:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Adrian Klimas 24/07/2019 13:05

Obwodnica Piechowic ma nie tylko usprawnić komunikację ale także odciążyć Pakoszów i centrum miasta. Jak będzie przebiegać i kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia prac? O tym w materiale.

Na początku 2020 roku mają ruszyć prace budowlane związane z budową obwodnicy Piechowic. Inwestycja ma usprawnić transport towarów do okolicznych zakładów oraz odciążyć Pakoszów jak i samo centrum Piechowic.

W porównaniu do pierwotnego projektu obwodnicy wprowadzono jednak istotną zmianę.

Koszty zwiększonego zakresu robót związane z wprowadzoną zmianą będzie musiała pokryć gmina Piechowice. Stosowną uchwałę przegłosowali podczas dzisiejszej sesji radni. Chodzi o dopłatę w wysokości nieco ponad 800 tysięcy złotych. Ma to być inwestycja zapewniająca szybszy rozwój i lepszą komunikację miasta.

Nowa obwodnica przebiegać będzie przez tereny, na których nową sieć wodociągowo - kanalizacyjną będzie budować spółka KSWiK. Dlatego konieczne jest wykonanie pewnego zakresu prac, przed rozpoczęciem budowy.

Według założeń obwodnica Piechowic ma powstać do końca 2021 roku. Wykonawcą będzie firma Budimex. Całkowity koszt inwestycji szacuje się na ok. 20 milionów złotych.

# Co z budową obwodnicy Piechowic ?

Reklama

co z budową obwodnicy piechowic - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 13:26:54

    dajcie bolowi piwo i koszulke to do jutra wybuduje

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 14:18:21

    Wykonawca BUDIMEX łyka wszystkie roboty w polsce chyba!kozaki

  • Gość gość - niezalogowany 2019-07-24 15:20:36

    Piechowice postraszyły wyjściem z KSWiK i od razu ruszają inwestycje wodociągowe

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 15:58:55

    Jak to postraszyły? Przecież kobielski obiecał w swoim programie! Czyżby znowu oszustwo???

  • gość 2019-07-24 16:36:00

    Jaka obwodnica .. jeśli coś przechodzi przez część miasta , znajduje się między dzielnicami Piechowic więc jest to `przewodnica`. P

  • gość 2019-07-24 16:58:09

    to nie ma własnych potrzeb od wydawania 800 tys. na nie swoją drogę. Radni bez kręgosłupa. Kolejne 4 lata lipy

  • radny - niezalogowany 2019-07-24 17:07:24

    klepniemy wszystko burmistrzowi byle tylko dostać dietę na koniec miesiąca

  • Radny - niezalogowany 2019-07-24 17:51:05

    Klepniemy wszystko co nam każe burmistrz. Ważne żeby dieta się zgadzała na koniec miesiąca. W końcu się dogadaliśmy co nie?

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 18:38:11

    A co z wiaduktem aco z asfaltem latarnia i na osiedlu młodych a co z hałasem fabryk

  • gość 2019-07-24 21:09:57

    Ja pikolę.W Piechowicach są dzielnice?Niech budują i realizują program Rudolfa.Powodzenia.

  • Xyz - niezalogowany 2019-07-24 21:38:14

    To co wybraliście to macie ludziska. Teraz po co te komentarze. Myśleliście że pan Jacek to taki orzeł że spełni każdą obietnicę wyborczą. Ha ha ha.

  • Xy - niezalogowany 2019-07-24 21:42:29

    To co wybraliście to macie ludziska. Po co teraz te komentarze. Myśleliście, że pan Jacek to taki orzeł,który spełni każdą obietnicę wyborczą. Ha ha ha.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-24 23:07:02

    Przecież to jest chory kraj !!! Robicie drogę tylko po to by ulepszyć transport tirów z papierni !!! Teraz to już żaden turysta nie zajrzy do tego śmierdzącego Marconim miasteczka, tylko sobie bokiem pojedzie na Szklarską.

  • Obywatel - niezalogowany 2019-07-24 23:35:17

    Zadam burmistrzu proste pytanie:

    - czy my mieszkańcy swoimi podatkami zapłacimy 900 tysięcy zalepszy dojazd do ceramiki?

    Oczekuję odpowiedzi.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2019-07-25 01:37:04

    800tys po to aby polną oswietlić i dodatkowe pasy, zajebiście żę się dopadliście do koryta, teraz możecie powiedzieć to dzięki wam ta psełdo obwodnica... dzieciaczki idąc do szkoły ul.polna muszą przejść przez przyszłą obwodnice zatem oasy to konieczność, a najważniejsze pożądne oświetlenie

  • Gość - niezalogowany 2019-07-25 07:08:37

    To chyba jakieś żarty. Tyle kasy na drogę dla ceramiki. To już nie tylko mi tu śmierdzi . A co z remontami szkół. To już nie ma kasy . Bardzo smutne miasto jest. Brawo radni znowu was wykorzystał a wy nasze podatki.

  • rudisz - niezalogowany 2019-07-25 07:10:28

    Ta inwestycja to faktycznie nie żadna obwodnica, ale inny przebieg drogi.Nie ważne kto buduje, ale ważne że powstanie. Zastanówcie się nad dziwnym zbiegiem okoliczności - zaczyna się z jednej strony w Pakoszowie na drodze powiatowej, a kończy na krajówce choć inwestorem jest województwo. Więc jaki to ma związek z drogą wojewódzką? od skrzyżowania w Sobieszowie do skrzyżowania przy baroku jest droga wojewódzka - w większej części ul. Kryształowa. i teraz w Sobieszowie po wybudowaniu tego odcinka wojewódzka 366 zmieni przebieg na powiatową do pakoszowa i nową wpinką do krajówki? Nikt tak nie będzie wydłużał sobie drogi, Jedyny zysk to lepsze skomunikowanie z krajówką firm: Papiernia, metal i innych tam w okolicy, bo marconi i tak przy krajówce jest. Może tylko jeszce te piekne łąki pomiędzy Pakoszowem a torami zostaną zabetonowane i powstana tam hale i zapomnijcie o jakiejkolwiek turystyce, bo robicie miasto przemysłowe. Nie dziwię się że Michałowice sie chcą odłączyć

  • Gość - niezalogowany 2019-07-25 09:17:00

    O co ten jazgot. Wybrali go mieszkańcy, wybrali. Pisał ze poczyni starania w różnych sprawach - czyni. Nie doszły burmistrz radziu już z nim nie pracuje a tak go popierał. Dziwne, a może wcale. Tylko Kamiński z klukiem ugrali pensyjjki

  • Gość - niezalogowany 2019-07-25 09:19:26

    wznowione postanowienie o decyzje środowiskowa dla ceramiki się ślimaczy mieszkancy irytują a burmistrz z logo tej samej ceramiki na rowerku reklamę robi

  • gość 2019-07-25 09:44:40

    Przysłowiowe gunwo.

  • Kierowca - niezalogowany 2019-07-25 10:39:20

    Co wy w tych Piechowicach na głowy z debilem się zamieniacie? Jaka turystyka pomiędzy torami a drogą krajową jak tam same chaszcze na filmie widać. Jak się rozbudują tam firmy to macie miejsca pracy, podatki czyli zyski a turysta to u was może tylko do huty wpaść lub zanocować w pensjonacie czy hotelu. Powinniście całować po rękach osoby które wam taką infrastrukturę fundują i nie marudzić że 800 tys tylko dokładacie do kosztu 20 baniek. Tylko debil by narzekał.

  • Górzyniec też odłączymy lepiej - niezalogowany 2019-07-25 13:04:01

    Jw

  • taaa... - niezalogowany 2019-07-25 14:04:04

    No ale przecież jak się odłączy Górzyniec to już nie będzie miastem. Buhahahahaha
    musicie se sołtysa już wybrać albo sołtysową :-)

  • Gość - niezalogowany 2019-07-25 19:41:51

    Pozdrowienia dla ukochanej Beatki siostrzyczki z pulmonologii przesyła kochający braciszek Irek z Wlenia .

  • Do kierwca - niezalogowany 2019-07-25 21:59:21

    Kto w płytkach z piechow pracuje, nikt. Bujaj sie radny

  • Małomiasteczkowy - niezalogowany 2019-07-27 18:24:01

    Piechowice wyglądają okropnie z tym chemicznym molochem na wjeździe, szok, strasznie cuchnie chemia przy biedronce i szkole.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-27 18:37:59

    Zobaczycie co będzie się działo rok po zakończeniu budowy, miasto umrze śmiercią naturalną, zostaną fabryki i starzy ludzie.Wszystkie miasta tak skończyły.

  • STOP !!!!! - niezalogowany 2019-07-27 22:43:38

    Zablokujemy rozbudowę fabryk choćbyśmy mieli stanąć na głowie i zaklaskać uszami. Będzie po mieście chodził list protestacyjny przeciwko budowue i rozbudowie fabryk.zamierzamy zebrać kilka tysięcy podpisów.Czas na zmanę planu zagospkdarowania .Chcemy tu godnie i spokojnie żyć...Proszę sie zainteresować i podpisywać...

  • Gość - niezalogowany 2019-07-27 22:55:11

    Nasze dzieci mają prawo żyć w czystym i pięknym środowisku ..Wydawanie pozwoleń na .budowanie fabryk oddziałujących na środowisko w centrum miasta to skrajna głupota.DOSYĆ TEGO !!!!!!!!!!Organizujemy kampanię przeciw .Prosimy mieszkańców o dołączanie do naszych działań...PRZyYSZŁOŚĆ NASZEGO MIASTA W NASZYCH RĘKACH....

  • gość 2019-07-28 13:37:03

    A jaka fabryka jest w centrum? kościół jest, urząd jest bloki mieszkalne są, Największy protest przeciw jest fabryce płytek, a ta za torami daleko od centrum. I lepiej nie zbierajcie podpisów, bo na odczepnego każdy da podpis i ma temat w de, jak jest dla kogoś to ważne to wesprze finansowo - załóż stowarzyszenie wyższej użyteczności i zbiejaj po 10 zł - jak uzbierasz większa kwotę, to będziecie mogli przeznaczyć na np stacje monitoringu hałasu/jakości powietrza czy czego tam wam potrzeba, a tak to jeden pisze w necie udając wielu i nic się nie zmieni. I na przyszłość - działanie najlepsze przed a nie po...

  • do g z 18.37 - niezalogowany 2019-07-28 13:39:11

    Piszesz: Wszystkie miasta tak skończyły. a może podaj przykłady, bo jakoś niewiarygodnie to brzmi

  • Do cwaniaka - niezalogowany 2019-07-28 20:15:58

    Fabryka ok 100 m od szkoły,tyle samo od osiedla domków jednorodzinnych,w samym centrum aglomeracji.Wielki obrzydliwy moloch który psuje wizerunek górskiego miasteczka,dominuje nad całą architektórą .Wstyd i porażka urbanistów .Pomnik braku wyobraźni rozsądku i głupoty decyzyjnych.Pomnik bierności społeczeństwa , które nie docenia daru jakie dostało od natury -pięknie ukształtowanego terenu z olbrzymim potencjałem rekreacyjno turystycznym.Na dole drugi chemiczny rozrastający się ku uciesze włodarzy moloch...
    Będzie stowarzyszenie bo na organy które powinny nas chronić i dbać o nas oraz o środowisko nie ma co liczyć.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-28 21:17:57

    A burmistrzyna z logo fabryki na koszulce na cała Polskę ja promuje. Macie gospodarza nie ma co

  • Cwaniak:-) - niezalogowany 2019-07-29 09:09:06

    I bardzo dobrze że będzie stowarzyszenie. A dotąd nie było potrzeby jego powstania? Albo jest temat mało potrzebny albo słabi jego popierający. Jak już będzie stowarzyszenie to przejdźcie po domach z pytaniem: -Czy jest tu jakiś cwaniak? Bo jak na razie to ja też mogę o mieszkańcach osiedla tak powiedzieć: Cwaniaki , kupili tanie działki koło terenów ptzemysłowych i teraz mają pretensje że tam więcej uciążliwości niż np. w Michałowicach czy Górzyńcu ale tam działki 3-4 razy droższe były - geniusze nie wpadli na to dlaczego tak?

  • gość 2019-07-29 09:09:19

    Dla "dziadków" nauczonych coś ugrywać jest bardzo dobry, nic mądrego i dobrego nie wprowadzi, na razie ciągnie to co było do zrobienia i niech dalej zaplanowane i zabezpieczone środkami realizuje.

  • cwaniak:) - niezalogowany 2019-07-29 10:32:55

    Do cwaniaka.Tyle sobą reprezentujesz co prezentujesz w tekście.Niegodny jesteś tego terenu ,nie doceniasz piękna natury i nie szanujesz ludzi...

  • Gość - niezalogowany 2019-07-29 11:38:05

    Zachęcam mieszkańców do wejścia na stronę luftdaten, czujniki jakości powietrza na naszym obszarze. Niestety najgorsze powietrze w Polsce.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-29 12:01:59

    https.poland.maps.luftdaten.info. Codzienne najnowsze informacje

  • Gość - niezalogowany 2019-07-29 13:05:00

    Dlaczego tak się dzieje, że mamy najgorsze powietrze w Polsce, pan mądrala cwaniak, miłośnik gorzynca może nam odpowie? Przecież nie ma okresu grzewczego. Proszę Pana powietrze nie stoi w miejsc, rozchodzi się po okolicy.

  • .... - niezalogowany 2019-07-29 13:40:59

    Do wszystkich , którzy mogą i powinni działać w kwestii czystego środowiska i zdrowia obywateli nie mówiąc o całej reszcie zaniedbanych spraw.Że wy macie czelność poraz kolejny startować w wyborach......? Myślę że ani jedno słowo i tak do was nie dotrze ....Taki poziom reprezentujecie....

  • sprawdziłem - niezalogowany 2019-07-29 20:38:15

    na tej stronie luftdaden nie obejmuje zasięg czujnika Piechowic a jelenia góra jest na zielono czyli chyba w normie, tam pokazuje, że pomiędzy Karpaczem a Kowarami jest chyba podwyższone bo tam na pomarańczowo no ale mają obok 2 krematoria hulające non stop, a gdzie można sprawdzić Piechowice, bo ostatnio była u mnie rodzina z Podlasia i stwierdzili że mamy super klimat i powietrze, ale to może tylko ich odczucie? A ty cwaniak sam ze sobą? czy to już was dwóch?

  • gość 2019-07-30 12:45:30

    Przepraszam jest jedyna pozytywna rzecz.Jak zostało przekazane zaraz po wyborach - radny wybrany po raz pierwszy, z chwilą wyboru na radnego przesłał śmiecić koło torów. Jest to b.pozytywne i cieszy.

  • Gość - niezalogowany 2019-07-30 15:59:33

    Rodzina z Podlasia wyniuchala i stwierdziła, biegli z dziedziny smrodow orzekli i pojechali robi się coraz ciekawiej haha

  • gość 2019-07-31 08:50:30

    Smrodu nie wytwarzają tylko ci, co mają jedno ogrzewanie tj. gazowe.Pozostali co maja piece, niestety palą różne śmiercidła i na osiedlach trują pozostałych !!!!

Dodajesz jako: |