Radni Rady Miasta Jeleniej Góry podczas dzisiejszej sesji podejmą decyzję czy wyrazić zgodę na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Mariuszem Gierusem, który pełni funkcję dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.
Aktualizacja : Rada większością głosów wyraziła zgodę na rozwiązanie stosunku pracy z Mariuszem Gierusem.

Radny Mariusz Gierus, który w Radzie Miasta Jeleniej Góry zasiada po stronie Prawa i Sprawiedliwości jest również dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Pogotowie podlega marszałkowi województwa, a ten wystąpił z wnioskiem o usunięcie Gierusa z dyrektorskiego stanowiska. W związku z tym, że urzędujący dyrektor jest radnym w Jeleniej Górze, pozostali radni muszą wyrazić zgodę na rozwiązanie stosunku pracy.
Uchwała w sprawie radnego Mariusza Gierusa stanowi ostatni punkt dzisiejszej sesji. Będziemy informować o efektach obrad.
# Dziś radni zdecydują czy dyrektor pogotowia straci pracę
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
PRL obsadza w Polsce swoich.
A mnie ciekawi czy Gierus oddał pieniądze, które pogotowie wydało na jego studia? Z drugiej strony patrząc to jeszcze warto by było żeby marszałek województwa pozbył się politykującego dyrektora WORD-u. Leszczyk przegiął pałę całkowicie.
P.S. każdy rząd obsadza "swoimi" państwowe posadki, ale PiS był w tym mistrzem, do tego pisuar obsadzał stanowiska ludźmi bez żadnych kompetencji.
Do Sucha Woda. Ponoć ma nowe ciekawe informacje na temat lokalnych spraw. Więc ta pała będzie na waszych plecach.
Do Sucha Woda. Ponoć ma nowe ciekawe informacje na temat lokalnych spraw. Więc ta pała będzie na waszych plecach.
Widać, że ktoś tutaj puszcza brzydkie bąki, ciekawe od której strony ten brzydki smród idzie? Pamiętajcie, że zawsze są dwie strony medalu. Nie lubię złych ludzi a takich w Jeleniej Górze nie brakuje.
Ciąg dalszy niszczenia prawicy. Zastanówcie się czy nie zapukają do waszych drzwi jak im już wrogów POlitycznych zabraknie ?
Piotrowicze,Zybertowicze,Króle i cala masa towarzyszy z PZPR ktora wstapila do pis to prawdziwa prawica.....
Radni to największe szkodniki w tym biednym i brudnym mieście
Jak nie jest z PO to juz przegrał głosowanie tylko dlaczego nikt nie patrzy co dyrektor zrobił pozytywnego dla naszego pogotowia
No to zaczynamy z tymi "pozytywami" : Mariusz Gierus został dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze za poprzedniej władzy. Utrzymywał się na tym stanowisku długo, nawet pomimo ujawnienia, że wydał publiczne pieniądze na... szkołę dla siebie. Pieniądze oddał (37 tys. zł), pewnie jak by go nie złapano za rękę, sprawą by się rozmyła, lecimy dalej . Gierus miał utrudniać kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy w pogotowiu. Poszło o tamtejsze związki zawodowe i podwyżki w firmie, a sprawa oparła się o prokuraturę (zawiadomienie złożyła PIP). I jeszcze wisienka na torcie - zatrudnił swojego wafla Sobolewskiego , którego nagrano , jak to się chwalił, że do pracy przychodzi tylko wypić kawę i się pobujać. PiS w pigułce
nic
Proszę zapytac pana Gierusa o sprawy, które przegrał w sądzie pracy dotyczące łamania praw pracowniczych.
gowno robił to czas go usunac
Brawa dla roszczeniowych pracowników. Pogotowia wywalczyli swoje, a teraz do roboty bo plan oszczędności już zaplanowany.
Ty umiesz napisać coś z sensem? Bo na razie mam wątpliwości.
Za PIS nie jestem i nie byłam, ale akurat Pan Gierus, choć trafił do Pogotowia Ratunkowego przez zupełny fart - sprawdził się w nim sporo lepiej, aniżeli kilku jego poprzedników. Szkoda, że do takich miejsc docierają polityczne rozgrywki, bo powinien wygrywać zdrowy rozsądek.
Cześć Mariusz!
A ja chciałabym podziękować, za wzrost jakości usług świadczonych przez pogotowie. Nie wiem ile w tym zasługi Pana dyrektora, a ile samych pracowników, ale dużo rzeczy zmieniło się na lepsze. Dziękuję.
Cześć Mariusz!
Już dawno powinno pogonić się tego aparatczyka ! Czekam jeszcze jak poleci Leszczyk i Papaj , kolejni mierni , ale pisowi wierni ...
Oni nie polecą. Za to ty narażasz się na proces cywilny.
Totalna głupota Gierus jest dobrym dyrektorem Chadży wciśnie swojego na stołek . Totalne bagno.
Cześć Mariusz!
A tymczasem w Wojcieszowie ktoś siedzi teraz pijąc szklaneczkę dobrego rumu i paląc dobre kubańskie cygaro:) Spędzając ten miły dzisiejszy wieczór w tak pięknych okolicznościach przyrody osoba ta zastanawia się od kogo zacząć czas rozliczeń. O tym , że one wcześniej czy później nastąpią wiedzieli chyba wszyscy w miarę rozsądni ludzie.... Drogi Mariuszu , Drogi " Zbawicielu Pogotowia Ratunkowego", Krynico wiedzy o Ratownictwie Medycznym , " Geniuszu Karkonoszy" - mam dla Ciebie dwie wiadomości obie złe; 1. Karma właśnie wróciła 2. Zegar rozliczeń zaczął pracować.( Tik tak, Tik Tak) P.s. Ja natomiast zamiast rumu przyjmę szklaneczkę wysoko schłodzonego napoju o mocy 40%. Twoje Zdrowie Mariuszku:)
PRL obsadza w Polsce swoich.
A mnie ciekawi czy Gierus oddał pieniądze, które pogotowie wydało na jego studia? Z drugiej strony patrząc to jeszcze warto by było żeby marszałek województwa pozbył się politykującego dyrektora WORD-u. Leszczyk przegiął pałę całkowicie.
P.S. każdy rząd obsadza "swoimi" państwowe posadki, ale PiS był w tym mistrzem, do tego pisuar obsadzał stanowiska ludźmi bez żadnych kompetencji.