Dziś rozpoczęły się prace związane z przebudową przejścia dla pieszych na ulicy Różyckiego. Wkrótce powstanie tu bezpieczny azyl dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego.
Bezpieczeństwo pieszych w Jeleniej Górze jest priorytetem. Wciąż czynione są starania, by każde przejście przez ulicę na „zebrze” było możliwie najbardziej komfortowe dla użytkowników.
Wkrótce na przejściu na ulicy Różyckiego powstanie azyl dla pieszych. To miejsce, w którym piesi będą mogli zatrzymać się w połowie przejścia.
W związku z prowadzonymi pracami wprowadzona w tym miejscu zostanie czasowa organizacja obejmująca ręczne sterowanie ruchem, wystąpić też mogą utrudnienia, zarówno dla pojazdów, jak i dla pieszych. Wykonawca zapowiedział jednak, że większość robót realizowana będzie poza godzinami szczytu. - czytamy w komunikacie miasta.
Reklama
# Bezpieczne przejście dla pieszych na ulicy Różyckiego
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Prace będą odbywać się po za godz szczytu HA HA HA HA komedianci.
Moze chociaz najpierw otworzcie Karłowicza!
chodzę tamtędy prawie codziennie i tam niepotrzebna wyspa na środku jezdni
...ale są pieniądze do wykorzystania do końca roku t trzeba je na cokolwiek wykorzystać...
Warto wyregulować ruch pieszych w tym miejscu. Ale nie jestem pewna czy "azylem dla pieszych". Parokrotnie w tym miejscu zdarzyło mi się, że musiałam gwałtowanie hamować, bo pieszy idąc sobie chodnikiem nagle postanowił skręcić na przejście i wtargnąć, bez wcześniejszego zatrzymania lub przynajmniej rozejrzenia się. Dodatkowo przez to przejście przechodzą często dzieci idące do pobliskiej szkoły podstawowej i na przystanek MZK.
A na wyspie stolik i ławeczka
Dlaczego w jg nie ma planów na przejścia podziemne czy góra?? Tylko nie piszcie że brak kasy, przecież bezpieczeństwo jest najwazniejsze...
Skoro miasto ma kasę na inwestycje to dlaczego przy okazji remontu Karłowicza nie zrobili parkingu na przeciwko Szymanowskiego 7 ( w planach jest przeznaczony ten trójkąt na parking). Zaraz zaczną kopać wzdłuż garaży na Karłowicza i ciekawe gdzie będą parkować tam mieszkający ( na płatnym parkingu brak wolnych miejsc).
Prace będą odbywać się po za godz szczytu HA HA HA HA komedianci.
Moze chociaz najpierw otworzcie Karłowicza!
chodzę tamtędy prawie codziennie i tam niepotrzebna wyspa na środku jezdni