:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorząd, Powiat karkonoski zamiast jeleniogórskiego - zdjęcie, fotografia
Adrian Klimas 01/02/2019 09:04

Zmiany nazwy powiatu z jeleniogórskiego na karkonoski chcieliby przedstawiciele wszystkich gmin wchodzących w skład powiatu. Podpisano już nawet specjalne porozumienie.

Powiat karkonoski zamiast jeleniogórskiego?

- Wszystko co dzieje się na terenie naszego powiatu wiąże się z Karkonoszami. Sama marka Karkonosze na którą wydajemy sporo pieniędzy i poświęcamy mnóstwo czasu żeby ją promować także wiąże się z Karkonoszami. To byłoby spięcie taką jedną wielką klamrą i wszystko nawzajem by się uzupełniało. Nie trzeba byłoby dodatkowej promocji i dodatkowych nakładów - tłumaczy Krzysztof Wiśniewski, starosta powiatu jeleniogórskiego. 

Wiadomość o zmianie nazwy powiatu przekazano na środowym (30.01) spotkaniu noworocznym Starostwa Powiatowego w restauracji Chata za Wsią w Mysłakowicach. W uroczystości wzięli udział lokalni samorządowcy, prezesi firm i instytucji gospodarczych funkcjonujących na terenie naszego regionu, a także władze wyższych uczelni czy służby mundurowe. 

Wszyscy burmistrzowie i wójtowie gmin znajdujących się na terenie powiatu jeleniogórskiego przychylnie odnieśli się do pomysłu zmiany nazwy powiatu. Dowodem tego było podpisanie specjalnego porozumienia o wzajemnej współpracy i promocji. 

- Będziemy starali się współuczestniczyć w tych wszystkich działaniach w myśl zasady że w grupie jesteśmy w stanie więcej zdziałać - powiedział Kamil Kowalski, wójt gminy Janowice Wielkie. 

Nowa nazwa mogłaby zacząć funkcjonować najwcześniej za trzy lata.

- Na promocję i wypromowanie obszaru to nie jest długo - mówi marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski - to jest krótki, ambitny czas. Najważniejsze jest to, że te gminy chcą to robić, chcą robić to wspólnie z powiatem. 

Do wprowadzenia nowej nazwy jeszcze długa droga. Po konsultacjach z samorządami gmin, powiat musi przeprowadzić konsultacje społeczne. Na koniec zmiana nazwy musi zostać zaakceptowana przez sejm.

Reklama

powiat karkonoski - komentarze opinie

  • Yrezi Rewor - niezalogowany 2019-02-01 10:23:46

    Dobry pomysł, jestemple za :-)

  • amen - niezalogowany 2019-02-01 10:23:51

    działania pozorne,w tym jesteśmy dobrzy!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 10:37:07

    Ku*** kto za to zapłaci? I niech mi ktos powie na jaki ch*** to komu potrzebne? I osoby z nazwiska podac które na tym przytula dole. Pierdołami się zajmują a naród w dużej du*** mają. Burżuazja się bawi a gorszy sort zapiera****. Banda tępych urzedasow. likwidować 3/4 etatów i zatrudnić kompetentnych ludzi. Jeb*** kolesiostwo. Jeden na drugiego nadaje a wódę przy jednym stole piją.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 11:22:19

    Tak Białowieża i narzekasz, a po 500+ to pewnie pierwszy łapę wyciągasz. Nie zastanawiasz się wtedy ze to tez pieniądze podatnika...

  • gość 2019-02-01 11:35:28

    Zmiana dokumentów, pieczątek, tabliczek, inne wzory świadectw itd itp. Po co i na co???

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 11:37:20

    Jestem za zmianą powiatu i zabraniem nierobom leserom pasożytom 500+ tym co nie pracuja tylko żerują na ludziach co ciężko pracują płacą na tych nierobów podatki .

  • gość 2019-02-01 12:49:44

    Jestem za likwidacja starostwa powiatowego

  • inż. Mamoń - niezalogowany 2019-02-01 19:24:49

    A weźcie się Zjadacze Sponsorowanych Kanapek za porządną robotę dla naszego powiatu a nie zajmujcie się po całych dniach duperelami. Czas leci i kasa też. I kto za to płaci? Pan płaci, Pani płaci. Społeczeństwo!

  • inż. Mamoń - niezalogowany 2019-02-01 19:42:09

    Mam to samo! Tylko nie ta liga.Jak mam posprzątać piwnicę, to wymyślam inne" ważniejsze" sprawy. Tylko nikt mi za to nie płaci i nie prześciga się w ofertach darmowego żarcia. Miałem okazję Was widzieć. Niektórzy normalnie, to by krzesło dostawili do szwedzkiego stołu.Do pracy nieroby! PR nic nie pomoże, kiedy wizerunek kiepski. Wiem,że PR i wizerunek ,to prawie to samo.

  • Karkonosz - niezalogowany 2019-02-01 20:58:27

    Już to było. I jak wiele głów potrzeba by w końcu zmienić nazwę. Wierzę że szybko to załatwią. Proponuję "Powiat podkarkonoski" która jest bliższa prawdy. Obawiam się że zbyt chwytliwa nazwa sprowadzi jeszcze większe tłumy. A jakieś inne zmiany na lepsze w powiecie prócz pięknej nazwy towarzystwo rozważa? Brzmi to może dobrze, lecz nie pasuje do wizerunku okolicy...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-01 22:50:06

    Jeśli już to Sudecki. Jaki sens ograniczać się do jednego pasma gór? To nie logiczne. Poza tym mesyem przeciw zmianie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 01:12:35

    Ja proponuję powiat tepeludki co się nudzą i zamiast tym co trzeba zajmują się bzdurami

  • Gość - niezalogowany 2019-02-02 07:30:16

    Czy Państwo nie macie się już czym zajmować?
    Jest biba, trzeba znaleźć pretekst? Czy co? Bo nie rozumiem! Ludzie! Marnujecie NASZE pieniądze na BZDURY!!!
    Zajmijcie się sprawą modernizacji KSW iK , by nie niszczyć środowiska i nie puszczać ścieków do rzek! Zajmijcie się promowaniem miejsc atrakcyjnych turystycznie A mniej znanych! Zajmijcie się aktywizacją zawodową beneficjentów wszelkiego rodzaju zasiłków z MOPS-ów! I problemem mieszkaniowym w regionie!
    TO są rzeczy ważne!!! A nie nazwa Powiatu!
    Jeśli będziecie się zajmować takimi duperelami, w końcu dojdzie do puczu! Bo mamy już dość sztucznego szumu, pozoranctwa, i marnowania publicznych środków na pierdoły!

  • gość 2019-02-02 08:51:03

    Czy w Polsce są jeszcze normalni ludzie czy tylko wyieramy idiotów niedorozwinięte muły niech se zrobią w domu Karkonosze Banda niedorozwojów

  • gość 2019-02-02 08:52:34

    Czy w Polsce są jeszcze normalni ludzie czy tylko wyieramy idiotów niedorozwinięte muły niech se zrobią w domu Karkonosze Banda niedorozwojów

  • gość 2019-02-02 09:44:12

    Droga redakcjo. Czs najwyższy ograniczyć chamski hejt.

  • gość 2019-02-02 10:22:06

    Polecam zastosowanie regulaminu podobnego jak w TV DAMI, "Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane."
    Zdjęcie mocno nieaktualne.

  • Geniusze! - niezalogowany 2019-02-02 17:20:14

    Genialne!!!!!!! /w życiu bym nie wpadł/