Komitet Wyborczy Jacka Kubielskiego, kandydata na burmistrza Piechowic opublikował spot, w którym dosłownie i w przenośni przekroczył granice, sięgając mało wyszukanym porównaniem do putinowskiej Rosji i jej standardów. (nagranie powyżej)
Spot Komitetu Wyborczego Jacka Kubielskiego to nie jest jakiś wyszukany materiał, żeby się nim specjalnie zajmować. Ponieważ jednak znajdują się w nim informacje mogące wywoływać pewne fałszywe odczucia i wrażenia należą się wszystkim słowa wyjaśnień od naszej redakcji.
Po pierwsze sztabowcy Jacka Kubielskiego pozwolili sobie na porównanie naszego portalu do rosyjskiej telewizji. Oczywiście rozumiemy rozgoryczenie po wyniku pierwszej tury wyborów, ale obwinianie za taki stan rzeczy wszystkich wokół a nie siebie to raczej droga donikąd. My też moglibyśmy się zastanawiać, jak nazwać pewnego trudnego człowieka, który będąc burmistrzem pozwala publikować na swoim oficjalnym profilu oskarżenia tak niskich lotów. Moglibyśmy odpowiedzieć w tym samym guście i analogicznie użyć porównania do Władimira Putina, ale nie akceptujemy takich metod.
Sugestię o promowaniu jednego z kandydatów na burmistrza Piechowic odbieramy jako zarzut więc wyjaśniamy to na co osoby odpowiedzialne za kampanię wyborczą Jacka Kubielskiego nie zwróciły najwyraźniej uwagi. Co do zasady, publikacja materiałów wyborczych (artykuły, spoty, banery) jest odpłatna. Komitet Wyborczy Jacka Kubielskiego nie zdecydował się na skorzystanie z takiej możliwości i stąd brak materiałów tego komitetu na naszych łamach.
Przypominamy autorom spotu, że zgodnie z wytycznymi PKW agitacja na rzecz partii politycznych i komitetów wyborczych w Internecie musi być prowadzona zgodnie z zasadami dotyczącymi właściwego finansowania kampanii wyborczej. Więc nawet gdybyśmy chcieli, to nie możemy pana burmistrza Kubielskiego reklamować za darmo. W tym stanie rzeczy pretensje są niewłaściwie ulokowane.
Artykuł, który został usunięty, mógł zostać uznany za materiał wyborczy, więc aby nie narażać Komitetu Jacka Kubielskiego na zarzuty o niewłaściwym finansowaniu kampanii, zdjęliśmy go z publikacji.
Kolejny zarzut to dobór zdjęcia. Wykorzystujemy takie jakie mamy. Jeśli komitet będzie miał takie życzenie, to oczywiście zmienimy je na takie, które otrzymamy wraz ze zgodą na publikację.
Podsumowując całe to zdarzenie, dalecy jesteśmy od oceniania zachowania Komitetu wciąż jeszcze urzędującego burmistrza Piechowic. Korzystając jednak z własnego doświadczenia możemy jedynie dodać, że kampania powinna skupiać się na zaletach określonego kandydata i jak najprościej określić jego zobowiązania wobec wyborców. Rzucanie oskarżeń wokół, reagowanie agresją medialną, przynieść może odwrotny skutek od zamierzonego..
Komitet Jacka Kubielskiego przekracza granice
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Jeśli Pan Radosław płaci za artykuły to czemu pod artykułami nie jest zgodnie z przepisami napisane, że materiał finansowany przez KWW Piechowice 2024 ? Wtedy odrazu było by wiadomo że artykuły są opłacone. Myślę że ktoś powinien sprawdzić czy są faktury wystawione za artykuły dla kww Piechowice 2024 i czy nie został przekroczony jego budżet wyborczy. Proszę w takim razie o poprawnie we wcześniejszych artykułach ze materiały są finansowane przez komitet.
Cenzurując wpisy komentarze usuwając je zbliżacie do putinowskiej rassiji. Jeśli komuś nie podoba się wpis. Jeśli zdaniem kogoś jest obraźliwy lub oszczerczy to zawsze można reagować na gruncie prawacywilnego i karnego. Cenzurowanie jest równe bolszewizmowi.
Jak jesteś taki odważny to przestań być anonimowy. Do 24jgora : nie kasujcie tych tzw. postów niech normalni wyborcy zobaczą jakich przeciwników ma pan Radek Burchacki
Dlaczego materiały wyborcze ie są oznaczane jako materiały wyborcze?
Niech Podgórzyn zajmie się swoimi butami. Kropka
Fabryka kłamstwa
Rosyjskie standardy, mocne, ale też uważam, że to przegięcie. Nie chcę osoby robiącą taką kampanię w Piechowicach na stanowisku burmistrza. Zastanawiałem się, ale jednak w drugiej turze oddam głos na Pana Radka chociaż miałem głosować na Pana Kubielskiego. Trzeba zachować jakąś kulturę prowadzenia kampanii.
Zgadzam się w 100% i zrobię to samo oddam swój głos na Burchackiego.
No cóż ... Żyjemy w czasach gdzie mając dobrego Burmistrza szukamy dziury... Z całego serca życzę obecnemu Burmistrzowi wygranej a społeczności obudzenia się .
Nie żałuj piechowiczan. Jeśli wolą wodotrysk na skwerze meneli, zamiast sprawnych wodociągów i kanalizacji. Ich wybór. Nie chodzę na te śmieszne wybory.
Mam nadzieję że mieszkańcy sie obudzili i zagłosują na Pana Burchackiego. Zresztą słychać tu i ówdzie że pan Kubielski nie ma szans, także jeszcze chwilkę i papa...
Do Pana Stefek. Proszę mi powiedzieć co obecny jeszcze burmistrz zrobił przez ostatnie 5 lat, aby z problemem syfiących i zaczepiających ludzi meneli sobie poradzić?
Kubielski już chyba nie wytrzymuje presji...
Obecnemu burmistrzowi pali się grunt pod nogami stąd fala hejtu , plotek i pomówień w stronę pana Burchackiego jakie przez ostatnie dni są wszędzie słyszane. Bardzo źle to świadczy o stronnikach pana Kubielskiego i o nim samym. Tak jak groźby wysokich kar wobec wyborców, bo nie podobają się komentarze.
Przekracza granicę to Komitet Pana Burchackiego pisząc o innych „ pieski kubielskiego” powinni za to wiele osób przeprosić ! apelowałabym o większą kulturę osobistą, i poziom adekwatny do mandatu Radnego!
Ten typ autor wypowiedzi "pieski (...)" oddaje mentalność menelstwa wyborczego. Dlatego nie bywam na plebiscytach. Nie chcę takimi typami zszargać samego siebie. Szanuję siebie. Co i wam polecam.
Dlaczego kandydat Burchacki kojarzy mi się z Kamińskim i Klukiem? Obu tych panów nie akceptuję.
Moze ci się kojarzyć z kim tam chce ???????? ale lubieć ich nie musisz bo to nie zupa pomidorowa ????????
Oj widać to bardzo jak się broni kubielski w sposób nieelegancki niestety. Bardzo źle to świadczy o takim burmistrzu . Dla niego zdecydowanie pójdę na wybory i oddam głos na Pana Radosława .
Uśmiałem się !!! Transformacja w Piechowicach ????? Gdzie ????
Ładnie to tak grozić i obrażać swoich czytelników na fb?
Jak widać KWW Jacka Kubielskiego lubi straszyć ludzi i używać chwytów poniżej pasa, nie pierwszy to już raz. Temu panu już dziękujemy!
Do Stefek Burczymucha - to 24jgora straszy ludzi u siebie w komentarzach.
Panie Jacku! Tam Pan straszy sądem, teraz Pan porównuje media lokalne do tych rosyjskich. Nie wiedziałam, że Pan taki jest, bardzo się rozczarowałam!!!!
Panie Jacku jest Pan wielkim rozczarowaniem, pycha przed Panem i Pan , właśnie Pan jest napompowany swoją wielkością. To Pan I pan akomitet Wyborczy zaczął od manipulacji i straszenia Pani Jasi Staniec. Panu tak żależało i zależy na Piechowicach jak na łysej kobyle. Pan działa metodą faktów dokonanych i najgorszych zachowań to Pana ludzie innych obrażają, to nie ludzie od Burchackiego Pana obrażąją, ponieważ do Pana jedynie wraca to dobro co Pan dał od siebie.
Pan Jacek chociaż mówi prawdę a Pan Radek bajki opowiada
No tak, te porównania do Rosji są takie prawdziwe... Jaco to w matrixie żyje, bo boją mu się dać czerwoną tabletkę, dlatego miasto tak nie-wygląda! Słupki przy wjeździe do Urzędu też już ustawione? A nieee czekajcie, jakoś trzeba z Jeleniej Góry do pracy dojechać i auto postawić...
A Pan Rybarczyk z PlTformy Obywatelskiej popiera Jacka Kubielskiego, a inni mowia ze Burchadzkiego jak to jest z tym Rybarczykiem
Czas na zmiany w pełni tego słowa znaczeniu.
Niech się ten burmistrz weźmie za robotę a nie tylko o swojej kampanii myśli, w mieście syf brud i byle jako, tak jak przez ostatnie 5 lat
Dlaczego, ktoś kto nie mieszka w Piechowicach ubiega się o fotel burmistrza? Nie wierzę, aby komuś obcemu zależało na naszym mieście. To taka platoniczna miłość????? Nie sądzę.Ważne jest nie stracić źródła dochodu. Marny prognostyk na przyszłość .
Dokładnie dokładnie !!!!w punkt
Jacek Kubielski szuka wszędzie poparcia, a Pan Grzegorz wreszcie dowartościowany, a czy przeniesie się to na pozyskanie wyborców.?? Wątpliwe , tu każdy ma swój rozum. To że Kubielski jest dobrym manipulatorem pokazało życie , chociaż jego dobroć w pomocy innym jest wielka . Czy nie trzeba być dobrym człowiekiem ,aby drugiego zaprowadzić na wybory i to po to , aby dopilnować ,aby na niego oddał głos ? Mizerny to człowiek , który tak postępuje.
Co za bzdury opowiadają, wg mnie zdjęcie Kubielskiego było umieszczane przez niego w jego materiałach,a teraz maja pretensję . Tego jeszcze nie było , aby przyczepiać się do wyglądu człowieka, każdy jest jaki jest. A przecież to Kubielski stosował taka metodę ,nie będę wymieniać do kogo i ile razy. To potwierdza zasadę czym wojujesz od tego legniesz. hahaha Panie Kubielski uderz się pan w klatkę piersiową i chociaż raz w życiu to potwierdż. Jeśli tak Kubielski uważa i jego ekipa to znaczy ,że tak on robił i teraz innych o to samo podejrzewa. Równia pochyła.
Piechowiczanie są mąrzy, kiedy wybrali Rybarczyka to wybrali za to co dla nich robi. Natomiast nie będą szli za Rybarczykiem jak myszy za fletem. przeze mnie glos oddany został na Rybarczyka, ale on nie ma wplywu na to na kogo teraz oddam głos. Jakby powiedzial- idż się utop, to co my takie matołki ,że się utopimy. Na pewno na Kubielskiego nie oddam głosu i przykro mi ,że Rybarczyk tak zadziałal . Na Rybarczyku się zawiedliśmy , ale jak on patrzy do lustra i jest z siebie dumny to jego sprawa.
Dlatego boją się odebrać telefon w Podgórzynie. Chciałem ich spytać dlaczego materiały wyborcze nie są oznaczone tak jak wymaga tego ustawa. Myślę czy nie spytać o to prokuratora. Odblokujcie telefon w Podgórzynie redaktory! Nie lękajcie się. Prawda was wyzwoli.
Jeśli Pan Radosław płaci za artykuły to czemu pod artykułami nie jest zgodnie z przepisami napisane, że materiał finansowany przez KWW Piechowice 2024 ? Wtedy odrazu było by wiadomo że artykuły są opłacone. Myślę że ktoś powinien sprawdzić czy są faktury wystawione za artykuły dla kww Piechowice 2024 i czy nie został przekroczony jego budżet wyborczy. Proszę w takim razie o poprawnie we wcześniejszych artykułach ze materiały są finansowane przez komitet.
Cenzurując wpisy komentarze usuwając je zbliżacie do putinowskiej rassiji. Jeśli komuś nie podoba się wpis. Jeśli zdaniem kogoś jest obraźliwy lub oszczerczy to zawsze można reagować na gruncie prawacywilnego i karnego. Cenzurowanie jest równe bolszewizmowi.
Jak jesteś taki odważny to przestań być anonimowy. Do 24jgora : nie kasujcie tych tzw. postów niech normalni wyborcy zobaczą jakich przeciwników ma pan Radek Burchacki