To już 4. edycja Paczki dla Seniora, czyli świątecznej akcji strażaków z powiatu karkonoskiego. Z pomocą docierają do osób, które naprawdę jej potrzebują.
Powiedzieć, że strażacy robią wiele dobrego to jak nie powiedzieć zupełnie nic. Paczka dla Seniora to inicjatywa Strażaków Kotliny Jeleniogórskiej, która ma na celu pomoc seniorom, którzy na święta pozostaną sami, w trudnych warunkach.
Zbieramy wszystkie produkty suche, łatwe do przechowywania: makarony, mąki, ryże, ciastka, herbaty, kawy. Chętnie zbieramy też takie produkty świąteczne, czyli na przykład barszcz, mandarynki, pomarańcze. Prosimy, by nie przynosić produktów takich jak masło, wędliny, mięso, sery. Nie przynośmy tego, co trzeba przechowywać w lodówkach, bo nie wiemy na jakie warunki trafimy u seniorów. - mówiła Justyna, ochotniczka z OSP w Sobieszowie.
Reklama

Strażacy docierają z pomocą do seniorów, którzy żyją w bardzo trudnych warunkach. Często nie mają nawet lodówki, dlatego w akcji „Paczka dla Seniora” ważne są produkty żywnościowe z długim terminem ważności.
Po raz kolejny jako ochotnicza jednostka przyłączamy się do tej akcji. Zachęcamy również wszystkich innych do tego, by się przyłączyli. Super jest pomagać, warto jest pomagać, szczególnie dlatego, że starsi ludzie często sami nie potrafią poprosić o pomoc. Docieramy do osób, które naprawdę są zaskoczone. Ze łzami w oczach odbierają te dary. My naprawdę robimy im święta. - mówił Ignacy Dumin z OSP przy firmie Valmet w Jeleniej Górze.
Reklama

Seniorzy pozostający w samotności na święta to niestety częsty przypadek. Są to najczęściej osoby, które na co dzień żyją same. Jednak święta to czas, w którym ta samotność doskwiera najbardziej. Inicjatywa strażaków pozwala im poczuć, że ktoś się nimi interesuje, że nie są wcale sami.
Akcja jest szczytna. Zebrała się grupa ludzi, która chce pomagać. Bierzemy udział w tej akcji od samego początku. Nasze działania polegają głównie na tym, że pomagamy technicznie, logistycznie i organizacyjnie. Pomożemy zebrane dary przewieźć naszymi samochodami. Czynnie bierzemy również udział w zbieraniu tych darów. - mówił Krzysztof Zakrzewski, rzecznik prasowy Komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.
Reklama

W tym roku do akcji włącza się również Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze. Dodaje do tej edycji wartości bezpieczeństwa i profilaktyki. Każdy senior, do którego dotrą strażacy z darami w ramach akcji „Paczka dla Seniora” otrzyma pudełko życia, w którym zawarte zostaną wszystkie dane pacjenta na wypadek, gdy potrzebna będzie szybka pomoc.
Ratownicy dzięki temu również będą mieli uproszczone zadanie, bo dzięki pudełeczku sięgają po prostu po dane, a tam oprócz nich będą tak cenne informacje jak np.: kogo powiadomić w razie wypadku, u kogo można zostawić pieska czy kotka, na jakie leki pacjent jest uczulony lub gdzie znajduje się klucz zapasowy do domu czy mieszkania. - mówiła Agnieszka Wołodko Fundraiser Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.
Reklama

Zapraszamy wszystkich do włączenia się do cennej akcji organizowanej przez Strażaków Kotliny Jeleniogórskiej. Na plakacie, który publikujemy poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły. Dary zbierane są w lokalnych jednostkach OSP. Każdy kto będzie chciał wesprzeć akcję może to zrobić. Warto skontaktować się z koordynatorami poszczególnych jednostek. Numery telefonów podane są na poniższym plakacie.
# Paczka dla Seniora. Świąteczna inicjatywa Strażaków Kotliny Jeleniogórskiej
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Brawo
SUPER , teraz zróbcie zrzutkę na PIERWSZA publiczna toaletę dla osób starszych i niepełnosprawnych w Jeleniej Gorze ....chyba ze stasi ,seniorzy maja srać i szczać jak psy na trawnikach ? Miasto patusow , robią wszystko aby zaistnieć ale żeby zrobić cos zacnego to po co ? Juz czytałem tu wpisy , ze niepełnosprawni powinni pieluszki nosić . Oby wam tez władzę w nogach odjęło. NIE MA PUBLICZNEJ TOALETY DLA OSOB STARSZYCH I NIEPELNOSPRAWNYCH w całym patologicznym mieście . Paczki będą robić ? A co komuś paczka ? Ludzie starsi czy niepełnosprawni maja traumę wyjść z domu !!!
Panie Grzesiu, ale co Panu po jednej toalecie w mieście? Jak się panu zachce coś na garnizonie, a toaleta będzie na placu ratuszowym? Będziesz pan przez miasto pędził? A jak zajęta będzie? Najlepszym.sposobem jest nie jedzenie i nie picie przed wyjściem z domu. Stosują to nawet ludzie sprawni, którzy wiedzą, że później może być problem. Lub można do jakiegoś lokalu wstąpić i zapytać się czy można za opłatą skorzystać z wc. To że Jelenia jest patologicznym miastem to wiemy, jak i to że jedna taka toaleta nie rozwiąże problemu.. Musiałoby być ich minimum 2, a to raczej można zapomnieć. To jest miasto zacofane i ma wywalone na potrzeby mieszkańców.
Brawo
SUPER , teraz zróbcie zrzutkę na PIERWSZA publiczna toaletę dla osób starszych i niepełnosprawnych w Jeleniej Gorze ....chyba ze stasi ,seniorzy maja srać i szczać jak psy na trawnikach ? Miasto patusow , robią wszystko aby zaistnieć ale żeby zrobić cos zacnego to po co ? Juz czytałem tu wpisy , ze niepełnosprawni powinni pieluszki nosić . Oby wam tez władzę w nogach odjęło. NIE MA PUBLICZNEJ TOALETY DLA OSOB STARSZYCH I NIEPELNOSPRAWNYCH w całym patologicznym mieście . Paczki będą robić ? A co komuś paczka ? Ludzie starsi czy niepełnosprawni maja traumę wyjść z domu !!!
Panie Grzesiu, ale co Panu po jednej toalecie w mieście? Jak się panu zachce coś na garnizonie, a toaleta będzie na placu ratuszowym? Będziesz pan przez miasto pędził? A jak zajęta będzie? Najlepszym.sposobem jest nie jedzenie i nie picie przed wyjściem z domu. Stosują to nawet ludzie sprawni, którzy wiedzą, że później może być problem. Lub można do jakiegoś lokalu wstąpić i zapytać się czy można za opłatą skorzystać z wc. To że Jelenia jest patologicznym miastem to wiemy, jak i to że jedna taka toaleta nie rozwiąże problemu.. Musiałoby być ich minimum 2, a to raczej można zapomnieć. To jest miasto zacofane i ma wywalone na potrzeby mieszkańców.