Wielu mieszkańców regionu dziś rano zmierzyło się ze skrobaniem szyb przed wyjazdem do pracy. Beztroskie letnie wieczory i słoneczne poranki powrócą w przyszłym roku.
Czas płynie nieubłaganie, wcale się nie zatrzymuje. Widać to chociażby po aurze pogodowej, która panuje na dworze. Jeszcze kilka dni temu wystarczyła bluza. Dziś nieodłącznym elementem codziennego ubioru staje się kurtka, chociażby ta lekka, jesienna.
Dziś (30.09) jeleniogórzanie, prawdopodobnie po raz pierwszy tej jesieni zmierzyli się ze skrobaniem szyb przed wyjazdem do pracy. Przy tej okazji apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego o odpowiedzialność. Często zdarza się, że kierowcy w pośpiechu wsiadają do swoich samochodów, włączają nawiew na szybę i jadą przed siebie. Lufcik nie pozwoli na bezpieczne pokonanie kolejnych kilometrów. Kierowca zawsze musi mieć pełen ogląd tego, co dzieje się wokół jego samochodu. Przy pozamarzanych szybach jest to zwyczajnie niemożliwe. Dlatego też apelujemy do mieszkańców, wyjdźcie z domu 5 minut wcześniej i przygotujcie samochód do jazdy. To kwestia bezpieczeństwa Waszego, ale również innych użytkowników ruchu, w tym również tych niechronionych, czyli pieszych i rowerzystów.
# Pierwsze mrozy w tym sezonie już towarzyszą jeleniogórzanom
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze