:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorząd, Wybory parlamentarne jeleniogórzanie głosują - zdjęcie, fotografia
Adrian Klimas 13/10/2019 18:42

O godzinie 7:00 otwarto lokale wyborcze i rozpoczęło się głosowanie w ramach wyborów parlamentarnych 2019.

  • FREKWENCJA NA GODZ. 17:00

Podczas konferencji prasowej Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że w skali kraju zagłosowało 45,94% osób uprawnionych do głosowania. To o 7% więcej niż podczas wyborów parlamentarnych w 2015 roku. 

Powiat Jeleniogórski - 42,6%

Jelenia Góra - 47,1% 

m. Szklarska Poręba

49,58%

m. Karpacz

49,08%

m. Piechowice

43,83%

gm. Mysłakowice

42,77%

gm. Podgórzyn

42,66%

gm. Janowice Wielkie

40,95%

gm. Stara Kamienica

39,46%

m. Kowary

39,22%

gm. Jeżów Sudecki

37,27%

 

 

  • FREKWENCJA NA GODZ. 12:00

Jelenia Góra - 17,93%

m. Karpacz

27,43%

m. Szklarska Poręba

24,63%

gm. Jeżów Sudecki

18,17%

m. Piechowice

17,33%

gm. Mysłakowice

16,96%

gm. Janowice Wielkie

16,49%

gm. Podgórzyn

15,98%

gm. Stara Kamienica

14,79%

m. Kowary

14,20%

Średnia

18,09%

 

Aktualizacja, godz. 13:50

Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję na godzinę 12:00. Do południa w wyborach parlamentarnych 2019 zagłosowało 18,14% polaków. Dla porównania w 2015 roku o tej samej godzinie frekwencja wynosiła 16,47%. Kolejna konferencja PKW o godzinie 18:30


Aktualizacja, godz. 13:00

Znamy pierwsze wyniki dot. frekwencji w Jeleniej Górze.

Komisja Wyborcza nr 2 - Biuro Wystaw Artystycznych, ul. Długa

liczba osób uprawnionych do głosowania : 1485

oddano głosów : 283

frekwencja : 19%

 

Komisja Wyborcza nr 3 - Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze

liczba osób uprawnionych do głosowania : 1336

oddano głosów : 237

frekwencja : 17,73%

 

O godzinie 10:00 odbyła się pierwsza konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej. Jak poinformowano, głosowanie we wszystkich lokalach wyborczych rozpoczęło się bez przeszkód i opóźnień. 

Przypominamy : 

Głosujący otrzymają dwie karty. Na jednej z nich będą nazwiska kandydatów startujących do Sejmu, na drugiej – mniejszej – do Senatu RP. Aby oddać ważny głos, należy postawić dwie przecinające się linie w kratce obok nazwiska kandydata. Na każdej karcie możemy oddać JEDEN głos. 

Lista kandydatów do SEJMU RP : https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/kandydaci/sejm/1

Lista kandydatów do SENATU RP : https://wybory.gov.pl/sejmsenat2019/pl/kandydaci/senat/2

Na terenie Jeleniej Góry działa 40 lokali wyborczych. Do głosowania uprawnionych jest ponad 61 tysięcy mieszkańców. Około pół tysiąca głosować będzie poza Jelenią Górą gdyż pobrało zaświadczenia o zamiarze głosowania poza miejscem zamieszkania.

W stolicy Karkonoszy funkcjonuje 46 obwodów do głosowania z czego 5 to obwody zamknięte (m.in. Areszt Śledczy w Jeleniej Górze, DPS „Pogodna Jesień” czy Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej). W porównaniu do poprzednich wyborów, nastąpiły dwie zmiany. Obwód wyborczy znajdujący się dotąd w Muzeum Przyrodniczym został przeniesiony do Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, a obwód znajdujący się wcześniej w Przedszkolu Kacperek został przeniesiony do Szkoły Podstawowej nr 8.

Lokale wyborcze będą czynne do godziny 21:00.

 

Reklama

Wybory parlamentarne 2019 - jeleniogórzanie głosują. komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 13:49:42

    W Toronto Kanada pistacje po 78 $.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 13:50:47

    Znajomi z Nowego Yorku piszą że u nich pistacje po 68 $.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 13:52:10

    Prywatny sklepik.

    Pistacje po 51 za kilogram.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 13:53:38

    PSALM 231

    Bóg pasterzem i gospodarzem

    1 Psalm. Dawidowy.
    Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. 2 Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:
    3 orzeźwia moją duszę. Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach przez wzgląd na swoje imię.
    4 Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza.
    5 Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników; namaszczasz mi głowę olejkiem; mój kielich jest przeobfity.
    6 Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim po najdłuższe czasy.

    Ks. Jeremiasza

    To mówi Pan:
    Wypełniajcie PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ , uwalniajcie uciśnionego z rąk ciemięzcy, obcego zaś, sieroty i wdowy nie uciskajcie ani nie czyńcie im gwałtu; krwi niewinnej nie rozlewajcie w tym miejscu!

    (Ks. Jeremiasza 22:3, Biblia Tysiąclecia)

    Czy się w tym okazujesz królem, że masz zapał do [budowania z] cedru?

    A może twój ojciec nie jadł i nie pił? Lecz on wykonywał PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ i dlatego zażywał pomyślności.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 14:18:32

    A ja poszedłem PO KOpytka, bo jakbym wybrał Pistacje, to wycignelo by to dużo więcej pieniędzy z mojej kieszeni

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 14:34:24

    Nie będzie szwab nam pluł w twarz ani sowjetska zapchlona sobaka.

    Tak mi dopomóż Bóg.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 14:48:08

    A ja polecam konfitury bo pistacje i kopytka są trujące

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 15:07:14

    Równe 75 lat temu niemiecki Wehrmacht spalił najcenniejsze kolekcje Biblioteki Narodowej.
    Z 7500 tomów tylko udało się uratować 78.
    Była to jednak tylko mała znikoma część porównując z wszystkimi stratami kulturalnymi Polski podczas okupacji niemieckiej.



  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 15:09:22

    Ostrzegam

    Arbuzy arbuzy - z wierzchu zielone, w środku czerwone.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 16:31:43

    #bazarek #pistacje pistacje 55%

    szlag trafi POmidory.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 16:37:10

    #Pistacje stają szwabom w gardle, więc może doczekamy się #ReparationsForPoland

    Ale wpierw trzeba kupować pistacje. Dla siebie i kolejnego pokolenia.

    Amen.

  • wopiusz - niezalogowany 2019-10-13 16:46:04

    Wychodząc dziś z domu skręciłem w LEWO

  • gość 2019-10-13 16:52:36

    Tylko pasja i systematyczność gwarantują sukces.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 18:41:07

    Jebac PiS

  • Jurek - niezalogowany 2019-10-13 18:52:38

    Polonia z USA głosuje gówno wiecie o Polsce czemu nie wracacie to tego raju......

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 19:20:46

    Nabyłem paczkę pistacji. W paczce mam 258 orzeszków pistacjowych.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 19:40:02

    ja poszedłem PO KOpytka, bo jakbym wybrał Pistacje, to wycignelo by to dużo więcej pieniędzy z mojej kieszeni

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 20:16:29

    Czy słychać już wycie szwabsko - ruskiej chołoty?

    Wyjcie zarazo!

    Teraz nie unikniecie już programu cela+

  • wopiusz - niezalogowany 2019-10-13 21:13:52

    i stało się......Polacy to jednak patole z klapkami na oczach dający się kupić za 500 plus...wstyd mi,że Polską będą rządzić barany

  • Gość - niezalogowany 2019-10-13 21:22:16

    Wiecie, że tylko tym esbekom zmniejszyli emerytury, którzy poddali się weryfikacji ? Prawdziwi bandyci, z prawdziwych szwadronów śmierci pobierają spokojnie zajebiste emerytury z ZUS-u. Z #ZUS-u który ,,działa sprawnie" i świętuje 85-lecie, jak powiedział Pan

    @prezydentpl

  • antykomuch - niezalogowany 2019-10-13 21:57:21

    Lewica ma dobry wynik, jednak zboczeńców jest mnogo.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 07:08:11

    Cela+ dla skurwysynow z POlszewii czas start.

    Morderstwo smolenskie pamiętamy swoloczo szwabsko - ruska.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 07:30:17

    Czy prokurator już jedzie po tego szmaciarza Justyna Bilskiego?

Dodajesz jako: |