Tu nie ma miejsca na narodowościowe podziały. Każdy pijany kierowca zostanie wyeliminowany z ruchu drogowego. Ten Ukrainiec zostanie wydalony z Polski, bo jeździł po pijaku ciężarówką.
Bolesławieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kolejny raz udowodnili, że na drogach powiatu nie ma miejsca na pobłażliwość wobec pijanych kierowców. Podczas poniedziałkowych działań „Alkohol i Narkotyki” zatrzymano 55-letniego obywatela Ukrainy, który prowadził ciężarówkę, mając 0,7 promila alkoholu w organizmie.
Nietrzeźwy kierowca został natychmiast ujęty i trafił do policyjnego aresztu. Następnie funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kruszynie doprowadzili go do sądu, gdzie w trybie przyspieszonym zapadł wyrok. Sąd orzekł wobec mężczyzny 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, grzywnę oraz 5 tysięcy złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
To jednak nie koniec konsekwencji. Po rozprawie mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej ze Zgorzelca, którzy rozpoczęli procedurę jego wydalenia z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Służby podkreślają, że każdy kierowca, niezależnie od narodowości, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami za jazdę pod wpływem alkoholu — szczególnie, gdy za kierownicą znajduje się kierowca pojazdu ciężarowego, którego nieodpowiedzialność może doprowadzić do tragedii. „Nie ma litości dla pijanych kierowców” – to zasada, która w powiecie bolesławieckim obowiązuje bez wyjątków.

# Nie ma litości dla pijanych kierowców. 55-letni Ukrainiec zatrzymany i wydalony z Polski
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ciekawe, gdzie wydalani są polscy pijani kierowcy jeżdżący po pijaku?
do twojej starej
Ciekawe, gdzie wydalani są polscy pijani kierowcy jeżdżący po pijaku?
do twojej starej