46-latek postanowił wsiąść za kierownicę samochodu pomimo aktywnego zakazu. Spędzi 10 miesięcy w więzieniu.
Jeleniogórscy policjanci kolejny raz udowodnili, że w walce z nieodpowiedzialnymi kierowcami nie ma miejsca na pobłażliwość. 46-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który mimo trzech aktywnych zakazów sądowych ponownie wsiadł za kierownicę, został błyskawicznie zatrzymany i postawiony przed sądem.
Do zatrzymania doszło 27 marca 2025 roku na ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze. Policjanci z Wydziału Prewencji skontrolowali kierowcę pojazdu marki Seat i szybko ustalili, że posiada on trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mimo decyzji sądu, mężczyzna świadomie złamał prawo, czym naraził siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.
Za rażące lekceważenie przepisów mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a już następnego dnia, 28 marca, stanął przed Sądem Rejonowym w Jeleniej Górze. Sprawa została rozpatrzona w trybie przyspieszonym, a wyrok nie pozostawia wątpliwości:
Zgodnie z przepisami, prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu stanowi przestępstwo, za które grozi nawet do 5 lat więzienia. Osoby, które ignorują decyzje sądu, nie tylko ryzykują surowe konsekwencje prawne, ale przede wszystkim stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
Policja apeluje do kierowców o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego z nas!
# Kierowca z zakazami skazany na 10 miesięcy więzienia
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ale Ty jesteś przyj..bany
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ponoć w tym kraju 40procent kierowców ma zakaz jazdy za wódę a dalej jeżdżą ...
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ale Ty jesteś przyj..bany
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.