Reklama

Bez prawa jazdy uciekał przed policją samochodem bez przeglądu

19-latek uciekał przed policjantami samochodem, który nie miał przeglądu technicznego. Sam nie miał prawa jazdy. Za przestępstwo odpowie przed sądem.

3. marca 2025 roku jeleniogórscy policjanci prowadząc czynności w ramach akcji „trzeźwy poranek” zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Mazda. Dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, lecz ten nie zastosował się do niego, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i ruszyli w pościg za kierowcą.

Sytuacja miała miejsce w okolicach ronda Radiotechników. Kierowca Mazdy uciekał w kierunku Wrocławia, a następnie skręcił na rondzie w kierunku Wojanowa. Chcąc uniknąć kontroli wjechał w boczną dróżkę i wpadł w dziurę w drodze, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Policjanci nie mieli większego problemu z zatrzymaniem uciekiniera. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego.

Reklama

Po weryfikacji jego danych okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto samochód, którym się poruszał nie miał przeglądu technicznego.

Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a  grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. - podinspektor Edyta Bagrowska.

# Bez prawa jazdy uciekał przed policją samochodem bez przeglądu

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Sanya - niezalogowany 2025-03-05 14:04:03


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Nams - niezalogowany 2025-03-06 00:04:47


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości