:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Kronika Kryminalna, Jelenia Góra ustawki tunelu Sprawę policja - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Adrian Klimas 11/02/2019 12:26

Kilka dni temu w sieci pojawiło się nagranie z tzw. "ustawki" w tunelu obok Galerii Nowy Rynek w Jeleniej Górze. W tak idiotyczny sposób młodzież chce zaistnieć w internecie. A może to nowa forma rozrywki?

Jelenia Góra - ustawki w tunelu. Nowa niebezpieczna zabawa młodzieży.

Na nagraniu widać grupę dzieci w wieku ok. 14 lat. Znajdując się w tunelu tworzą krąg, w którego środku dwie młode dziewczyny zaczynają bójkę między sobą. Co ciekawe, reszta nie próbuje rozdzielić okładających się pięściami nastolatek, a zamiast tego "kibicują" i zagrzewają do jeszcze agresywniejszej postawy. Szarpanie za włosy, ciosy w twarz, na nikim nie robi to wrażenia. Wręcz przeciwnie, wydaje się być doskonałą rozrywką. Całość jest oczywiście filmowana przez równieśników i zamieszczana w sieci. Filmy cieszą się oczywiście dużym zainteresowaniem, a komentarze pod nimi wprawiają w osłupienie. Najkrócej mówiąc - fala agresji przybiera w ten sposób na sile, a młodzież nie widzi nic złego w takiej formie "zabawy".

Jak się okazało taka forma "rozrywki" wymknęła się już spod kontroli.

- Wydział do spraw nieletnich i  patologii prowadzi czynności naruszenia nietykalności cielesnej 14-latki. 7 lutego zgłosiła się do wydziału matka dziewczynki, która poinformowała, że dzień wcześniej tj. 6 lutego około godziny 16-tej, w tunelu podziemnym odbyła się tzw. ustawka w której udział brała córka i jej równieśniczka. Obydwie umówiły się za pomocą mediów społecznościowych. "Zabawa" wymknęła się spod kontroli. W wyniku czego jedna z dziewczynek trafiła do szpitala - informuje podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Do Komendy Miejskiej Policji trafiło też nagranie, na którym widać bijące się dziewczyny. Aktualnie policjanci analizują zebrany materiał. W dalszym ciągu oczekują także na informacje ze szpitala, dotyczące skali obrażeń, jakich doznała jedna z uczestniczek bijatyki. Po zakończeniu czynności policja zadecyduje o treści ewentualnych zarzutów. Materiały zostaną także przekazane do Sądu Rodzinnego w Jeleniej Górze celem podjęcia dalszych działań.

Apelujemy także do mieszkańców, przechodniów przemieszczających się w tamtych okolicach, by w razie napotkania młodzieży "bawiącej się" w ten sposób informowali policję. Niebezpieczną zabawę od tragedii dzieli naprawdę cienka granica...

 

Reklama

jelenia góra - ustawki w tunelu - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 13:01:24

    Poproszem link XD

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 13:01:49

    Poproszem link XD

  • QusSy - niezalogowany 2019-02-11 13:07:21

    Jak ja chodziłem do szkoły było to samo.... Ale sensację odkryliście....tyle że wtedy nie było czym nagrywać, no chyba że doczepianym aparatem do Siemensa :)

  • Dolny Śląsk - niezalogowany 2019-02-11 13:11:11

    Widzę że się w dup.. co nie którym poprzewracało dostał by jeden z drugim w pysk gamoń to szybko by się nauczył a nie filmy kręcić... do nauki albo do roboty a nie głupoty w głowach tylko gimby jedne.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 13:26:59

    Patologia jednym słowem, szkoda ze osoby kibicujace nie poniose odpowiedzialności w jakis sposób

  • dość - niezalogowany 2019-02-11 13:43:24

    to jest straszne, selekcja naturalna, niech sie wytluka, nie da sie patrzec na to zdupienie, ten kwiat mlodziezy ma pracowac na moja emeryture? nie dziekuje...

  • gość 2019-02-11 14:03:04

    Zobaczycie te dziewczyny, co najwiecej krzycza na tym filmiku, jakie teraz beda smutne jak policja zadzwoni do drzwi.
    Paulinka mam będzie dumna, super start jak na 15 latke.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 14:03:28

    Gnojki zasrane rodzice się martwią chowają dmuchaja starają się jak mogą a jedno z drugim życie ma za nic i w dupie zdrowie nawet sobie sprawy nie zdają jakie mogą być niebezpieczne takie walki a rodzice później muszą stać nad grobem i płakać i gdybani gdzie była policja dlaczego rówieśnicy nie zareagowali a wina tego a tamtego łepki które są rozpoznawalne na tym nagraniu też powinni zostać pociągnieci do odpowiedzialności jak już ktoś wspomniał za naukę się brać w pszyszlosci sami będą rodzicami i będą się martwić o swoje dzieci wpier... od matki czy ojca nie powinien być czyms krzywdzącym tylko dyscyplinujacym ustawki były są i będą dotąd dokąd chętni "kibice" się znajdą trzeba reagować widząc grupkę zbierająch się łebasów niech policja rozgania i kara żeby żaden rodzic płakać nie musiał dusić agresję w zarodku jako matka niechcialabym oglądać takiego nagrania i patrzeć na krzywdę swojego dziecka bądź cudzego swoim dzieciom zapowiedziałam że nie pozwolę na to żeby w życiu były krzywdzone ani żeby krzywdziły innych.

  • Gnoje - niezalogowany 2019-02-11 14:06:18

    Ten fb i inne madia społecznościowe to jeden wielki chłam zero kontroli nad tym i tym co się tam dzieje też mi cywilizacja

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 14:11:36

    Patologia 500+ robi swoje brawo dla p.Rafalskiej.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 14:16:37

    Kiedyś to było normalne a teraz wielki problem.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 15:03:22

    Kiedyś nie było tyle przemocy więc czasami jak ktoś dał sobie po mordzie to nie robiono z tego dramatu teraz jest tej przemocy i agresji coraz więcej jsk ma być dobrze jsk dzieciaki w podstawówce już zaczynają walczyć ze sobą mało w życiu tragedii widzieli i nie doceniają tego co mają najważniejsze ZDROWIE I ŻYCIE!!!!

  • Bumper - niezalogowany 2019-02-11 15:09:16

    Xdd

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 15:23:44

    Kim mogą być dzieci cpunow, alkoholików, dorobkiewiczow, no niestety patologia rośnie, dzieci nie pilnowanie bez zainteresowań, kto ich uczy przemocy tych durni no wynoszą to z domu durni rodzice to i durne dzieci, dać polskim gojom wolność to się sami wybija - powinno się ich razem z rodzicami izolować albo wyrwać chwasty ktore lubią przemoc

  • Fight club - niezalogowany 2019-02-11 15:30:58

    Garda wyżej i nisko na nogach. Prawa lewą stop lewa prawa sierp.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 16:03:35

    Jelenia Góra w skrócie zabrajewo dajcie linka do nagrania a nie zdjęcia

  • Zszokowana - niezalogowany 2019-02-11 16:30:00

    https://youtu.be/Rbyjg_7AmsA

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 17:20:07

    To przez darmowe bilety

  • gość 2019-02-11 17:26:23

    Ale Ci ludzie są sterowani!!!

  • pikaczu - niezalogowany 2019-02-11 18:07:23

    he first rule of Fight Club is: You do not talk about Fight Club. The second rule of Fight Club is: You do not talk about Fight Club. jakie miasto taki club :)

  • gość 2019-02-11 18:59:29

    ja czytam te komentarze to az chce sie baranka w sciane jebnać,dziieciaki zawsze sie biły i zawsze to robic będą,wiadomo nie mowie ze nalezy to pochwalać ale zeby robić niewiadomo jaką sensacje bo sie dzieciaczki z siłą pierdniecia komara biją,co i tak zadnej wiekszej krzywdy sobie nie zrobie tylko sie naucza na własnych błedach to jakies nonsens

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 19:20:10

    Żadna nowość! Zajmijcie się częściej takimi sprawami to nie będzie ich tak dużo!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 19:47:15

    Takie ustawki są tam minimum 2 razy w tygodniu szkoda gadac. Nikt z tym nic nie robi policja wiedzac o takich incydentach powinna caly czas kontrolowac takie miejsca nie jestem z jg i wiem co się tam dzieje A policja nie ???

  • gość 2019-02-11 19:55:42

    więcej kontroli policji.A gdzie monitoring ,dlaczego podróżni muszą wysluchiwac Naszej Młodzieży.....


  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 20:40:11

    A to nie Ewa ??

  • gość 2019-02-11 20:48:18

    Gwarantuje wam za takie coś powinno się ich wysyłać do jednostek karnych prowadzonych przez żołnierzy gdzie jeden za wszystkich wszyscy za jednego 2 miesiące wakacji i są nauczeni życia w społeczeństwie a nie cwaniactwo i bezkarność !!!

  • gość 2019-02-11 21:07:18

    Jelenia Góra pachnie patologią.Nie Piechowice,Kowary czy inne miejscowości.Smutne.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 22:32:45

    Co ma wspólnego 500+ z ustawą debilu

  • dolny śląsk - niezalogowany 2019-02-11 23:47:10

    Tobie się w dupie nie poprzewracało?? Jebny niedobitek z pokolenia X

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 00:48:44

    Wielkie ajwaj. Jak chodziłem do mechanika to się nazywały solówki i nie były czymś nadzwyczajnym. A teraz robi się z tego wielką tragedię.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 02:29:59

    Te solówki wyglądały tak że daliście sobie po pysku i do domu teraz jest tak że najpierw się znecają nad kimś psychicznie potem jest ustawka taka żeby jak najwięcej osób ze szkoły to widziało bo ten co wygra to jest potem wielbiony przez wszystkich i to nie patologia 500+ to dzieci które mają za dużo w x... I znecają się nad dziećmi z 500+

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 03:58:14

    20 lat temu normalnie po lekcjach solówka i tyle.Tylko że dziewczyny się nie tukly.O nagrywaniu nie było mowy czysta walka i po zawodach.

  • Mojżesz - niezalogowany 2019-02-12 05:56:25

    82 to mój rocznik ale za moich czasów to nie było dnia żeby się papierda..... po lekcjach i co mam rodzine zone dzieci prace place podatki jestem normalny

  • Enternet - niezalogowany 2019-02-12 06:34:23

    Karac osoby ktore udostępnia taki material wideo i tez sie to skonczy agresja przez internet odciac osoby od yt fb i pozostalego badziewia konta na takich portalach powinny byc od 18r zycia a rejestracja za pomoca nr pesel i hejterzy szach mat oraz inne cwaniaki

  • gość 2019-02-12 08:34:38

    ustawki to moje życie moja pasja mój czas wolny

  • gość 2019-02-12 09:19:08

    Oj debilizm wyrasta z dzieci co z nich bedzie pozniej nic zero pusta w glowie wiecej telefonow niech dostaja od rodzicow i robia co chca a rodziece w dupie maja dzieci patologia...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 09:53:49

    Blondynką przez plecy, kopniakiem poprawić i pozamiatane. Nie trzeba radiowozu, wystarczy dwóch karczychow. Lecz. Dziadki z ochrony nie potrafią.

  • Hydrałlik prundu fioletowy - niezalogowany 2019-02-12 10:31:59

    Jest postęp! Prócz drajfklopa mamy jeszcze fajtklop w mieście. Robi się corasz kurtularniej. Ciekawe, czy gnojki myślą o założeniu innych interesujących kółkek zainteresowań. Brawo szczyle!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-12 19:49:14

    Co się dziwić jak ta łaska na oczach matki na przeciwko domu na przystanku w Łomnicy z menelami chleje

  • gość 2019-02-13 10:25:29

    no nie wiem ,czy życie na tym polega,maszczym się chwalić.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-13 10:52:51

    Dawać filmik, wasze opisy czrsto sa tak podkoloryzowane, ze aż przykro, często sprawdzić musze czy aby na pewno wiadomości czytam .....

  • Gość - niezalogowany 2019-02-13 20:54:21

    Postój taksówek, budynek wprost na tunel.. Było ich tam tak wielu że mogli zareagować. Znieczulica a później boją się chodzić pod tunelem i narzekają a jak pies pod oknem się załatwi to zaraz straż miejska. Po pierwsze gdzie byli rodzice kiedy dzieci zaczynały trudny wiek i czemu nie interesowali się dzieckiem??? Jak dochodzi do takich rzeczy to wtedy wszyscy zainteresowani tylko czym... Filmikami i komentarzami. Kiedyś szkoła była drugim domem a teraz ani nauczyciel ani rodzic nie może zrobić nic tylko gadać co i tak nie owocuje.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-13 20:57:33

    Po co naglosniony monitoring? Teraz to napewno pójdą gdzie indziej i ponowna tragedia. Bezmyślne działanie, tak przynajmniej mogliby choć trochę zaprzestać ale po co rozgłos ważniejszy niż to co może się stać.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-20 07:41:14

    I jak za starych dobrych czasów. Silniejszy wygrywa, a przegrany szpital, lub do domu. Tak kończą lamusy. Pozdro.

Dodajesz jako: |