:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorząd, Krzysztof Mróz Senatorem kolejną kadencję! - zdjęcie, fotografia
Adrian Klimas 14/10/2019 14:04

Spłynęły już dane ze wszystkich 214 obwodowych komisji wyborczych w okręgu nr 2. Wybory Senatorskie wygrał Krzysztof Mróz z Prawa i Sprawiedliwości.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zdobył łącznie 49 938 głosów (39,68%). Dokładnie 1 168 głosów mniej zdobył jego kontrkandydat z Koalicji Obywatelskiej Jerzy Pokój. Kazimierz Klimek uzyskał poparcie 27 158 wyborców (21,58%).

Pełne wyniki głosowania : 

Wyniki wyborów 2019 do Senatu RP

Wyniki komitetów

Nazwisko i imiona Komitet Liczba głosów Procent głosów
MRÓZ Krzysztof Stanisław KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 49 938

39,68%

POKÓJ Jerzy Jan KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 48 770

38,75%

KLIMEK Kazimierz Sławomir KOMITET WYBORCZY POLSKA LEWICA 27 158

21,58%

  Razem 125 866

100%

 

Krzysztof Mróz za pośrednictwem mediów podsumował niedzielne wybory : 

 

 

# Krzysztof Mróz Senatorem na kolejną kadencję!

Reklama

krzysztof mróz senatorem na kolejną kadencję - komentarze opinie

  • gość 2019-10-14 14:26:09

    Super Wiadomość !!!!

  • gość 2019-10-14 14:27:09

    A Józef Rypiński? Ponoć kupił już walizkę na przeprowadzkę do Warszawy? Opowiadał nam wszystkim co zmieni w Polsce...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 14:40:48

    Czekamy na obiecany śmigłowiec LPR dla Kotliny zobaczymy jak to sie Pan wywiąże z obietnicy

  • gość 2019-10-14 15:00:17

    a co z Wojtusiem i jego pistacjami, którymi tak szafował na lewo i prawo w internecie? bidak dalej zostanie na prowincji, będzie dyrektorował gdzie popadnie i klecił okulary.... a takie były plany...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 16:20:40

    Oliwa sprawiedliwa, 4 lata temu Pokój założył konkurencyjny komitet dla Papaja wygrał Mróz. Teraz konkurencyjnie sld wystawiło Klimka wygrał Mróz niczego się chłopcy nie nauczyli

  • gość 2019-10-14 16:30:00

    każdy inny z PO tylko nie "leśny dziadek" i zwycięzcą nie byłby PiS

  • noajak - niezalogowany 2019-10-14 16:41:09

    Prawdziwi jeleniogorzanie przepraszaja za wyniki wyborow!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 16:56:12

    Teraz czekamy na spełnienie obietnic , helikopter w Jeleniej Górze przy okazji wizyty w Ministerstwie zdrowia miło by było poruszyć temat utworzenia zespołu pogotowia w Karpaczu.

  • gość 2019-10-14 16:58:28

    w jeleniej i całym powiecie jeleniogórskim Mróz przegrał a przeważyły glosy z Jawora, Świdnicy, i reszty okręgu gdzie Mroza nie znają, wiec wygrał nie Mróz a PiS i prezes a Mróz został jako figurant senatorem. na Pokoja w Jeleniej glosowało ponad 4 tysiące więcej ludzi a w powiecie jeleniogórskim 3265 miał Pokój więcej wiec tam gdzie się Mróz pokazywał, reklamował i gdzie go znają to przepadł. Dobre nie?

  • gość 2019-10-14 18:30:44

    Świdnica to inny okręg senacki (wałbrzysko-świdnicki), gdzie wygrała kandydatka KO.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 18:44:46

    Panie Senatorze Krzysztofie Mróz, gratulacje, znowu wygrała prawda, szacunek.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 18:49:58

    W tych komentarzach to dziadostwo, nie umieją uszanować demokracji, konstytucji ci którzy o tym tak głośno mówią, uwzanujcie prawa demokracji, wyborcy to nie ciemnogrod.

  • gość 2019-10-14 18:58:44

    Czy naprawde w PiS nie ma nikogo innego? Naprawde? Dramat

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 19:16:02

    Miał się kowboj ze Ścięgien na salonach bawić , bedzie musiał gnuj ze stajni wywozić .

  • gość 2019-10-14 20:22:43

    Będziecie widzieć helikopter jak będzie latał nad Waszymi domami i śledził czy nie czynicie czegoś niezgodnie z prawem i sprawiedliwością.Czasy obietnic wracają jak za rządów Gierka.Porażka.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 20:40:19

    Dramat!!!

  • gość 2019-10-15 08:37:56

    To dramat. Pokój to tez nie moja bajka, ale coś by zrobił. senator Mróz to kompletny nieudacznik. Niech się wstydzą Ci którzy na niego głosowali. Gość w "warszawce" i PiS-ie w ogóle się nie liczy.
    Straciliśmy możliwość chociaż małego wpływu. Dlaczego głosy zewnętrzne przechylają szale zwycięstwa. W powiecie jeleniogórskim ta niemota przepadła. Do kitu z taka ordynacją, gdzie głosujący w regionie i tak nie dacydują.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 11:36:09

    Jelenia Góra przeprasza za mróz który będzie nawiedziła kotlinę przez najblizsze 4 lata. Pieprzona elyta

  • gość 2019-10-15 11:43:55

    To jakiś koszmar. Nierób przez kolejne 4 lata będzie pobierał kasę za nic.

  • Asia - niezalogowany 2019-10-15 11:47:02

    Kolejny polityk z pisu który nie przyznaje się do tego,ze jest gejem.Panie Mróz więcej odwagi i niech się Pan odważy przyłączać do środowiska LGBT, to żaden powód do wstydu.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 12:11:16

    Gratuluję ! Jelenia wyzwala się spod czerwonej zarazy.

  • do wyżej - niezalogowany 2019-10-15 21:42:43

    Większej zarazy od takich jak Ty to tutaj nie ma.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 23:10:01

    KO przegrała z powodu wystawienia kandydata,który nie był do zaakceptowania.

  • Ciekawy - niezalogowany 2019-10-16 07:12:38

    Czekamy na śmigłowiec dla LPR. On musi się tu znaleźć. Co by Pokój zrobił dla regionu? To co jego koledzy gdy rządzili, nic....