:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Wydarzenia, Czarny Marsz nauczycieli Jeleniej Górze - zdjęcie, fotografia
Adrian Klimas 16/04/2019 12:50

"Prestiż - Godność - Edukacja" z takim okrzykiem na ustach blisko 1000 osób przeszło głównym traktem miejskim. Wśród nich byli strajkujący nauczyciele, pracownicy oświaty, samorządowcy, emeryci a także mieszkańcy, którzy zdecydowali się wesprzeć strajk. -Domagamy się nie tyle pieniędzy, co szacunku do naszej pracy. Będziemy strajkować do skutku! - mówili strajkujący. Pełna relacja z Czarnego Marszu poniżej.

Czarny Marsz - wypowiedzi nauczycieli 

 

Czarny Marsz - część 1

 

Czarny Marsz - część 2 (na końcu m.in. wypowiedź Prezydenta Jerzego Łużniaka)

# Czarny Marsz nauczycieli w Jeleniej Górze

 

 

Reklama

czarny marsz nauczycieli w jeleniej górze - komentarze opinie

  • Kazik - niezalogowany 2019-04-16 13:30:35

    Żyjemy w wolnym demokratycznym kraju. Każdy człowiek ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Warto rozmawiać o systemie oświaty. Temu będą służyły rozmowy z rządem po świętach wielkanocnych. Nie popieram manifestacji kosztem dzieci.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 13:36:04

    Tylko nikt się nie zastanowi co spowodowałaby ta podwyżka..... okazałoby się ze pani od plastyki w podstawówce zarabia więcej niż profesor na uniwersytecie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 13:37:51

    Racja! U Polsce nauczyciel zarabia ok 70 procent średniej krajowej i tak powinno pozostać. Podobie jest w Danii, Hiszpanii czy Niemczech

  • Popieram - niezalogowany 2019-04-16 13:47:25

    Popieram Nauczycieli!! Walczcie o swoje!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 14:11:58

    Nie podoba się do Korei Północnej

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 14:25:06

    Żenada. Wy nie jesteście nauczycielami tylko banda darmozjadów wiecznie wam mało. Życzę wam wszystkiego co najgorsze za to co robicie dziecia i młodzieży.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 15:27:26

    Popaprana banda nierobów. Do drexa robić A jak się nie podoba to do sąsiadów na szparagi!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 15:40:36

    Nie czarny bo czarny na pogrzebie, a czerwony od Broniarza, oczywiście czerwona dolina z nauczycielami i wy nazywacie się nauczycielami.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 15:44:37

    Ale trollownia

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 15:49:05

    Do drexa, zory. plastiki, w dupe dostaną na produkcji to im się odechce strajkować i będą robić za to co mają teraz plus korepetycje plus 500 mało dostają, nawet Niemiec nie da 1000zl podwyżki w Niemczech. Nauczyciele dla kasy nie dla idei i ucznia. Młodzi gniewni czerwoni....... Nauczyciele

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 15:50:06

    Do drexa, zory. plastiki, w dupe dostaną na produkcji to im się odechce strajkować i będą robić za to co mają teraz plus korepetycje plus 500 mało dostają, nawet Niemiec nie da 1000zl podwyżki w Niemczech. Nauczyciele dla kasy nie dla idei i ucznia. Młodzi gniewni czerwoni Nauczyciele

  • gość 2019-04-16 16:11:51

    Młodzi są mądrzejsi od bezmyślnego stada zlemingizowanych uczycieli. Już zostali włączeni wbrew swojej i wlasnych rodziców woli do antyrządowej prowokacji. Moje dzieci zostały zmuszone do współuczestnictwa we tej farsie. Zaślepieni uczyciele łamią prawa dziecka i rodziców tylko dlatego, że mają postubecki parasol w sądach i sprzedajnego pazernego przywódcę.

  • Ten - niezalogowany 2019-04-16 16:14:04

    Dalej jazda do roboty..... nieroby.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 16:22:13

    Nieroby zlikwidować kartę nauczyciela i 8 godz pracy jak w prywatnyc h szkołach i przedszkolach tak jak wszyscy pracownicy urlopy 26 dni anie strajkowac pałe i lać nierobów

  • aa - niezalogowany 2019-04-16 16:37:28

    Jeśli nauczyciele chcą szacunku to niech sami zaczną szanować innych. Proste. Niech nie czują się lepsi od innych, nie osmieszaja ludzi ciężko pracujących w fabrykach czy marketach, nie wyzywaja biorących 500 + od patologii. To tylko taka moja sugestia.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 16:54:30

    Ja chce tylko dodać że nauczyciele moich dzieci (szkoły średnie) tak "sprały" im mózgi że żaden argument do nich nie dociera odnośnie tego iż strajk to jakaś kpina że grono pedagogiczne nie do końca ma rację odnośnie protestu że ludzie ciężej pracują i takich wymagań nie mają bo wierzą że jest jakiś obowiązek nauczyciel to zawód który ma najlepiej a najwięcej narzeka

  • Agnieszka - niezalogowany 2019-04-16 16:58:22

    Zawod nauczyciela powinien byc godbie oplacany i sznaowany. Wspieram was nauczyciele

  • Ojciec - niezalogowany 2019-04-16 16:59:45

    Wspieram i rozuemiem nauczycielui...miarka sie przebrala ...nie odchodzcie od strajku..od was zalezy przyszlosc naszej Polski

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 17:01:37

    Gdzież tu logika? 500+ na dziecko, to patologia. 13-ta emerytura, to wieszczona druga Grecja. Program dla rolnika z funduszy europejskich dopłaty do krów i świń, też minus dla rządzących, ale już 1000zł.dla nauczyciela, to daj, teraz i natychmiast. A dlaczego tobie się należy, a innym nie i dlaczego właśnie wasze żądanie nie jest patologiczne i prowadzące kraj do bankructwa jak Grecję? Egoizm, Egoizm, Egoizm!!! Czy ty nauczyciel nie korzystasz z programu 500+, a czy twoi rodzice nie korzystają z emerytury+. Czy byt społeczeństwa się nie poprawił? Znam odpowiedź - ale jaka teraz jest drożyzna

  • gość 2019-04-16 17:07:53

    POPIERAM W 1000%%%% NIE DAJCIE SIĘ I WALCZCIE DALEJ !!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 17:22:45

    Banda darmozjadów.,a uczniowie zmuszeni do udziału w tej farsie ,gdyż boją się o oceny .I

  • Człowiek pracujący - niezalogowany 2019-04-16 17:30:02

    Pokażcie swoje PITy, na odcinkach płacowych tylko 2000zl bo nie uwzględnione dodatki i pożyczki zakładowe nabrane. Dwie lewe ręce do pracy i tylko strajki w głowie.

  • UP - niezalogowany 2019-04-16 17:46:34

    Nie pasuje wynagrodzenie , to do innej pracy proszę iść .

  • gość 2019-04-16 18:08:38

    No cóż nie patriotycznie a Politycznie. Proponuję zwolnic przynajmniej 25% tego Badziewia ,..... tu w JG.

  • Ja pracuje po 8 godzin - niezalogowany 2019-04-16 18:24:46

    POKAŻCIE darmozjady swoje zeznania podatkowe A wyjdzie ile zarabiacie. Nauczyciele banda darmozjadów. Jakim prawem wy darmozjady uważacie się za wyższe społeczeństwo i potraficie innych osądzać. Pytam się was darmozjady. Wy chcecie podwyżki ale nie chcecie dłużej pracować i zrezygnować z przywilejów. Nic niewarci jesteście.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 18:40:17

    Nieroby krzywdzicie dzieci rodziców ludzie patrzeć na was niechcą niech wam da prezydent Łużniak bo dostaje na oświate pieniądze a nie ograbiacie ludzi bardzo ciężko pracujących przez was wszystko drożeje.

  • Przyrodnik - niezalogowany 2019-04-16 18:57:18

    Biedni nauczyciele! 5700zl netto wliczając dodatki i nadgodziny ciężkiej pracy i to dużo? Przecież na dzieci rząd wydaje 500zl miesięcznie! A 1000zl dla nauczycieli nie mają? Co jest ważniejsze: pieniądze na dzieci które wydają rodzice czy podwyżka dla nauczyciela uczącego wasze dzieci? Niech rząd pozwoli nam godnie żyć od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca. To wstyd by pracownik biedronki zarobił ponad połowę tego co nauczyciel po studiach! Powtarzam, nauczyciel po studiach a na kasie wystarczy podstawowe wykształcenie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 18:59:22

    Przepraszam bardzo Pan powiedział "chcemy uczyć, rząd nam to uniemożliwia... kwestie finansowe schodzą na dalszy plan" nie rozuniem. Czy rząd wam powiedział ZAKAZ NAUCZANIA POD GROŹBĄ KARY WIĘZIENIA? Chcecie to uczcie nie to nie uczcie a nie zamieszanie robicie. Gnębicie nauczycieli którzy nie chcą strajkować. Taka gadka głupiego a dzieci dla was to żywe tarcze. Dbacie o własne du*y kosztem dzieci! Ja na miejscu rządu zatrudnilabym nauczycieli z Ukrainy oni chętnie przyjdę za obecna stawkę... bez podwyżek. Dac palec wezmiecie cała rękę podwyzka za podwyzka a za rok będzie to samo znów będziecie chcieli podwyzki. Pokażcie swoje pity... bo mało nie zarabiacie...

  • Przedsiębiorca - niezalogowany 2019-04-16 19:00:44

    Odezwały się prymitywne dziecioroby które biorą pieniądze od państwa za to że zwietrzyli interes na rodzeniu dzieci i nie ma im teraz kto bachorów przypilnować. Nie chciało się uczyć ale siano z dzieciarów za fri brać można. Co na wódę już brakuje i trzeba się poskarżyć.

  • Przyrodnik - niezalogowany 2019-04-16 19:12:43

    Tak! Mało zarabia nauczyciel. Czy ciężko to pojąć? 8 lat studiów, 11 lat doświadczenia i dostaje marne grosze a do pracy trzeba dojechać za swoje, szkolić się i jeszcze słuchać rodziców. Nie mamy służbowych telefonów, samochodów ani stroju roboczego. Za aktualną pensje ledwo starcza na życie. Na wakacje jadę tylko na tydzień bo nie stać mnie na dłużej. Na knury i dzieci są pieniądze a dla nauczycieli nie ma? Skandal!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 19:23:53

    Też nie mam służbowego telefonu i sam8cjodu,ani ubioru. Wiele lat studiów i cały czas się dokształcam. I co ? Nic. Pracuje jak wielu. Też bym chciała pracować 18 godzin ,mieć wolne święta, wakacje,ferie i wszystkie weekendy. I zarabiać przy tym średnia krajową. Nie dostałam nauczycielem, bo etaty zajmują te roszczeniowe lenie. Nie pasuje to trzeba zmienic pracę. Znajda sie inni, którzy chętnie wezma ta robotę za takie pieniądze jakie są. Strajk jest jedną wielką żenadą i pokazuje jaki jest poziom tych tzw nauczycieli.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 19:30:39

    Nauczyciele jak chodzę po syna to połowa tam robi za karę takie są wredne i wszystko im przeszkadza szczególnie że świetlicy zmiencie pracę jak wam nie pasuje nieroby i nie płacić im za wakacje a jak tak to niech siedzą w szkole lawki myją

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 19:31:06

    Nauczyciele jak chodzę po syna to połowa tam robi za karę takie są wredne i wszystko im przeszkadza szczególnie że świetlicy zmiencie pracę jak wam nie pasuje nieroby i nie płacić im za wakacje a jak tak to niech siedzą w szkole lawki myją

  • ho;ioih - niezalogowany 2019-04-16 19:37:50

    pokażcie pity pokażcie pity i tyle w temacie, znam wielu młodych ludzi którzy na przeciągu ostatnich kilku lat próbowali się dostać do którejś jeleniogórskiej szkoły, niestety nie było nic wolnego jak tak źle to dlaczego niem przyjęć

  • Piech - niezalogowany 2019-04-16 20:00:37

    Typowe "napuszczanie" jednych na drugich. Nauczyciele mają rację! Popieram ich - także finansowo wspieram strajk. Apeluję do innych (tych co stać), wspierajcie finansowo strajkujących nauczycieli. Teraz jest ta chwila.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 20:36:34

    W naszym kraju, zgodnie z prawem mamy OBOWIĄZEK EDUKACYJNY. Jeśli ktokolwiek z nas nie pośle dziecka do szkoły, poniesie srogie konsekwencje. Na dzień dzisiejszy, nauczyciele swoim protestem uniemożliwiają realizację tego obowiązku. Co na to nasze prawo?

  • gość 2019-04-16 20:39:21

    Maszerują belfry maszerują transparenty błyszczą , czarny strój a przed nimi z PO salutują bo po 1000 złotych idą w bój

  • gość 2019-04-16 20:42:15

    ja mam czworke dzieci dostaje zasluzone pieniadze i nie musze pracowac ahahaha

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 20:46:29

    Pisowskie ścierwo rozkrada nasz kraj i chce nam zrobić drugą Wenezuele. Przypominam, że każdy reżim walczy z inteligencją czyli sędziami, nauczycielami, lekarzami itp. Co prawda pisowcy nie strzelają w tył głowy, ale cel mają ten sam co Gestapo czy NKWD. Rozumiem ideą dekumunizacji, ale zastępowanie byłych działaczy PZPR członkami kultu smoleńskiego to żadne rozwiązanie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 21:04:29

    Mimo tego co tu piszą jestem z wami nauczyciele niech ci co tak są przeciw wezmą się za wychowywanie swoich pociech. A nauczyciel będzie nauczał

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 21:16:22

    ++POPIERAM NAUCZYCIELI++mają rację!!

  • gość 2019-04-16 21:19:50

    konowały jaka podwyżka, za co ? przecież dokładnie widać jak jesteście poubierani w dobre ciuchy jakimi autami co poniektórzy nauczyciele jeżdzą i co mało im ?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 21:42:22

    Drodzy nauczyciele Nie jestem ani beneficjentką 500+ ,ani też nie należę do szeroko pojętej patologii!!! Mam TYLKO średnie wykształcenie, i nie ma to związku z lenistwem czy niedoborem inteligencji ,tylko z faktem, że gdy byłam młoda , musiałam iść do pracy. Nie miałam możliwości studiować. Myślę jednak, że swoją wiedzą ogólną ,mogłabym zawstydzić niejednego z Was- nauczycieli. Petrografia, etnologia, kulturoznawstwo, historia regionu... hodowla zwierząt I uprawa roli... Mało? Jestem kasjerką. Tak. Wyśmiewaną przez Wasze środowisko kasjerką! Ale był także czas ,że pracowałam jako sprzątaczka. I nie wstydzę się tego! Zawód wykonywany ,rzadko idzie w parze z wyuczonym a jeszcze rzadziej określa człowieka ,jako jednostkę! Nie wiecie tego? ?? W okresie bezrobocia ,jeden siedział na zasiłku, drugi - brał taką pracę, jaka była, by zapewnić rodzinie byt! Mało wiecie o życiu :-( , zawsze pod ochroną... Powiem Wam ,jak wyglada w przybliżeniu praca kasjera... bo wydaje się Wam ona prosta... A wcale tak nie jest! Przyjeżdżam do pracy godzinę wcześniej. Z własnej woli. Bo także muszę się do pracy przygotować, a wolę na spokojnie. Praca na kasie ,to nie tylko obsługa! To także księgowość! Raporty: Dzienne, dekadowe i miesięczne, zamówienia, faktury, reklamacje i zwroty. Programy lojalnościowe( karty stałego klienta itp. ) No i oczywiście pieniądze. A potem obsługa. Cześć klientów jest miła, część bardzo roszczeniowa. :-( A w międzyczasie są dostawy towaru... Chciała bym widzieć, jak rozładowujecie trzy palety towaru, jednocześnie obsługując klientów... jak wrzucacie na regał 100 zgrzewek sześciopaku 2,5L coca-coli ,albo 100 skrzynek piwa... czy 50 worków ziemniaków... A może skrzynki z mięsem i wędlinami? NIKT za Was tego nie zrobi... To CODZIENNOŚĆ kasjera. :-( Trzeba pilnować terminów ważności, układać towar jak od linijki... sprzątać - I to nie tylko podłogi, zaplecze I sanitariaty! Przecież żywność musi być składowana w odpowiednich warunkach! Wy macie w szkole sprzątaczki, których też niemal nikt nie szanuję... (Zmienili byście zdanie, gdyby przyszło Wam pobiegać z wiadrem wody po schodach, umyć zażyganą muszę, albo szkolne okna... ) My musimy sprzątać sami... I odpowiedzialność... nie tylko za pieniądze, ale i za towar! Jeśli raz dziennie ktoś ukradnie batonik za 2 zł, wydaje się: Co tam! Sklep nie zbiednieje! Sklep nie... Ale w ciągu roku z jednego batonika dziennie robi się kwota 730 zł... którą MY PRACOWNICY musimy pokryć z własnej kieszeni! Niestety... na jednym batoniku się nie kończy :-( Nie pracuję w Biedronce. W dużych sieciówkach jest jeszcze trudniej. :-( Tam liczy się jeszcze tzw. Pakiet sprzedaży... czyli jest wyścig szczurów. Osiągniesz pułap: ok. Nie- wylatujesz. :-( Zarabiam niewiele ponad najniższą krajową:-( Kiedy wracam do domu, umieram z bólu. :-( Cały dzień na nogach, do tego dźwignie i stres. :-( Na prawdę uważacie, że praca kasjera jest dla głąbów??? I tak niski macie do niej szacunek? ?? To, że wciąż wymieniacie, iż pracownicy Biedronki zarabiają lepiej - I mówicie to z taką pogardą , szczycąc się wysokim wykształceniem ,najdobitniej świadczy o poziomie Waszej kultury i pewnym odrealnieniu. Raz jeszcze powtórzę: Nie każdy, kto nie ukończył studiów ,jest nieudacznikiem , leniem i jednostką pozbawioną inteligencji! A osoba mało inteligentna dziś, gdy każdy kasjer jest jednocześnie księgowym, tragarzem, sprzątaczką I specem od ekspedycji ,reklamy I wizerunku - nie dała by rady! Więc proszę! Nie uwłaczajcie nam! Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka! Bo uderza to również w Was I decyduje ,jak Wasz protest postrzegamy.

  • gość 2019-04-16 21:50:52

    Nie dla SBroniarza i tego ubeckiego związku

  • gość 2019-04-16 21:51:50

    Dobro dzieci i ich prawo do spokojnego zakończenia etapu edukacji nie może stać się zakładnikiem interesu rozkapryszonej grupy zawodowej

  • gość 2019-04-16 21:52:28

    Paszli won

  • Do Up - niezalogowany 2019-04-16 22:02:51

    Paski nasze zawierają wszystkie dodatki. Więc człowieku spójrz uważnie. Jest wszytko wskazane ile zarabiamy.

  • Do Up - niezalogowany 2019-04-16 22:03:50

    Paski nasze zawierają wszystkie dodatki. Więc człowieku spójrz uważnie. Jest wszytko wskazane ile zarabiamy.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 22:12:47

    Przedsiębiorco, który wypowiadales się powyżej COŚ CI Z BUTÓW WYSTAJE. Czyżby słoma?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 22:14:31

    Przedsiębiorco, który wypowiadales się powyżej COŚ CI Z BUTÓW WYSTAJE. Czyżby słoma?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-16 22:20:03

    Zapraszam wszystkich hejterów na 45 min lekacji i przerwę (którą ponoć mamy). Tylko proszę przygotować się do lekcji - zakupić papier do drukarki, tusze itd. za własne pieniądze. Przygotować dodatkowe kart pracy, sprawdzić zadania domowe, przygotować dzieci do przedstawień, pojechać do kina, teatru... Siedzieć na radach pedagogicznych do godziny 19.00.

  • gość 2019-04-16 22:59:41

    Jestem rodzicem i co roku przynoszę do szkoły papier ksero i inne przybory. Na ksero szkolne się składamy !!! Będę wdzięczna za informacje jak często odbywają się rady pedagogiczne??

  • gość 2019-04-16 23:51:25

    Proponuję przejść na własną działalność,wynająć salę, opłacić ZUS 1350 zł( emerytura z takiej składki to około 1100 zł),opłacić podatek do US. 45 MINUT korepetycji to kwota 50 zł, wystarczy tylko pracować,można 18 godzin tygodniowo lub 40. Chciałabym nadmienić ,że jako prywaciarz nigdy nie otrzymałam rodzinnego,wychowawczego ani 500+(wychowałam i wykształciłam 3 dzieci) i nie rozumiem wrogiego nastawienia do 500+, przecież w większości te pieniądze trafiają do nauczycieli na konieczne korepetycje, w przyszłości dzięki rodzinom wielodzietnym będziecie mieli Szanowne Grono Nauczycielskie pracę.

  • Gośćxx - niezalogowany 2019-04-17 06:24:48

    Zmienić pracę wziąść kredyt

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 08:09:34

    Kasjerki w.marketach to jedna z najcięższych prac a wy lesery (pracujecie) 18 godz w.tygodniu to jeszcze pijecie kawe na lekcji i raczycie się ciastkami powinni wam zabrać przywileje jakie macie dlaczego okradacie podatników i Państwo nie odprawadzjąc podatku od prywatnej nauki za którą bierzecie setki zł miesięcznie nic wam się nienależy widać wyborców Schetyny i Broniarza niech oni wam dadzą bo mają z czego .

  • what - niezalogowany 2019-04-17 08:38:06

    Wypełzły czerwone pająki w czerwonej dolinie, do roboty.

  • gość 2019-04-17 08:44:13

    Jak ich wczoraj zobaczyłem to się ucieszyłem bo myślałem, że będą tak długo maszerować aż wyjdą z Jeleniej w piz..du.

  • gość 2019-04-17 08:46:39

    Przywilejów się zachciewa. Jak patrzę kto uczy nasze dzieci to włosy mi stają dęba na głowie.

  • gość 2019-04-17 08:51:04

    Popieram w 100% nauczycieli- ludzie, zastanówcie się, czy chcecie żeby wasze dzieci były kształcone przez ciemniaków-nieudaczników życiowych,którzy nie potrafią odnależć się w realiach kapitalizmu-większość negatywnych opinii piszą ludzie,którzy przelewają tylko swoje frustracje-jak ja mało zarabiam, to nie chcę więcej,tylko żeby inni nie mieli lepiej ode mnie(nie jestem nauczycielem, sam nieźle zarabiam jak na obecne realia), -dla rządzących jest to korzystne-łatwo rządzić ciemną masą, jeszcze tylko tania wóda, zasiłek na wegetację

  • gość 2019-04-17 08:53:51

    Scenka z wczorajszej manify : Przed rozpoczęciem marszu okolice kościoła garnizonowego. Przez tłum nauczycieli próbuje się przedostać starszy ok. 70. letni mężczyzna prowadzący rower. Tłok jest duży, nauczyciele oczywiście niechętnie się usuwają. Starszy człowiek zniecierpilwiony tym faktem, rzuca więc w tłum słowa : "Strajkować im się zachciało, cholera". Na co jedna z Pań nauczycielek odszczeknęła : "Trzeba się było uczyć a nie rzucać kamieniami w szkołę debilu" Nauczycielka tak do starszego człowieka. I to też jest fragment obrazu naszego nauczycielstwa.

  • Przyrodnik - niezalogowany 2019-04-17 09:14:51

    Nie po to się uczyliśmy by zarabiać 3000zl i marne dodatki. A taki nieuk co kamieniami w szkołę rzucał też tyle zarabia. To mnie boli najbardziej!

  • gość 2019-04-17 10:30:50

    Rozumiem że Pan od przyrody popiera pospolite chamstwo swojej koleżanki?

  • uczen - niezalogowany 2019-04-17 10:40:38

    nie popieram pracuja 45 min placone maja za godzine co godzine przerwa . w roku tyle wolnego na koniec roku szkolnego prezenty i kwiaty wycieczki szkolne jak pracownicze wiecznie im malo wieczne miny skwaszone

  • gość 2019-04-17 13:29:50

    Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzież chowanie......Wychowawcy dzisiejszej młodzieży strajkują ucząc swoich podopiecznych anarchii i pogardy dla Państwa Polskiego.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 15:49:40

    Jeszcze się przyznajcie JAK się oczywiście:-) Bo co drugi nauczyciel w szkole był głąbem! A do dziś, poza swoim przedmiotem nie macie pojęcia o niczym! Przez takich jak Wy ,nasze dzieci dziś mają marną wiedzę, bo uczą się bzdur, które nigdy im się w życiu nie przydadzą! Są zestresowane I przemęczone! Wycieczki? Mogę zabrać dziecko na wycieczkę sama! Gdzieś mam te Wasze. Za papier ksero co roku płacę! Przedstawień nikt Wam nie każe robić, a rada pedagogiczna jest raz w roku. Bujać się roszczeniowcy!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 17:39:11

    Od początku sledzę wpisy o strajku i komentarze państwa nauczycieli do artykułów na różnych portalach no i ??? Wniosek mam jeden a mianowicie... praktycznie z każdego komentarza pana nauczyciela bądź pani nauczycielki wynika, że wszyscy ludzie,którzy nauczycielami nie są, nieważne jaki zawód by wykonywali to niestety ale nieuki.Tylko szanowne nauczycielstwo studia ma i za to im się należy.Reszta to matoly co jak dzisiaj przeczytałam kamieniami w szkole rzucali.No żenada no... Wychodzi na to,że nauczyciel to człowiek lepszej kategorii tylko strasznie skrzywdzony niskimi zarobkami.Tymczasem osobiście znam trzy dziewczyny z tej "haniebnej" Biedronki,które są po studiach wyższych pracują w dyskoncie i da zadowolone. Drodzy nauczyciele wasz problem polega na tym, że po dwie lewe ręce macie , do lenistwa jesteście przyzwyczajeni . Ciężko się przestawić na 40 godzin pracy w tygodniu i odstawić przywileje a żyć lepiej by się chciało.Moze i cos wywalczycie tym szantażem ale szacunek u dzieci i ich rodziców już straciliście.Zostaniecie banda nierobów i kropka (sorry...banda nierobów "po studiach")

  • obiektywny - niezalogowany 2019-04-17 19:31:30

    Jeszcze nie widziałem ubogiego nauczyciela , chyba że jest alkoholikiem

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 21:45:57

    Racja... A wiecie ,co wkurza mnie najbardziej? To, że w komentarzach na wielu forach ,nazywają nasze dzieci ,, bachorami" Nauczyciel, który wypowiada się w ten sposób, natychmiast powinien mieć odebrane uprawnienia!!! Również to, że jedynie swoje środowisko uważają za mądre i wykształcone ,a całą resztę społeczeństwa za nieuków I debili! Ot! I wylazła ,,wyższa kultura" ! I mają gdzieś, że w tej chwili największą karę ponoszą dzieci i ich rodzice! To, że jedno z rodziców nie może iść do pracy, bo musi zostać z dzieckiem... że dostanie wolne, o ile u prywaciarza nie pracuje... ale płatne jak L4 I przez tę sytuację, wiele rodzin ,zwłaszcza tych, gdzie rodzic zarabia najniższą krajową- będzie miała problem, by przetrwać, gdy w dniu wypłaty dostaną 1500 zł... Najprościej zrzucić odpowiedzialność na Rząd. Ale nam nikt już strat nie zwróci! Chcielibyście belfrowie, ponosić odpowiedzialność materialną za to, że ja zastrajkuję??? Nie zgodzę się na to! Tak samo ,jak nie godzę się na to, aby moje dziecko nadrabiało potem zaległości na szybko! Kosztem prawa do odpoczynku i kosztem olbrzymiego stresu! Spróbujcie po zakończeniu tego strajku nie dać promocji któremukolwiek z uczniów z klasy mojego dziecka ,albo wymagać nadrobienia materiału A obiecuję, że zrobię zadymę na całą Polskę, łącznie ze złożeniem doniesienia do Prokuratury o znęcanie się nad dziećmi ,zmuszaniem do pracy ponad siły i możliwości!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 21:55:55

    Panie Przyrodnik! W pracy, płacą za pracę - nie za świadectwo. Ogromnie Panu współczuję, że ,, musiał Pan" się tyle lat uczyć... może... jakieś odszkodowanie z tego tytułu? Najlepiej od Rodziców szanownych, bo to pewnie Oni naciskali... A Pan tak bardzo chciał być murarzem... :-( Ale wie Pan co? W Biedronce ciągle szukają pracowników... Zapraszam! :-) Zarobi Pan 3000 I nie będzie Pan zazdroscił...

  • Czerwone pająki - niezalogowany 2019-04-18 09:18:51

    To nie jest marsz polityczny. Popatrzcie kogo tam widzimy i nie dajmy się nabrać. Won do roboty lesery.

  • Przyrodnik - niezalogowany 2019-04-18 10:38:02

    Nie dziękuję, mam swoją godność i chęć nauki młodego pokolenia więc pracy nie zmienię.

  • jebacnauczycieli - niezalogowany 2019-04-18 10:48:04

    głosujcie se dalej na PoPis i zyjcie w chlewie

  • gość 2019-04-18 11:15:41

    ###brawo nauczyciele###walczcie dalej i dzielnie o siebie i o nasze dzieci##

  • Polak - niezalogowany 2019-04-18 15:29:02

    Zwolnic strajkujacych moze sie obudza

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 16:37:01

    Drodzy Państwo nauczyciele, jedno jest pewne poziom szkolnictwa padł na pysk, wy oceniacie młodzież, młodzież ocenia także Was! Widzą nauczycieli bardzo dobrze przygotowanych do zajęć lekcyjnych i mocno zaangażowanych! ale widzą również nauczycieli marnie przygotowanych, wręcz olewających których jest o zgrozo większość! Więc trochę pokory przy ocenianianiu innych. Możecie Państwo strajkować, lecz pamiętajcie, że my rodzice też mamy coś do powiedzenia!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-18 18:19:59

    Chciała bym wiedzieć czy nagle jak dostaniecie to 1000zl to przestanie większość z was być wypalonymi zawodowo, zgorzknialymi, nie sympatycznymi nauczycielami? Czy nagle będziecie mieli serce i cierpliwość do dzieci? Szczerze wątpię aby coś się w szkole zmieniło bo innych postulatów poza placowymi nie macie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-19 08:41:43

    NIC NIE ZROBICIE, WASZE CZUŁKI JESZCZE NIE EWOLUOWAŁY I DALEJ BĘDZIECIE NA SIEBIE WCHODZIĆ JAK ROBAKI

  • Gość - niezalogowany 2019-04-19 11:49:16

    Mili Państwo! strajkujcie nawet do końca roku kalendarzowego! Lecz pamiętajcie iż nie wszystkich rodziców interesuje bagienna polityka! w którą daliście się wkręcić kosztem naszych dzieci,nigdy wam tego nie wybaczymy! a napewno was rozliczymy! , wy Państwo też macie dzieci, którym również można zepsuć karierę!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-19 14:58:27

    Z mojego doświadczenia rodzica wynika że 30 % nauczycieli nie nadaję się do tego zawodu. Zastanawiam się ile nauczycieli traci rocznie pracę z powodu braku umiejętności przekazania wiedzy i zaciekawienia ucznia ? W oświacie wszystko jest po staremu. Zostaje się nauczycielem i się nim jest. Tutaj nie ma konkurencji i wolnego rynku. Nie ma chęci rozwoju bo przecież wykształcenie już jest i więcej nie trzeba.... Więc strajkujemy !!

Dodajesz jako: |