Reklama

Czarny dym był skutkiem wypalania kabli. Sprawca ukarany

Funkcjonariusze, którzy zauważyli gęsty dym unoszący się nad dworcem PKP myśleli, że płonie jakaś altanka na ogródkach działkowych. 

W piątkowy poranek (14.03) strażnicy miejscy patrolujący osiedle Zabobrze dostrzegli w oddali kłęby gęstego, czarnego dymu unoszącego się w okolicach dworca PKP. Podejrzewając pożar altanki, natychmiast ruszyli w stronę źródła zadymienia.

Jak się okazało, dym pochodził z jednej z działek przy ulicy Krakowskiej, gdzie mężczyzna spalał stare przewody elektryczne w prowizorycznym palenisku. W ten sposób próbował pozbyć się izolacji i uzyskać miedziany złom.

Strażnicy natychmiast podjęli interwencję, nakazując mężczyźnie zagaszenie paleniska. Sprawca został ukarany mandatem karnym za spalanie odpadów w sposób niezgodny z prawem.

Reklama

Nielegalne spalanie – poważne zagrożenie dla zdrowia

Spalanie kabli i innych odpadów jest nie tylko niezgodne z przepisami, ale także wyjątkowo szkodliwe dla środowiska i zdrowia ludzi. W procesie spalania plastiku i izolacji przewodów wydzielają się toksyczne substancje, takie jak dioksyny i furany, które mogą powodować poważne choroby układu oddechowego i nowotwory.

Straż miejska apeluje do mieszkańców o zgłaszanie podobnych incydentów i przypomina, że spalanie odpadów jest wykroczeniem, za które grożą kary finansowe. Pamiętajmy, że dbanie o czyste powietrze leży w interesie nas wszystkich.

Reklama

# Czarny dym był skutkiem wypalania kabli. Sprawca ukarany

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Michał Szlachetka - niezalogowany 2025-03-17 13:25:51

    To dobrze, że tylko to, bo już się bałem, że papież zmarł.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Gość - niezalogowany 2025-03-20 03:36:51


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości