:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Od dziś obowiązują nowe przepisy dot. kontroli drogowej

Komunikacja, dziś obowiązują przepisy kontroli drogowej - zdjęcie, fotografia
Adrian Klimas 07/11/2019 09:19

Dziś (7 listopada) wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące przeprowadzania kontroli drogowej. Szczegóły poniżej.

Zmiany to owoc nowego rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego, które mają zwiększyć kompetencje i uprawnienia policjantów. Dzięki nim kontrola ma przebiegać szybciej i sprawniej. 

Pierwsza z nich daje policjantom większe pole manewru. W myśl nowych przepisów policja będzie mogła kontrolować kierowców właściwie z dowolnego miejsca, nawet jeśli oznacza to postój radiowozu w miejscu objętym zakazem postoju, zakazem zatrzymywania się, na powierzchni wyłączonej z ruchu, chodniku, zatoce autobusowej czy poboczu oddzielonym od jezdni linią ciągłą. Jednocześnie nie mogą być to jednak miejsca, w których postój radiowozów będzie niebezpieczny dla innych uczestników ruchu drogowego. 

Pozostałe zmiany określają już samą procedurę kontroli. Od 7 listopada kierowca będzie mógł otrzymać mandat gdy nie dostosuje się do poleceń funkcjonariusza. A prośby te mogą dotyczyć m.in. siedzenia w bezruchu, trzymania rąk na kierownicy czy nieopuszczania pojazdu. Nie zastosowanie się do poleceń funkcjonariusza może zakończyć się nawet mandatem w wysokości 500 zł. 

Kolejną nowością jest konieczność ewidencjonowania przebiegu pojazdu. Funkcjonariusze będą mieli obowiązek kontrolowania przebiegu sprawdzanego pojazdu i wprowadzenia go do bazy CEPiK. W związku z tym będą mieli także prawo do wejścia lub zajrzenia do pojazdu w celu odczytania stanu licznika.

Nowe przepisy to także nowe obowiązki dla funkcjonariuszy. Przed użyciem przyrządów kontrolno-pomiarowych będą oni musieli najpierw przeprowadzić jego testy, wymagane w instrukcji obsługi. 

Co sądzicie o nowych przepisach? 

fot. policja.pl

# 500 zł mandatu nietrzymanie rąk na kierownicy? Nowe przepisy wejdą w życie z początkiem listopada

Reklama

500 zł mandatu nietrzymanie rąk na kierownicy? nowe przepisy wejdą w życie z początkiem listopada - komentarze opinie

  • Stig - niezalogowany 2019-10-15 12:54:27

    Trochę lipa bo jak wejdzie do auta w celu spisania stanu licznika a w środku będzie jeb...ało trawą to będzie przypał

  • WRC - niezalogowany 2019-10-15 12:56:53

    Niejednokrotnie chodziło mi po głowie, żeby podczas zatrzymywania przez policję puścić śmierdzącego bączka :-D policjant zawsze prosi o otwarcie szyby i znajduję się bardzo blisko niej :-D

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 13:02:35

    Niedługo do łóżka będą nam wchodzić...

  • gość 2019-10-15 13:07:04

    Kasy w budżecie brakuje?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 13:33:30

    Dalej trzeba było głosować na PIS

  • gość 2019-10-15 13:36:11

    Policjantki mogą mi nawet do łóżka wchodzić. Kilka naraz najlepiej.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 13:37:45

    Szok i niedowierzanie....
    Przecież to jest glopota nad glopotami.....
    Niedługo to kuźwa oddychać nie będzie można w pobliżu radiowozu i policjanta bo będzie mandat.....
    No ku&#@-* mac.....

  • gość 2019-10-15 13:43:18

    Bradzo dobra informacja. Brac sie za te złomy z przekreconymi licznikami. Popieram te kary...

  • gość 2019-10-15 13:47:25

    NiE POZWÓL SiĘ ZAŁAMAĆ

  • marek1400 - niezalogowany 2019-10-15 13:48:35

    NiE POZWÓL SiĘ ZAŁAMAĆ

  • gość 2019-10-15 14:05:59

    Przecież zawsze kontrolowali gdzie chcieli , nie ważne bezpiecznie , czy niebezpiecznie

  • wrc - niezalogowany 2019-10-15 14:27:23

    K....a ale to jest chore!!! to tylko pis ma łeb jak bęben!!! jak to ma przyspieszyć? obie rączki mają być na kółku,po co wysiadać z pojazdu jak ktoś sobie tego nie życzy,lub jest chory!!! K....a macie pis!!! dziś już dostałem pismo za energię elektryczną będą podwyżki K....a dali pincet to teraz muszą z.....ć tyśka i jeszcze jak będą sprawdzać stan liczników t z rutynowej 2 min zrobi się 5 min.

  • gość 2019-10-15 15:28:20

    Jen PiS hu im w dupe brakuje szmalu teraz kierowcy będą mieli przeje

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 15:42:44

    Trzeba było wybrać konfederację. Nie byłoby takich cyrków.

  • gość to ja - niezalogowany 2019-10-15 15:54:07

    "bez konieczności okazania legitymacji służbowej" , jaja se robicie , a jak będzie przebieraniec?
    To co wtedy ? Rozumiem że taka ich praca , chcą czy nie chcą muszą ją wykonać , ale na usta aż się ciśnie stwierdzenie że Pisiory na siłę starają sie żeby kierowców obedrzeć z kasy ,
    śmierdzi na kilometr państwem policyjnym .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 16:13:23

    Tu się robi już Państwo policyjne...będą nadużycia że strony policji

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 16:29:21

    Poprawcie sobie tytuł, bo wam "za" zjadło. A co do testowania sprzętu przez milicjantów - oni sie zgubią już na pierwszej stronie instrukcji. Tej ze zdjeciem.

  • gość 2019-10-15 16:30:30

    Niedługo będą kurwa karać za chodzenie w adidasach w deszcz. 500 zł magiczna suma, brakuje dla beneficjentów, tak trzymać... A to jaka wina Pis-u, ludzi kurwa debili co na nich głosują!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 16:43:19

    A gdzie nasze bezpieczeństwo bezmózgi ?! Mało tragedii gwałtów ? Kazdy jeden się może przebrać za policjanta ..

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 16:48:22

    Powrót komuny - żenada

  • Ben - niezalogowany 2019-10-15 16:56:06

    Tylko dlaczego nie beda musieli okazywac legitymacji oszustow nie brakuje a tym bardziej policjantow ktorzy nadużywaja swoje prawa

  • wer - niezalogowany 2019-10-15 17:32:32

    Ale jaja! Zamawiam kostium policjanta! Strzeżcie się kierowcy!

  • Grześ - niezalogowany 2019-10-15 18:10:52

    Ale ludzie odkąd pamiętam a jeżdżę 20 lat to zawsze było tak że podczas kontroli ręce trzeba trzymać na kierownicy. PISu nie cierpię. Na egzaminie miałem nawet takie pytanie.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 18:22:47

    Państwo policyjne A z Policj robią piesków co robią wszystko i gnebia kierowców A potem się dziwią że ich nikt nie lubi Ale karma zła wraca pamiętajcie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 18:23:46

    Jak sie komuna skończyła to i sie skończyło stanie po krzakach przez milicję. Sejm wprowadził nowelizację ustawy . Dzis powracamy do zasad jakie były za pzpr a więc żadnych

  • Gośćyyy - niezalogowany 2019-10-15 18:36:58

    Chyba ktoś zapomniał że to policja ma służyć obywatelowi! Kurwa łamanie praw przez policję się powiększa. Bicie ludzi na komendach jest nagminne. Policja ma za duże prawo manewru jeszcze kurwa mi będzie rozkazywac gdzie mam ręce trzymać chory kraj. Ja rozumiem że to wszystko dla bezpieczeństwa ale mi się wydaje że to łamanie konstytucji i podstawowych praw człowieka. Ah szkoda słów na to wszystko.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 19:25:00

    Zobaczycie że będę nad używać władzy jeszcze więcej jak robiom to do tej pory , i co im to da że bez wlegitmowania się będę skontrolować , to żłodzieje będę zarabiał wystarczy kubić mundur . po co robić pzeglond pojazdu ja policja będę ci kontrolować pojazd jak większość nie zna się na mechanice i nie zna pzepisów . To jak ma się wlegitymowac jeżeli mam trzymać rencie na kierownicy i co jak zdejmie to dostanę mandat.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 19:27:09

    Będzie lament. Wszyscy oszuści poczują koniec możliwości skręcania liczników. Gdzie jest demokracja ?? Skoro nie będzie można kraść i wyłudzać ..

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 19:33:48

    Chory kraj!!! Co oni próbują stworzyć policję taka jaka jest w Niemczech? Takie chore przepisy tylko w naszym kraju. Głosujcie dalej na PiS, KO to będziecie chodzić w rękami w nocniku.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 19:36:05

    To znaczy,ja będę trzymał ręce na kierownicy,a policjant będzie mi grzebał po kieszeniach,żeby wyjąć dokumenty,to jest śmieszne.

  • antykomuch - niezalogowany 2019-10-15 19:51:26

    Najgłośniej ujadają wyborcy platformy. Patologia powinna się policji po prostu bać. Policja ma być taka jak w USA.

  • Jaa - niezalogowany 2019-10-15 20:11:10

    Jacy Wy jesteście upo... eni. Mam ponad 40 lat, kiedy przejeba.. em prędkość dostałem mandat. Kiedy w dup.. e miałem STOP, dostałem mandat. Wszystko na własne rzyczenie. Podczas kontroli siedzę w moim złomie i czekam na jej zakończenie.
    Nie wizę ze sobą pajaców, którzy wyciągają komórki i wszytko chcą nakręca. Nie dyskutuje, gdy nie mam racji. Nie struga idiity qi uwierzcie mi, nigdy nie byłem na komendzie, nigdy nie zostałem oklepany przez policję. Nie chodzę na mecze w kominiarkach, szalik na ryju, z flarą.
    Kiedy jest polecenie spierda..ć stąd, spiedra..am i nie szukam wrażeń. Nie chodzę po nocach kopiąc śmietniki, nie tluke butelek, nawet jak się napije na mieście.
    Nie rozumiem niektórych tu komentujących ludzi. Najczęściej pewnie gimbaza w pokolenia jp czy chwdp.
    Ja Powiem, Chwalić Wielkich Dzielnych Policjantów.

  • GośćX - niezalogowany 2019-10-15 20:17:08

    A jak jaja mnie zaswedzą i oderwę rękę od kierownicy i się podrapie to tez złamie ten pier0n1ety przepis???????????????? Tylko w tym chorym kraju mogą coś takiego wymyślieć!!!! Jeszcze trochę a bedą strzelać do Nas jak USA...-zobaczycie...

  • Michal - niezalogowany 2019-10-15 20:18:12

    Niech się lepiej wezmą za te babcie i dziadków co zdali prawko w 1945 oraz za te autka bez prawka, bo wsiada do nich kto popadnie.Wystarczy popatrzeć na drogi ile osób jeździ bez światła jednego czy drugiego,a oni będą się głupotami zajmować hehehhe

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 20:27:29

    No fajnie, z czegoś trzeba finansować te wszystkie obietnicę

  • jdziu - niezalogowany 2019-10-15 20:52:56

    Medal\'\' ma dwie strony,być może będzie dochodzić do nadużyć przez policję \'\'z tym nieruszaniem się w aucie..

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 20:57:35

    Czas uciekać z tego kraju A miało być tak pięknie

  • gość 2019-10-15 21:21:35

    Ja przeciwnikom zmian proponuje aby jeździli przepisowo , zrujnują Rząd :D

  • j23 - niezalogowany 2019-10-15 21:47:03

    Bardzo dobrze. Łapy na kierownicy a jak się nie podoba to g..ja na glebę. Może będzie choć trochę bezpieczniej.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 22:11:57

    Najpierw niech opanują komunikację w radiotelefonach cyfrowych bo mają dramat

  • gość 2019-10-16 00:19:20

    jak mają wejść do auta skoro mam trzymać oburącz kierownicę, jak mam podpisać mandat? kur*a czołem?, co to za pe**ł wymyśla te chore przepisy, chyba ktoś się porządnie napie**olił albo ch*j wie co

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 04:45:39

    Wszystkie miejsca jakie zostały podane jako przykład, gdzie policja może teraz kontrolować, są ciekawe. Bo to tej pory tak właśnie stawali i kontrolowali. W programie "Uwaga pirat" non stop tak stawali. Ciekawe że nie mogli tego robić.

  • rrrr - niezalogowany 2019-10-16 05:05:30

    Od 7 listopada wzrośnie liczba wypadków Policja już teraz łamie przepisy drogowe a co będzie od 7. Może by tak bardziej Policjantów kontrolować a nie pod dywanik wszystko. pozwolenie wejścia do samochodu a co to Policja dokładała się do niego będą mieli nakaz , tak jak do domu .Co oni wyprawiają SKANDAL

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 07:12:28

    Nie no serio?! Przecież to jest chore. Gratuluję tym co głosowali na PIS. Przecież to jest już głupota nad glupotami nie można tego inaczej określić. A czy za puszczenie bąka przy policjancie też będzie można dostać do 500 zł mandatu??

  • Gość SIP - niezalogowany 2019-10-16 07:19:19

    Patomądrości brawo

  • Barti - niezalogowany 2019-10-16 09:44:39

    Az nie wiadomo jak sie do tego odnieść.

  • gość 2019-10-16 10:08:06

    "W myśl nowych przepisów policja będzie mogła kontrolować kierowców właściwie z dowolnego miejsca..." O w mordkę jeża, czyli co, wracają "stare dobre czasy", kiedy drogówka chowała się np. za krzakami czy budynkami? Ale jaja, chyba naprawdę kogoś grubo popier...

  • Jajko - niezalogowany 2019-10-16 10:33:35

    Zaczyna się pierdolstwo milicyjne ku.. restwo

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 11:42:36

    Wszystko gra ale ja jestem jeszcze za obowiązkowym badaniem trzeźwości i narotykowym, bo to jest plaga.

  • Policja - niezalogowany 2019-10-16 13:59:52

    Wy qurwy dostaniecie mandaty za to.pisanie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 14:01:39

    To niech jeszcze zmienią nazwę z policji na milicję pisowską. Chore , będą utrudniać ruch bo będą zatrzymywać gdzie chcą.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 17:27:35

    A mnie ciekawi jedno, skoro Policja będzie mogła stać i kontrolować tam, gdzie jest zakaz, to jak się zatrzymać w takim miejscu. Z góry zapłacić mandat za postój na tzw. ZAKAZIE..? To samo dotyczy linii ciągłej. Oni mogą, a my mamy płacić mandat......

  • Jo - niezalogowany 2019-10-16 20:47:25

    A wystarczyłoby czytać ze zrozumieniem i ujadania by niebyło.
    Przepis dotyczący zachowania podczas kontroli sie nie zmienił,jedyne co sie zmieniło to teraz można dostać mandat za nie stosowanie sie do poleceń.

  • gość 2019-10-16 23:12:30

    szukają pieniędzy na tych 500+
    tylko wszędzie doją przez takich 500+ ze zwykłego szarego obywatele któremu starcza od wypłaty do wypłaty bo wszystko coraz droższe a zarobki w miejscu

  • gość 2019-10-17 07:41:11

    walić mandaty jeszcze za to, że jest się rozwodnikiem. Zawsze to też budźet państwa się powiększy

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 11:36:00

    500 + trzeba z czegoś płacić . A tym kur..ą daje się za dużo praw. PiS u władzy to dopiero się zacznie było źle będzie jeszcze gorzej

  • gość 2019-10-17 14:39:34

    brawo PIS chcieli demokracji to mają

  • gość 2019-10-17 14:50:18

    Szydłowa została babcią... Tatuś-ksiądz będzie dostawać 500+ na dziecko a teściowie będą dostawać jeszcze na córkę 16 letnią... To jest patologia pisowa...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 16:45:20

    Nieokazywanie legitymacji? Bedzie nielegalne wystawianie mandatow i wieksza mozliwosc podszywania sie pod policjanta

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 17:22:45

    To wszystko jest chore!!! Patologia... I jeszcze raz patologia!

  • Mateo - niezalogowany 2019-10-17 19:26:22

    Program 500 minus

  • Gość - niezalogowany 2019-10-17 21:49:02

    Bez okazania legitymacji to mogą do radiowozu zaglądać

  • Goście - niezalogowany 2019-10-19 07:08:37

    Państwo policyjne. Teraz dopiero będą czuć się ważni i bezkarni. Będą nadużywać swojej władzy. Masakra

  • Precz z pisem - niezalogowany 2019-10-19 20:31:31

    Pisiory chcieliście 500+ to macie 500- a po wyborach na prezydenta będom same minusy tylko bo pieniędzy na 500+ dawno się skończyły i utnie się dla nierobów.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-19 21:49:36

    Wydaje się że bez względu na to czy mamy ręce na kierownicy prawidłowo czy nie i tak dowalą jak zatrzymają bo muszą

  • Gość - niezalogowany 2019-10-19 21:49:59

    Wydaje się że bez względu na to czy mamy ręce na kierownicy prawidłowo czy nie i tak dowalą jak zatrzymają bo muszą

  • Ktoś - niezalogowany 2019-10-20 08:38:40

    Debile kurwa, a oddychać będzie można ja pierdole

  • MiK - niezalogowany 2019-10-20 08:44:28

    To za podrapanie się po dupie to już chyba dożywocie

  • Czytajcie ze zrozumieniem ludz - niezalogowany 2019-10-20 08:52:40

    kierowca będzie mógł otrzymać mandat gdy nie dostosuje się do poleceń funkcjonariusza. A prośby te mogą dotyczyć m.in. siedzenia w bezruchu, trzymania rąk na kierownicy czy nieopuszczania pojazdu. Nie zastosowanie się do poleceń funkcjonariusza może zakończyć się nawet mandatem w wysokości 500 zł
    Gdzie jest napisane że podczas jazdy

  • Gość - niezalogowany 2019-10-20 14:33:14

    I bardzo dobrze bo większość nie zna zasad jakie obowiązują podczas kontrolii

  • Gość - niezalogowany 2019-10-20 17:40:10

    To jest chore, co ten PIS wyrabia, żyjemy w popierdolonym kraju. Niech ludzie dalej na nich głosują.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-20 21:42:16

    Kur.. Teraz już się złodzieje gwałcicielem przebierana za policję w lasach kontrolę czy w dyskretnym miejscu a co dopiero teraz bez wykegitynowania masakra co raz bardziej pojeba..y ten Kraj masakra! Przemyskiej to jeszcze.... Bo na dobre wątpię że to wyjdzie..

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 07:32:11

    Teraz będzie nie ruszaj się my wejdziemy i ci podrzucimy :) skądś muszą brać na 500plus :) Polacy sami nasrali sobie do gara to teraz będą to jeść :)

  • gość 2019-10-30 18:49:44

    Patologia bierze po 500plus .a nas beda gnebic Pisiory. ...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 10:53:56

    A co będzie ja policjant usiądzie za kierownicą w celu odczytania licznika i wypadnie mu woreczek z kieszeni z niedozwoloną substancją ? Kogo zamkną?

  • Yrezi Rewor - niezalogowany 2019-11-07 13:47:39

    Kontrolując ludzi "milicjanty" wrzucaja wszystkich do jednego worka... Ja natomiast jestem zdania, że przy obecnych kryteriach poboru do "milicji" kontrolowani" w przewazajacej ilości są bardziej praworzadni, niż kontrolujący... Czyż nie???

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 17:08:45

    Trzeba ograbiać kierowców bo pisiorom brakuje kasy na ich patologie nierobów pasożytów 500+ ciężko się żyje w Polsce zwanym Kaczogród lesery mają lepiej niż ci co pracują na pasożytów muszą płacić characz i ich utrzymywać pijawki 500+ do roboty.

  • Żal mi was - niezalogowany 2019-11-07 17:30:49

    Przesada ku*wy je*ane, hit.Co jeszcze wymyslicie ? Nie pozdrawiam

  • gość 2019-11-07 18:13:34

    Jeżeli do milicji będą przyjmowani tylko ci co mieli trudne dzieciństwo to dobrze nie będzie i żadne przepisy tego nie zmienią,w końcu mogą się wyżyć.........................

  • gość 2019-11-07 18:18:36

    Jak dać dokumenty trzymając ręce na kierownicy .

  • gość 2019-11-07 18:37:46

    Zaczną się cuda jak będą mogli wsiadać do auta zatrzymanego

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 19:33:48

    Ten mały Jarek, dużą krzywdę Polsce i Nam robi...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 19:39:26

    Panie K"a" czynski.... WOŃ!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-07 19:51:53

    Kierowcy muszą utrzymać nierobów 500+ a nieroby leżą i.się cieszą bo kasa za darmo leci ludzkie pijawki do roboty.

  • Gość15 - niezalogowany 2019-11-07 21:32:51

    Było na wnuczka będzie na policjanta

  • AlexHexe - niezalogowany 2019-11-07 21:56:36

    Siedzieć w bezruchu i rączki na kierownicy, tak? To jak mam podać dokumenty?
    A mrugać powiekami będzie można czy też nie?
    Teraz tyle oszustów, skąd mam wiedzieć czy to na pewno policjant? Ja się ruszyć nie będę mogła a on mnie w międzyczasie okradnie?
    Dla mnie to chore...

  • gość 2019-11-07 22:56:41

    Oczywiście niech wchodzi, ale w rękawiczkach, bo się brzydzę jak mi ktoś obcy obłapuje kierownicę. Już nie raz po takich kontrolach sraczka mnie dopadła.

  • Pani komendant - niezalogowany 2019-11-08 03:44:20

    Ładna uniforma, taka uszyta na miarę ;))

  • Nieznajoma - niezalogowany 2019-11-08 07:52:24

    Jeszcze może niech zrobią, że siadając do samochodu trzeba będzie zakładać białe rękawiczki by kierownicy nie brudzic

  • gość 2019-11-08 11:46:04

    Jeśli kierowca ma trzymać ręce na kierownicy to mam pytanie do policjantów którzy na pewno to czytają jak kierowca ma otworzyć okno lub drzwi ? a jeśli to zrobią to czy dostaną też mandat 500 zł?

  • Marmolada - niezalogowany 2019-11-08 19:09:04

    Nie masz ręki...
    500
    Nie masz dwóch...
    1000
    C.. J, że nie możesz prowadzić

  • gość 2019-11-11 01:09:45

    2019-10-15 20:11:10 do gościa. To co ty kolego za życie masz jak przez 40 lat nie poczęstowałeś hasiora z kujawiaka. Lipa trochę i nie spierdalaj od razu bo jak będzie fałszywy alarm to co.

  • gość 2019-11-14 08:11:08

    Zdewcydowanie należy ułatwiać ściganie potencjalnych drogowych zabójców a mandaty powinny być co najmniej 10 razy takie jak są teraz to się może miszczowie opamiętają.

Dodajesz jako: |