Jeleniogórscy policjanci ponownie ostrzegają przed oszustwami internetowymi, które wciąż stanowią realne zagrożenie dla użytkowników sieci. Przekonała się o tym mieszkanka Jeleniej Góry, która podczas zakupu hulajnogi elektrycznej straciła 1000 złotych.
Do zdarzenia doszło na początku maja. 5 maja kobieta zgłosiła się do Komisariatu I Policji, informując o oszustwie. Jak relacjonowała, dwa dni wcześniej natrafiła w mediach społecznościowych na atrakcyjną ofertę sprzedaży hulajnogi. Po nawiązaniu kontaktu ze sprzedającym ustalono szczegóły transakcji, a następnie otrzymała link, który miał prowadzić do ogłoszenia na popularnym portalu sprzedażowym.
Nie podejrzewając zagrożenia, kobieta skorzystała z przesłanego odnośnika i dokonała płatności za pomocą systemu BLIK. Dopiero po czasie zorientowała się, że strona była fałszywa, a cała sytuacja stanowiła element oszustwa.
Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zakupów internetowych. Funkcjonariusze przypominają, aby nie klikać w podejrzane linki, dokładnie sprawdzać adresy stron internetowych oraz korzystać wyłącznie z oficjalnych systemów płatności. Zalecają także weryfikowanie sprzedawców i unikanie ofert, które wydają się wyjątkowo atrakcyjne.
Szczególną uwagę należy zwrócić na płatności BLIK, zatwierdzając jedynie te transakcje, które zostały samodzielnie zainicjowane. Ostrożność i rozwaga mogą uchronić przed utratą pieniędzy.
Kliknęła w link i straciła pieniądze. Kolejne oszustwo internetowe
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Kto kupuje cokolwiek poprzez "media społecznościowe"!? Cóż... mądry Polak po szkodzie.
Darzbór!
Racz Kniaź!
Kto kupuje cokolwiek poprzez "media społecznościowe"!? Cóż... mądry Polak po szkodzie.
Darzbór!
Racz Kniaź!