:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży już od 1 marca!

08/02/2019 13:24

Jedna z ważniejszych przedwyborczych obietnic Prezydenta Jerzego Łużniaka zostanie wkrótce spełniona. Chodzi o darmową komunikację miejską dla dzieci i młodzieży, która zostanie wprowadzona już od 1 marca.

Darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży już od 1 marca!

Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci, młodzieży i studentów - to jedna z przedwyborczych obietnic ówczesnego kandydata na prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka. Jak widać na danym słowie się nie skończyło. Już od 1 marca najmłodsi mieszkańcy Jeleniej Góry będą jeździć za darmo. Stosowna uchwała zostanie podjęta na najbliższej sesji rady miasta (w środę, 13 lutego o godz. 9:00).

- Postanowiliśmy że nie będzie weryfikowania czy dziecko jest mieszkańcem danej gminy czy nie jest. Nie chcemy poddawać dzieci szykanom i jednocześnie nie chcemy stawiać kontrolujących w trudnej sytuacji. Musimy wziąć także pod uwagę, że Jelenia Góra jest miastem turystycznym i jak dziecko przyjeżdżające tutaj będzie szykanowane w autobusie to ono nie będzie chciało tutaj więcej przyjeżdżać - powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jerzy Łużniak.

Nie są to jednak jedyne zmiany w taryfie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze. O pozostałych będziemy informować na bieżąco.

Reklama

darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 13:50:14

    A dla pozostałych pewnie bilety zdrożeją, bo ktoś musi za to zapłacić..

  • gość 2019-02-08 13:55:09

    Kierowca obniża pensje znowu i sie wyrówna beda zarabiać najniższą krajowa w sumie już tak zarabiają

  • Gość796 - niezalogowany 2019-02-08 14:07:57

    Świetny pomysł, teraz zamiast kierowców jedzacych kanapki to przez kamery będzie Jureczek podglądał licealistki i studentki kursujące za darmo tam i z powrotem

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 14:20:25

    A czy to sie odbije na cenach biletow dla pozostalych????

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 14:29:05

    Super . Szkoda , że za moich czasów nie było takiego luksusu

  • gość 2019-02-08 14:46:17

    Miało być od nowego roku, a nie od marca. Niech teraz oddaje za 2 miesiące za bilety miesięczne. Nie dotrzymał obietnicy.

  • Ja_ga - niezalogowany 2019-02-08 14:49:07

    Brawo dla Jeleniej Góry! W końcu będziemy mieszkać w cywilizowanym mieście.

  • gość 2019-02-08 14:49:19

    Brawo Panie Prezydencie- nie zawodzisz jak narazie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 14:54:36

    Szkoda ze tylko Jelenia, nie wspomne o mniejszych miasteczkach gdzie są bardziej turystyczne i to w nich by się bardziej przydało

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 14:59:11

    Moje dzieciaki odjeżdżają czasami autobusami MZK do szkół średnich ale jesteśmy spoza jekeniej więc też będą mogły jeździć za darmo???

  • :) - niezalogowany 2019-02-08 15:07:52

    ale odjazd !!!

  • goźdź - niezalogowany 2019-02-08 16:03:50

    no to kiedy podwyżka dopłat od sąsiednich gmin, do których jeżdżą autobusy MZK JG?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 16:14:50

    A co z mieszkańcami Piechowice, Podgórzyna itp, którzy jeżdżą do szkół do Jeleniej ?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 16:21:03

    Super! A czy jak jestem spoza Jeleniej góry, czyli Piechowic tez będę miał za darmo?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 17:45:46

    Bardzo dobra decyzja. Gratuluję dotrzymania słowa

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 17:46:48

    A co ze śmierdziuchami. I tak za darmo jeżdżą. Zresztą większość młodzieży też. Tylko filują czy nie ma kontrolera biletów.

  • gość 2019-02-08 18:57:40

    super, dziękujemy

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 21:33:09

    "Nie będzie weryfikowania czy dziecko jest z danej gminy..." czyli wszystkie dzieci i młodzież spoza też. Dobrze Rozumiem?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 22:54:28

    Brawo

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 22:57:04

    Brawo

  • Gość - niezalogowany 2019-02-08 22:57:26

    Brawo

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 05:19:23

    Ludzie ! Będziemy żyć w końcu w cywilizowanym mieście bo to PO rozdaje pieniądze a nie PiS ? W końcu ? Od kąd pamietam miastem rządzą Ci sami tylko partie zmieniają . Wybory sie zbliżają i w końcu się wzięli do pracy by pokazać ze tez potrafią dotrzymywać obietnic . Obym sie mylił i zeby po wyborach nadal rozwijali nasze miasto . Pozdrawiam

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 05:57:41

    No super, ładnie, podoba mi się. Zawsze jest jedno ale. Jak młodzież zacznie rozrabiać, to nawet uwagi im zwrócić nie można, bo oni mają prawo i nic im zrobić nie można. I wszystko rozniosą. Kierowca cicho jak myszka musi siedzieć, bo nic nie zrobi, jeszcze sam oberwie, a pan kierownik jeszcze premie zabierze.

  • Gośćpoko - niezalogowany 2019-02-09 13:58:06

    Poko to zlodzieje

  • Gość - niezalogowany 2019-02-09 14:52:08

    I tak nic nie płacę

  • Gość - niezalogowany 2019-02-10 09:39:10

    Robacy się cieszą bo autobus bezpłatny a za miskę ryżu pracuja aż się uszy trzęsą

  • gość 2019-02-10 10:16:18

    idealnie ledwo drajw klubik zaczął spota a już jest policja !! :) brawo Panowie policjanci. dni drajw klubu są policzone :)

  • Gość - niezalogowany 2019-02-10 11:27:29

    A w Kaczorowie nie ma kanalizacji oświetlenia i tu jest UE

  • Alicja - niezalogowany 2019-02-11 10:59:12

    A ja bardzo się cieszę-krok ku pozytywnym zmianom w mieście;) szkoda tylko, że cokolwiek się nie wprowadzi to mieszkańcy dalej niezadowoleni masakra i wstyd :/

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 14:09:12

    A studenci ?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-14 22:59:12

    Postawiłam na Pana Luzniaka i się nie pomyliłam Brawo.

Dodajesz jako: |