:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zderzenie z jeleniem na drodze ze Świeradowa do Szklarskiej Poręby

28/09/2018 13:33
Wypadki drogowe, Zderzenie jeleniem drodze Świeradowa Szklarskiej Poręby - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4

Kierujący autem nie zdołał wyhamować przed przebiegającego przez jezdnię jelenia. Doszło do zderzenia. Zwierzę nie przeżyło. Auto trafiło na lawetę.

Do zdarzenia doszło na odcinku drogi przebiegajacym przez las. Warto tu zachować szczególną ostrożność, bowiem zdarza się, że przez jezdnię często przebiegają zwierzęta. Prosta droga bywa jednak pokusą dla kierowców do bardziej dynamicznej jazdy.

Rozpędzeni nie jesteśmy w stanie uchronić siebie i pojazdu przed skutkami potencjalnego kontaktu z biegającym swobodnie psem, dzikiem, sarną, borsukiem czy jeleniem. Pozostają nam w zasadzie do wyboru dwa rozwiązania w sytuacji, kiedy na drodze zjawi się niespodziewana przeszkoda - ryzykowny manewr omijający i zakończenie podróży w przydrożnym rowie albo pójście na konfrontację ze zwierzęciem.

Zwierzę to żywe, czujące stworzenie, dlatego po kraksie powinniśmy sprawdzić, czy żyje, a jeśli jest ranne, zatroszczyć się o to, żeby trafiło do weterynarza, mimo że przepisy wprawdzie nie mówią nic o udzielaniu pomocy potrąconym zwierzętom. W przypadku kiedy zwierzę zginie ważne jest aby nie zabierać truchła, bowiem może ono przenosić wściekliznę. Każdorazową naelęży powiadomić służby.

Reklama

Zderzenie z jeleniem na drodze ze Świeradowa do Szklarskiej Poręby komentarze opinie

  • abc - niezalogowany 2018-10-02 15:58:58

    Jak widać ani jeden ani drugi brat co 30 lat w branży są nie potrafią dobrać auta do zlecenia... Najgorsze że jeden uważa się za wielkiego Pana Króla Jeleniogórskiej Pomocy i myśli że o wszystkim będzie decydować. Książę z jednym autem i ogrodniczkach się znalazł...

  • dziób - niezalogowany 2018-10-01 13:30:21

    "wyhamować przed przebiegającego przez jezdnię jelenia" - miszcze mowy polskiej!

  • Nemo - niezalogowany 2018-09-30 15:09:01

    Siatką to można sobie ogrodzić ogródek.Droga została naprawiona to ,,kierowcy"dostali małpiego rozumu,wypadek za wypadkiem-może założyć siatkę?Szkoda zwierzaka!

  • Kierowca - niezalogowany 2018-09-30 10:38:11

    Jeleń przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Przekraczanie podwójnej ciągłej stanowi potencjalne zagrożenie dla uczestników ruch drogowego.

  • Ja - niezalogowany 2018-09-29 17:25:24

    Siatki , siatki i jeszcze raz siatki. Droga nie jest miejscem dla zwierzyny, ktora stwarza niebeczenstwo dla kierowcow, pasazerow i pojazdow. Chyba ktos za to odpowiada czy nie?

  • onaa - niezalogowany 2018-09-29 08:55:52

    Szkoda Jelona zapewny był bardzo płodny i waleczny a zbir go rozplaszczył na nowym asfalcie na kwaśne jabłko . Proponuje drogówce zatrzymać się na Rozdrożu Izerskim i sprawdzić kto tam jedzie 90km/h :)

  • WRC - niezalogowany 2018-09-29 07:18:28

    łoś to z ciebie i w dodatku ślepy,zobacz na zdjęcia!!!

  • Abcd - niezalogowany 2018-09-28 20:32:10

    Szkoda auta

  • jeleń - niezalogowany 2018-09-28 20:31:07

    A jak przejadę kota niechcąco, to też przyjedzie strażacki wóz bojowy?

  • do WRC - niezalogowany 2018-09-28 18:54:33

    jak to pobocze łosiu ;D

  • WRC - niezalogowany 2018-09-28 18:19:50

    Zdjęcie zwierzaka jest ale nie z tego miejsca.brak podwójnej ciągłej lub przerywanej.

  • abc - niezalogowany 2018-09-28 18:03:34

    Do blondi! żubr!!!

  • blondi - niezalogowany 2018-09-28 17:21:56

    to w końcu jeleń czy łania ?

  • borsuk - niezalogowany 2018-09-28 16:21:34

    Fakt, byk jak byk

  • do onaa - niezalogowany 2018-09-28 15:41:23

    kto był płodny???? jelen czy zbir?

  • onaa - niezalogowany 2018-09-28 15:18:42

    Biedny Jelon , zbir go zabił a zapewne był bardzo płodny !

  • SBP - niezalogowany 2018-09-28 14:43:16

    Powinny być siatki odgradzające jezdnię od lasu, jak to jest zrobione jadąc np. do Świnoujścia.Super sprawa, żadne zwierzę nie wbiega wprost pod jadące samochody.

  • Ksieciunio - niezalogowany 2018-09-28 14:31:36

    I na wagę z tym kurnikiem

  • Yrezi Rewor - niezalogowany 2018-09-28 14:30:28

    Jaka lania? To samiec Jelena, czyli byk.

Dodajesz jako: |