:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Piłka nożna, Derby Karkonoszy! - zdjęcie, fotografia
Adrian Klimas 09/11/2019 19:19

Wynikiem 2-3 zakończyło się derbowe spotkanie 14 kolejki IV ligi dolnośląskiej (grupa zachodnia) pomiędzy Lotnikiem Jeżów Sudecki a Karkonoszami Jelenia Góra. Jeleniogórzanie tracą już tylko 1 punkt do liderującego Chrobrego II Głogów.

Na stadionie przy ul. Sportowej w Jeżowie Sudeckim panowały dziś (9.11) trudne warunki. Padający deszcz sprawił, że murawa była wyjątkowo grząska i śliska, co mogło nieco przeszkadzać w rozgrywaniu piłki. Niewątpliwie był to mecz walki, zwłaszcza w środku pola, gdzie doszło do kilku ostrzejszych starć. Pięć minut po rozpoczęciu spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. Wojciech Łozowski oddał mocny strzał po którym piłka odbiła się od poprzeczki, a najszybciej w polu karnym zareagował Maciej Suchanecki i z bliska skierował futbolówkę do bramki. Chwilę później mogło być 2-0 ale po akcji Białkowskiego i strzale Łukasza Żukowskiego świetną interwencją popisał się Wojciech Fościak. Po kwadransie przebudziły się Karkonosze. Oskar Giziński zacentrował na piąty metr, a Mateusz Czerwiński z bliska pokonał Norberta Kustosza i mieliśmy remis. Po 30 minutach gry było już 1-2 dla Karkonoszy. Na indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Czerwiński, który dość łatwo ograł w środku pola Krzysztofa Białkowskiego, a później strzałem przy samym słupku nie dał szans na skuteczną interwencję Kustoszowi. Tuż przed przerwą jeleniogórzanie mogli wypracować sobie bezpieczną przewagę. Szarżującego na skrzydle Oskara Gizińskiego nieprawidłowo w polu karnym powstrzymywał Krzysztof Białkowski i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Na szczęście dla Lotnika po strzale Poszelężnego kapitalną interwencją popisał się Kustosz i wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron lepiej rozpoczęli goście. W 63 minucie Oskar Giziński po raz kolejny zdecydował się na indywidualną akcję i po ograniu obrońców Lotnika wpakował piłkę do bramki. Gol nie został jednak uznany, bo asystent arbitra dopatrzył się w tej akcji zagrania ręką zawodnika Karkonoszy. Nic do zarzucenia nie miał już jednak 3 minuty później Robertowi Lekszyckiemu, który w pełnym biegu wpadł w pole karne i z ostrego kąta strzałem między nogami Vitalija Marmurenko znalazł drogę do bramki. Ukrainiec zastąpił w bramce gospodarzy Norberta Kustosza, który po jednej z interwencji opuścił plac gry z kontuzją. Na 15 minut przed końcem mogło być już po meczu. Oskar Giziński stanął „oko w oko” z bramkarzem Lotnika jednak jego strzał nieznacznie minął bramkę. W końcówce inicjatywę przejęli piłkarze Lotnika. Ich starania i ofiarna walka dała efekt w 77 minucie, a bramkę kontaktową strzelił wprowadzony w drugiej połowie Mateusz Zawadzki. Na 4 minuty przed końcem do wyrównania mógł doprowadzić Michał Piwiński jednak po jego strzale piłka przeleciała nad poprzeczką. Karkonosze Jelenia Góra pokonują w derbach Lotnika 2-3! Dzięki czterem zwycięstwom w czterech ostatnich spotkaniach jeleniogórzanie zdołali zmniejszyć dystans do liderującego Chrobrego II Głogów do zaledwie jednego punktu.

- Musieliśmy dostosować swoją grę do warunków jakie panowały dziś na boisku. Zaczęliśmy ospale ale obudziła nas pierwsza bramka i później graliśmy już dużo lepiej. Chłopcy pokazali charakter, było nieco nerwówki i szkoda, że nie wykorzystaliśmy okazji do tego aby wcześniej rozstrzygnąć ten mecz – mówił po spotkaniu Oleksandr Shevelyukhin, grający trener Karkonoszy.

- Zabrakło niewiele, ale niestety przegrywamy. Pokazaliśmy się z dobrej strony i cóż... musimy szukać punktów gdzie indziej. Wiedzieliśmy że ich mocną stroną są bardzo szybcy zawodnicy na skrzydłach ale nie byliśmy w stanie ustrzec się błędów. Mieliśmy swoje okazje, ale w piłce liczy się to co w sieci. Musimy poszukać punktów w meczach wyjazdowych – powiedział Artur Milewski, trener Lotnika.

W następnej serii gier Karkonosze podejmą na Złotniczej Orlę Wąsosz. Lotnik natomiast zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Chocianów.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI – KARKONOSZE JELENIA GÓRA 2:3 (1:2)

bramki : 1-0 Suchanecki 5`, 1-1 Czerwiński 15`, 1-2 Czerwiński 30`, 1-3 Lekszycki 66`, 2-3 Zawadzki 77`.

LOTNIK : Kustosz – Bereźnicki, Białkowski, Pelowski, Szeliga, Piwiński, Suchanecki, Lis, Żukowski, Ziomek, Łozowski. Rezerwowi : Marmurenko, Madej, Niemirski, Wyka, Górgul, Górski, Zawadzki.

KSK : Fościak – Wawrzyniak, Gargas, Czerwiński, Shevelyukhin, Giziński, Bębenek, Lekszycki, Poszelężny, Firlej, Sutor. Rezerwowi : Błaszkiewicz, Kuźniewski, Sołtysiak, Staniszewski, Kraiński, Siudak.

# Derby dla Karkonoszy!

derby dla karkonoszy - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Powstaje

Wkrótce otwarcie nowej cukierni/kawiarni/lodziarni w Szklarskiej Porębie. Dynamicznie rozwijająca się firma poszukuje pracowników. Więcej informacji..

Poszukiwany Konstruktor

Podejmując się pracy na tym stanowisku, będziesz odpowiedzialna/y za: - projektowanie maszyn dla przemysłu ciężkiego, - tworzenie koncepcji oraz..

Mieszkanie do wynajęcia na

Biuro Nieruchomości Aplauz oferuje mieszkanie do wynajęcia. Mieszkanie o powierzchni ok. 39 m2 składa się z przedpokoju z dużą, zabudowaną szafą,..

Piekne mieszkanie po remoncie

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu na sprzedaż lokal mieszkalny o wysokim standardzie wykończenia w zielonej, willowej części Sobieszowa..

FOTOBUDKA na wesele, imprezy,

Chcesz zapewnić swoim Gościom udaną zabawę ? Zastanawiasz się, jak sprawić, by Twoja impreza zapadła Gościom w pamięć na długo? Fotobudka to..

Stylowe mieszkanie w kamienicy

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu na sprzedaż piękne dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 78m2 w ścisłym centrum Jeleniej Góry Lokal..

Działka budowlana na osiedlu

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje do sprzedaży działkę budowlaną w świetnej lokalizacji - na osiedlu Europejskim w Jeleniej Górze. Działka o..

Ładne, umeblowane mieszkanie w

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje do sprzedaży mieszkanie w budynku wielorodzinnym (3 mieszkania) położone na parterze. Na powierzchnię 82 m2..

Piękny dom w Rudawach

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży dom wolno stojący w Janowicach Wielkich na działce o powierzchni ok. 1750 m2. Dom z 1997..

Duże mieszkanie/Pół domu w

Biuro Nieruchomości Aplauz z przyjemnością prezentuje Państwu do sprzedaży wyjątkową nieruchomość - całe pierwsze piętro dużego domu w Piechowicach..

Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..

Koła zimowe 17 cali 235/60/17

Witam serdecznie, Mam przyjemność Państwu zaoferować: Komplet kół zimowych (M+S) - Continental Croos Contact Winter 235 / 60 / 17" z 3112..

Firma KUBEX Jelenia Góra

Firma KUBEX Jelenia Góra poszukuje kierowców z kat. B

Opel Vivaro 2.0CDTI 115KM

Witam serdecznie, mam do sprzedaży: OPEL VIVARO 2.0 115KM na łańcuchu, bez koła dwumasowego ani filtra DPF, z oryginalnym przebiegiem 281 tys. km..

Mieszkanie z potencjałem

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje do sprzedaży ciekawą nieruchomość w Szklarskiej Porębie. Mieszkanie położone na pierwszym piętrze budynku..

Pranie i czyszczenie wykładzin

Witamy serdecznie, firma FRESH PROFESSIONAL świadczy profesjonalne usługi w zakresie m.in: - Pranie i czyszczenie wykładzin, dywanów, tapicerki..

Praca dla kierowcy, handlowca,

Dynamicznie rozwijająca się firma Kraina Ciast z Piechowic zatrudni na stałe kierowcę - handlowca oraz pracownika produkcji. Bardzo atrakcyjne..

Usługi bhp i ppoż., szkolenia

Jesteśmy firmą świadczącą usługi w zakresie BHP i ppoż. Obsługujemy naszych klientów pod kątem wymagań Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Oferujemy..

Opony 165 70 R14 zima BF

BF GOODRICH WINTER G zima 81 T Sezon: opony zimowe Producent: BF GOODRICH Rozmiar: 165 / 70 R14C Szerokość: 165 mm Profil: 70 Średnica felgi: 14..

Krzysztof Daukszewicz

Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89