W soboty, niedziele i święta do miejscowości gminy Mysłakowice nie będą dojeżdżały autobusy MZK. Mieszkańcy zostaną odcięci od komunikacji zbiorowej.
Komunikację dla mieszkańców gminy Mysłakowice obsługuje obecnie Miejski Zakład Komunikacyjny z Jeleniej Góry. Od 1 stycznia autobusy linii 3, 11 i 33, które kursują przez miejscowości gminy Mysłakowice zostaną zawieszone. Oznacza to, ze mieszkańcy nie będą mieli dostępu do publicznej komunikacji. Wniosek o zawieszenie kursów w dni wolne wpłynął już do prezydenta Jeleniej Góry, a składający go wójt gminy Mysłakowice swoją decyzję uzasadnia koniecznością wprowadzania oszczędności.
Samorząd w Mysłakowicach (podobnie jak inne) staje przed bardzo trudnym rokiem, w którym będzie bardzo drogo niemal w każdej dziedzinie. MZK Jelenia Góra podnosi stawki dopłat od gmin, w których kursują autobusy miejskie ze względu na podwyżki opłat, które spółka jest zobowiązana opłacać.
Decyzja wójta gminy Mysłakowice wzburzyła jednak mieszkańców, którzy nie kryją swojego zdania w tej sprawie.
Według mieszkańców odcięcie ich od komunikacji miejskiej jest absurdalnym działaniem, które niesie za sobą tylko i wyłącznie utrudnienia dla mieszkańców i odcięcie ich od Jeleniej Góry. Z kolei samorząd gminy swoje stanowisko popiera koniecznością wdrażania oszczędności, aby utrzymać gminę „przy życiu” przez zbliżający się rok, który zapowiada się pełen wzrostów cen.
# Mysłakowice bez komunikacji miejskiej w dni wolne
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A teraz niech ten pożal się boże wójt napisze ile kosztuje miesięcznie utrzymanie jego, jego pomagierów, i pomagierów pomagierów! Może by tak zwolnił trochę "ciotek, wujków" i innych zainteresowanych ,i odrazu by się znalazły MEGA oszczędności! A tak to "rodzina na swoim" a ludzie z buta !
Ja wam wójta nie wybierałem.
Przecież to taka BOGATA gmina szkołę trzecią budują - a na komunikacje nie ma i tak juz cześć ludzi chodzi z buta od pętli na Os.Łomnickim do pętli w Łomnicy , miasto wybudowalo petle sobie , a gmina sobie - i co kilka kilometrów z buta
Ta patologia która zasiada w urzędzie gminy ma swoje auta i nie mają żadnego pojęcia o tym że pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej nie mają swoich aut więc do pracy dojeżdżają autobusami. Niestety jakiś pajac zlikwidował weekendowe połączenia jedyne którymi można było dojechać do pracy w sobotę lub w niedzielę. Przecież w weekendy ludzie też pracują, ale skąd oni to mogą wiedzieć? Jak ci bezmózgowi ludzie pracują tylko w tygodniu. To wójt pracujący tylko w tygodniu zafundował pasażerom w weekendy kompletny horror.
Ja wam wójta nie wybierałem.
Panie Wojcie, ale Cleo lub inne badziewie na dni promocji gminy bedzie? Plisss....
Ja wam wójta nie wybierałem.
Nieech teraz obniżą ceny biletów miesięcznych o 30% skoro 2 dni+ są wyłączone z kursowania
Przecież są tańsze bez weekendu.
Bardzo często odwiedzałem tę gminę turystycznie w weekendy. Dojeżdżałem autobusem do pętli w Wojanowie, czasem do punktu wypadowego w Łomnicy, a czasem w Mysłakowicach. Teraz dojeżdżał nie będę, zresztą nie tylko ja, więc gminie ubędzie turystów. Nie zamierzam jeździć tam samochodem, bo weekendowe wycieczki zaczynam w jednym miejscu, a kończę w innym. Nie będę specjalnie wracał na parking po samochód. Pojadę sobie autobusem do jakiejś innej gminy, np. Podgórzyn. Szkoda, że wójt jest taki krótkowzroczny.
Ja mieszkańcom wójta nie wybrałem. To tylko wina mieszkańców. Oddali swoje życie w ręce nieodpowiednich ludzi. Muszą ponieść konsekwencje.
Twoja stara już poniosła konsekwencje że ciebie urodziła
Ja proponuję by teraz wójt i zastępca wójta Grzegorz Truchanowicz sami wynajęli komunikacji z dla mieszkańców i pokryli to z własnych środków skoro są tak mądrzy że dbają tylko o swój interes to czas najwyższy by zadbali o mieszkańców bo przed wyborami jak będzie walka o stanowiska to wtedy im się przypmmin dobro mieszkańców i wyborców
Ja wam wójta i zastępcę wójta nie wybierałem.
A może pan wójt obcioł by najpierw swoje dodatki w tym dodatki na paliwo i jeżeli te stanowisko go przerasta może czas odejść z ciepłego stołka bo co mają powiedzieć ludzie ktuży w łikędd też muszą dotrzeć do pracy
Ja wam wójta nie wybierałem.
A p. Truchanowicz kiedy ma czas na pracę w gminie? Przecież on ma takie zajęcia: - Pasjonat fotografii - Przewodnik Sudecki - Przewodnik Praski - Trener II klasy w karate - Instruktor pływania - Organizator czasu wolnego
Ja wam pana truchanowicza na zastępce nie wybierałem.
Pan Truchanowicz łapie się każdego zajęcia by później mieć plecy
Fatalna decyzja. Prawdopodobnie następny będzie Jeżów Sudecki oraz Podgórzyn z resztką swojej 4 i 19.
To jest ch**... Zobaczycie co będzie działo się miesiąc po miesiącu ... Dzięki Włodzimierz ...Dzięki Ukraino. Jakoś to będzie...
Niech Wójt zacznie ściągać pieniądze z tych darmozjadów co mieszkają i czynszu nie płacą a krzywdzi ludzi pracujących i płacących czynsz zabierając wolność.
Teraz na światło dziennie wychodzi jaki z tego pana wójta jest egoista, martwi się tylko o siebie. Biedny wójt co zarabia blisko 20 tyś. martwi się że mu zabraknie drobnych do wypłaty i w ramach oszczędności likwiduje w weekendy autobusy. Ten wójt oczywiscie nie martwi się o innych co nie mają swoich aut lub ze względu choroby prowadzić ich nie mogą ale do pracy w weekendy autobusami jakoś muszą dojechać. Oczywiście ci ludzie co harują za grosze, niepełnosprawni czy ci co pracują za najniższą krajową a więcej zarobić nie mogą ze względu na chorobę do pracy już nie dojadą bo wójt zlikwidował im jedyny dojazd do pracy. Nie ważne że cała reszta będzie umierać z głodu, najważniejsze że wójtowi dobrze się powodzi i mu nie zabraknie, kosztem innych. Brawo pan, czy przed tą decyzją pomyślał pan o tych ludziach? w tej gminie w której pan urzęduje. Wiem że tym komentarzem potraktowałem pana wójta grubo ale pan postąpił swoją niechlubną na boku decyzją jeszcze gorzej. Ciekawe jak pan na święta będzie przy stole wigilijnym stał z taką okrutną decyzją, niech pan pierw pomyśli zanim wdroży temat gdzie przez pana ludzie stracą pracę.
a potem ojezus maria o boże wszyscy stąd wyjeżdżają, wielkie zdziwienie
Popatrzcie ludzie z gminy Mysłakowic na to. Jaki was wójt jest złotoustny. Ja rozumiem mamy sytuację jaką mamy i trzeba oszczędzać. Co wójt robi? Pokazuje wam wszystkim środkowego palca a potem jak powiedział będzie przyjmować to wszystko na klatę. Normalnie nie wieżę co on przed mediami wygaduje. Zastanawiam się ile on trawki pali by z znienacka fundować mieszkańcom gminy Mysłakowic taki zimny prysznic. Normalny człowiek o zdrowym zmysłem zrobił by ogólne zebranie, zaprosiłby mieszkańców gminy którzy korzystają z komunikacji w weekendy i tym sposobem zrobiłby oszczędności nie szkodząc innym którzy w weekendy dojeżdżają do pracy. Niestety ten złotoustny człowiek zrobił po swojemu. Po cichu bez niczyjej wiedzy likwiduje bo on bóg ma taki kaprys. Tragedia i patologia co on zrobił.
Bardzo dobrze , trzeba siedzieć w domu.
Zgoda
Zapraszam mieszkańców Mysłakowice i okolic do pobrania aplikacji Shofer.pl lub kontaktu telefonicznego 576635803 bezpośrednio z kierowcą do skorzystania z najtanszego przewozu taxi tylko 2zl/km. Zapraszam i pozdrawiam.
A teraz niech ten pożal się boże wójt napisze ile kosztuje miesięcznie utrzymanie jego, jego pomagierów, i pomagierów pomagierów! Może by tak zwolnił trochę "ciotek, wujków" i innych zainteresowanych ,i odrazu by się znalazły MEGA oszczędności! A tak to "rodzina na swoim" a ludzie z buta !
Ja wam wójta nie wybierałem.
Przecież to taka BOGATA gmina szkołę trzecią budują - a na komunikacje nie ma i tak juz cześć ludzi chodzi z buta od pętli na Os.Łomnickim do pętli w Łomnicy , miasto wybudowalo petle sobie , a gmina sobie - i co kilka kilometrów z buta