:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Edukacja, Piechowice szkolny wyzwania - zdjęcie, fotografia
Adrian Klimas 02/09/2019 13:31

W nowym roku szkolnym w Piechowicach funkcjonować będą dwie oddzielne szkoły podstawowe. Dziś (2 września) w obu placówkach zabrzmiał pierwszy dzwonek.

Ze względu na niesprzyjającą aurę uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odbyły się w salach gimnastycznych. Później, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, by szczegółowo omówić m.in. nowe plany zajęć. W szkole podstawowej nr 1 uczniów przywitała nowa dyrektor Monika Filuś, która zastąpiła na tym stanowisku Marzenę Sąsiadę.

Czekają nas wielkie zmiany. Mamy otwartą nową pracownię językową, która znacząco poprawi komfort nauki języków w naszej szkole. Już od września funkcjonować będzie także nowa klasa sportowa z podziałem na biathlon i piłkę nożną. Największym wyzwaniem będzie na pewno egzamin ósmoklasisty, który mam nadzieję pójdzie nam lepiej niż w zeszłym roku – mówiła Monika Filuś.

Nowa dyrektor SP1 przyznała, że ma mnóstwo nowych pomysłów na rozwój placówki ale jest jeszcze zbyt wcześnie aby zdradzać szczegóły na temat tych koncepcji. W piechowickiej jedynce w roku szkolnym 2019/2020 naukę podejmie w sumie ok. 250 uczniów.

Mocną stroną naszej szkoły jest świetna kadra nauczycielska. Nie ukrywam, że bałam się spotkania z nimi ale bardzo szybko mi zaufali, zgadzają się z moimi pomysłami i sami przedstawiają swoje, dlatego myślę, że nasza współpraca będzie układać się doskonale – dodała nowa dyrektor SP1.

Od 2 września w budynku gimnazjum przy ul. Tysiąclecia już oficjalnie funkcjonować będzie Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II. Podczas uroczystej inauguracji roku szkolnego burmistrz Jacek Kubielski, wraz przewodniczącym rady miasta Jackiem Kamińskim oraz nowo wybraną dyrektor Elżbietą Piątkiewicz-Pałką dokonali przecięcia wstęgi i odsłonięcia tablicy patrona – św. Jana Pawła II. W okresie wakacyjnym trwały prace mające na celu zaadoptowanie budynku do nowych wymogów. Naukę podejmie tu ponad setka uczniów.

Przede wszystkim będziemy mieli młodszych uczniów, co oznacza inny charakter pracy – bardziej opiekuńczo-wychowawczy. Największym wyzwaniem będzie dla nas budowa zaplecza, pozyskanie nowego wyposażenia. W okresie wakacyjnym udało nam się przeprowadzić remonty w salach lekcyjnych. Pozyskaliśmy nowe meble, w tej chwili czekamy jeszcze na dostarczenie nowych ławek, które miały dotrzeć do nas w przedostatnim tygodniu sierpnia, niestety firma nie wywiązała się z tego zadania terminowo. Tutaj wielkie podziękowania dla Pani dyrektor SP1 Moniki Filuś, za użyczenie nam ławek dla klasy I i II. Ponadto zamówiliśmy komplet szafek aby urządzić szatnię dla starszych klas i staramy się o doposażenie pracowni geograficznej – wymieniała Elżbieta Piątkiewicz-Pałka.

 

Przed nową szkołą stoi szereg wyzwań. Jest potrzeba m.in. uruchomienia stołówki i budowa boiska sportowego o nowej nawierzchni. Wykonawca ma rozpocząć prace na dniach i mam nadzieję, że w niedługim czasie uczniowie będą mogli cieszyć się nowym obiektem – mówił burmistrz Jacek Kubielski.

Podczas uroczystości w SP2 obecny był proboszcz parafii św. Antoniego Paderewskiego ks. Ryszard Soroka, który ufundował nowy sztandar z wizerunkiem św. Jana Pawła II, który został przekazany uczniom.

Będę namawiał radnych aby duży nacisk kłaść właśnie na rozwój oświaty. Musimy szukać środków nie tylko na doposażenie szkół ale także na organizację imprez edukacyjnych czy wyjazdy uczniów – powiedział Jacek Kamiński, przewodniczący rady miasta.

Z okazji inauguracji nowego roku szkolnego zarówno dyrekcja jak i władze miasta życzyły uczniom wszelkiej pomyślności i sukcesów.

Samych sukcesów w nauce i mile spędzonych chwil – powiedział krótko burmistrz Jacek Kubielski.

 

# Piechowice - nowy rok szkolny, nowe wyzwania

 

 

 

Reklama

piechowice - nowy rok szkolny, nowe wyzwania - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 14:23:11

    Burmistrzu
    Przewodniczący Rady

    dlaczego chcecie pozbawić dzieci i młodzież możliwosci bezpiecznej podróży sprawnymi autobusami MZK.
    Dlaczego waszymi decyzjami dzieci i młodzież będzie narażona na deszcze zawieje opady śniegu i mróz w oczekiwaniu na przesiadke w Sobieszowie.

    Bójcie się Boga!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 14:39:13

    MZK nabyło 2 nowoczesne autobusy. Czy mogłyby jeździc do Piechowic?
    Opis jednego z nich:

    "ma 12 metrów, wyposażony został w klimatyzację, porty usb, bramki liczące pasażerów oraz pełny system biletu elektronicznego. Oba nowe pojazdy posiadają silniki o najwyższej normie emisji spalin Euro 6."

    Czy burmistrz i rada odbiorą nam mieszkańcom możliwość korzystania z tego autobusu w Piechowicach?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 14:52:13

    Proszę nie siać fermentu komunikacja będzie ale niekoniecznie z MZK bo jelenie to w godle Jeleniej są a nie w Piechowicach milion złotych płacić za kilka autobusów dziennie szok a może więcej niż milion słyszałem

  • gość 2019-09-02 14:59:14

    Co ty człowieku za bzdury piszesz.Nic nie wiesz i siejesz ferment, zwlaszcza że wszystko jak piszesz "Słyszałeś". Może zacznij MYŚLEĆ , a nie tylko słyszeć, bo nie wiadomo gdzie ucho przytknięte miałeś , chyba do przewodniczącego ...

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 15:09:20

    Burmistrzu
    Przewodniczący Rady

    wzywam was do pilnego zwołania otwartego spotkania z mieszkańcami Piechowic którego tematem będzie zaprzestanie z dniem 1 października ???? bezpiecznej i sprawnej komunikacji MZK do Piechowic.

    Październik to miesiąc deszczów silnych wiatrów i nadchodzących wraz z zimą opadów śniegu i mrozów.

    Dlaczego chcecie wraz z nadchodzącą jesienią i zimą wystawić dzieci i dorosłych na przesiadkową poniewierkę w Sobieszowie?

  • Gośćxxc - niezalogowany 2019-09-02 15:23:38

    Będziecie jeździć małymi busikami znajomych radnych. A babcie z balkonami i matki z wózkami przesiada się na taxi. I sprawa rozwiązana. Czy ktoś zrobił analizę ile busikow trzeba postawić o godzinie 7.30? Autobus przegubowy z Jeleniej góry zawsze pełny. A do tego dochodzą uczniowie z Michałowic, Piastowa, Pakoszowa, gornych Piechowic. To chociaż ścieżki rowerowe wybudujcie - w sezonie sobie poradzicie:)

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 15:30:29

    Burmistrz Piechowic skonfliktowany z preziem Jeleniej Dziury Łużniakiem stanowi obciążenie dla Piechowic.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 15:32:08

    Do "gośćxxc"

    obliczylem. Wystarczy jeden busik. Zimą utworzy się kulig

  • Gość xxc - niezalogowany 2019-09-02 15:36:13

    W sumie tak. Nowej historii i religii można uczyć w kościele. :)

  • gość 2019-09-02 15:43:24

    PRAWDA, w trakcie kampanii na własne uszy słyszałam jak mówił jeden człowiek z busika, jak to Kubielski zrobi porządek z dyrektorką SPnr 1 i ze wszystkim innymi.Czyli już wówczas były takie ustalenia i to teraz znalazło potwierdzenie!!!Kto popierał Kubielskiego i ma znajomych wśród właścicieli takich środków transportu. To się układa w całość logiczną. Dobrze ,że teraz , a nie za kilka lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 15:45:21

    Nowy rok szkolny - nowe wyzwania

    - likwidacja bezpiecznej i nowoczesnej komunikacji miejskiej MZK w Piechowicach.

  • gość 2019-09-02 16:07:53

    a co to jest ten kamiński????

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 16:31:25

    Rezygnuj z MZK bo trzeba szkole sp2 robić bo tam totalny gnoj orlik który miał powstać na wakacje niestety nie powstał a pan Kubielski się zarzekal nawet kostki przed szkołą nie wyrównał a nie wspomnę o stołówce itp nawet nie pomalowali po jaką cholere w ogóle było otwierać tą szkołę skoro pieniędzy nie ma na kapitalny remont. I niestety jak był syf to i będzie szkoda dzieciaków ale co tu dużo mówić PIECHOWICE :-(

  • gość 2019-09-02 16:32:22

    drogi burmistrzu, gdy czytam te wypociny piechowickich idiotow nasowa mi sie pomysł z czerwonymi taczkami z napisem PKS DLA BURAKOW i bedzie mozna ich powozic po polu gdzie ich miejsce

  • Monik - niezalogowany 2019-09-02 17:45:43

    Ta Sp2 to jak dobry film Barei a może nawet przewyższa skalą absurdu...

  • Janusz - niezalogowany 2019-09-02 17:51:19

    Ja zapisałem dziecko do szkoły w Cieplicach pracuję w Jeleniej więc jest mi po drodze jadąc autem i sprawa komunikacji rozwiązana :)

  • Gość xxc - niezalogowany 2019-09-02 17:58:47

    No to chyba koniec tematu. Jak zwykle w końcu się znajdzie jakiś glupio mądry mieszkaniec który wszystkich myślących inaczej zwyzywa.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 19:48:07

    Nie bojsa "xxc"

    1 października "mądry" elektorat szejka obuwniczego dozna szoku gdy dowie się jak w deszczu i na wietrze ich dziecko czy Matka zwiedzali pętlę w Sobieszów City.
    Czekając na drugiego busa bo pierwszy miał już 50 podróżnych na pokładzie.
    Trzeba uczulic Policję drogowke w kierunku kontroli stanu technicznego merców sprinterów.

    Koniec świata.

  • Rodzic - niezalogowany 2019-09-02 20:17:55

    Byłam na rozpoczeciu roku w SP 2. Bardzo dużo rodziców. Mała salka jednak wszystko sprawnie było przeprowadzone. Wszystkie dzieci dostały na poczatek upominki upominki, nie wiem jak w innych klasach ale w naszej był mały notes i długopis. Fajna sprawa.

  • mama pierwszaka - niezalogowany 2019-09-02 20:25:58

    Dużo rodziców w SP 2. Wychowawcy z serduszkiem z napisem swojej klasy. Moja córka pytała czy to znaczy że pani ja kocha. Miłe takie jak dla wystraszonych pierwszaków. Młodszy syn chce iść z córką jutro do szkoły żeby posiedzieć na kolrowych pufkach.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 21:01:11

    Drogie maďki

    wasze pincetplusy mają to szczęście że będą brać udział w wojnie która rozpęta się po upadku waluty jewro, czego konsekwencją będzie rozpad europejskiego jewrokołchozu i wojna o terytoria, w której weźmie udział Rosja.

    "O wojnę powszechną prosimy Cię Panie " modlono się na początku XX wieku.

    Amen.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 21:03:37

    Polskie Wilno

    Polski Lwów

    "O wojnę powszechną prosimy Cię Panie " .

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 21:35:58

    a Kubielski do której klasy idzie bo wygląda i zachowuje się na trzecioklasistę

  • Robol - niezalogowany 2019-09-02 21:44:09

    Pani dyrektor z SP1 bardzo ok
    Ciekawe czy ma męża:)

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 21:56:13

    Panie burmistrzu dlaczego dzieci w SP 1 zaczynają lekcje o godz 9.50 ????przecież nie miało być "zmianowosci"przy utworzeniu drugiej sxkoly podstawowej ??poprostu żenada !!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 21:56:35

    Panie burmistrzu dlaczego dzieci w SP 1 zaczynają lekcje o godz 9.50 ????przecież nie miało być "zmianowosci"przy utworzeniu drugiej sxkoly podstawowej ??poprostu żenada !!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 22:06:42

    Do likwidacji komunikacji MZK w Piechowicach pozostało :

    sekundy - 2 505 600
    minuty - 41 760
    godziny - 696
    dni - 29
    tygodnie - 4

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 22:38:33

    Piechowice

    Trzy fabryki chemiczne i żadnego monitoringu powietrza .....
    W Pakoszowie płynie śmierdzący syf w strumyku,
    na Osiedlu Młodych i w całej okolicy śmierdzi i huczy nie do wytrzymania,
    cmentarz wiecznie zarośnięty,
    papiernia pali kilkadziesiąt ton węgla dziennie,
    osiedle przy Szkolnej zawalone samochodami (brak miejsc parkingowych )
    a kolesie jeżdżą na rowerkach z logo Marconi.

    Jesteśmy na dnie ....

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 22:57:42

    W tej chwili w pobliżu makaroni smród jest nie do wytrzymania.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 23:07:35

    Uwaga przed wejściem do sp2.

    Nie zabić się na wystających płytach.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-02 23:09:05

    Do Janusz

    przeniesiemy ciebie na 2 i 3 zmianę. Odmaszerowac.

  • Zaradny - niezalogowany 2019-09-02 23:12:07

    Czy to prawda że pincetplusiaki z sp2 są już zapisane na korki?

  • Do Zaradnego - niezalogowany 2019-09-02 23:32:05

    Tak to prawda. Z tobą na czele.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-03 00:31:59

    Wilk powinna być dla dobra mieszkańców natychmiast zwolniona z urzędu.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-03 00:57:21

    Rada miasta jest organizatorem i gospodarzem sesji.
    Dlaczego zatem radca Wilk w chamski sposób zwraca jakiekolwiek uwagi mieszkance Piechowic wyrazajacej swoją opinię w trakcie sobotniej sesji?
    Wilk nie to miejsce, nie ten ton.
    Zapamiętaj pani Wilk.

  • gość 2019-09-03 08:18:48

    No i chyba zobaczyłem jak wygląda farma trolli górzynieckich. HAHAHA. za 10 min oczekiwania na autobus w Sobieszowie ma nas szantażować MZK? Trzeba sie dostosowac do nowych okoliczności, a nie trolować. PKS już załatwia niskopodłogowe autobusy do obsługi Piechowic - ale będą mogły tylko do Sobieszowa jeździć, bo Jelenia Góra nie zgodzi się na udostępnienie Piechowicom swoich przystanków. I mamy kolejny szantaż. Wejdź na jelonke i troluj władze Jeleniej Góry.

  • Ojciec dziecka - niezalogowany 2019-09-03 09:20:26

    Pan burmistrz otworzył SP 2 A zapomniał o ławkach dla 2-go klasistów i tak do połowy października żenada

  • Gość - niezalogowany 2019-09-03 10:00:22

    Skrzat od dawna planuje wyprowadzenie bezpiecznego transportu MZK z Piechowic i wystawienie mieszkańców na oczekiwanie na przesiadki w Sobieszowie.
    Już na początku 2019 były prowadzone rozmowy z Marcinem Bukałą w tej sprawie.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-03 10:05:02

    Jako pasażerowie mamy zawsze prawo do żądania od Policji sprawdzenia stanu technicznego pojazdu transportu zbiorowego.
    I będziemy z tego ZAWSZE korzystać jeżeli skrzat sprowadzi nam jakieś wynalazki z PKS-a czy innego dziadostwo.
    Amen.

    Bezpieczeństwo podróży ponad wszystko.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-03 10:12:36

    Od dzisiaj czyli od wtorku, po jeleniogórskich ulicach kursować będą dwa kolejne autobusy z MZK. Będą to używane, ale znajdujące się w świetnym stanie - MAN-y. Pierwszy z nich to 15 -metrowy autobus prezentacyjny. Jest trzyosiowy, w środku posiada bardzo wygodne fotele z pasami bezpieczeństwa, ładowarki usb, bardzo wydajną klimatyzacje całopojazdową, elektroniczne kasowniki i dwa automaty do sprzedaży biletów.

    Drugi z autobusów ma 12 metrów, wyposażony został w klimatyzację, porty usb, bramki liczące pasażerów oraz pełny system biletu elektronicznego. Oba nowe pojazdy posiadają silniki o najwyższej normie emisji spalin Euro 6.

    Czy Kubielski i radni wpuszcza te autobusy do Piechowic czy wybiorą rzęchy z PKS-a bądź innego wynalazka 1 października?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-03 10:17:03

    Do zlikwidowania bezpiecznej komunikacji MZK w Piechowicach pozostało:

    sekundy - 2 419 200
    minuty - 40 320
    godziny - 672
    dni - 28
    tygodnie - 4

  • Gość - niezalogowany 2019-09-03 10:21:48

    A te kurczaki i kebab to czyje są?

  • Do Ojca dziecka - niezalogowany 2019-09-03 10:56:14

    Pan Burmistrz o niczym nie zapomniał. Firmy w Polsce działają jak działają. Ponoć było obiecane przez firmę że wszystko dotrze w ostatnim tygodniu sierpnia a potem dotarła informacja że firma przeprasza i termin realizacji zostaje przesunięty. Ale na dzień dzisiejszy wszystkie dzieci mają swoje ławki i krzesełka. Byłam i widziałam na własne oczy zaprowadzając syna do szkoły. Tak że Ojcze dziecka po co ten ferment.

  • Mieszkanka - niezalogowany 2019-09-03 12:35:45

    Mieszkam niedaleko sp 2 moje dzieci tam chodziły do szkoły, cieszę się że szkoła znów tętni życiem, szkoda było patrzeć jak budynek pustoszeje, dzieci są najważniejsze i mamy nadzieję, że będzie im wygodnie.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-03 13:52:19

    Wielkie dzięki dla Pań Kluski i Szurkowej za wychowanie szkolne i troskę.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-03 17:29:10

    Kiedy wyjdziemy z Kswik

  • Gość - niezalogowany 2019-09-03 17:37:15

    Naprawę wierzysz że Lużniak pozwoli na wyjście skrzatowi z KSWiK?

    Skrzat nie zdolności negocjacyjnych z Łużniakiem.

    Skrzat jest obciążeniem dla Piechowic.

  • gość 2019-09-04 08:58:23

    A co ma do tego Łuźniak, nasi mają taką siłę przebicia jak ci co powchodzili do niego, a więc bądźmy dobrej myśli. Niestety aktualnie jest to kadencja generacji problemów, tak jak to bywa w rodzinie .

  • Gość - niezalogowany 2019-09-04 09:14:10

    Do likwidacji bezpiecznej komunikacji MZK w Piechowicach pozostało

    sekundy - 2 332 800
    minuty - 38 880
    godziny - 648
    dni - 27
    tygodnie - 4

  • Gość - niezalogowany 2019-09-04 10:22:11

    Kurczaki Kolo Julii czyje są ktoś cos wie bo różne głosy słychać ?

  • gość 2019-09-05 07:22:28

    kurczaki są tego kto je zakupi. Zapraszamy.

  • gość 2019-09-05 07:24:47

    Treść komentarza...

  • Gość - niezalogowany 2019-09-05 09:53:34

    sekundy - 2 246 400
    minuty - 37 440
    godziny - 624
    dni - 26
    tygodnie - 4

    Czas pozostały do likwidacji komunikacji miejskiej MZK w Piechowicach.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-06 13:00:12

    Czas pozostały do likwidacji komunikacji MZK w Piechowicach :

    sekundy - 2 160 000
    minuty - 36 000
    godziny - 600
    dni - 25
    tygodnie - 4