:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Piechowice : Podwyżki cen za odbiór śmieci są nieuniknione

Adrian Klimas 13/09/2019 09:00

W Piechowicach podobnie jak w całym kraju wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Od kiedy możemy spodziewać się podwyżek i czym są one spowodowane? Wyjaśnia burmistrz Piechowic Jacek Kubielski.

# Podwyżki cen za odbiór śmieci są nieuniknione

Reklama

podwyżki cen za odbiór śmieci są nieuniknione - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 09:37:51

    Kubielski jest KŁAMCĄ.

    Obwozony rok temu podczas kampanii wyborczej zarzekał się że wywóz śmieci nie podrożeje.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 09:38:48

    Referendum w sprawie usunięcia Kubielskiego jest już NIEUNIKNIONE.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 09:41:36

    Wilkowyje wyją w syfie piechowickim.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 09:42:02

    w Jeleniej też podrożały to nie uniknione wysypisko podniosło śmieci trzeba segregowac i już

  • Temat - niezalogowany 2019-09-13 09:49:23

    Wariaci. Czego się spodziewaliście że jak wzrośnie opłata marszałkowska to kto za Was zapłaci ? Burmistrz z własnej kieszeni ?. Już wam całkiem odbiło - nie podniósł cen śmieci jak nie było to konieczne.
    Banda sępów - co by się nie stało i tak będziecie psioczyć na Burmistrza.
    Wasze rozumowanie:
    - Wywiad w kampanii i pytanie: czy podniesie Pan cenę śmieci ?
    - odpowiedz : nie
    - wygrywa i nie podnosi ceny śmieci
    - rok później zmiany w gospodarce, drastyczna zmiana kosztów, opłaty marszałkowskie i wszystko inne co potrzeba aby spłacić programy socjalne
    - zmiana ceny na poziomi niższym niż w Jeleniej
    - banda sępów: kłamca .

    Wstyd mi ze mieszkam z Wami w tym samym mieście. Wylewacie Jad na miasto, kłócicie ludzi. Gnębicie porządnego burmistrza.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 10:00:08

    Segregowac to możesz kłaki na cipie swojej starej.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 10:02:22

    Kubielski jest KŁAMCĄ I OSZUSTEM.
    Przed wyborem złożył deklarację że wywóz odpadków NIE PODROŻEJE.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 10:08:23

    Do TEMAT

    jeśli ci wstyd ze mieszkasz pośród uczciwych ludzi którzy oburzają się że Kubielski KŁAMAŁ i OSZUKAŁ nas w trakcie kampanii to wyprowadz się z naszej społeczności i zabierz ze sobą Pinokia z tego odrażające budynku w upadłej mieścinie.
    Zabierz ze sobą PYCHĘ "wadzy" która tupie w tym budynku.
    Amen.
    Z Panem Bogiem na drogę.

    Który skrzywdziłeś człowieka prostego
    Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
    Gromadę błaznów koło siebie mając
    Na pomieszanie dobrego i złego,

    Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
    Cnotę i mądrość tobie przypisując,
    Złote medale na twoją cześć kując,
    Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

    Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
    Możesz go zabić - narodzi się nowy.
    Spisane będą czyny i rozmowy.

    -Miłosz

  • Temat - niezalogowany 2019-09-13 10:14:56

    Jeśli masz kosz jabłek a jedno zgniło właśnie je powinno się wyrzucić świnią pod nogi. Tj: sam się wynieś.
    Obejrzyj wywiad, na spokojni, zastanów się. Wplątujesz wiarę w ten wątek i w każdy inny - powiedz w której wierze jest tyle nienawiści ?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 10:25:53

    Byli kandydaci niespełnieni przestańcie pisać i straszyć referendum jeśli chcecie róbcie wtedy zobaczymy te zdradzieckie buski piszące anonimowo na forach w komentarzach obrażające ludzi będzie można złożyć konkretne zawiadomienia proszę ujawnijcie się z referendum będzie łatwiej

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 10:38:39

    Nadolny, Zackiewicz

    kiedy zdecydowanie zażądacie od Policji działania i likwidacji szajki handlarzy narkotyków która zagnieździła się w Piechowicach i Michałowicach?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 10:38:48

    Śmieci drożeją w całej Polsce taka ustawa ale tak tak to wina Kubielskiego tyko w Piechowicach taka retoryka co to za wioska jakoś w innych podnoszą i każdy to rozumie a tu już afera i kręcenie wora. Ludzie poczytajcie posłuchajcie pomyślcie bo się z nas już w innych gminach śmieją ze kampania sie rozpoczęła po roku

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 10:42:20

    Do tych którzy kpią z referendum dot. odwołania Kubielskiego.

    Wasza PYCHA kroczy przed upadkiem.

    Nie zdajecie sobie sprawy jaką wściekłość pośród mieszkańców wywoła likwidacja bezpiecznej komunikacji miejskiej w Piechowicach.

  • Temat - niezalogowany 2019-09-13 10:46:20

    I zmiana tematu.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 11:52:53

    Do likwidacji bezpiecznej komunikacji miejskiej MZK w Piechowicach pozostało

    sekundy - 1 555 200
    minuty - 25 920
    godziny - 432
    dni - 18
    tygodnie - 3

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 11:56:37

    Zmiany ostatniego roku :

    podwyżki podatku od nieruchomości

    podwyżka ceny wywozu śmieci

    likwidacja bezpiecznej komunikacji miejskiej MZK, w sytuacji gdy PiSiarnia w całej Polsce przywraca wykluczonym połączenia komunikacyjne.

    Wilkowyje wyją w Piechowicach.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 12:01:40

    Dlaczego w BIP Piechowice ostatni protokół z posiedzenia Rady jest z czerwca 2019.

    Mam nadzieję że radni również nie pobrali diet za lipiec i sierpień.

    Czy radni wyjaśnią dlaczego mają wyje.... w tym temacie?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 12:04:18

    Dlaczego w BIP Piechowice w sekcji projekty uchwał wieje pustką?

    Dlaczego nie widzę projektu uchwały dot. podwyżki cen wywozu śmieci? Wszak komisje zajmowały się tematem w zeszłym tygodniu.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 12:42:18

    Bo skrzat nie potrafi przedstawić żadnych konkretnych uchwał radzie. O mzk wiadomo było dawno kiedy umowa się kończy można było wcześniej negocjować lub szukać alternatywy - bubel prawny na stole, problem śmieci, znany od dawna i co? Brak konkretów, brak przygotowań- zniknęły tylko dzwony. Kswik- marzenia ściętej głowy - plac i płacz! Może chęci są, ale jak się do tego skutecznie zabrać? Z tym jest problem.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 13:26:45

    Kiedyś pisiory mówiły: "wystarczy nie kraść",
    Dziś mówią: "tamci też kradli..."

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 13:40:31

    Panie Kubielski nie daj się już piszą o kswik ze się nie uda wyjść coś kogos bardzo boli ta Pana próba wyjścia z kswik. Wtedy to było oddanie majątku wartego dziesiątki milionów obcej spółce i kilkukrotny wzrost cen za wodę i ścieki i brak kanalizacji miasta! Teraz ktoś chyba trzęsie pupa ze możemy wyjść i zacznie się rozliczanie i podział majtku stad ta cała nagonka. Rób Pan swoje i nie daj się Pan a w szczegolnosci Jacusiowi. A najgorsze ze ten co wtedy nas z ciocia wprowadził jeszcze został przewodniczącym rady Radni obudzcie się wreszcie

  • Temat - niezalogowany 2019-09-13 14:06:59

    Dokładnie. Panie Jacku - wysokie buty, tak aby żmije nie kąsały. Komuś bardzo pan zagroził swoimi zmianami.

  • gość 2019-09-13 15:18:03

    Przyjacielu ,tu jest potrzebny cały strój -najlepiej wędkarza, tylko skąd złotą rybkę wziąć ?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 15:24:12

    Pan Kubielski jako wieloletni pracownik samorządowy ostatnio zatrudniony w gminie Myslakowice doskonale wiedział o tym ze w 2019 roku wzrosną opłaty marszałkowskie. Cuda które obiecywał w kampanii byly programem który jak to powiedział na pierwszym spotkaniu wyborczym na Kościuszki rodzi się w jego głowie. A rodziło się to czego chcieli mieszkańcy. Chcecie tanie śmieci, poczynię starania aby obniżyć cenę, chcecie ratować wiadukt, poczynię starania itd. Wybraliśmy nasze oczekiwania a nie realny świat. I teraz żale do garbatego.

  • Go - niezalogowany 2019-09-13 16:11:55

    Ktoś chyba nie trzyma ciśnienia skoro tak bardzo chce się pozbyć burmistrza ze aż straszy referendum w chwili gdy jeszcze żadna uchwała nie była głosowana. Ciekawe co jest na rzeczy Burmistrz jeśli usunie pan Kamińskiego to dla mnie może pan już nic nie robić do końca kadencji i tak ma pan mój głos

  • gość 2019-09-13 16:38:45

    ciekawe czy burmistrzowie innych gmin wyjda do mieszkancow mowiac wprost ze ceny smieci wzrosna

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 17:16:04

    Moze nie wyjdą, ale nie obiecywali, że obniża ich cenę.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 18:29:57

    Wystarczy jeden dzień ulewy i halnego w październiku a przemarzniete dzieci i młodzież oraz osoby starsze które pożalą się swoim bliskim na "atrakcje" przystankowe w Sobieszowie,
    by rozwścieczeni mieszkańcy Piechowice rodzice i bliscy solidarnie podjęli działanie mające na celu odwołanie burmistrza i pogonienie radnych.

  • GośćLCD - niezalogowany 2019-09-13 19:57:13

    A Beata piguła z pulmonologii , cicho siedzi , milczy i nic nie mówi . Ma to po prostu wyjebane .

  • Mon - niezalogowany 2019-09-13 20:01:39

    Ludzie jak tak czytam te wasze głupoty i obelgi na radnych, burmistrza zastanawia mnie jedno.Jakimi wy jesteście ludźmi ? Kto Was nauczył tak szkalować innych ludzi, a co do podwyżek to chyba jak chcielibyście zauważyć mamy na wszystkim: w sklepach , gdzie nie popatrzymy to wszędzie. I co wam da wyzywać burmistrza . Jakim wy jesteście obywatelami i katolikami że tak psy wieszacie na innych.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 20:50:51

    Jesteśmy obywatelami

    nie pachołkami i klakirami Kubielskiego

    Nie możemy doczekać się otwartego spotkania z Kubielskim i radnymi,
    na posiedzeniach Rady Miasta jesteśmy narażani na chamskie odzywki Wilk-owej.

    Najtrudniejsze nasze pytania, wysnuwane przez nas tezy i brak odpowiedzi Kubielskiego
    bądź jego bełkotliwe bez ładu i składu tutaj video-wypowiedzi zmuszają nas wolnych Obywateli do takich zachowań.

    Jeśli wy przydupasy Kubielskiego traktujecie to jako obrażanie,
    czas przydupasy i klakierzy ODEJŚĆ z polityki.

    Nawet małomiasteczkowej.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 20:52:16

    Do Mon

    Kubielski jest zwykłym wsiowym KŁAMCĄ.

    Oszukał wyborców.

  • Jan z Piechowic - niezalogowany 2019-09-13 21:10:19

    W związku z tym, że mieszkańcy nie mogą się wypowiadać na sesjach, a nasi wspaniali radni czytają te wpisy mam kilka pytań i proszę o ich zadanie na sesji, tak abym odłuchal odpowiedzi na nagraniu z sesji.
    1. Czy zgodne jest z przepisami lub przyzwoitością to, że na płocie przedszkola wisi reklama restauracji w której podaje sie alkohol, i ile z tego tytułu wpływa do miejskiej kasy
    2. Jakie wpływy do miejskiej kasy sa z reklamy mrówki na płocie cmentarza i sklepu budowlanego z Mickiewicza na ogrodzeniu SP 1
    3. Czy nikomu z radnych zwłaszcza temu z Lipowej nie przeszkadza, ze powyższa reklama sklepu na ogrodzeniu sp1 stwarza zagrożenie bo zasłania wyjeżdżającym z lipowej w stronę przejazdu PKP. Nie widać nadjeżdżających od strony garaży na szkolnej.
    4. Kiedy w końcu zostanie załatana dziura na Szkolnej w stronę PKP po jakiejś naprawie studzienki
    5. Czy dożyje w końcu załatania dziur na łączniku szkolnej z kryształowa.
    Jan mieszkaniec

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 21:21:19

    Plakat sklepu wiszący na płocie sp1 zasłania widoczność przy wyjeździe z ulicy Tysiąclecia.
    Jeżeli ktoś z tego powodu zaliczy dzwona to proszę w procesowym postępowaniu wnioskować o uznanie zaniechania dyrektor sp1 która powinna być świadoma zagrożenia jakie stwarza baner wiszący na płocie i zasłaniający widoczność z sp1.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 21:27:39

    Czy ktoś wie gdzie podziały się kandelabry po których na Kryształowej pozostały placki ze sterczącymi drutami?
    Gdzie one fizycznie są?
    Czy ktoś mi odpowie?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 21:34:50

    Jak wszystko dobrze pójdzie to 1 lub 2 października przed wyborami przyjedzie TVPINFO i będą realizować z Piechowic w trybie wielu wejść LIVE na antenę materiał o wykluczeniu komunikacyjnym w Piechowicach w związku z utratą linii 9 i 15 MZK
    Mam nadzieję że uda się to sfinalizować.
    Będzie się działo.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 22:12:17

    Dlaczego wywal ono niemal MILION złotych na lewoskręt tak zwanej obwodnicy skoro dalej projektowane jest wielkie rondo umożliwiające powrót w lierunku lewym i wjazd do Pakoszowa.

    Kubielski dlaczego nie pokazałeś mapki z tym rondem w biuletynie?

    Co ukrywasz Kubielski?

    Obwodnica będzie służyła szwabowi z WEPA i to on winien finansować taką ekstrawagancję pod nazwą lewoskręt.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 22:54:21

    Bardzo chciałbym poznać korespondencję Kubielskiego z Wodami Polskimi w sprawie wykarczowania lasu rosnącego w nurcie Kamiennej.

    Udostępni pan Kubielski tą korespondencję?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 08:19:17

    Od poniedziałku do 4 października wykluczenie komunikacyjne PKP dotknie Gorzyniec.

    Nie będą kursować pociągi do Szklarskiej.

    Komunikacja zastępcza nie obejmie Gorzyńca przystanek PKP.

    Czy burmistrz olał objęcie Gorzyńca PKP komunikacją zastępczą?

  • Z Dolnych - niezalogowany 2019-09-14 10:15:29

    Śmieci podrożeją na około 20 zł a zmieszane na 40 wiem to od radnego i nie uważam że to drastyczna podwyżka. Inne rzeczy też drożeją i nikt nikogo nie odwołuje. Ja bym nawet dał 50 zł za zmieszane. Mnie żadne referendum nie obchodzi i napewno nie pójdę na nie. Możecie zbierać podpisy ale wątpię żebyście uzbierali wystarczająca. No i skoro nikt nie pisze o Marconi to może wypisują tu sponsorowani rowerzyści?

  • ZeWsi - niezalogowany 2019-09-14 12:13:41

    Wezmę udział w referendum dot. odwołania Kubielskiego i zostanę wolontariuszem zbierajacym podpisy mieszkańców w sprawie referendum.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 12:35:47

    Wilkowa powinna zostać usunięta to Ona wprowadza zamęt w Piechowicach i ma bardzo zły wpływ na Kubielskiego !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 12:53:57

    Wieża ciśnień w Piechowicach niszczeje. Należałoby poprawić dach i zabezpieczyć trwale wejście żeby ograniczyc w niej działalność lokalnych i przyjezdnych ćpunów narkotyków.

  • do Ze wsi - niezalogowany 2019-09-14 14:54:03

    skontaktuj się z Kamińskim to się dogadacie on chętnie jeszcze raz spróbuje w wyborach na burmistrza a ty możesz liczyć na miejsce w kolejce po obietnice. Ale wg mnie nie masz szans na zebranie potrzebnej liczby podpisów. Próbuj.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 22:39:42

    Ciekawe, czy jak go pogonią to zachowa sie honorowo i odda mandat radnego. Przed wyborami trąbił ze on za 800 zł zwykłego radnego sie nie będzie spawał. Od razu na przewodniczącego miał plan.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-16 08:48:04

    Czas pozostały do LIKWIDACJI bezpiecznej komunikacji miejskiej MZK w Piechowicach :

    sekundy - 1 296 000
    minuty - 21 600
    godziny - 360
    dni - 15
    tygodnie - 2

  • ipoptolkallllll - niezalogowany 2019-09-16 11:44:19

    lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllepoikm,ddddd

  • Do Jan z Piecho - niezalogowany 2019-09-16 20:46:39

    Ale ty jesteś beton człowieku.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-17 11:33:02

    Czas pozostały do likwidacji bezpiecznej komunikacji miejskiej MZK w Piechowicach:

    sekundy - 1 209 600
    minuty - 20 160
    godziny - 336
    dni - 14
    tygodnie - 2

  • gość 2019-09-18 11:18:10

    Nagranie odsłuchane,
    Nasz burmistrz ani razu na mnie nie popatrzył, albo kłamie , albo wszystko musiał czytać!!
    Chyba jedno i drugie.

  • gość 2019-09-18 11:32:21

    Aktualizacja ceny MZK -NIE
    Aktualizacja cen śmieci TAK, chociaż " nie był świadomy" to jest urzędnik z bardzo długim stażem !!!!!!
    Faktycznie trafił się NIEFRASOBLIWY .
    Co on ostatecznie chciał powiedzieć ? co za bzdury mówi ,że "żaden mieszkaniec nie segreguje śmieci ". A co ja od wielu lat robię ? To chyba On we wspólnocie mieszkając nie segregował i chyba dalej nie segreguje śmieci. To ja za niego mam mieć wyższe opłaty?
    NIE PODOBA MI SIĘ TO !!!! trzeba się będzie przyjrzeć podwyżkom , to są nasze pieniądze!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-21 21:27:13

    17.09.1939 r. czerwona zaraza weszła do Polski i złożyła jaja.
    Efekty widzimy do dziś; w sądach, na uczelniach, w teatrach, na ulicach i wszędzie tam, gdzie zalęgli się ci którzy z tych jaj się wykluli.

    Pamiętaj 13 października!

  • gość 2019-09-24 11:59:49

    ZEGNAJCIE MZK, autobusy nr 9 !!!!!!!
    ZEGNAJCIE RADNI !!!

    Będę następnym wolontariuszem !!!!!

  • gość 2019-09-25 12:34:47

    Strachy na lochy.Zebrali się do kupy ,ale co to za ludzie jak działają tylko na postraszenie
    Czekamy na następne artykuły i wystąpienia ,

Dodajesz jako: |