:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zello - CB Radio w telefonie!! Dołącz już teraz i podróżuj bezpiecznie. Zello

Zello
Portal 24jgora.pl 19/11/2018 11:37

Już przeszło 12 miesięcy działają kanały informacyjne 112. Do ich obsługi wystarcza telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją Zello. Dzięki niej nasz telefon zmienia się w niemal profesjonalną krótkofalówkę.

Zello - CB Radio w telefonie

Zasada działania aplikacji jest bardzo podobna do CB-Radia. Kierowcy widząc zdarzenie drogowe, kolizję czy wypadek przekazują ostrzeżenie innym użytkownikom w formie komunikatów głosowych. Aplikacja doskonale sprawdza się już w kilku większych miejscowościach w Polsce. Takie kanały jak : "wroclaw112", "wawa112", "poznan112" , "jelenia112", "krakow112" , "opole112" , "szczecin112"  DLW112" mają już po kilka tysięcy zarejestrowanych osób. Nowe kanały z autostrad i dróg szybkiego ruchu również doskonale się rozwijają. Dla przykładu kanały "A1-PL" , " A2-PL" , " A4-PL" , "S3-PL" , "S7-PL" , "S8-PL" szybko nabierają na sile.

Aplikacja jest popularna także wśród służb ratunkowych, które jadąc do zdarzenia informują innych kierowców o utrudnieniach w ruchu, prosząc przy tym np. o utworzenie korytarza ratunkowego. Dzięki temu kierowca danego odcinka drogi wie już wcześniej czy musi się przygotować, aby ustąpić pierwszeństwa czy po prostu ominąć podaną drogę. Policja nie ukrywa, że promowanie używania tej aplikacji szczególnie wśród kierowców podnosi znacząco bezpieczeństwo na drogach i pomaga kierowcom w trudnych chwilach w trakcie zatorów, utrudnień i innych zdarzeń na drodze.

Popularność aplikacji w Polsce znacząco wzrosła po tym jak okazało się, że ten sposób komunikowania doskonale sprawdził się w USA podczas huraganu Irma. Szereg publikacji i audycji w tym także w CNN, sprawiło, że grupa społeczników po przetestowaniu aplikacji, zaczęła akytwnie ją wdrażać i promować na naszym terenie.

Zdecydowanie lepszy zasięg niż przy klasycznym CB, dostępność, prosta obsługa nie odwracająca uwagi kierowcy, szeroki zakres konfiguracji, a nade wszystko fakt, że aplikacja jest darmowa, sprawia, że ilość użytkowników rośnie w szybkim tempie..

Dla kierowców podróżujących z dziećmi duże znaczenie ma kultura wypowiedzi. W aplikacji ZELLO kanały są moderowane, co znaczy, że osoby używające wulgaryzmów, obrażające innych użytkowników sa natychmiast i trwale blokowane. To kolejna przewaga nad klasycznym CB radiem, gdzie nad brakiem kultury wypowiedzi nie sposób było zapanować.

Powoli tworzy się bardzo szeroka sieć kanałów z numerem 112. W całej Polsce jest już przeszło 50 takich kanałów. Aplikacja świetnie sprawdziła się, choćby podczas ostatnich huraganów ("Ksawery" i "Grzegorz"). Dzięki niej informacje o zagrożeniach bardzo szybko się rozprzestrzeniały.

Oczywiście aplikacja ZELLO to nie tylko informacje o sytuacji na drogach. Wychodząc niejako na przeciw oczekiwaniom użytkowników, utworzony został kanał do prowadzenie luźnych rozmów. Na kanale "24jgora" można porozmawiać o wszystkim co was nurtuje. To kanał pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim.

Pamiętaj!!! Przy pomocy tej aplikacji zamienisz swój telefon lub tablet w radiotelefon, przesyłający wiadomości z lotem błyskawicy. Rozmawiaj sam na sam ze swoimi znajomymi lub dołącz do dyskusji w już istniejącej sieci kanałów publicznych.

 

Zello daje ci takie możliwości jak:

 

– Transmisja głosu w wysokiej jakości w czasie rzeczywistym
– Listę twoich kontaktów i wzbogacanie statusu własnym tekstem
– Prywatne lub publiczne kanały mogące połączyć razem do 2500 użytkowników
– Możliwość zdefiniowania własnego przycisku PTT w posiadanym urządzeniu
– Wsparcie dla słuchawek Bluetooth (w wybranych urządzeniach)
– Historię rozmów (możliwych do odtworzenia wiadomości głosowych)
– Wywołania (wysyłanie krótkiego tekstu z powiadomieniem dźwiękowym)
– Powiadomienia push na ekranie urządzenia

 

Zapraszamy na:

https://www.facebook.com/zellopl

 

- tam dowiesz się jak zainstalować i poczytasz o pozostałych możliwościach aplikacji.  Jest tam również spis wszystkich kanałów dla kierowców.

 

 

Poniżej instrukcja obsługi instalacji aplikacji oraz dodanie nowych kanałów :( skopiuj link i wklej w nowym oknie)

www.facebook.com/zellopl/videos/493837177646957

 

O Aplikacji ZELLO rozmawialiśmy z oficerem prasowym policji w Lwówku Śląskim, asp. sztab. Mateuszem Królakiem :

 

 

Zobacz jak zainstalować ZELLO i dołączyć do kanału :

 

Reklama

zello - cb radio - komentarze opinie

 • Szakal - niezalogowany 2018-04-06 18:56:59

  I bez tej aplikacji były wypadki i będą i tu nikt nikogo nie ostrzega tylko informuje innych kieeowcow

 • zello_maniak - niezalogowany 2018-02-06 10:39:56

  do wszystkich typu "jedziesz po pijaku, nie masz papierow lub wieziesz prochy ? ta aplikacja jest dla ciebie. Zapytasz i wiesz gdzie sa kontrole itp." takim tokiem rozumowania powinno się zabronić używania Yanosika, Cb Radia, Automapy, Naviexperta, Google Maps, a przede wszystkim INTERNETU. Zastanówcie się nieraz co piszecie. Was się poprostu nie da słucha. A najlepsze co już ustaliłem wszyscy którzy tak napisali są i korzystają z ZELLO. Jesteście po prostu śmieszni :) :)

 • Straz - niezalogowany 2018-02-04 15:12:31

  A taki kanal da sie uruchomic w węgrowie k/ sokolowa podlazkiego???

 • drogs - niezalogowany 2017-11-12 20:24:02

  Tak mi sie wpisuje jak leci, to chyba nie jest karalne ? :) IP tez moge zmienic :) W kazdym razie jest duzo mniej donosow o policji na wspomnianym kanale :)

 • Admin - niezalogowany 2017-11-12 19:43:43

  drogs, apliac, cbzell zdecyduj się na jeden nick i tego używaj. Po co ten sztuczny tłok? Chcesz koniecznie pokazać, że jest Cię więcej?

 • cbzell - niezalogowany 2017-11-12 17:10:24

  jedziesz po pijaku, nie masz papierow lub wieziesz prochy ? ta aplikacja jest dla ciebie. Zapytasz i wiesz gdzie sa kontrole itp.

 • chamstwo na CB - niezalogowany 2017-11-12 16:54:50

  Mam CB od nastu lat, odkąd jeździłem zawodowo. Wtedy trzeba było mieć "papiery" na radio i wszyscy się o to burzyli... Teraz kupić może każdy łoś w kerfurze i rżnąć cfaniaka... Ale... Kiedyś, pytając o drogę ZAWSZE uzyskiwałem odpowiedź, mimo, że bat był na 1 aucie na 200. Teraz bat sterczy na 6 z 10 aut i nigdy nikt Ci nie odpowie. A dlaczego tak jest? Bo kiedyś posiadanie CB nobilitowało. Mając bacik wstępowałeś do "lepszej" grupy kierowców, którzy zawsze się wspierali. I to właśnie jest kluczowe zagadnienie. Kiedyś CB POMAGAŁO kierowcom na drodze. Dzisiaj jest traktowane jako "antyradar", "wykrywacz psiarni" itp. Teraz już nikt nie ma wątpliwości - na CB nie znajdziesz pomocy. Najwyżej zostaniesz "wykorzystany" w charakterze "gdzie te psy były, bo mi się spieszy"... Kiedyś, jeśli pytałeś o drogę, zawsze wiedziałeś gdzie jest korek, wypadek, zwężenie, szuszarka, ale kultura wymagała odpowiedzieć jak droga wyglądała w drugą stronę, lub wytłumaczyć, że dopiero startujesz. No i obowiązkowe pozdrowienia na koniec rozmowy. Dzisiaj słychać tylko pytanie - odpowiedź i ciszę... A to wszystko związane jest z tym, że każdy burak w golfie i kalibrze MUSI mieć CB, nawet jak nie ma ustawionych świateł i łyse opony... Ale żeby jeszcze oleju trochę w głowie i kultury zachowania na radiu? Nie... to już zbyt wysokie wymagania. Przecież mam bata na aucie, więc jestem panisko! :/

 • pi - niezalogowany 2017-11-12 16:48:04

  Aplikacja jest super. Przede wszystkim nie ma tego chamstwa i przekleństw co na CB.

 • mobilek - niezalogowany 2017-11-11 21:08:06

  Zello to aplikacja społecznościowa i od nas samych będzie zależało jak będzie ona wyglądać i działać

 • drogs - niezalogowany 2017-11-11 20:58:27

  Nie rozumiesz. Aplikacja jest bardzo dobra tylko zachowania ludzi nie zawsze :). Aplikacje osobiscie uzywam od b dawna. Mam nadzieje ze po przeczytaniu tych komentarzy czesc zellowcow podejmie swoja decyzje czy ostrzegac przestepcow czy nie. Kogo interesuja kontrole policyjne. Przed chwila na zello gosc powiedzial ze zmienia trase bo bylo info o insygni, cos dodac ? Tych co jezdza ok nei interesuja informacje o policji. Podsumowujac: zello jest super ale ostrzeganie o kontrolach naganne i predzej czy pozniej spowoduje czyjas smierc ...

 • @drogs - niezalogowany 2017-11-11 20:51:00

  drogs z Toba nie da się niczego wprowadzić, jesteś takim ksenofobicznym zellofobem, dla którego wyznacznikiem normalności są patologie. Ta aplikacja pomaga przede wszystkim normalnym kierowcom , których na drogach jest najwięcej. Nie każdy kierowca to pijak, przestępca etc. Tak jak w demokracji decyduje większość a przecież normalnych ludzi jest więcej niz psycholi etc, etc, etc. Równie dobrze należałoby zakazać sprzedaży noży kuchennych bowiem traifi się kolejny psychol jak w Stalowej Woli i zacznie dźgać ludzi. I ostanie słowo: nie podoba ci się to nie korzystaj. Proste

 • Huraaaa - niezalogowany 2017-11-11 19:41:43

  Czyli podczas jazdy samochodem można już korzystać z telefonu komórkowego? Warunek to zainstalowana owa aplikacja.

 • aplikac - niezalogowany 2017-11-11 19:41:14

  Massakraaa, policjant namawia do stosowania aplikacji, która ostrzega i pomaga unikać kontroli policyjnych :)

 • drogs - niezalogowany 2017-11-11 19:33:27

  Wystarczy posluchac i odpowiedziec na pytanie czy informacje podawane na kanalach pomagaja przestępcom uniknac kontroli ? doskonale wiecie ze odpowiedz jest: TAK. Jezeli pijak omijajacy kontrole rozjedzie kogos z Twojej rodziny zmienisz zdanie. Material video nie zmienia faktu, ze przestepcy maja dzieki temu latwiej.

 • @drogs - niezalogowany 2017-11-11 19:24:32

  Nie ma co ukrywać drogs, że nie obejrzałeś materiału video. Wynka z niego jasno, że policja nie ma nic przeciwko takiej komunikacji. Służbom tez zależy na możliwości komunikowania się z kierowcami. Krótko mówiąc nie przemyślałeś tego co napisałeś.

 • seba - niezalogowany 2017-11-11 18:43:46

  Aplikacja doskonała, nikt nikogo bez powodu nie wywala. Dowiadujemy sie na kanale o każdym zagrożeniu w regionie. Nad porządkiem pracują moderatorzy, jeśli ktoś używa wulgaryzmów jest niestety blokowany. jak dla mnie idealna apka

 • drogs - niezalogowany 2017-11-11 18:34:57

  Nie ma co ukrywac, 3/4 komunikatow i zapytan dotyczy kontroli policyjnych itp. Slucham tych kanalow od jakiegos czasu, bywa tak, ze gdy ktos nie zglosi kontroli policyjnej to jest blokowany przez moderatora kanalu. Masakra jakas :). Z tego co wiem to stosowne zgloszenie na policji juz jest.

 • zzelo - niezalogowany 2017-11-11 18:25:33

  Skutecznie ostrzega przestepcow np po alkoholu albo bez papierow jak uniknac kontroli. Kiedys taki rozjedzie kogos z waszej rodziny.

 • gość 2018-11-28 12:22:26

  powiem tak aplikacia bardzo iest super i bardzo przydatna w drodze i ia ieste tu od samego poczatku i ieste bardzozadowolony z tego a co do niekturych nie piszcze głupot to słuzy do infirmowania inych o utrudnieniach w ruchu i na trasie powiem tak ia polecam ta aplikacie

 • Gość - niezalogowany 2018-12-13 12:41:29

  Szkoda tylko, że obecnie większość nastawionych jest na odsłuch, a nie na informowanie innych użytkowników dróg o sytuacji. To samo jest na CB. Dokładnie tak jak to kolega powyżej napisał. Póki nie zmieni się mentalność ludzi to takie aplikacje będą czystymi zabawkami.

 • anita - niezalogowany 2019-06-13 10:53:35

  Całkiem niezła inicjatywa, ale tak jak już kilka osób zauważyło, w przypadku polskich kierowców trzeba by jeszcze było wiele zmienić, żeby coś takiego działało. Dlatego ja już wolę słuchać radia takie jak te https://www.oneplayer.pl/ i przynajmniej się nie stresować. I Wam również to polecam.

 • Już wystarczy - niezalogowany 2019-08-12 08:05:11

  Aplikacja jak aplikacja nawet niezła, ale te głupawe komunikaty podawane po fakcie przez kilku nawiedzonych , kto którędy jechał, co widział po drodze i jaka jest temperatura, brakuje tylko co jadł po drodze i gdzie sikał, po fakcie to mnie nie interesuje, po za tym komunikaty podawane przez dzieciaki typu: wyjechała OSP zróbcie korytarz.Jaki korytarz w mieście, jak mam go zrobić? Dodatkowo, te irytujące z byle powodu uwagi moderatora uważamy na kropę. Co to prywatny kanał? Używałem tej aplikacji , ale zrezygnowałem . Dużo lepszy jest Yanosik , nie dość, że prowadzi to również ostrzega bez zbędnych opowieści, o zdarzeniach w najbliższej okolicy, bez szukania jakiś kanałów.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca dla lekarza stomatologa

Praca dla dentysty w nowoczesnej Klinice Kamil Turek Stomatologia w Jeleniej Górze. Poszukujemy endodonty, lekarza zachowawczego, pedodonty...


M2 po remoncie Cieplice

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży mieszkanie w centrum Cieplic - bardzo blisko Placu Piastowskiego, Parku Zdrojowego, Szkół..


Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


Lokal handlowy do wynajęcia -

Do wynajęcia lokal handlowy w centrum Szklarskiej Poręby. Duże witryny, lokal na parterze. W sąsiedztwie - Lidl, bank, poczta i wiele innych..


Dwa mieszkania w Szklarskiej

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży dwa mieszkania zajmujące całe pierwsze piętro kamienicy blisko centrum Szklarskiej..


Dwa domy na przepięknej

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje wspaniałą nieruchomość z ogromnym potencjałem inwestycyjnym. Dwa niezależne domy wolnostojące położone na..


M2 z balkonem w Piechowicach

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży mieszkanie w bloku w centrum Piechowic. Nieruchomość znajduje się na czwartym, ostatnim..


Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..


Sprzedam Skodę Felicje

Sprzedam żywana Skodę Felicje 2 z 1999 roku o pojemności 1,3 MPI i mocy 68 koni na łańcuchu rozrządu, auto od drugiego właściciela samochód stoi na..


Duże mieszkanie do remontu

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu ciekawą ofertę inwestycyjną - duże mieszkanie w stanie do remontu kapitalnego w zielonej, zacisznej..


Kominki, Kotły, Piecyki

Poszukujesz kominka, piecyka lub ogrzewania? Świetnie trafiłeś. Zapraszamy do naszego salonu:


Praca kierowca kat D

Zatrudnię kierowcę kat D na linię. Praca na busie 20 osobowym, od poniedziałku do piątku. Linia Karpacz - Kowary. Tel: 505-950-201


Domz ogrodem i garażem

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje na sprzedaż nieruchomość zlokalizowaną pomiędzy Jelenią Górą a Szklarską Poręba - w Piechowicach. Świetne..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"