Tymczasowe kontrole na granicy polsko-niemieckiej trwają już pięć miesięcy i zostaną utrzymane do 4 kwietnia 2026 r.
Straż Graniczna - wspierana przez policję, WOT, Żandarmerię Wojskową i funkcjonariuszy z innych oddziałów - sprawdziła w tym czasie ponad 473 tys. podróżnych i ok. 222 tys. pojazdów na odcinku w woj. lubuskim i dolnośląskim.
Ponad 300 cudzoziemców nie wpuszczono do Polski, głównie z powodu braków w dokumentach. Najwięcej takich przypadków dotyczyło obywateli Ukrainy, Turcji, Rosji i Syrii. Ujawniono też ponad 1200 osób odesłanych z Niemiec po odmowie wjazdu - w większości Ukraińców.
Za próby nielegalnego przekroczenia granicy w stronę Niemiec zatrzymano 150 cudzoziemców, przede wszystkim z Afganistanu, Somalii i Uzbekistanu. Zatrzymano też siedem osób podejrzanych o pomaganie w takich próbach - obywateli Ukrainy, Polski i Mołdawii.
Od początku kontroli funkcjonariusze zatrzymali również 80 osób za inne przestępstwa, w tym poszukiwanych, podejrzanych o kradzieże aut, fałszerstwa dokumentów czy przemyt. Wartość przejętych towarów przekroczyła milion złotych.
Pięć miesięcy kontroli na granicy z Niemcami. Tysiące sprawdzeń, setki odmów, dziesiątki zatrzymań
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Brawo dla Straży granicznej i pozostałych służb .
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Kłamstwo. To pozorowanie kontroli.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Brawo dla Straży granicznej i pozostałych służb .
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.