Reklama

Mysłakowice bez komunikacji miejskiej w dni wolne

05/12/2022 09:21

W soboty, niedziele i święta do miejscowości gminy Mysłakowice nie będą dojeżdżały autobusy MZK. Mieszkańcy zostaną odcięci od komunikacji zbiorowej.

Komunikację dla mieszkańców gminy Mysłakowice obsługuje obecnie Miejski Zakład Komunikacyjny z Jeleniej Góry. Od 1 stycznia autobusy linii 3, 11 i 33, które kursują przez miejscowości gminy Mysłakowice zostaną zawieszone. Oznacza to, ze mieszkańcy nie będą mieli dostępu do publicznej komunikacji. Wniosek o zawieszenie kursów w dni wolne wpłynął już do prezydenta Jeleniej Góry, a składający go wójt gminy Mysłakowice swoją decyzję uzasadnia koniecznością wprowadzania oszczędności.

Samorząd w Mysłakowicach (podobnie jak inne) staje przed bardzo trudnym rokiem, w którym będzie bardzo drogo niemal w każdej dziedzinie. MZK Jelenia Góra podnosi stawki dopłat od gmin, w których kursują autobusy miejskie ze względu na podwyżki opłat, które spółka jest zobowiązana opłacać.

Reklama

Decyzja wójta gminy Mysłakowice wzburzyła jednak mieszkańców, którzy nie kryją swojego zdania w tej sprawie.

Według mieszkańców odcięcie ich od komunikacji miejskiej jest absurdalnym działaniem, które niesie za sobą tylko i wyłącznie utrudnienia dla mieszkańców i odcięcie ich od Jeleniej Góry. Z kolei samorząd gminy swoje stanowisko popiera koniecznością wdrażania oszczędności, aby utrzymać gminę „przy życiu” przez zbliżający się rok, który zapowiada się pełen wzrostów cen.

 

# Mysłakowice bez komunikacji miejskiej w dni wolne

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Basia Szatan - niezalogowany 2022-12-05 09:43:49

    A teraz niech ten pożal się boże wójt napisze ile kosztuje miesięcznie utrzymanie jego, jego pomagierów, i pomagierów pomagierów! Może by tak zwolnił trochę "ciotek, wujków" i innych zainteresowanych ,i odrazu by się znalazły MEGA oszczędności! A tak to "rodzina na swoim" a ludzie z buta !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Donald - niezalogowany 2022-12-05 10:34:37

    Ja wam wójta nie wybierałem.

    • Zgłoś wpis
  • Hubi - niezalogowany 2022-12-06 09:40:37

    Przecież to taka BOGATA gmina szkołę trzecią budują - a na komunikacje nie ma i tak juz cześć ludzi chodzi z buta od pętli na Os.Łomnickim do pętli w Łomnicy , miasto wybudowalo petle sobie , a gmina sobie - i co kilka kilometrów z buta

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości