Start-up BW Summit 2025 w Stuttgarcie to nie tylko targi i rozmowy o startupach.
Delegacja z Dolnego Śląska wraz z Prezesem Zarządu KARR S.A. Hubertem Papajem, której przewodniczył Michał Rado – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, uczestniczyła w spotkaniu z dr Nicole Hoffmeister-Kraut, Minister Przemysłu, Handlu i Rzemiosła Badenii-Wirtembergii. Podczas spotkania poruszone zostały tematy dot. potencjału współpracy pomiędzy naszymi regionami, szczególnie w zakresie wsparcia startupów i innowacyjnej gospodarki. Pani Minister wyraziła dużą otwartość na wspólne inicjatywy i chęć rozwijania relacji międzyregionalnych.
Częścią wyjazdu była również wizyta w dwóch ważnych ośrodkach badawczo-technologicznych: Instytut Fraunhofera IPA – specjalizujący się w automatyzacji przemysłu oraz Innovation Park AI, gdzie centralizuje się rozwój nowoczesnych rozwiązań w obszarze sztucznej inteligencji.
Jak mów Hubert Papaj – Prezes Zarządu KARR S.A. - Takie spotkania pokazują, jak ważna jest bezpośrednia rozmowa i wymiana doświadczeń. Relacje, które budujemy w ramach międzynarodowych misji gospodarczych, otwierają przed dolnośląskimi firmami nowe możliwości – zarówno w kontekście rozwoju technologicznego, jak i współpracy transgranicznej. Naszym celem jest aktywne wspieranie przedsiębiorców i budowanie trwałych relacji, które będą realnym impulsem dla rozwoju lokalnej gospodarki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Wycieczka za darmoche na koszt podatników.
Kto to za to zapłacił?
Na konferencji obecne były startupy z Niemiec i Europy, a u nas działacze.
Tak poza konkursem to co to jest to całe KARR? Kto jest właścicielem tego przybytku i kto to finansuje?
Czyli przepalanie kasy podatników , na wycieczki kacyków ciąg dalszy...
Czasy się zmieniają ale niestety pan Hubert cały czas u żłobu. W sumie za to należy mu się szacunek. KARR: jak sama nazwa wskazuje jest to Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego, bez sukcesów. Utrzymanie na koszt podatników.
KARR - Kolesiowska Agencja Równego Rozkradania
Wycieczka za darmoche na koszt podatników.
Kto to za to zapłacił?
Na konferencji obecne były startupy z Niemiec i Europy, a u nas działacze.