Takiej sytuacji nie było w Szklarskiej Porębie chyba nigdy. Stoki narciarskie opanowali saneczkarze.
Od 28 grudnia do 17 stycznia w całej Polsce obowiązuje tzw. kwarantanna narodowa. Oznacza to, że zamknięte galerie handlowe, hotele i inne obiekty noclegowe, oraz obiekty sportowe i rekreacyjne - w tym przede wszystkim stoki narciarskie.
Oznacza to ogromne straty dla tych mieszkańców naszego regionu, dla których sezon narciarski stanowił główne źródło dochodu. Wielu z nich sprzeciwiało się wprowadzonym obostrzeniom, ale jak wiemy bez oczekiwanych rezultatów.
Pomimo pandemii i obowiązujących obostrzeń i zakazów do Szklarskiej Poręby ściągnęły tłumy spragnionych śnieżnych szaleństw turystów. Przez miasto przejeżdżał w zasadzie w obie strony sznur samochodów.

W okolicy centrum miasta śniegu jest niewiele, dlatego głównym celem podróży, była dziś najwyżej położona dzielnica miasta, czyli Jakuszyce.

Wyciągi nie działają, nie funkcjonuje cała infrastruktura. Są tylko górki, z których masowo korzystają osoby jeżdżące na sankach.

Położone przy samej drodze krajowej nr 3 dwa stoki narciarskie : Wiciarka i Babiniec przeżywały dziś prawdziwe oblężenie. Co prawda pandemia i związane z nią zakazy i nieczynne wyciągi, skutecznie zniechęciły narciarzy, to jednak z jazdy na sankach korzystały dziś tutaj setki jeśli nie tysiące osób. Zarówno naszych rodaków jak i przyjezdnych zza wschodniej granicy. Zwykle saneczkarzy ze stoków narciarskich się przegania bo niszczą ubity stok i przeszkadzają narciarzom. Ale ponieważ oficjalnie stoki są zamknięte, narciarzy nie ma, więc dziś królowały sanki.
Ludzi było tak dużo, że nie tylko parkingi były szczelnie wypełnione ale również wszystkie leśne drogi i dukty w okolicy zastawione były pojazdami. Opuszczona i zapomniana stacja narciarska na Babińcu, przeżywała dziś swój benefis. Jeżdżono nawet pomiędzy młodnikiem porastającym zaniedbany stok. Widok jak na to miejsce, naprawdę był nietypowy.
Policja i Straż Leśna nie interweniowały.
Noworoczne oblężenie Szklarskiej Poręby. Tłumy na stokach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Jasne. Przecież Poznań, Kalisz, Warszawa, Wrocław i parę innych stolic bufonady musi się pokazać maluczkim i bojącym się zarazy na co ich stać. Boli tylko, że przez takich ludzi będą cierpieć niewinni. Piszecie o stokach, a co dzieje się na stacjach benzynowych i innych miejscach gdzie można kupić niezbędnego szybkie jedzenie ? Strach się zbliżać. Hulaj dusza, piekła nie ma. A swoją drogą co na to służby ? Może dziś mają wolne...
Ty idioto. Boisz się wszystkiego więc nie pisz o nas tak!
Pieprzyć wirusa! Niech spier..la z pisdzielcami na san eskobar!
Tak, wirus na powietrzu. Lepiej zgnusniec w domu w bezruchu patrząc w TV wirus. I czekając na, wyzwolenie..
Idioto brak słów na ciebie
Ale jesteś buc typowy pisowiec.
W każdej Biedronce czy innym markecie masz o wiele większe zagęszczenie ludzi stłoczonych w zamkniętym pomieszczeniu. Irytują Cię ludzie na świeżym powietrzu a nie irytują tłumy w kolejce do kasy. Typowy leming bez własnego myślenia.
Jak tam z ilością mózgu? Bardzo dobrze że ludzie są.
Popieram, chcą na stok to niech tam jadą omijając stacje itp. miejsca. Tam pracownicy mają już ich dość, brak kultury i jakiejkolwiek ogłady
Chcesz siedzieć w domu, to siedź. Każdy sam kalkuluje ryzyko i ocenia czy boi się infekcji oraz czy chce poświęcić swoją wolność by zmniejszyć trochę ryzyko dla zagrożonych grup społecznych (starcy). Fajnie, że ty chcesz, daj jednak żyć innym po swojemu.
Jakie Noworoczne skoro na 11-listopada wyciąg hula aż miło a na stokach są setki ludzi bez masek.a to dopiero początek ferii.
Bardzo dobrze. Dzieciaki na świeżym powietrzu, brak tych durnowatych szmat na twarzy.
Jasne, dużo zdrowia życzę... Mam nadzieję że tacy "fanatycy" zdrowego trybu życia jak ty nie zabili przypadkowych osób w ferworze swego aktywnego wypoczynku. Mam też nadzieję, że jako covido-sceptyk nie zajmiesz szpitalnego łóżka tylko spokojnie zejdziesz w swym domowym zaciszu w razie infekcji .
Policja i straż nie mogą się przepracowywać. Lepiej siedzieć w ciepłym radiowozie gdzieś na uboczu. Szkoda tylko że to my ich utrzymujemy. Ktoś powinien wyciągnąć konsekwencje
Wszyscy płacimy podatki wiec jak ci szkoda to wstąp do służby mundurowej he he
Hedera o jakim ty łóżku piszesz? Skoro są teleporady a ostatnio karetka odmówiła przyjazdu do małego dziecka które się dusiło. Nie wypisuj głupot NFZ to dno. Załóż maskę i pampersa i nie wychodź na Świerże powietrze. Czekaj aż cie wyzwoli niedzielski i morawiecki
Super i tak trzymać. J**** pisowskie zakazy, już wystarczy irracjonalnych obostrzeń, zgrywania troskliwych świętoszków, antypandemicznych zamknięć czyli lekarstw gorszych od choroby i irytujacych pouczeń od tych hipokrytów w stylu "załóż maseczkę, no chyba, że idziesz na urodziny do ojca dyrektora". Niech się bujają.
Jesteś typowym thebilem czyli wyborcą POKO. Usyp sobie stok u siebie na wiosce i zapraszaj sobie ile i kogo chcesz a z naszych stoków sp.. laj i nie roznoś wirusa gimbusie.
Jedź za naszą zachodnią granicę pseudo-wolnościowy prostaczku i tam uzewnętrzniaj swoje mądrości... swoją drogą dziwne, że wszędzie w Europie rządzi PiS..
a dziś będzie desperacja i płacz, bo śnieg stopniał i się nie opłaca jihahhah. Dobrze wam tak!! Cepry, wy....ć do siebie na wschód, tak na PiS glosowaliscie i tam zostańcie,a nie tu gdzie lepiej przyjeżdżacie, bo tutaj j.ć PiS. Tylko w...ć z pis
Normalny - jeśli myślisz, że okraszone adekwatnym epitetem wątpliwości dotyczące polityki PiS w kwestii pandemii są tożsame z wyrazem poparcia bądź byciem zwolennikiem PO czy innej Konfederacji, lub gdyby rządziło PO to nie zobaczyłbyś tam ich akurat, to cóż, delikatnie rzecz ujmując, do rozsądnych ludzi nie należysz. Prosiłbym o nieodnoszenie się do komentarzy których nie rozumiesz i których przekaz przerasta Twoje możliwości intelektualne. PiS może wybierać kasztany z, moim zdaniem przesadnie, do granic absurdu rozdmuchanego, pandemicznego ognia. Pod jednym wszakże warunkiem - nie moimi rękami. Tymczasem jest całkowicie na odwrót i jeśli myślisz, że będę siedział cicho bo Tobie lub im coś się nie spodoba, to zapewniam Cię, że tak - jak widać - nie będzie.
I przywleką nam tu kolejną zarazę!
Tak zaraza w Polsce są tacy komentatorzy establishmentu niedługo zabronia pierdnąć na świeżym powietrzu jest ok ty możesz szmate na twarz założyć i zamknąć okna w domu przed TVP 1 a i nie zapomnij opuścić gaci do szczepienia
Opuść te stronę bo sam siejesz zarazę
Cytat z odpowiedzi ,,turysty'':-pocałuj mnie pan w d...wy nie macie policji , a my możemy robić co chcemy.Ot i taka prawda .Możemy pocałować w d....
Na zachodzie cisna ludzi ile wlezie i nikt sie nie burzy,u nas oczywiscie polaczek musi byc cwanszy.Zobaczymy czy jak bedzie po 30000 dziennie i pozamykaja znow wszystko to bedziecie tacy cwani.
Pisowska brać zabrała się za pisanie komentarzy
Polaczek to super-człowieczek który uwielbia siebie a pozostałych ma...Zresztą jest profesorem niemanologi stosowanej a profesurę sam sobie wręczył. Ot maleńki, maleńki....
O następny komentator sportowy zakłady bukmacherskie u niedzielskiego czy morowieckiego-morowe powietrze! Przepłaceni lekarze i Przepłaceni komentatorzy. Góralskie Veto!
A skąd to wiesz Kuta...e jeb...y. TVP 1 szczujnia Ci powiedziała? Wszędzie się burzą i próbują żyć normalnie jak u nas, bo mają dosyć tej covidowej histerii, tylko nikt o tym nie mówi, nie pokazuje. Medialny terror jak świat długi i szeroki!
Co niby jeszcze pozamykają? Już wszystko nie działa - nie ma całej turystyki (poza podziemiem), nie ma całego sportu (do świąt obiekty takie jak ścianki, parki trampolin, trochę basenów jeszcze funkcjonowały), handel stacjonarny nie działa. Kultura - kina i teatry - nie działają. Już nie bardzo jest co zamykać.
COVID i polityka .Piękne !!!
Polak jednak jest tępy
Od wyjazdu ze spółdzielczej kolo cpnu korek dłuuuuugi, aż za horyzont, dojazd od tego miejsca do Jana Pawła ok 30-40 min. Zakaz przemieszczania w sylwestra... dobrze, ze są ci co się sprzeciwiają ale jak ktoś napisał wyżej, zaraze ściągają... niestety!!!!
Najbardziej smutne jest to,ze to co sie dzieje w Szklarskiej czy Zakopanem to nieporozumienie.Dla prawdziwych turystow nie ma miejsca,bo boja sie jechac ze wzgledu na zaraze,kary i besensownosc wyjazdu kiedy w gorach sa tlumy.A do pieknych miejscowosci zjezdza holota,ktora jezdzi na sankach po mlodnikach.
Durny naród.
Uważam, że większe odległości ludzie zachowywali jak w Sylwester w 2..
Uważam, że większe odległości ludzie zachowywali jak w Sylwester w 2..
Jeśli ktoś uważa, że przed wirusami obroni go kawałek szmatki czy chusty bez atestu itp to lepiej niech posiedzi na świeżym powietrzu..
Polacy to jednak durni..ludzie..bohaterowie..dnia..na sankach pojeździć..a inni przez to będą umierać..cwaniactwo.. do potęgi..
No pewnie. Lepiej zeby dzieci z nudy i depresji umarly. Najlepiej zamknac je w bloku i niech siedza miesiacami wglapiajac sie w ekran. Do tego maska i brak kontaktu z innym i za kilka mcy beda same okazy zdrowia chodzily po ulicy. Obrzydliwe to wszystko. Ci co sie boja niech siedza w domu ze szmata na pysku. Ale do biedry tez niech nie leca jak tak dbaja o innych. A reszta niech wychodzi na powietrze ile sie da. Ale jak ktos nie ma malych dzieci to nie zrozumie. Bo o dzieciach zwolennicy maski i zakazow nie mysla. I o innych rzeczach z reszta tez. Kazdy sam niech siebie chroni. Kiedys tez nikt nie myslal ze kogos czyms zarazi a tu nagle taka chec ochrony innych? Śmiechu warte.
Do autora tych bredni byłem i jakie tłumy zmień dilera albo przestań pić bo masz urojenia
Ja też byłem 2-3 stycznia i korek był najpierw w okolicach godziny 11:00 w stronę Jakuszyc a później od Jakuszyc do Szklarskiej Poręby po godz 16:00. Dosłownie samochód stał w miejscu około 20 minut podjechał 700-800 metrów i znowu 20 minut postoju. Nie pisz nieprawy, Jakuszyce oraz Szklaraka były (są) zawalone turystami - wystarczy spojrzeć na pączkarnie przy głównej ulicy, wczoraj taka kolejka, że ludzie nie mogli przejść chodnikiem.
Widzieliście na filmikach tę mgiełkę? To właśnie był rozpylany covid na krnąbrnych Polaków. Za 10 dni znów gwałtowny wzrost zakażeń.
Dz.U. 2020 poz. 2316 Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Rozporządzenie o zakazie przemieszczania się w noc sylwestrową (w celach innych niż służących wykonywaniu czynności służbowych lub zawodowych) zostało wydane na podstawie ustawy z 2008 r. (dot. zwalczania chorób zakaźnych) i pozostaje w mocy Nie podoba się to wyjazd do Czech lub Niemiec , Zatrważająca liczba zmarłych w Dreźnie. Tamtejsze zakłady pogrzebowe nie są w stanie sprostać wszystkim zleceniom. Po kolejnej awarii pieca zdecydowano o wywiezieniu części ciał do innych krajów związkowych. W efekcie setki trumien czekają w kolejce. Mają być składowane przez miasto w pomieszczeniach należących do cmentarzy komunalnych. Władze miasta apelują do rządu federalnego o pomoc w rozwiązaniu problemu. Dzisiaj w Polsce Zakażonych: 13 397 Zmarło: 102 - dni świateczne Za kilkanascie dni będą może niektórzy z tych niesfornych ...
Konstytucją 3 maja Kowidianie w natarciu Skażony snieg I zakłady pogrzebowe w dreznie które chowają tylko kowidian! Brać sss zaciera ręce żeby wykupić Karpacz całkowicie za 5 pfenigow od pisowskopelowskich handlarzy i innych eurokolchoznikow
Przepraszam : Zakażonych: +6 945 (1 312 780) Zmarło: +102 (29 053)
"Co prawda pandemia i związane z nią zakazy i nieczynne wyciągi, skutecznie zniechęciły narciarzy, to jednak z jazdy na sankach korzystały dziś tutaj setki jeśli nie tysiące osób." Dzisiaj między 10:30 a 11:00 na odcinku Szklarska do pętli za Bolkowem, czyli ~50km, sznur samochodów jadących w kierunku Karkonoszy. Stąd: z pewnością tysiące!
I barrrrrdzo dobrze. Powyżej wymieniona liczna grupa osób koresponduje z liczbami podanymi na głównej w Onecie. Czym prędzej te dwie liczby połączą się tym prędzej zakończy się to wszystko ;))
I dobrze, ludzie żyjcie normalnie zamiast oglądać telewizje i dusić się w masce!! Brawo dla mądrych i wolnych ludzi!!!
Te wystraszone oczy maseczkowców jak w reklamie hahahaha
W Swieradowie Zdrój to samo, wieksząsc bez masek,pełno narciarzy ,zero dystansu itp.wazne że przy wyciągu budę postawili z zapiekankami dzbany ze Zgorzelca....ten kraj padnie z tak głupimi i cwanymi polaczkami....
Ludzie po co tyle złosci i jadu ? Nauczmy się nas samych szanować to bedziemy szanować innych.
Za dużo miodu Krzysiu. Nie zrozumiesz tych odciętych od korytka
Jakuszyce to dzielnica Szklarskiej Poręby?
Haha????????????
Od wielu lat
Zamykają wszystko a na TVP2 robią imprezę sylwestrową w Ostródzie. To tam nie ma problemu z wirusem.
Powinna być wprowadzona procedura na sor-ach, jezeli j...sz pandemię to my ciebie też, aspiryna i do domu.Niestety tak nie będzie, pełno nieodpowiedzialnych egoistów ,którym rura mięknie jak zaczynają się dusić z powodu wirusa którego ich zdaniem nie ma. Duzo zdrowia.
Klasyka tchórzliwej dziennikarszczyzny w 24jgora - anonimowo i z błędem - sprawdź anonimie co oznacza słowo BENEFIS.
Nic Wam nie pasuje. Za granica WSZYSTKO pozamykane. Dominikana ma godzine polocujna od 19-5rano. A Wam zle. Jestescie nienormalni. Jakby rzadzila Po to ani grosza byscie nie zobaczyli „taki mamy klimat, „pieniedzy nie ma i nie bedzie”. A idzcie w pdziec! Mam nadzieje, ze wygra Pało i bedziecie tesknic za Pisem! :)
W punkt!
Szkoda ze rodzinne pensjonaty bankrutują a tzw. "warszawka" wynajmuje mieszkania w apartamentowcach, ktore nie płacą podatków.
Mieszkańcy Szklarskiej zapłacą za ,,turystów''.MIasto miało w dobrym czasie około 8 do 9 -tysięcy mieszańców a teraz około 5- tysięcy .Koszty utrzymania ,,turystów'' została przeniesione na mieszkańców (woda , śmieci itp.). A Babiniec , Wiciarka są na terenie gminnym czyli odpowiedzialna jest Straż Miejska .Dzięki naszym włodarzą ludzie przenieśli się do Piechowic , Cieplic . A tam taniej i bezpieczniej , no i jest Policja i Straż Miejska.
Hołota. Upadłe dziadostwo zamieszkujące nizinę środkowoeuropejską.
Polacy to jednak po...ny naród nic dodać nic ująć ????
I bardzo dobrze. Ludzie w całej Europie mają już dość tej tresury i chcą żyć. Po prostu żyć. I wszędzie tam jest i będzie życie. Na świeżym powietrzu, w ruchu, w radości. Kto chce niech siedzi w domu i nosi mokrą scierkę na twarzy i wystawi się na wstrzyknięcie jakiegoś gówna .
trzeba być ostatnim deb..... żeby pchać się w ten tłum, w Jakuszycach dochodziło do rękoczynów w bitwie o miejsca parkingowe, bydło i chamstwo.
Karkonoski przyciąga jak magnes
Jasne. Przecież Poznań, Kalisz, Warszawa, Wrocław i parę innych stolic bufonady musi się pokazać maluczkim i bojącym się zarazy na co ich stać. Boli tylko, że przez takich ludzi będą cierpieć niewinni. Piszecie o stokach, a co dzieje się na stacjach benzynowych i innych miejscach gdzie można kupić niezbędnego szybkie jedzenie ? Strach się zbliżać. Hulaj dusza, piekła nie ma. A swoją drogą co na to służby ? Może dziś mają wolne...
Ty idioto. Boisz się wszystkiego więc nie pisz o nas tak!
Pieprzyć wirusa! Niech spier..la z pisdzielcami na san eskobar!