefonu w ręce ale nie przy uchu , jest 12 pkt. karnych . To jest pozbawione sensu. Mam szczęście że nie dali mi 10 tys. złotych, mandatu tylko 500 zł. i nie wsadzili mnie do więzienia na 5 lat. To się nazywa szczęście. Prawda ? .
A narodowości pijaków już towarzyszka milicjantka nie podaje?
A chooy cię to interesuje towarzyszu głąbie...
Towaszysze banderowcy