:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Komunikacja, Kotlina Jeleniogórska odcięta szczycie sezonu turystycznego! - zdjęcie, fotografia
Adrian Klimas 08/07/2019 11:58

Od 17 lipca całej Kotlinie Jeleniogórskiej grozi komunikacyjny paraliż. Jest to związane z rozpoczęciem II etapu budowy obwodnicy Bolkowa i wyznaczeniem dwóch uciążliwych objazdów przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

- Ktoś nie pomyślał, a decyzje te odbiją się nie tylko na mieszkańcach naszej kotliny, ale także na turystach i przedsiębiorcach, którzy będą musieli zmagać się z uciążliwym dojazdem - powiedział Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Dzisiejsza (8 lipca) konferencja prasowa była odpowiedzią na pismo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która poinformowała o planowanych na czas budowy ścieżkach dojazdu do Jeleniej Góry. Organizacja ruchu na czas przeprowadzenia II etapu realizacji inwestycji zakłada zorganizowanie dwóch dużych objazdów. 

  • Dla trasy Bolków - Jelenia Góra: przez Wierzchosławice, Domanów, Pustelnik, Marciszów, Ciechanowice, Świdnik do Kaczorowa do DK3.
  • Dla trasy Jelenia Góra - Bolków objazd jest w odwrotną stronę przez te same miejscowości.

- Budowa I etapu obwodnicy Bolkowa realizowana jest przy wielkich i bardzo uciążliwych ograniczeniach dla kierowców, przy jednoczesnych daleko idących ułatwieniach dla wykonawcy - mówiła Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow. To rozwiązanie praktycznie oznacza komunikacyjne odcięcie Kotliny Jeleniogórskiej na cały okres sezonu turystycznego! Nie możemy dopuścić do niemalże całkowitej blokady komunikacyjnej Kotliny Jeleniogórskiej - dodaje Z.Czernow.

- To fatalna decyzja która sparaliżuje ruch do Kotliny Jeleniogórskiej i spowoduje gigantyczne problemy dla ludzi mieszkających w miejscowościach które nie są przygotowane na przyjęcie tak dużego ruchu - mówi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Więcej w materiale filmowym : 

 

w załącznikach poniżej pismo Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

# Kotlina Jeleniogórska odcięta w szczycie sezonu turystycznego!

Reklama

kotlina jeleniogórska odcięta w szczycie sezonu turystycznego - komentarze opinie

  • Knu_Pce - niezalogowany 2019-07-08 12:49:31

    Co tam robi Szymon Majewski?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-08 12:56:31

    Łużniak nie ma pojęcia o rządzeniu .

  • Gość - niezalogowany 2019-07-08 13:10:59

    Zamknąć drogę S3 koło Szczecina bo robią ciekawe co by powiedzieli

  • gość 2019-07-08 13:13:58

    Łużniak, schowaj się już, bo wstyd.

  • gość 2019-07-08 13:16:11

    Łużniak, a jak tam nasza obwodnica południowa? W Bolkowie przynajmniej robią piękną nową drogę i to za kasę z rządu, a nie z miasta. A u nas? Cisza. Co z etapem od Sudeckiej do Trasy Czeskiej? Zajmij się swoim podwórkiem i nie oceniaj innych, bo jakby u nas ktoś zaczął krytykować na poważnie, to byś się chłopie pod ziemię zapadł.

  • gość 2019-07-08 13:17:54

    Łużniak właśnie torpeduje ewentualną budowę obwodnicy Kaczorowa w przyszłości. Jak będziemy się starać o pociągnięcie lepszej drogi od S3 do Jeleniej, to powiedzą Łużniakowi - figę dostaniecie. Po co nam znowu problemy i protesty. Tylko pan protestować umiesz! Damy tym, którzy się cieszą, a nie ciągle narzekają.

  • gość 2019-07-08 13:18:31

    Nie da się już patrzeć na te mordy. Zośka likwidatorka i Dłużniak nieudacznik.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-08 13:26:01

    I przed Złotoryją też objazd...super pomysł...jadący w stronę Wrocławia chyba przez Czechy będą jeździć

  • gość 2019-07-08 13:28:31

    Łużniak tylko krytykować potrafi. A sam jak budował banalnie proste rondo na Trasie Czeskiej, to zamknął na czas budowy Lubańską i problemu nie widział.

  • gość 2019-07-08 13:33:27

    2 samochody na sekunde - to 170 000 na dobe - jestesmy chyba centrum swiata skora taki do nas ruch

  • gość 2019-07-08 13:37:42

    Ja prdl... Łużniak kolejna kompromitacja. Brać przykład z Budimexu? A jaka część obwodnicy Maciejowej szła po śladzie istniejącej drogi? 1%? Co u nas trzeba było zamykać? Jeden pas ruchu na długości 50 metrów? W Bolkowie to jest kilka kilometrów po śladzie istniejącej drogi.

  • gość 2019-07-08 13:39:32

    2 samochody na sekunde LOL ROTFL!!! Hahahah ale błazen!!! "20 samochodów na dobę, a nie przepraszam 20000 na dobę, czyli 2 na sekundę." Nie mam słów.... GAMOŃ totalny. Mrugniesz okiem, a tu już 2 samochody przeleciały. To nawet na torze F1 tak szybko nie jeżdżą.

  • gość 2019-07-08 13:41:49

    Zośka tylko gada, że da się to zrobić lepiej, ale nie mówi jak. No ciekaw jestem jak inaczej puścić objazdy, jeśli tam nie ma innych dróg. Poza tym ta płynność wypowiedzi i umiejętność budowania zdań przez Jureczka i Zochę powala. Yyyy, eeee, prrrr, pppp, ymmm. Ludzie... Co za pachołki. Na emeryturę!

  • gość 2019-07-08 13:44:38

    Hahhahaahah!!! Wyszły trolle z urzędu na budowę i błaznują. Wstyd ze tacy ludzie nas reprezentują. Jeden liczyć nie umie, druga wymawiać poprawnie słów. Jeszcze najmądrzejszy to ten gość z Bolkowa.

  • gość 2019-07-08 13:45:10

    Jurek prrrr prrrrr prrrr. Chyba dużo konno jeździ!! LOL

  • gość 2019-07-08 13:49:22

    Pan prezydent wspomniał, że ludzie się zrażą objazdami i więcej do nas nie przyjadą. Bardziej bym się martwiła naszymi lokalnymi problemami, które mogą ich zrazić dużo bardziej. Dlaczego obwodnica południowa Jeleniej Góry w ogóle nie jest kontynuowana? Dlaczego po naszym mieście nie da się poruszać sprawnie na rowerze? Dlaczego w rynku straszą odrapane kamienice i lecący na głowę tynk? Dlaczego chodniki są wszędzie krzywe, rozkopane albo byle jak naprawione? Dlaczego Wodnik rozkopał pół miasta, nie naprawił po sobie, a na dodatek rozkopuje znowu to, co już raz robił? Dlaczego singletracki są tak byle jak zrobione i niebezpieczne? To może naprawdę zrazić, bo tu nie ma do czego wracać. Dojazd o 15 minut dłuższy i to tylko przez pół roku, to akurat najmniejszy problem.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-08 14:49:06

    Weź się chłopie za remont nawierzchni w Jeleniej Górze. Chyba widzisz w jakim stanie są ulice !

  • gość 2019-07-08 16:26:46

    Łużniak! Gdzie obiecywana La Rambla na majówce i szpilkostrada?!

  • gość 2019-07-08 17:20:07

    Pokój na swoim WC zamiast dwóch baniek zarobi jedną... Ale Łuźniak i Czernow po znajomości ponarzekają...

  • gość 2019-07-08 18:45:47

    Weźcie się za remonty ulic w Jeleniej Górze, a nie zajmujecie się Bolkowem. Dziura na dziurze w mieście, że nie da się jeździć, tego nie widzicie ????

  • gość 2019-07-08 19:43:40

    Cały dowcip polega na tym, że o zamknięciu obu odcinków drogi było wiadomo od co najmniej 2 lat, a o planowanym terminie zamknięcia odcinka DK w okolicach Jeżowa była informacja już w styczniu - lutym ... wystarczyło wejść na stronę GDDiA i zobaczyć harmonogram prac, w tym planowane daty zamknięcia dróg.
    Aktualne info tutaj : http://obwodnica-bolkowa.pl/aktualnosci.html#punkt

  • gość 2019-07-08 20:21:27

    Było wiadomo od 2 lat, ale Łużniak nigdy z niczym nie zdąża na czas. Przecież to przez opieszałość miasto musiało płacić za prąd po zawyżonych taryfach. Nie zdążyli... Typowe.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-08 23:01:10

    Od miesięcy było to wiadome. A nagle prezydent się obudził. Wybory idą. Masakra.
    A gdzie był wcześniej.

  • gość 2019-07-09 00:32:27

    A ten znowu swoje - ludzieee poooomocyyyy!!! Jak żyć????

  • Gość - niezalogowany 2019-07-09 07:02:51

    Super mniej aut w Kotlinie mniej aut pod ratuszem

  • gość 2019-07-09 07:21:13

    Hejt za hejtem. Ile teraz się płaci za nienawiść? Jaja byście sobie pewnie ogolili....

  • gość 2019-07-09 08:15:44

    Wystarczy wejść na mapy google i znaleźć objazd , jest z 3 możliwości w tym jedna krótsza od "oryginalnej" drogi.

  • Gościu - niezalogowany 2019-07-09 12:52:32

    Wybraliście patałacha na prezydenta to teraz macie! Peowskie półgłówki

  • gość 2019-07-09 13:13:04

    A w Jeleniej Górze ulica Wojska Polskiego zaczyna przypominać tor przeszkód. Zróbcie p. Łużniak porządek na swoim podwórku, a potem narzekajcie na innych.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-09 18:12:04

    Popieram Pana prezydenta
    Panie prezydencie proszę robić swojejestem dumny z tego że mieszkam w powiecie gdzie zwyciężył,,drugi sort,,
    A jej
    No cóż sponsor by nowogrodzka