Pierwsza w historii Straży Granicznej kobieta na stanowisku komendanta oddziału Straży Granicznej
19 kwietnia w Komendzie Głównej Straży Granicznej odbyła się uroczystość powołania na stanowisko Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 19 kwietnia powołał płk SG Monikę Musielak na stanowisko Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
W obecności Dyrektor Biura Kadr i Szkolenia KGSG płk SG Joanny Kosteckiej Komendant Główny SG gen. bryg. SG Robert Bagan pogratulował objęcia stanowiska. Podkreślił wagę zadań i obowiązków związanych z ochroną granic Polski, jakie spoczywają na każdym nich. Zwracając się do płk SG Moniki Musielak zaznaczył, że jest ona pierwszą w historii kobietą, która objęła stanowisko komendanta oddziału Straży Granicznej.
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej ma nowego komendanta
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
płk SG Joanna Kostecka - pelny pulkownik w tym wieku ? Ja Piere Do Lee .... albo braki kadrowe albo uklady bo w wiedze jej i doswiadczenie to ja nie wierze
płk SG Joanna Kostecka - pelny pulkownik w tym wieku ? Ja Piere Do Lee .... albo braki kadrowe albo uklady bo w wiedze jej i doswiadczenie to ja nie wierze